Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

niestety na kaskadę mnie nie stać ;d u mnie tylko single stage

coś takiego jak składał tutaj klik

Kupiłem gotowy układ około rok temu ale nie był on wykończony i miał kilka niedoróbek, jakoś na początku września zawiozłem go do przeróbki i w sobotę do mnie wrócił.

Chętni bym sam takie coś zbudował ale niestety nie mam gdzie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się toto na stacji dyskietek/rozruszniku serca zamontować

No to wiadomo, że się da ;p

NA gpu, da się bedz problemu tylko trzeba by wykonać odpowiednią zapinkę :)

Co do dźwięku to tak jak lodówka+szum powietrza wytwarzanego przez wentylator ;D

Kupiłem zasilator do platformy

top11j.jpg

Nie jest to coś super,hiper itd. Ale na początek starczy :) A do tego był tani ;D

Został mi jeszcze twardziel do kupienia i jakieś wentyle ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiego Proca będziesz na tym podkręcał? Myślałem że będziesz schładzał to:

1 Procesor AMD Athlon II X2 250 3.0GHz (ADX250OCGMBOX) BOX 231,00

2 Pamięć A-Data 4GB, 1333MHz DDR3 AD3U1333B2G9-B 96,00

3 Dysk Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB cache (ST3500413AS) 1 139,00

4 Obudowa Tacens PRIOR LIMITED EDITION 127,00

5 Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450 123,00

6 Samsung SH-222AB SATA CZARNY BULK ASAP (SH-222AB/BEBE) 67,00

7 Monitor LG W1946S-BF 5 ms 18.5 1366 x 768 299,00

8 Płyta główna Asus M5A78L-M LE 202,35

Pogubiłem się :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

semp 140+gr pro 900mhz cl5 @12xx+ga ma790xud3p+radek z740xl do wyświetlania pulpitu+ reszta dupereli.

A ten zestaw z cytatu już się po serwisach zaczyna poniewierać ;D

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

No i na czwartek zapowiada się, że będzie pierwszy bench ;D

1.Razer dotarł

2.Zasilacz dotarał

3.Muszki dotarły

4.Dysk dziś wysłany

Więc optymistycznie zacznę zabawę w czwartek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no nie działa front USB ;D

Miałem dziś kręcić ale ofc dysk jeszcze nie doszedł miał być wysłany prio a leci eko ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No i w końcu się doczekałem ;D

Dziś pierwsze samodzielne mrożenie platformy ;D

Jak na razie wstępne przygotowania i przypomnienie sobie co to jest AMD

W roli głównej

Proc (niestety tylko jeden bo na więcej kasy brakło rotfl) AMD sempron 140

Mobo Giguś Ma790x ud3p

Memki Goodram Pro 900Mhz 2x1Gb

Zasilacz Cooler Master UCP 700W

Twardziel Segate Baracuda 7200.11 z poprawionej serii

Grafika ATI x740xl

Kilka fotek ze składania platformy

20111021_140007.jpg

20111021_140016.jpg

20111021_140025.jpg

20111021_141331.jpg

Przygotowania do benchu przerwało przyjście paczuszki z tymi dwoma cacuszkami

20111021_142817.jpg

Jak na razie tylko tyle informacji z placu boju.

Zabawę zacznę prawdopodobnie koło 20 ( ale tego sam nie wiem bo jeszcze trochę planów na dziś jest)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł pclaba o oszczędniościach podczas pracy komputera. Lektura owego arta oraz komentarzy może dać trochę do myślenia. Czy OC rzeczywiście daje korzyści wydajnościowe wymierne do wzrostu zużycia prądu? Ja już wcześniej uznałem, że GPU kręcić nie zamierzam, bo i tak ewentualne poprawy są 'tabelkowe'. Jaka może być różnica między 70 a 78 FPS? Wcześniej też planowałem jakieś wymyślne chłodzenia wodne i 2500k na 5+GHz, ale czy standardowemu userowi potrzeba coś więcej niż Performa? Co Wy o tym myślicie? ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze było wiadomo, że OC podnosi koszty. Co do opłacalności, to sporą rolę odgrywa tu dobór komponentów - jedne będą mieć większy przyrost zapotrzebowania na prąd, drugie mniejszy. Przykładowo SB i FX to dwa zupełnie różne bieguny jeśli chodzi o pobór prądu po OC - mimo, iż przed OC nie różnią się za bardzo zapotrzebowaniem. Identyczna sprawa jest też z kartami graficznymi. Inna warta zauważenia rzecz, że o ile przytoczony w artykule GTX470 po podbiciu napięcia żre sporo, to sporo egzemplarzy się kręci nieźle na standardowym napięciu (pozdrowienia dla Gi3rka :P). Mój egzemplarz osiągnął +25% taktowania na rdzeniu (pamięci ~5%) - niejedna karta by mogła takich wyników pozazdrościć :)

Warto też pamiętać, że w wielu przypadkach zmniejszanie temperatur idzie w parze ze zmniejszaniem zapotrzebowania na prąd. Na techpowerup.com to testowali (niestety nie pamiętam na jakiej karcie, ale to było coś z topowych modeli) i przy niskich temperaturach różnica wynosiła 10-30W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanowaty

No prawie jak odkurzacz ;D

Płytki piękne ale straciłem wczoraj sporo czasu na zabawę z nimi i sprawna jest tylko sli. Class będzie musiał jakiś serwis zobaczyć bo nie działa.

I przez to, że wczorajszą noc spędziłem na zabawie z efkami nie zabrałem się za OC może dziś mi się uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...