Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Gi3r3k

Nie będzie z byt wielkiego szaleństwa- wszystko zależy od tego ile kasy będę miał.

1366 też na 100 nie jest pewne bo znowu kasa ;[

Znasz może kogoś kto kupi goodramy pro ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie z byt wielkiego szaleństwa- wszystko zależy od tego ile kasy będę miał.

Rozumiem. Czekamy na więcej szczegółów w każdym razie.

Znasz może kogoś kto kupi goodramy pro ?

Niestety nie. Wystaw na giełdzie, np. na PCLabie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwara dożywotnia producenta, i coś jeszcze z agito.

Tylko jedno małe ale jak ja je puszcze za te 400 przy bdb wiatrach a rachunek mam na 220 ( muszę go wysłać kupcowi jak chce gwarancję) to będzie to dziwnie wyglądało.

czy więcej niż 400 wyciągnę w to wątpię ostatnio na alledrogo były po 300 ;[ na lolu nie dawno( 2 tyg) poszły za 250 ;[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tak też mi się wydawało, że to za dużo ;]

w sumie to ja Cię wprowadziłem w błąd bo nie napisałem że to ddr2 ;], a zresztą pisałem kiedyś z tobą o pro na ddr3 bo takie mam zamiar dorwać ;]

Znasz jakiś sposób żeby sprawdzić na czym są zrobione te kości ( elpidy czy micron) bez rozbierania chłodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to olewam bo nie mam na co wymienić taśmy( czy co tam jest wsadzone) między radiatorem a kostkami ;[

to co mam zamiar kupić ( jeśli będzie kasa) będzie w kolorach czarno, czerwonych

No i poległem

http://pclab.pl/news41743.html

UWAGA: Ciekły azot jest substancją bardzo niebezpieczną. Jeśli nie wiesz co robisz, nie próbuj powtarzać w domu tego, co zobaczysz na wideo. Podkręcanie powoduje utratę gwarancji i może spowodować uszkodzenie sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozy co do mobo to nie wiem coś z tych nowszych pewnie ;] ale to nie to.

Mnie tam nowa podstawka nie potrzebna wydajność i7 spokojnie mi starczy na 3 lata jak nie więcej ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

NIe widziałem ale z tego co ludzie mówią to te DirectCu czy jakoś tak podobno dobrze się kręcą.

Ram za 270 poszedł nie tak źle chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyślało mi się dzisiaj że sobie sprawdzę co potrafi mój GTX275 :)

Standardowo ma 648/1440/1152 a więc jest na lekkim OC. Riva bez zwiększania shaderów nie chciała więcej dać niż 720, ale jak zacząłem dodawać równocześnie to karta zaliczała zwiechy po przekroczeniu 756 na rdzeniu i 1620 na Shaderach (pamięć bez OC). Sama pamięć dociągnęła do 1332 po przekroczeniu których FurMark zaczynał sypać artami.

Hehe byłoby pięknie gdyby na takich ustawieniach chciała zadziałać :) ale nie chciała.

FurMark działa bez widocznych błędów przy zegarach 744/1623/1311 - takie ustawienia w Rivie bo monitoring pokazuje 741/1620/1323. Niestety nie przechodzi 3DMarka06. Wykrzaczają się sterowniki DX'a i trzeba było zjechać do 730/1566/1296 by zyskać całe 200 punktów :ohmy:

Z reszta w 3DMarku mam słabe wyniki i nie chce mi się szukać przyczyny - pewnie po OC procka wzrośnie. Na Razie winię za to Vistę i planuję przejście na 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Ty masz grafę zwodowaną?Oc cepa nie zrobione co to ma być? ;p

Ja bym nie wytrzymał nie trawię OC grafik ;[ nawet nie wiem ile z mojego 5850 można wycisnąć ;[

Na Razie winię za to Vistę i planuję przejście na 7.

Poprawnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po podkręceniu procka i karty wyniki powinny być odczuwalnie lepsze. Przy standardowych ustawieniach jest jakieś 17 366 pkt w 3D marku 06. Do większości zadań wystarczy to, co jest, choć sprzęt aż się prosi o O/C. Jak będę mieć więcej wolnego czasu to zagłębię się w temat bardziej. Kto wie może uda się wycisnąć 4 Ghz albo i nieco więcej. Problem z tym wszystkim polega na tym, że bez synchronizacji pionowej w grach zaczynają pojawiać się jakieś poziome przezroczyste paski, tak jakby klatki nachodziły na siebie. Po włączeniu v-synca jest ok, ale część mocy zapewne się marnuje. Tym samym po O/C cała para w grach poszłaby w gwizdek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz grafę zwodowaną?

>>>Oczywiście :)

Oc cepa nie zrobione co to ma być? ;p

>>>Lenistwo... nie chce mi się choć pewnie z automatu pod BIOSem by się dało do 3,5-4 dociągnąć bez specjalnego zgrywania z RAMem. Ostatnio mnie kusi się obawić. Za dużo poważniejszych rzeczy mam na głowie jednak teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w BIOSie do pogrzebania i postanowiłem że przy okazji może procka troszkę skręcę... na szybko używając automatycznego podkręcania na MoBo. Opcje były dwie: E8500 i Crazy... chyba wiadomo co wybiera prawdziwy hardcore :)

Okazało się że to "crazy" wcale nie jest takie crazy, bo podbija zegar do 3,5GHz tylko. Przynajmniej wiem że jest to stabilne (Orthos) i nie grzeje procka za mocno :) Za to bardzo dobrze wpływa na wyniki w 3DMarku06... wynik skoczył do 15169/7057/7740/3005

Po wywaleniu wszystkiego co się gnieździło na pasku zadań (łącznie z antywirusem i paskiem bocznym) wynik wzrósł 15741/7309/7892/3193... hehe 600 punktów w śmieciach w pasku. Wyłączenie Areo nie przyniosło poprawy, ale już pokręcenie GPU tak... 16057/7316/8353/3178

Wniosek jest jeden... trzeba jeszcze proca pokręcić bo jak słusznie podejrzewałem to jego wydajność blokuje wyższe wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość GTAIVKiller

Witam po długiej przerwie.

Mam pytanie czy jest obojętnie pod jakie gniazdo PCI-E x16 podepnę kartę w mojej płycie głównej (MSi P55M-GD45) czy jedno gniazdo ma 16x a drugie tylko 4x (czy tylko w przypadku 2 kart 2 gniazdo jest wolniejsze)??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Jeśli masz dwa złącza x16, to obojętnie w jakie podepniesz. Jeśli wkładasz dwie karty, to jedno pracuje x16, a drugie x8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...