Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

buczek93

Rozwiązany: Crysis ciągłe zwichy

Polecane posty

Siemano. Ostatnio kupiłem sobie oryginalnego Crysisa (premierówa) z zamiarem zobaczenia do czego zdolny jest mój komp. Gram na win 7 32-bit używając rozdzielczości 1600x1200, DX10 i wysokich detali. Na lotniskowcu pojawia się jednak poważny kłopot - w czasie walki z tym dużym tworem od obcych gra co chwilę się zawiesza. Próbowałem ją przeinstalować, to samo robiłem ze sterami do grafy, z ustawieniami na low problem nadal występuje. Kumpel mówił że podczas gry na HD4850 miał to samo - w pewnym momencie co chwilę robiły się critical errors sterownika i po grze. Używam Radeona HD5850 1 GB (nie podkręcany referent) i catalistów 10.2 (na 9.12. problem też był).

Cała sytuacja wygląda mniej więcej tak, że wychodzę na pokład i widze tego wielkiego stwora. Zaczynam w niego naparzać Gaussem naprzemian z RL. Przeważnie gra zwiesza się gdy druga z trzech rakiet osiągnie cel - tak jakby gra nie potrafiła przemielić wybuchu. Czasem wystarczy podejść do leżącej broni aby zawiesić grę, a raz zdarzyło mi się nawet że nie patrzałem na to szkaradne montrum, a i tak gra odmówiła posłuszeństwa. Również 2 razy gra powiesiła się bo odpaliłem głowicę nuklearną z działka (nie pamiętam nazwy). Używam gry w wersji 1.1.1., próbowałem patchować do 1.2 i 1.2.1. - bez rezultatu.

Czyżby gry nie dało się skończyć na kartach "Czerwonych" ? I czy to jest ostatni etap ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Crysisa na swoim radeonie 4850 HD i nie maiłem żadnych problemów, z tego co widzę to grasz na Win7, ja grałem na Win XP SP3, więc problem może leżeć w systemie operacyjnym. Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z XP, oraz wyłącz kontrolę użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w trybie zgodności z XP SP3 - gra zafundowała mi bluescreena podczas próby pozbycia się tego czegoś z miniguna. Spróbuje jeszcze te cienie i inne bajery.

Wyłączyłem - nadal to samo. Ktoś ma jakiś pomysł poza przesiadką na DX9 (może pod DX10 gra nie została wystarczająco załatana ?) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zanim przesiądziesz się na DX9, sprawdziłbym grę (w miarę możliwości) u jakiegoś kupla. który już owego DX posiada, szkoda stawiać nowy system, zwłaszcza że nie słyszałem by Crysis miał jakieś problemy pod DX10.

Zapytam jeszcze, czy miałeś już podobne problemy z innymi gram ? -- Dziwi mnie ten bluescreen, zazwyczaj takie rzeczy dzieją się przy problemach sprzętowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma aż takiego problemu - mam rezerwowy dysk z XP, więc jakby co to chwilka roboty z podpięciem kabli i tyle.

Niestety sprawdzenie gry odpada - wszyscy ciągle siedzą na XP. A bluescreenów poprzednio nie miałem, chociaż nie grałem w jakieś mega wymagające produkcje (HL2, dirt, UT3, BP, Wiesiek). Wszystkie sterowniki także mam ogarnięte i na 100% zgodne z OS i sprzętem (oficjalna strona producenta raczej nie kłamie).

A co do problemów z DX10 - nie wiem, ale chyba prześladuje mnie pech. Jakikolwiek komputer jest mój, trafiają mi się jakieś dziwaczne rzeczy, których nie ma 95% userów na podobnej konfiguracji. Mikroklimat, fale radiowe, obcy czy zapach skarpetek tak działa na ten komputer :D ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...