Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mirek010

Rozwiązany: Dysk twardy

Polecane posty

Chciałbym kupić dysk twardy 3.5 od 500GB do 1TB SATA-II do 500zł.

Mógł by mi ktoś polecić jakiś dobry dysk najlepiej sprawdzony przez siebie obojętnie jakiej firmy, chodzi mi żeby był w miarę szybki i niezawodny.

Nie chce tylko dysków Seagate ponieważ padło mi 2 w ciągu 2 lat.

Co sądzicie o tym dysku:

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...he_SATA_II.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seagate, chwalone a padają jak muchy : )

mirek010

Miałem rózne dyski, i zawsze byłem zadowolony z WD. Mam jeden dysk 6 letni wlasnie WD i bardzo ładnie chodzi. Seagate miałem juz 3, 2 padły, 1 chodzi ale to tykająca bomba.

WDC które podałeś to bardzo dobry i szybki dysk, sam się do niego przymierzam, i myśle, że bedziesz bardzo z niego zadowolony o ile go kupisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V - Chyba kolego jakieś bzdury gadasz, naprawde miałeś te Seagate. Jak juz to pewnie te z najnizszej pólki które ani to wydajnością ani funkcjonalnością nie grzeszą. Bo wiadomo że Seagate to bardzo dobra firma dysków twardych, dla mnie cały czas niezawodna. Od prawie 2 lat mam cały czas ich dysk jakim jest :

http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST3500320AS

I nigdy nie miałem żadnych problemów z nim, bo jakie problemy można mieć z dobrym dyskiem. Więc polecam go bez wachania :) Tylko co prawda jest on już wiekowy i teraz w podobnej cenie znajdziesz pare lepszych ofert.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barracuda.12 jest wolniejsza od WD Caviar Blue, jak i Samsunga F3. Niezawodność jest na podobnym poziomie, przez co Seagate'y są nieopłacalne. Spore problemy były z poprzednim modelem (tzn. z Barracuda.11). Dokładniej jedna z serii miała wadliwy firmware, który sprawiał, że te dyski padały jak muchy. W Polsce długi czas po ujawnieniu i rozwiązaniu problemu można jeszcze było kupić wadliwe dyski.

Niewykluczone, że właśnie dałeś link do wadliwego dysku. Trudno stwierdzić co w sklepach na magazynach zalega.

[edit]

Zresztą zobacz na komentarze w linku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V - Chyba kolego jakieś bzdury gadasz, naprawde miałeś te Seagate. Jak juz to pewnie te z najnizszej pólki które ani to wydajnością ani funkcjonalnością nie grzeszą. Bo wiadomo że Seagate to bardzo dobra firma dysków twardych, dla mnie cały czas niezawodna. Od prawie 2 lat mam cały czas ich dysk jakim jest :

http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST3500320AS

I nigdy nie miałem żadnych problemów z nim, bo jakie problemy można mieć z dobrym dyskiem. Więc polecam go bez wachania :) Tylko co prawda jest on już wiekowy i teraz w podobnej cenie znajdziesz pare lepszych ofert.

Właśnie taki dysk mi padł.

Tylko ja za swojego dałem prawie 300zł a ten jest o 100zł tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe, ja napisałem komentarz ze swojego i paru innych osób doświadczenia z tymi dyskami. I tak jak napisałem wyżej już troche czasu minęło i teraz kupno Seagate nie jest tak opłacalne. Ale dla mnie są to nadal jedne z lepszych dysków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...