Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

Dobra dobra, zobaczymy w czwartek.

Solówa? To lubię :thumbsup:

A idź Ty ;p Jeszcze mnie szantażujesz, że soczku mi nie postawisz xD

Bardziej chodziło mi o wspólne OC i popis umiejętności przed Twoimi koleżankami :P

Nie, jak czytałem recenzje innych to mieli podobne wyniki ;p Na tę płytę poświęciłem go wystarczająco dużo.

Może i podobne, ale warto uwalić płytę dla własnej satysfakcji. Nieprawdaż? ;) Ja tam się z moim mobasem nie pieszczę ;)

Dziś miałem wyśmienite warunki do OC, bo na cepie tylko 27 stopni, ale i tak więcej nic bym nie wycisnął. Może na innym mobasie i pamięciach. Karty nie ruszam, bo w różnych programach nie mogę ustawić nic więcej niż to z sygnaturki. Po prostu zegary wracają do stocka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solówa? To lubię

Tak ja i i3 530 xD

Bardziej chodziło mi o wspólne OC i popis umiejętności przed Twoimi koleżankami

Heh koleżanki by się przy tym zanudziły xD

Może i podobne, ale warto uwalić płytę dla własnej satysfakcji. Nieprawdaż? Ja tam się z moim mobasem nie pieszczę

Dziś miałem wyśmienite warunki do OC, bo na cepie tylko 27 stopni, ale i tak więcej nic bym nie wycisnął. Może na innym mobasie i pamięciach. Karty nie ruszam, bo w różnych programach nie mogę ustawić nic więcej niż to z sygnaturki. Po prostu zegary wracają do stocka.

E tam, szkoda kasy ;p spakowałem i tyle ją widział xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh koleżanki by się przy tym zanudziły xD

Przeca my mamy podejście do płci pięknej. Zapomniałeś? ;)

E tam, szkoda kasy ;p spakowałem i tyle ją widział xD

Brutalu Ty :D Zostawiłbyś ją sobie i sprzedał :P Najlepsze wyjście z takiej sytuacji. Albo przed snem małe OC - dobrze to robi na sen ;)

Chciałbym mieć takie problemy jak Ty :) Wiem, że w moim kompie coś więcje drzemie, ale nijak idzie resztkę mocy z niego wydusić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca my mamy podejście do płci pięknej. Zapomniałeś?
No ta... idź ty dalej z Kasią romansować ;p dobrze to na nią wpływa;p

Brutalu Ty Zostawiłbyś ją sobie i sprzedał Najlepsze wyjście z takiej sytuacji. Albo przed snem małe OC - dobrze to robi na sen

Chciałbym mieć takie problemy jak Ty Wiem, że w moim kompie coś więcje drzemie, ale nijak idzie resztkę mocy z niego wydusić

Wiesz jak jest z tym zostawianiem ;p Zresztą czekam na kuriera z lepszą zabawką xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta... idź ty dalej z Kasią romansować ;p dobrze to na nią wpływa;p

Ciiii.... Bo jeszcze tu wejdzie :P Powinieneś ubrać to zdanie w spoiler :P

Wiesz jak jest z tym zostawianiem ;p Zresztą czekam na kuriera z lepszą zabawką xD

No chwal się co tam przyjmiesz pod strzechę :P

Ja coś czuję, że może wezmę od koleżki GTX'a 280. Zobaczymy czy coś ugadam z nim co do ceny. A jak nie, to biorę coś innego + używany zasilator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciiii.... Bo jeszcze tu wejdzie Powinieneś ubrać to zdanie w spoiler

Zaraz jej linka podeślę ;p

No chwal się co tam przyjmiesz pod strzechę

Nic specjalnego, rampage 2 Extreme x58.

Ja coś czuję, że może wezmę od koleżki GTX'a 280. Zobaczymy czy coś ugadam z nim co do ceny. A jak nie, to biorę coś innego + używany zasilator.

Kusi Cię ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jej linka podeślę ;p

Niedawno sam to zrobiłem :P

Nic specjalnego, rampage 2 Extreme x58.

