Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Makita

Komputer do 8,1k

Polecane posty

Wystarczą dwa słowa, żeby wszystko wyjaśnić - modularne okablowanie.

Przy czym trzeba zwrócić jeszcze uwagę na drobny szczegół. Modularne muszą być wszystkie przewody (włącznie z zasianiem MoBo i molexami na HDD) i wtyki muszą byc standardowe - tj, 6, 8 czy 24 pin, Molex. Sam mam Tagana BZ który jest właśnie modularny "inaczej" czego efektem jest to że i tak muszę robić przejściówki na wiazki w oplotach (a raczej efektem bedzie zmiana zasilacza :/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modularne muszą być wszystkie przewody (włącznie z zasianiem MoBo i molexami na HDD) i wtyki muszą byc standardowe - tj, 6, 8 czy 24 pin, Molex.

No niestety, ale z tego, co widzę, to w większości zasilaczy modularnych kabel 24-pin do zasilania płyty jest zamontowany na stałe, średnia półka ma dodatkowo jeszcze 4/8-pin do procka. Reszta jest zazwyczaj modularna.

Właśnie jedyna rzecz, jaka mnie drażni w moim świeżo zakupionym Corsarzu to wtyczki 4/8-pin - zamontowane na stałe, niestety osobno... Bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe w większości tak...ale jak kto sie uprze...

http://www.cooling.pl/seasonic-ss750km-x75...ukt,552362.html

to znajdzie. Choć to nie budżetowe rozwiązanie :)

Sporo modeli Silverstona też ma wszystkie kable modularne

Mój osobisty faworyt :)

http://www.silverstonetek.com/products/p_p...00&area=usa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie a mianowicie czy potrzebny mi jest zestaw za 8,1k czy ja go w ogóle wykorzystam bo zestaw na 2lata za 8,1k to trochę za dużo a mogę mieć zestaw za 6,3k też na 2 lata proszę o odpowiedź.

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX-715zł

Płyta główna:MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394-495zł

Pamięć:GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9-360zł

Chłodzenie:Zalman CNPS 10X QUIET-180zł

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3-185zł

Karta graficzna:Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP-1065zł

Zasilacz:Corsair 520W-360zł

Nagrywarka:Samsung SH-S223L SATA LightScribe-120zł

System operacyjny:Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit-359zł

Głośniki:Logitech 5.1 X-530 970114-0914-265zł

Monitor:Samsung 2333HD - 1070zł

Obudowa:Lancool K62-450zł

Karta muzyczna:integra

Klawiatura i mysz:Logitech 920-000293 Crdls Desktop Wave-220zł

Drukarka:Brother DCP-375CW-340zł

Słuchawki:Creative HS-1000 - 135zł

Z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na czym te 1,8k oszczędzisz. Pobieżnie widzę, że na głośnikach 5.1 i katcie dźwiękowej masz +1300. Na pewno nie wpłynie to na komfort gry i o ile nie jesteś melomanem przeszkadzać Ci to nie będzie. Choć może warto by zostawić tego X-Fi jeśli kupiłbyś dobre słuchawki bo od zintegrowanej to możesz różnice zauważyć.

Oszczędności na peryferiach... jak Cię stać to warto kupić. Za 3-4 lata nadal będziesz ich używał mimo że grafiki już niekoniecznie tej samej.

CPU i GPU.... minus 500 w drugim zestawie... ciężko powiedzieć. Z jednej strony wystarczy, a z drugiej zawsze to trochę szybciej. Zależy czy te 500 zł to dla Ciebie dużo czy mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal oszczedzic na klawiaturce. Wiekszosc modeli biurowych daje dla graczy te same mozliwosci co modele 'for gamers'. Nie chodzi mi o jakies szybkie reakcje lub mozliwosc wcisniecia 50 przyciskow naraz, ale o fakt wykonania i wygody uzytkowania. Modele biurowe (jesli nie kupujemy jakiegos Tracera) tez sa swietne pod tym wzgledem, a w grach od roznych Razerow nie odstaja. Chyba, ze potrzebujemy juz tej mozliwosi wciskania wszystkich klawiszy naraz i 20 dodatkowych przyciskow. Ale wiele osob, ktore uwazaja to za wielka zalete i tak z czasem uzmyslawia sobie, ze z tych dodatkowych atrybutow nie korzysta. Znaczie wazniejsza (jesli chodzi o gry) jest myszka z dobry sensorem. No i koniecznie musi byc wygodna. Jesli chcialbys zaoszczedzic na peryferiach to od siebie polecam jakiegos tanszego Logitecha (byle zeby mial przyciski multimedialne) i Inteli Explorer 1.1/3.0. Oczywiscie skoro jestes gotowy przeznaczyc znacznie wieksza gotowke na kompa to mozesz szukac czegos drozszego, ale taki zestaw bylby bardzo dobry do gier i do pracy. Do tego podkladka Steelseries QCK i wszystko ma najwyzsze standardy (jesli chodzi o wygode i performance, nie wyglad:)). No i tak jak RoZy pisal - ja tez zdecydowalbym sie na bardzo dobre sluchawki niz na glosniki + tansze sluchawki. Poza tym glosniki 5.1 to czesto zbedny luksus. Oczywiscie mozesz miec o tym inne zdanie, ale z czasem takie bajery znacznie mniej bawia. A dzwiek przestrzenny na HD555 wygenerowany za pomoca Xonara DX tez jest cudny. Choc to oczywsice zupelnie co innego niz glosniki.

