Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy II

Polecane posty

Rebusowy Świr powraca na dzielnicę... :icon_twisted:

Powiedziałbym tak - Warcraft III - The Frozen Throne. (wybaczcie, jeśli zła pisownia...)

A teraz tłumaczymy...

1. Dwa ostatnie obrazki połączone ze sobą dają frazeologizm "błękitna krew" - mowa o kimś wysokiego rodu, szlachcicu, możliwe, że z rodu królewskiego nawet...

2. Nóż jako taki może być symbolem skrytobójstwa... nóż to broń biała (sugestia wyciągnięta z obrazka trzeciego), łącząc wodę ze skałą (drugi obrazek) otrzymujemy lód, a więc to wszystko razem w efekcie daje nam Ostrze Mrozu - Frostmourne'a.

3. Łącząc ze sobą wodę i skałę możemy także wyciągnąć frazeologizm "kropla drąży skałę" - w tym znaczeniu chodzi o duchowy wpływ Ostrza Mrozu na użytkującego... jak Jedyny Pierścień - z czasem przejmuje kontrolę.

4. Co do noża jako symbol skrytobójstwa... wiadomo, jak się zaczyna Warcraft III FT... cóż, zdradziecko się zaczyna. ;)

Dawno chyba nie udało mi się tak dobrze zakamuflować treści gry przy tak dobrym tłumaczeniu [ktoś tu jest "skromniacha"... :D]. A na koniec powiem jedno - Lich King rządzi! Nawet Sauron nie miał takiej fajnej zbroi... :)

EDIT: Jak zwykle, co widać poniżej, moje zawiłe rozumowanie okazało się błędnym... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skojarzenie dosyć odległe, ale jednak... może to właściwe?

Wiedźmin. A czemu?

1. Dla zemsty... motyw ten w grze jest tym dominującym. Kto grał, ten wie.

2. Atut "Pośpiech Kostuchy" z Fallouta 3... hmm... Kojarzy mi się tutaj Dziki Gon oraz jego pościg za Geraltem. Wszak Gon tylko wyczekuje, aż Geralt popełni jakiś śmiertelny błąd. A wiadomo, że pośpiech w ucieczce jest niezbędny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona=nowy post

imagescasxo5ll.jpg

29685680.png

Wszyscy źle

Podpowiedź:Zwróćcie uwage na to CO jest na obrazku , a rozwiązanie przyjdzie samo ;)

Podpowiedź2:Gra była na krązku pewnego pisma z grami.

@mister żle gra byla w tym roku w pewnym czasopiśmie

@princefan Czytaj wcześnieje posty!!!

@MrYoshi źle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubbs The Zombie? Pierwszy obrazek - zemsta, a, o ile dobrze pamiętam, nasz zombiak mści się na mieszkańcach pewnego miasta. A drugi, cóż, obrazek przedstawia trupa z walizką, jaką noszą akwizytorzy. A Stubbs był kiedyś akwizytorem. Kilka stron temu był już rebus właśnie o tej grze, ale tylko to przyszło mi na myśl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...