No rzeczywiście. Ot taki mobasek dla ubogich szukających czegoś do biura. Mogłem się spodziewać ;)

Kusi Cię ;p

A jakże :) Byleby było mocniejsze od mojego 9800 :) Szkoda, że nie mam możliwości spięcia kart w SLI. Zaraz 9800 zostałby oddelegowany do liczenia fizy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sam to zrobiłem

Kasia jeszcze do mnie nie napisała więc blefujesz ;p

No rzeczywiście. Ot taki mobasek dla ubogich szukających czegoś do biura. Mogłem się spodziewać

A jak, w końcu to komp do worda będzie.

A jakże Byleby było mocniejsze od mojego 9800 Szkoda, że nie mam możliwości spięcia kart w SLI. Zaraz 9800 zostałby oddelegowany do liczenia fizy

Czas zmienić podstawkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia jeszcze do mnie nie napisała więc blefujesz ;p

Wykorzystaj GG i wykonaj zapytanie :P

A jak, w końcu to komp do worda będzie.

Ale ten Word wymagający będzie. DX11, jakieś ekstremalne OC i te sprawy? :P

Czas zmienić podstawkę.

Skoro jesteś taki kasiasty, to na osiemnastkę poproszę i5 + GTX 470. To mi wystarczy :) Doszedłem do wniosku, że mam ciągle w miarę mocnego kompa i wystarczy zmienić grafę i ewentualnie zasilacz na mocniejszy i mi wystarczy na kolejne dwa lata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystaj GG i wykonaj zapytanie

Właśnie to robię ;p

Ale ten Word wymagający będzie. DX11, jakieś ekstremalne OC i te sprawy?

No to wiadomo :)

Skoro jesteś taki kasiasty, to na osiemnastkę poproszę i5 + GTX 470. To mi wystarczy Doszedłem do wniosku, że mam ciągle w miarę mocnego kompa i wystarczy zmienić grafę i ewentualnie zasilacz na mocniejszy i mi wystarczy na kolejne dwa lata

To do pisania!To Ty teraz będziesz miał 18 nie ja ;p a tak w ogóle to rób to prawko.

No w sumie taki komp zły nie jest ale ja bym tak długo bez zmian nie wytrzymał;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to rób to prawko.

Robię robię :) W czwartek będę miał 8 godzin wyjeżdżonych ;)

No w sumie taki komp zły nie jest ale ja bym tak długo bez zmian nie wytrzymał;p

Ja tak samo, ale odezwał się we mnie głos rozsądku ;) Zmienię karcioszkę i pogram sobie we wszystkie gry na full. Skoro mogę tak pograć wydając 700-800 zł, to po co mam wydać około 3k na nowego kompa ;) Chyba zbyt filozofuję :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię robię W czwartek będę miał 8 godzin wyjeżdżonych

Co tak mało ;p

Ja tak samo, ale odezwał się we mnie głos rozsądku Zmienię karcioszkę i pogram sobie we wszystkie gry na full. Skoro mogę tak pograć wydając 700-800 zł, to po co mam wydać około 3k na nowego kompa Chyba zbyt filozofuję

No w sumie tak xD

Kompa masz dalej niezłego :) Ale mnie by w brzuchu wierciło żeby mobasa zmienić i chłodzenie do tego ram i grafa, zasilacz modularny i wychodzi nam cały kompxD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak mało ;p

Nie zapominaj, że dopiero drugi tydzień śmigam :P

Ale mnie by w brzuchu wierciło żeby mobasa zmienić i chłodzenie do tego ram i grafa, zasilacz modularny i wychodzi nam cały kompxD

Można i tak, ale jak już mam kupować kompa, to całego na raz i nie byle jakiego. Akurat dorwać fajny zasilacz i grafę nie jest aż tak trudno. Nie potrzebuję lepszego mobaska. Jak padnie, to rozważę przejście na inną podstawkę. Jak działa, to niech działa ;)

Wolę te 3k przeznaczyć na razie na coś innego. Przynajmniej na razie :) Komputer nie jest pępkiem świata.

