Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lordgraver

wybór podkładki

Polecane posty

Mam zamiar kupić podkładkę do Razer Salmosa gdyż ta z cda mi się sypie i dziwnie wygina interesują mnie podkładki do 40 zł. Spodobała mi się ta podkładka http://www.komputronik.pl/index.php/produc...s_QcK_mini.html oraz ta jest trochę większa i droższa o 10 zł http://www.komputronik.pl/index.php/produc...Series_QcK.html Co o nich powiecie ? może znacie jakieś dobre podkładki w podobnej cenie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steelseries są bardzo porządne i co ważne (a mało kto zwraca na to uwagę) - nie brudzą się, przynajmniej nie tak łatwo, jak np. Pentagram. Mój znajomy używa Steelseries i sobie bardzo chwali (ma Logitech G5).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qck mini to chyba najlepszy wybór w najniższej półce cenowej. Ponoć też a4techy dorównują tym podkładkom co dla mnie było pewnym zaskoczeniem więc też możesz im się przyjrzeć (są troszkę tańsze od Qcków).

Natomiast najlepszy stosunek cena/jakość maj Razer Goliathusy. Bierz Control jak jesteś high sensem lub Speed jak jesteś low sens.

//edit

Aha, nie kupuj na komputroniku, to jeden z najdroższych sklepów w Polsce. Już lepiej na morele.net jeżeli masz ich punkt odbioru w mieście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QCK bedzie dobrym wyborem. Jesli naprawde nie masz wiecej kasy to mozesz zainwestowac w mini, ale wieksza podkladka zawsze moze sie przydac w przyszlosci. Sam mam srednia QCK i jestem bardzo zadowolony. Jestem low sens graczem, ale nie brakuje mi za bardzo miejsca na tej podkladce. Wzialbym co prawda wieksza, ale moje biureczko jest na nia za male i zle wyprofilowane.

Mozesz tez zainteresowac sie Razerem Goliathus. Ja sam mialem wersje Control i bylem generalnie zadowolony - do czasu kupna SS QCK, ktora jest moim zdaniem duzo lepsza. :wink: Przede wszystkim podkladki Goliathus niesamowicie ciagnal wszelkie brudy. A zeby je z nich wyczyscic to trzeba bardzo sie przylozyc i poswiecic sporo czasu. W QCK wystarczy 'strzepnac' to co sie nazbieralo i... juz. Az nie moglem uwierzyc po tym jak uzywalem Goliathusa przez rok czasu. Dodatkowo QCK jest ciensza. Dla mnie to spora zaleta, bo nie lubie jak myszka 'wpada' w podkladke. Na Goliathusie gralem troche jak na poduszcze (ten efekt zmniejsza sie z czasem, gdu podkladka twardnieje).

QCK jest zas czesto krytykowana za strzepiace sie krawedzie. U mnie tez wystepuje ten problem, ale poniewaz nie dotykam tych miejsc (bo po co?) to nic zlego sie z nimi nie dzieje. Dodatkowo podkladka lepiej sie trzyma (z moich doswiadczen) drewnianych powieszchni co sprawia, ze nie trzeba jej tak czesto podnosic i poprawiac.

@latouffe - tez sie kiedys zastanawialem nad Roccatem. Podobno swietnie wykonana i niezle prowadzi sensor, ale na jakims forum (chyba pclab) przeczytalem, ze optyczne kursory moga sie gubic przy wolnych ruchach. Dziwne 'schorzenie', ale podobno spora grupa graczy zetknela sie z tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem na pclabie i niestety znalazlem tylko mala notke o tym, ze sensory laserowe gubia sie na Roccat Sense. Starego posta, ktorego kiedys widzialem nie moglem znalesc, ale w temacie widzialem takze wypowiedz jednego forumowicz, ktory uzywal tej podkladki z M$ Habu wiec na optykach chyba nie jest tak zle. W kazdym razie jesli masz myszke optyczna (i kase:P) to mozesz zaryzykowac. Ogolnie szkoda, ze podkladka sprawia problemy, bo kiedys sam czytalem o niej sporo w sieci i generalnie ludzie bardzo chwala. Szczegolnie za jakosc wykonania i kontrole nad gryzoniem, ktora zapewnia, a o to mi najbardziej chodzilo kiedy szukalem podkladki. Teraz jednak mam SS QCK i nie narzekam. Jest moim zdaniem sporo lepsza niz Goliathusy (ale to wlasne preferencje) i moja Ikari swietnie sie na niej spisuje. Teraz zas musialem myszke zmienic (za ?6 kupilem Wheel Optivcal Mouse) poniewaz Ikari ma jakies problemy z sensorem.

Jakbym mial polecic jakas podkladke to na pewno SS QCK. Goliathus to tez calkiem dobry wybor jesli cenimy sobie kontrole nad myszka, ale mi osobiscie wydaje sie gorsza niz QCK ze wzgledow technicznych (trudno czyscic, grubsza itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...