Zaoszczedzone pieniadze moglbys przeznaczyc na wyzej polecane sluchawki Sennhesier HD555, na ktorych sie nie zawiedziesz. Tutaj tylko chcialbym zauwazyc, ze te sluchawki znacznie bardziej sie lubia z Xonarami niz kartami Creative wiec polecalbym Xonara DX. I tak ten model Asusa jest chyba tanszy niz to co wybierales sobie wczesniej wiec nie powinno byc problemow.

PS; Widze, e interesowales sie tanszymi sluchawkami niz te HD555 wiec przeczytaj uwaznie ten temat:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=122484

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej że więcej będę używał głosików jak będę oglądał filmy , grał w gry i słuchał muzyki a wy cochwile pieprzycie o lepszych słuchawkach trzeba być durniem żeby dać za słuchawki 300-600zł aktualnie posiadam słuchawki creative Hs-400 kupione za 60zł i jestem z nich zadowolony.Głośniki też mam creative T6100 i też jestem zadowolony teraz chciałbym kupić jakieś lesze głośniki wiec proszę o propozycje.Jeszcze jedno nie proponujcie mi tych głośników Razer Mako 2.1 THX bo ani to wyglądu niema ani nic po prostu do [beeep] nie podobne.

Sorry za te wulgaryzmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku znam sie troche na sprzecie i jak mowie, ze sluchawki HD555 sa warte swojej ceny to SA WARTE tego zeby tyle za nie dac. I oplaca sie kupic takie slchawki zamiast glosnikow. Z Creashitami nie maja zadnego porownania, a jak chcesz odpoczac od sluchawek na uszach to graja dostatecznie glosno zeby uzywac ich jk glosnikow (choc oczywiscie sa konstrukcja sprawia, ze jakosc dzwieku na tym ucierpi). Ja tak soma moge powiedziec, ze trzeba byc durniem zeby kupowac zestaw 5.1 skoro 2.1 jest bardzo dobry.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajcie flejmu.

@Makita Upomnienie za wulgaryzmy.

Większość osób w naszym pięknym kraju kupuje headsety za max 50zł i też są zadowoleni. Dobre słuchawki człowiek potrafi docenić, gdy ich posłucha, gdy są podłączone do porządnego źródła. Oczywiście nie zmuszamy, ale sądzę, że warto to przemyśleć. W przypadku dobrych głośników musisz je mieć gdzie postawić, a nie wszyscy mogą sobie na taki komfort pozwolić, a i sąsiadom może przeszkadzać, gdy trochę za mocno je podgłosisz. Dobre słuchawki tych minusów nie mają, a sprawdzają się naprawdę nieźle. Tylko tu uwaga - słuchawki z serii "dla graczy" są zazwyczaj gorszym wyborem niż słuchawki muzyczne. Te drugie świetnie spisują się również w grach, często lepiej niż słuchawki dla graczy i tu naprawdę warto polecić Senki 555, lub 595. Owszem są droższe od zestawów hipermarketowych, ale jeśli chodzi o stosunek cena/jakość, to Sennheisery pod tym względem wyprzedzają większość innych firm.

A właśnie te Sennki są typu otwartego, więc nie są aż tak męczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Professor00179 durniu mówię po raz ostatni ze słuchawki będę używał czasami 2h na dzień nie więcej a tak to będę z głośników słuchał a ty i piszesz słuchawki za 300zł bez sensu a po drugie jak możesz porównywać 5.1 do 2.1 z 5.i masz lepszy dźwięk rozchodzi się po całym pomieszczeniu.

