Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

Gość luq92

Tak w ogóle to nie miejsce na takie ustawki :P

Nie rozumiem swojego BIOS-u. Podnoszę napięcie na CPU klawiszem "+" a pokazuje się, że leci ono w dół. Gdy wcisnę "-" idzie do góry. O co tu chodzi? :) Na dodatek w CPU-Z nie widzę żadnej zmiany napięcia. Ja to mam przeboje z tym gratem :P

Na dodatek wkurza mnie te piszczenie grafy po przejściu w 3D. Jęczy nawet bez OC. Coś czuję, że to się wszystko zaraz rozsypie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo by mi dało wyszlifowanie mojego Mugena? O ile temp. mogą spaść? ;D

Zdejmij chłodzenie i zobacz, jak się pasta odcisnęła - jeśli nie ma nienaruszonych miejsc, to i procesor i chłodzenie są proste. W takim przypadku nie warto szlifować.

Co do chłodzenia, to sprawdź, czy ma gładką powierzchnię. Jeśli ma, to nie warto.

Heh... Jak przybyłem na to forum, to o OC wiele tutaj nie było, a teraz nie dość, że osobny dział jest, to jeszcze team na BenchIT założyli i wszyscy kręcą :wink: . Czy to przypadek, czy może mogę się uważać za ojca tego działu...? :tongue::laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zdejmę jak kupie nową pastę bo Zalman się kończy i na połowę procka chyba starczy ^^

Ciężko nie przyznać Ci racji ;)

Widać potrzeba było kogoś to się dobrze na OC zna i potrafi innym wytłumaczyć, ze to nie jest jakaś czarna magia ;]

Ja chyba przez ostatnie 2-3 tygodnie zamiast grać w gry to się w OC wolałem bawić xD

A jaki jest Twój rekord OC i5? Udało się wyjść poza 4.0 na jakimś kosmicznym napięciu? :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
Czy to przypadek, czy może mogę się uważać za ojca tego działu...?

Myślę, że możesz się uważać za ojca tego działu, w sumie my dołączyliśmy tu z małym odstępem czasu więc nie wiem jak było przedtem ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92
Mówiłem mu, że to cewki to się nie słuchał :P

Ja wiedziałem, że cewki, i proszę tu się nie wymądrzać :) Ale jeszcze tak głośnych cewek to nie słyszałem :P

Nie chcę zakładać oddzielnego tematu, ale moja sprawa jak by nie patrzeć wiąże się z chłodzeniem i OC :) Wymontowałem sobie wentylator z Xilence i chciałem sobie go podłączyć, ale ma wtyczkę 2-pinową a na płycie są tylko 3-pinowe. Można jakoś to podłączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Po prostu podłączasz wiatrak pod 2 pierwsze piny i ładnie działa ;]

Ja tak mam:

img0145d.th.jpg

Mam dla was zagadkę xD

Tata wczoraj przyniósł do domu płytę główną(Asus P4P800 SE) i procka(Celeron 1.7Ghz).

I ten procek ma coś dziwnego w sobie. Mianowicie jest w nim dziura. Może mi ktoś powiedzieć po co ona jest? :P

img0144wi.th.jpg

Kompa może uda się przetedtować jak załatwię od kolegi DDR1 ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Tylko, że przecież wtyczki mają te "dziubki" przez co nie można ich przesunąć. Zobaczę czy nie da się ich odwrotnie wcisnąć.

[edit]

Udało mi się wcisnąć, ale wentylator strasznie hałasuje i go odłączyłem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przypadek, czy może mogę się uważać za ojca tego działu...?

Ciężko nie przyznać Ci racji ;)

Widać potrzeba było kogoś to się dobrze na OC zna i potrafi innym wytłumaczyć, ze to nie jest jakaś czarna magia ;]

Cóż, nie uważam się za jakiegoś eksperta, zwłaszcza, że cierpliwy nie jestem... ale coś w tym jest. Chyba największym bodźcem był poradnik - choćby dlatego warto było go napisać.

Myślę, że możesz się uważać za ojca tego działu, w sumie my dołączyliśmy tu z małym odstępem czasu więc nie wiem jak było przedtem ;]

Na pewno nie było czegoś takiego jak teraz, gdzie większość rad przy składaniu procesora dotyczy podkręcania :wink: . Jeśli już, to mówiono o niezbyt ambitnym OC.

Ja chyba przez ostatnie 2-3 tygodnie zamiast grać w gry to się w OC wolałem bawić xD

Witaj w moim świecie :laugh: .

