Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Zaizolowane było idealnie, nigdzie woda się niedostała bo jej nie było xd Niektórzy twierdzą, że jak się kręci na SS to nie trzeba wcale izolować

Po prostu wbiłem szynę 220 i płyta już nie wstała(a czary robiłem wszelakie żeby zadziałała) :D

Co prawda już wcześniej coś szalała bo co chwila świeciła problem z ramem( na wszystkich kościach jakie mam w domu)

a nie było opcji że za wysokie taktowanie czy za ciasne timmingi xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

IB okazało się średnie a pod x79 i tak pojawią się w końcu procki z tej serii i może będą ciekawe a jak nie to będzie przesiadka na 3930K.

Procka szybko kręcił nie będę :D

Najpierw muszę kupić:

1.GPU

2.Nowy bloczek na CPU

3.HDD(segate ma w ofercie dosyć fajny 1TB)

4.Jakieś memki w quad chanel fajne (może goodram coś wypuści xd)

5.Mam jeszcze kilka planów co do zmian i dopiero po tym wszystkim OC :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michi

A na co patrzysz (blok)?

Celujesz w HF-Supreme, czy darujesz sobie (ponoć niezbyt dobre materiały... oprócz Acetalu i miedzi EK stosuje).

A może Apogee?

Czekamy ;)

BTW, czy w planach jest bloczek na gpu/ramki/mosfety (te lubią się na X79 grzać).

Ale zdziwiłeś mnie z tą płytą, byłem przekonany, że niezaleznie od podstawki Sabertootha bedziesz brał :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia na co patrzę.

Zobaczę co dostanę fajnego w dobrej cenie :)

Jak na razie przebijam się przez "profesjonalnych allegrowiczów"-to definitywnie moja ostatnia sprzedaż wszelkiego rodzaju sprzętu przez ten serwis i wszystkie jemu podobne. Mam dosyć po prostu xd

Będzie kasa to wszystko jest możliwe.W chwili obecnej zalany będzie tylko procek.

Nowe sabery wyglądają jeszcze gorzej niż poprzednie xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do saberów - zgodzę się (prawie, zaślepki to akurat na P67 byłoby "błogosławieństwo") :D

Zgaduję, że pytania typu "Czy zabieg OCclockingu był na tym sprzęcie przeprowadzany przez profesjonalny serwis Komputronika?" ;)

BTW, do mnie też niedługo sprzęt powinien zacząć zjeżdżać się z wszystkich stron świata (a tak właściwie, to raczej USA i Polandia, bo Tajwan sobie raczej daruję :D).

Ale, kto by się tam śpieszył...

Renderować jak na razie nic nie muszę (co najwyżej chcę), a gry... singla w Uncharted nie tknąłem od ponad miesiąca, a multi też się nudzi, od kiedy padł mi net.

Pośpiech to nic fajnego, tylko zmarszczki :P

EDIT:

Ale - nie będzie Define XL.

Jakby co, z "nudzeniem" chodziło o to, że w nie nie gram , bo mi się jeszcze nie znudziło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko zastanawiam się, czy ta buda na pewno się pod biurkiem zmieści. Niby wyszystko zmierzyłem, ale ludzie strasznie na to narzekają (nie, to nie będzie PC-X2000, bo jak bym jej kółka założył, to nie mógłbym korzystać z rzeczy na górnym panelu. A poza tym, zmieniam biurko, bo tego mam już dosyć, BTW, to nie tylko biurka zmiana - w każdym razie, tamto będzie trochę niższe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kupiłem sobie miernik poboru mocy, i nie omieszkałem sprawdzić ile prądu żre mój zestaw (z X3440 i GTX470) ;)

Wyłączony/uśpiony: 3-4W

Uruchamianie/idle: 100-120W

YouTube: 160-180W

Crysis 2: 270-300W

OCCT PSU: 400-430W

Mówiąc szczerze myślałem, że więcej będzie żarł w grze ;)Ale z kolei do YT by się przydało coś oszczędniejszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy 2.71 GHz można uznać za dobre OC dla procesora AMD Athlon 3800+ przy MOBO Gigabyte M55S-S3 i zasilaczu Fortron 350 W HLN napięcie na procesorze to 1.375V zmiana na 1.4V wielkiej poprawy nie daje, temperatury nie przekraczają 60 stopni w stresie, przy 2.8 GHz komp się zawiesza. Mnożnik to x12 przy szynie 226. Czy można jeszcze coś zrobić by OC było lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że RAM'ki kręcą się razem z procesorem.

Kiedy nie można kręcić już tych ram'ków, trzeba zwiększyć timingi, wtedy powinno wchodzić wyższe taktowanie.

A co do wyjmowania - spróbuj na 1GB, a później na 2, ale to chodzi o bardzo małe wartości (np. 0,02GHZ), co wykorzystują głównie "profesjonaliści" z ciekłym azotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timingi to inaczej mówiąc opóźnienia pamięci (CL i temu podobne). Taktowanie szyny PCIe nie ma nic wspólnego z taktowaniem procesora ani karty graficznej. Szyny PCIe nie należy podkręcać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...