Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Co tam CL niskie... jak chcesz niskie CL to mogę ci moje stare DDR'ki odsprzedać ;)

EDIT:

Yojo, uważaj bo jeszcze będę pierwszy :P Jak będę kupował nowego kompa to zrobię poradnik - o ile nikt go przede mną nie zrobi ;)

EDIT2: Zgaduję że te pamiątki są droższe niż te. Ale Adaty mają fajny radiator, nie to co te niemieckie :)

OFFTOP'owo: Czechosława zbanowali :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dawno mnei tu nie było :P

Michałek jak zawsze ma za dużo kasy, a potem mi biadoli, że bida w kraju xD Oprócz aparaciku i wentylatorków (o ile dobrze zauważyłem) masz coś nowego? :D Osiemnastka była, więc chyba coś do kręcenia powinieneś kupić i uczcić to, że jesteś już stary xD

A co u mnie? Komputerek został sprzedany, lapka i fona nie chce mi się kręcić i ogólnie jakoś [beeep] blada ;)

Co do poradnika, to wujek luq pisał go kiedyś i chyba ukończył w 90%, ale szczerze to nie wiem gdzie mi się podział :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO na chwilę obecną robienie poradników jest trochę bez sensu. W internecie jest praktycznie wszystko, co tylko trzeba wiedzieć, przynajmniej z podstawowego zakresu wiedzy o kompach. Nie zawsze po polsku, ale umówmy się - w dzisiejszym świecie angielski jest prawie tak ważny jak ojczysty. Bez niego jesteśmy ograniczeni w prawie każdej dziedzinie życia. Jak ktoś wie czego szuka, to to znajdzie i tyle. A jeśli ktoś zakłada 284739473902 temat o kompie za 2500 zł(nie racząc wcześniej zajrzeć do jednego z 284739473901 poprzednich, przez co nie np. o cenach HDD, albo powszechnym dylemacie w tym przedziale cenowym czyli 2500k + 6850 vs. 955 + 6950), to po co ja mam się produkować, skoro następnego dnia musiałbym odpowiadać na te same pytania. Posta mogę nabić w jakimkolwiek temacie przy dużo mniejszym nakładzie sił. Ja już straciłem cierpliwość do "Składamy komputer", i raczej rzadko się wypowiadam, bo są tam dwie główne mróweczki tj. Yojo2 i tomsto100, którzy przy akompaniamencie Bladego, kgil0 i paru innych osób ogarniają ten motłoch. Ja na to za leniwy jestem ;) Ależ offtop, znowu będzie 20% :x To może się pochwalę, że pokręciłem swojego GT120M o zawrotne 20Mhz na rdzeniu i pamięci. Temperatura się nie zwiększyła, a BC2 chodzi znośniej, chociać 6970 to to nie jest. Jeśli pokręcam wyżej, to nie ma już wzrostu wydajności, za to pojawiają się freezy, a 3Dmark wywala BSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że w Internecie do wszystkiego są poradniki. Ale same się przecież nie napisały :)

A poza tym dobrze by było mieć o tym temat na forum, gdzie można by było odsyłać ludzi, a nie pisać po raz n-ty to samo. Myślę też, że niektórych obecność rozbudowanego poradnika by skłoniła do przemyślenia zakupu składaka.

Tak samo jak temat o gotowcach z Allegro. Sevard też mi mówił że nikt go nie będzie oglądać, a na chwilę obecną ma już prawie 13 000 wyświetleń. IMHO bardzo dobry wynik. No i nie raz i nie dwa na forum się zdarzały tematy, których autor zrezygnował z kupna gotowca po przeczytaniu poradnika. Myślę, że spełnia on swoją rolę (oczywiście nie w 100%, bo to by było niemożliwe) - no i zawsze gdyby ktoś chciał kupić zestaw z Allegro, to nie trzeba za każdym razem tłumaczyć co i jak, tylko można go odesłać gdzie trzeba.

A co do offtopu - jako że nie ma tematu o ogólnych komputerowych pogaduchach, to mogę przymknąć oko (oczywiście w granicach rozsądku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czechosław

Jak się chcę kupić komputer to samemu trzeba to ogarniać wg. mnie :D A tak na serio - chory jestem teraz, a poza spaniem i jedzeniem trzeba coś robić :)

A z tym poradnikiem... nie zgadzam się. Ponieważ sam poradnik może nauczyć paru ludzi z czego się składa komputer :P

Na serio, skoro konfigurator CDA potrafił nauczyć mnie (BTW 10 lat, albo i mniej miałem ^^) z czego składa się komputer, to czemu jakiegoś 11-latka wchodzącego się spytać czy zasilacz B0mb-On (OFC Made in No-Name'owo ;)) 3440W pociągnie GT520 i czy za 2000 zł to jest dobry wybór ;) Ktoś go odwoła do trzech rzeczy:

- artykuł yojo

- "ja nie będę podkręcał, nie jestem żadnym ocklokerem", do poradnika Gi3rka (szkoda że na forum go nie ma)

- "czy do nakładania tej pasty termoprzewodzącej trzeba jakiegoś specjalisty, i czy mogom mi złorzyć kompa w tym sklepie" do poradnika składania kompa.