A jaki jest Twój rekord OC i5? Udało się wyjść poza 4.0 na jakimś kosmicznym napięciu? :laugh:

Ależ proszę bardzo:

post-67674-1267276551_thumb.png

Oczywiście stabilne tylko w SuperPI, wysypałby się w pierwszym lepszym (bardziej wymagającym) teście. Ze względu na zapinkę Foxconn poprzestałem na tym. Szkoda, bo chętnie pobawiłbym się w Zima Cooling :wink: . Choć chyba jednak mam akurat tę dobrą zapinkę - ostatnio sprawdzałem procka i nie ma żadnych nadpaleń, a męczyłem go powyżej 1.4V. Tak, tak - czytałem już, że niektórzy mają nadpalone, ale wciąż działające procki na S1156. Oczywiście są to Ci, którzy dawali wysokie napięcia.

Tata wczoraj przyniósł do domu płytę główną(Asus P4P800 SE) i procka(Celeron 1.7Ghz).

I ten procek ma coś dziwnego w sobie. Mianowicie jest w nim dziura. Może mi ktoś powiedzieć po co ona jest? :P

Miałem parę Celeronów w ręki i wszystkie tak miały. A po co ona? Nie wiem, może SwisteK coś wie na ten temat, nasz forumowy historyk :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadpalone procesory ? :P

Ciekawe jak mój wygląda ^^

A ten wynik całkiem ładny. Mi komp na 3.9 SuperPi zrobił i nie wiem jakim cudem udało się zrobić validację na 4.0 ;D

A nic się złego nie stanie poza wysoką temp. jak dam napięcie 1.7 na procku? Bo już na 1.550V na 3.9 nie wstaje xD

@org

Patrz, że na to nie wpadłem ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

Jak chcecie ostro podkręcać na powietrzu to polecam takie coś >>>TO<<< dziś znalazłem u siebie w garażu działa na 12V jak w kompie ;] . Działa to na zasadzie jak chłodzenie nowych kart graficznych taka okrągła wirówka xD ale dmucha z 100razy mocniej hałas........... no jest:D ale jak ktoś by chciał ostro podkręcać to skierować jakąś rurą ten strumień powietrza na radiator od procka albo grafy na pewno by ostro schłodziło sam się zastanawiam czy jakoś sobie tego nie zamontować bo wcale nie jest aż takie duże tylko ten hałas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata wczoraj przyniósł do domu płytę główną(Asus P4P800 SE) i procka(Celeron 1.7Ghz).

I ten procek ma coś dziwnego w sobie. Mianowicie jest w nim dziura. Może mi ktoś powiedzieć po co ona jest? :P

Miałem parę Celeronów w ręki i wszystkie tak miały. A po co ona? Nie wiem, może SwisteK coś wie na ten temat, nasz forumowy historyk :tongue: .

No ładnie, ładnie ...

[zapisuje w kajeciku gruby minus przy nicku Gi3r3k, i podkreśla go wężykiem wysuwając przy tym ozór i sapiąc]

Otwór jest dla głupich maszyn (urządzeń testujących i pakujących, a nawet montujących CPU na płytach głównych - tych ostatnich nie widziałem, ale podobno istnieją ... czego to ludzie nie wymyślą, a u nas ciągle manufaktura). W nowych procesorach nie jest potrzebny, bo sam procesor (laminat) ma wycięcia które w/w urządzeniom wystarczają do określenia położenia podzespołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie profesorze, panie profesorze! [macha ręką wysoko uniesioną w górze]

A ten minus to jest za brak wiedzy, czy nazwaniem pana profesora forumowym historykiem...? :tongue::laugh:

Tak na serio, to wiele wyjaśnia :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten minus to jest za brak wiedzy, czy nazwaniem pana profesora forumowym historykiem...? :tongue::laugh:

Za całokształt :P

Zamówiłem HE1225, zobaczymy jak bardzo różni się od Alpenföhn EKL Nordwand (osobiście stawiam na: -20% do lansu i +5% wydajności). Tylko zastanawiam się czym ja go podgrzeję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz go z czym porównać?

No właśnie nie bardzo mam, wszystkie co normalniejsze chodzenia powyprzedawałem bo potrzebowałem kasy :(

Została mi sama ekstrema (np. Akuatek FS92, jakieś używane pentagramy, Auras, chyba Scythe Ninja 2 się jeszcze uchował ... i oczywiście BOX-y w dużym wyborze. Oraz homemade WC). Gorzej że sprzedałem też testową grzałkę (Q 6600) razem z płytą, czyli trzeba będzie improwizować.

michi93 - hA hA hA!

... bardzo śmieszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czegoś w stylu p4- myślę, że taki by się do podgrzewania nadał

Mam D630, ale chyba zaraz kupię sobie na Allegro jakiegoś dwujajecznego pentiuma starej generacji, bo widzę że są do kupienia za grosze ... a grzeją potężnie.

Co ty chcesz od tych palników

Powtarzalności pomiaru :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...