Ost za zachowanie. A zestaw 5.1 nie będzie automatycznie grał lepiej od 2.1 - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej że więcej będę używał głosików jak będę oglądał filmy , grał w gry i słuchał muzyki a wy cochwile <ciach> o lepszych słuchawkach trzeba być durniem żeby dać za słuchawki 300-600zł aktualnie posiadam słuchawki creative Hs-400 kupione za 60zł i jestem z nich zadowolony.Głośniki też mam creative T6100 i też jestem zadowolony teraz chciałbym kupić jakieś lesze głośniki wiec proszę o propozycje.Jeszcze jedno nie proponujcie mi tych głośników Razer Mako 2.1 THX bo ani to wyglądu niema ani nic po prostu do [beeep] nie podobne.

Widzisz ja jestem właśnie takim durniem co ma słuchawki za 300 i póki ich nie kupiłem tez byłem zadowolony z Techniksów za 100zł. Miałem tez zestaw 5.1 Logitecha którego używałem sporadycznie. Nikt Ci tu nie daje rad z czapy, ale z własnego doświadczenia. Zmiana głosników na lepsze nie poprawi dźwięku o ile nie masz odpowiedniego pomieszczenia by je prawidłowo rozstawić (a nie napisałeś czy masz) To tak jak z ekranem nawet 56 cali nie zastąpi projektora w kinie. Te do (_!_) nie podobne Mako będą grały lepiej niz zaproponowany przez Ciebie pierwszy zestaw 5.1 i w muzyce i w filmach. Jesli nie podobają Ci się rady jakie otrzymujesz to nie nasza wina... nie wyzłaszczaj się na nas tylko kup co uważasz za słuszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozy nie mówiłem o tobie ze jesteś durniem jak używał więcej słuchawek niż głośników to możesz na nie dać 300zł ale ja więcej będę używał głośników.

A kto powiedział że wasze rady mi się nie podobają?

Kultura wypowiedzi obowiązuje wobec wszystkich użytkowników forum - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odniosę do samego sprzętu.

Zasilacz:Corsair 520W-360zł

Widzę Player_ namieszał Ci w głowie, skoro dopłacasz 70 zł do Corsarza 520W... OCZ to też dobra marka, zresztą sam zobacz, że pisze to posiadacz zasilacza Corsair.

Do Core i5 750 po OC i HD5870 spokojnie wystarczy OCZ ModXStream Pro 500W za 239 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za te wulgaryzmy. :smile:

A czy taki zestaw możne być?

1.Słuchawki: Sennheiser HD201-80zł

2.Drukarka: Brother DCP-375 WiFi-360zł

3.Obudowa: Lancool K62-450zł

4.Klawiatura: Razer Lycosa Mirror-280zł

5.Myszka: Razer Imperator-250zł

6.Karta muzyczna:czy jest sens brać do tych głośników Logitech 5.1 X-540

7.Podkładka pod myszkę: Razer Goliathus Standard ? Control-60zł

8.Monitor: Samsung 22 SM 2333HD-1035zł

9.Procesor: Intel Core i7 920 2,66 GHz 8MB cache s. 1366 Box-1000zł

10.Chłodzenie procesora: Zalman CNPS 10X FLEX-150zł=2 wentylatory: SilentiumPC Zephyr 120mm-40zł

11.Płyta główna:Gigabyte GA-X58A-UD3R X58 s1366-695zł

12.Pamięć: G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ-640zł

13.Karta graficzna: Gigabyte HD5870 1GB 256 PCI-E GDDR5-1450zł

14.Zasilacz: Corsair HX650 CMPSU-650HXEU 650W-460zł

15.Dysk: Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2-180zł

16.Nagrywarka: Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM-95zł

17.Głośniki: Logitech 5.1 X-540 970223-0914-340zł

Proszę o wszelkie propozycje.

Możecie złożyć coś tańszego ale żeby wydajność nie spadła?

Z góry dziękuję.

Nikt się nie wypowie?

Strach im nie pozwala - Kagex

A co ja taki straszny jestem?

Nikt nie odpisze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złóżcie mi coś po 1156.

1.Słuchawki:

2.Drukarka:

3.Obudowa:

4.Klawiatura:

5.Myszka:

6.Karta muzyczna:

7.Podkładka pod myszkę:

8.Monitor:

9.Procesor:

10.Chłodzenie procesora:

11.Płyta główna:

12.Pamięć:

13.Karta graficzna:

14.Zasilacz:

15.Dysk:

16.Nagrywarka:

17.Głośniki:

A czy 1156 jest dużo gorsza od 1366 bo jak nie to proszę o zestaw na 1156.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...