Jeszcze tylko takiego odwołać do słownika ortograficznego i przyzwoity obywatel :D

A tak w ogóle - to bez osób bardziej obeznanych w audio byłoby ciężko, no i bez moderatorów - biedny ja, musiałbym ciągle powtarzać "nie cytuj poprzedzającego posta w całości" itp ;)

@yojo2

Zgadzam się... prawie. Np. ja czytałem to z ciekawości, raczej wiedziałem że gotowce są be.

@Czechosław

Gdybym miał co teraz podkręcać... są tylko jakieś 2 pentium 2.0 ghz, jeden mocno doświadczony przez naukę oc i no-name'owy zasilacz. Do tego jeden radek 9600. No i jeden problem - zepsuł mi się ostatnio monitor. A za laptopy wolę się nie zabierać, smartphone i tak już krótko na baterii działa. Zostaje mi podkręcanie kaloryfera :P

PS. Zapomniałeś o Google Boc'ie. On komentuje każdy post :)

PS2. @yojo, jak patrzeć na kartę kiedy jest nieaktywna to widać tylko "Forumowe pogaduchy o..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
IMHO na chwilę obecną robienie poradników jest trochę bez sensu.

Poradnik powstanie i koniec :D Tylko musze pstryknąć obiecane fotki co zostanie wykonanie niebawem :)

Wysłałem uszkodzonego gigusia na gwarę i chyba został przyjęty :D Zobaczymy co dalej :)

Odbiegając znowu od tematu ostatnio zaszalałem i kupiłem trochę niepotrzebnych gratów:

-4x Noctua NF-P12 -> sprzedaje po śmiesznie niskiej cenie jak za nie

-Torba na Lustrzankę TBC306K Case Logic

-Karta pamięci Samsung Secure Digital Micro SDHC Plus 8GB Class 10

-DREMEL 200

-Termometr CHY 700T

-Słuchawki AKG K 514

-Słuchawki SoundMagic PL18 Black

-Mikrofon Media-Tech MT390

X do kupienia jeszcze stacja lutownicza,kompresor, monitor, i kilkanaście innych obrzydliwie drogich dupereli na które mnie nie stać ;/

* i nie ze sprzętu dodatki na siłownie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam(y) na poradnik :)

Wreszcie będzie można napisać:

1. Przeczytaj tekst yojo2 na temat gotowców.

2. Przeczytaj ten poradnik Gi3rka na purepc

3. Przezytaj poradnik autorstwa michi93 o składaniu komputera

:D

@Czechosław

Ja już straciłem cierpliwość do "Składamy komputer", i raczej rzadko się wypowiadam, bo są tam dwie główne mróweczki tj. Yojo2 i tomsto100, którzy przy akompaniamencie Bladego, kgil0 i paru innych osób ogarniają ten motłoch.

Ja tam też coraz rzadziej się wypowiadam, bo coraz mniej tematów do których mi się chce zaglądać ("syndrom 88878372 postu"). A poza tym jeżeli ktoś nie potrafi podać nawet kwoty w nazwie tematu, to co ja mam zaglądać, kiedy np. za 800zł kompa nikomu nie doradzę, z "nadzieją" że to budżet typu 5000 (bo tam zaczyna się zabawa ;)). A poza tym jeszcze michi to ogarnia - więc ja już nie muszę. Wolę sobie tutaj gadać. A jak widzę rzeczy typu "oraz szybszego przeglądania Internetu, poprzez X Fast Lan." to mi się odechciewa pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat poradnik o składaniu też jest w 99% mój jeśli o tekst chodzi (zresztą już od ponad tygodnia leży napisany i sprawdzony przez kilka osób). Michi odpowiada za zdjęcia ;)

Co do zakupów... Dremel? Zamierzasz coś ciąć? :)

//edit: teraz zauważyłem, michi ma 775 wyświetleń profilu. Magiczna liczba :F

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, poradnik jest yojo2'a :)

