Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

Kręć ile się da.

Ja dziś byłem u jednego forumowicza kręcić cepa i nie szło mi to dobrze ;/

kurde teraz mnie to będzie gryzło jak z jego kompa więcej wycisnąć.

4.2 nie byłem w stanie ustabilizować i MSI gd65 mi się na 200Mhz skończyło ;/

Wszystko było bardzo luźno ustawione i dosyć wysokie V i nic ;/ temperatura była OK :(

normalnie zwątpiłem w swoje umiejętności xD

i normalnie się na początku pogubiłem w biosie MSI xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq... nie porównujmy ekstremalnego OC (z cepem chłodzonym azotem czy tam czym innym) do tego co się robi w domu

Chyba nie zrozumiałeś dżołka :P

Przecież nikt tak nie katuje swoich procesorów byle wyciągnąć ten MHz więcej (no, z Twoim wyjątkiem ).

Się wie :D Ale już chyba z tego wyrosłem. Przynajmniej do czasu gdy będę miał nowego blaszaka :P

i normalnie się na początku pogubiłem w biosie MSI xD

Po całym tygodniu wytężonej pracy każdemu się zdarza :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt tak nie katuje swoich procesorów byle wyciągnąć ten MHz więcej (no, z Twoim wyjątkiem ).

Ekhem, ja tu jeszcze jestem xD

Po całym tygodniu wytężonej pracy każdemu się zdarza

No :) zwłaszcza po kręceniu na asrocku xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, ja tu jeszcze jestem xD

No dokładnie :) Jak można zapomnieć o Michałku, jego i3 i BOX'ie :P 4GHz piechotą nie chodzi :P

zwłaszcza po kręceniu na asrocku xD

Dobry AsRock nie jest zły jak to mawiają starzy górale :) Widocznie trafiłeś na "selekta" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Tak o korsarzu, enermax chyba też wyzionął ducha ... tylko nie mogę dojść do tego jak te 2 zasilacze padły... korsarz przyjęt dziś na gwarancję w kompuszrocie, z enermaxem idę w poniedziałek do zaprzyjaźnionego serwisu.

Dobrze, że już nowe do mnie lecą.

Czyli sprzęt niezły się szykuje

Po takich cenach jak mam okazję dorwać te dwie rzeczy to żal by było nie skorzystać ( więcej mogę na PM podesłać jak byś chciał).

GTX 470 coraz bardziej mnie irytuje...
Co z nim? Kusi żeby dorwać sprzęt coś taniej jak się ma okazję, nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich cenach jak mam okazję dorwać te dwie rzeczy to żal by było nie skorzystać ( więcej mogę na PM podesłać jak byś chciał).

A prześlij, ciekaw jestem :smile: .

Co z nim? Kusi żeby dorwać sprzęt coś taniej jak się ma okazję, nie?

Głośny jest, gorący i słabo się kręci :wink: . Jeśli już, to wymieniałbym na coś tańszego i słabszego (GTX 460 1GB, albo HD6850 jak stanieje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie GTX470 też coraz bardziej irytuje... w szczególności to, że można go dostać już od 850zł a ja za swojego dałem 980zł, co i tak było tanio :D Poza tym trochę skwierczy przy wyświetlaniu 100+ FPS, no ale to niezbyt irytujące.

W ogóle mój piecyk to ogromna wtopa finansowa. Dziś bym zapłacił z dobre 500zł mniej. No ale trudno, przynajmniej wydajnościowo nie zawodzi.

Żeby nie było że offtop... Przy podkręcaniu czasem system się zwiesza z takim obrazem:

thumb_nnfel42824323d4e443ukdj2j2.jpg

Orientuje się ktoś czego to sygnał? Proc ma za mało papu? Pamiątki "przekręcone"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
A prześlij, ciekaw jestem .

Poszło

Głośny jest, gorący i słabo się kręci . Jeśli już, to wymieniałbym na coś tańszego i słabszego (GTX 460 1GB, albo HD6850 jak stanieje).