A no mam plan jedną budę sobie trochę przerobić tak trochę pod benchtable a w styczniu zakup zabawki od dimastech :)

775 magiczna podstawka- niestety zalicza się do tych obrzydliwie drogich dupereli na które mnie nie stać ;/ Może kiedyś mi się uda skompletować 775 do zabawy :)

A poza tym jeszcze michi to ogarnia - więc ja już nie muszę

Ja na FA jestem okazyjnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, a mówią że golf to drogie hobby :D

Ja na FA jestem okazyjnie

Ostatnio częściej niż ja. Cóż, ja tam już nie piszę, ale "SPS-D" (skrócona nazwa forum :)) nie opuszczę ;)

Nawiązując do "Składamy komputer" to czego więcej mogę od tego biednego subfoum chcieć :)? Może yojo (a także inni) pamięta mój stan wiedzy kiedy tu zawitałem (temat z prośbą o pomoc złożenia komputera), chociaż nie wiem czy nie dostanę dzisiaj zawału jak przeczytam swój post :D

PS. A czy (pytanie do moderatorów) dozwolony byłby w tym temacie lekki off-top na temat takich rzeczy jak "dolar drożeję", "powodzie zalały fabrykę WD", "Krasnoludki uprowadziły zarząd AMD", czyli czynników wpływających na cenę komponentów. Czy lepiej założyć nowy temat (i np. podpiąć pod to okazje sprzętowe)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem, a mianowicie nie mogę się dokopać do opcji O/C w mojej płycie, nie wiem nawet, czy takowe istnieją. Moja płyta to Asus P7H55/USB3. Jeżeli ktoś ma tę płytę lub słyszał gdzie znaleźć opcje O/C, prosiłbym, aby to napisał. Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100: pomysł z tematem w sumie nie taki głupi, choć się obawiam że bardziej wyjdzie z tego dyskusja o gospodarce niż o sprzęcie. Muszę jeszcze przemyśleć.

@Shrrgen: w zakładce Ai Tweaker spróbuj przestawić Ai Overclock Tuner na Manual.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOS'ie. A jak tam nie ma to na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje.

@yojo2

@tomsto100: pomysł z tematem w sumie nie taki głupi, choć się obawiam że bardziej wyjdzie z tego dyskusja o gospodarce niż o sprzęcie. Muszę jeszcze przemyśleć.

Między innymi o to też chodzi - złotówka tanieje, sprzęt drożeje. To ja idę zgłosić taki temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna składam znajomym komputery, od podstaw.Głównie są to właśnie PC do grania do 2.5k.Ostatnio właśnie zamiast X4 955 BE postanowiłem zamówić X4 960T i dziś jak go składałem udało mi się odblokować 5 i 6 rdzeń :D Niestety nie miałem czasu się bawić, ani robić testów i oddałem kompa znajomemu.Jak u niego będę następnym razem to wrzucę jakiś screen z CPU-Z.

CPU stoi na chłodzeniu Zalman Performa, taktowanie 3.9GHz ( jeszcze nie max możliwości ) oraz z napięciem bliskiemu ~1.4V czyli max dla tego procka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No boxa xD już miałem 4GHz nawet ale tylko chwile bo jeszcze nie obczajałem w pełni biosu i ramy mi sie z 9-9-9-24 na 7-7-7-20 skrecily :) i ze strachu wróciłem do domyślnych xD

Teraz podkręcam stopniowo i robię testy ten mój (no i3-540 ale to w sumie to samo) procek jak widzieliście pewno w CDA został na boxowym do 4,5GHz podkręcony więc pewnie miał z 90 stopni w stresie...

Pamieta ktos, w ktorym numerze CDA byl ten artykul? Kupilem lepsze chlodzenie I chcialem wrocic do 4,5 GHz ale nie moge znalezc tego numeu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ;) ale podkrecilem swoje Core i3 dokładnie tak jak tam opisali i wszystko działało jak należy lecz wróciłem do normalnych ustawień bo nie chciałem przegrzewac procka. Teraz po kupieniu dobrego chlodzenia chcialem znow ustawic jak bylo to opisane w CDA, ale nie moge znalezc tego numeru nawet nie wiem czy szukam w odpowiednim roczniku (stawiam na 2010r.) krecac wedlug poradnika doszedlem do 3,5 GHz czyli sporo mniej ;) Jesli ktos przypadkiem wie w ktorym numerze to bylo to z gory dzieki za informacje, a jesli nie to wiecej nie przeszkadzam ;)

Pozdrowiam.

PS. Znalazłem ;) to 3/2010.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...