A jednak xD mnie by ciężko było na coś słabszego wskoczyć xD

yojo2 mnie to śmierdzi przekręconym GPU xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie GTX470 też coraz bardziej irytuje... w szczególności to, że można go dostać już od 850zł a ja za swojego dałem 980zł, co i tak było tanio :D Poza tym trochę skwierczy przy wyświetlaniu 100+ FPS, no ale to niezbyt irytujące.

Ano właśnie... Ja chcę sprzedać, bo WC z GPU nie wyrabia (a po dołożeniu kupy wentyli cicho wcale nie jest), więc zostawię WC tylko na CPU, a grafę kupię cichszą.

Orientuje się ktoś czego to sygnał? Proc ma za mało papu? Pamiątki "przekręcone"?

A jak tam inne testy? To może być i CPU, i GPU, i RAM...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
Ano właśnie... Ja chcę sprzedać, bo WC z GPU nie wyrabia (a po dołożeniu kupy wentyli cicho wcale nie jest), więc zostawię WC tylko na CPU, a grafę kupię cichszą.

I tak zwodujesz nową grafę xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha! Jestem pro. Udało mi się uruchomić kompa z 3803 MHz na zegarze :D Zrobiłem 5cio minutowy test OCCT bez problemu. Przy próbie zrobienia valida kompa padł, ale liczy się fakt :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano szaleję ;) Od 7 rano na nogach mimo wolnego, to szajba odbija :P

Pro cl7 za 740 czy pro cl8 za 570

Te droższe. Czemu? Droższe = fajniejsze :D Podstawowa zasada.

Czas zasilacz odpakować.

Już się pogubiłem... Jaki tym razem? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano szaleję wink_prosty.gif Od 7 rano na nogach mimo wolnego, to szajba odbija tongue_prosty.gif

Ja wczoraj balowałem a dziś w szkole byłem xD

Te droższe. Czemu? Droższe = fajniejsze biggrin_prosty.gif Podstawowa zasada.

Heh ale zemnie sknera ostatnimi czasy wychodzi i szkoda mi kasy nawet na te z cl8 xD

Już się pogubiłem... Jaki tym razem? smile_prosty.gif

Taki se ;p

BQ dark power pro p8 750

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na paczkę z goodram pro cl8

i

Chłodnica: Swiftech MCR320 QP - 209zł,Blok CPU EK Supreme LT Acetal

do tego dojdzie

EK Res x2 250ml ver Basic

i

Pompka Laing DDC 1T + Top EK v2 Plexi

Masterkleer 11,1/15,9+Złączki: NK 12 Fesera

+jakieś wentylatory za jakiś czas+inne bajery :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mój piecyk to ogromna wtopa finansowa. Dziś bym zapłacił z dobre 500zł mniej. No ale trudno, przynajmniej wydajnościowo nie zawodzi.

>>>To normalne. Jak bedziesz na to chciał patrzeć to zawsze bedziesz czekał na coś lepszego.

Żeby nie było że offtop... Przy podkręcaniu czasem system się zwiesza z takim obrazem:

Orientuje się ktoś czego to sygnał? Proc ma za mało papu? Pamiątki "przekręcone"?

>>>Czego podkręceniu? Kręć i testuj osobno a będzie łatwiej znaleźć przyczynę. Takie arty to pamięci na karcie grafiki moga generować.

@michi93

No to już jesteś ugotowany. Jak człowiek zacznie to trudno przestać... a to lepsza pompka, a to fajniejsze wentylatory, ładne złączki bardziej elastyczne węże... obyś miał żonę wyrozumiałą(jak masz), lub byś jakąś znalazł (jak nie masz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację z tym czekaniem, no ale 15% utraty wartości w ciągu dwóch miesięcy to jest dość ogromna kwota. Nie ma się co dziwić że mnie to gryzie. No trudno, nie ma co tego dłużej rozstrząsać.

Co do pytania, to kręciłem procesor i pamięci (bodaj 1600MHz@1800MHz)... ale dodam, że mi to wyskoczyło parę razy przy kręceniu samego proca (memki trzymałem na 1300-1400MHz, czyli poniżej nominalnych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...