Do czasu, gdy nie zmienię zdania

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że dopiero drugi tydzień śmigam

Byle byś się do 17 stycznia wyrobił.

Można i tak, ale jak już mam kupować kompa, to całego na raz i nie byle jakiego

No tak :)

Akurat dorwać fajny zasilacz i grafę nie jest aż tak trudno.

No zgadzam się :) Tylko jak brać to już coś modularnego.

Jak padnie, to rozważę przejście na inną podstawkę. Jak działa, to niech działa

I tak Cię kasa po 18 w kieszeni tak gryźć będzie, że w tym samym tygodniu zamówienie złożysz ;p

Komputer nie jest pępkiem świata. Do czasu, gdy nie zmienię zdania
No nie jest xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle byś się do 17 stycznia wyrobił.

No wiesz, ja mogę jeździć codziennie, ale nie zawsze instruktorce pasuje :)

Tylko jak brać to już coś modularnego.

Musiałeś mi przypomnieć o kablach? :P Teraz jeszcze lepsza buda by się przydała.

I tak Cię kasa po 18 w kieszeni tak gryźć będzie, że w tym samym tygodniu zamówienie złożysz ;p

E tam :) Ćwiczę silną wolę :) Wpadam codziennie do Komputronika z pełnym portfelem i jakoś nic nie kupuję :) Chyba aż tak źle ze mną jeszcze nie jest :P

Wolę teraz ulepszyć tego złoma za grosze niż wydawać kasę z przymusu żeby być fajniejszym. Sztuką jest wykręcić dobry wynik na Sepmronie, a nie na i7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ja mogę jeździć codziennie, ale nie zawsze instruktorce pasuje

To zmienić ;p

Musiałeś mi przypomnieć o kablach? Teraz jeszcze lepsza buda by się przydała.

Zaczyna się ;p

E tam Ćwiczę silną wolę Wpadam codziennie do Komputronika z pełnym portfelem i jakoś nic nie kupuję Chyba aż tak źle ze mną jeszcze nie jest

Mam za daleko do takich sklepów ;p

Wolę teraz ulepszyć tego złoma za grosze niż wydawać kasę z przymusu żeby być fajniejszym. Sztuką jest wykręcić dobry wynik na Sepmronie, a nie na i7.

No a czemu nie,co do semprona to idź Ty już spać bo majaczysz, co ta Kaśka z tobą robi;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z placu boju (OC PH II X6):

4GHz 1,425V - LinX 20 min stable. Chwilę później okazało się... że to by było na tyle. HTT wall, płyta ma problemy z uruchomieniem. Chwila u wujka Google i już wiem, co robić. TRFC na 160ns i jedziemy dalej :wink: . 4,1GHz 1,45V - niestabilne. Ciąg dalszy nastąpi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raport z placu boju...

...niestety dalszy ciąg rozczarowań. Uaktualniłem BIOS (na szczęście macierze się nie posypały) i przeszedłem do OC. Punktem wyjścia był ostatni wynik (3,7GHz @ 1,3V) - zabrałem się za poprawę stabilności.

Co się okazało? Pełna stabilność @ 3,7GHz była dopiero na... 1,319V (IMC 1,331V) :/ Ech, kiedy raz miałem ochotę na dobre OC to mi się musiała trafić lewa sztuka. Co prawda tempy mam jeszcze w porządku (77-83C, przy czym wentyl mam teraz na 7V), no ale nie chcę też proca katować napięciem za bardzo. Póki co mi się odechciało dalszych prób. SPi 1M ~11,2s.

I co tu mogę dodać... niech ktoś mi jeszcze raz powie że Xeony to bla bla lepszy bla krzem to mu nogi powyrywam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raport z placu boju...

...niestety dalszy ciąg rozczarowań. Uaktualniłem BIOS (na szczęście macierze się nie posypały) i przeszedłem do OC. Punktem wyjścia był ostatni wynik (3,7GHz @ 1,3V) - zabrałem się za poprawę stabilności.

Co się okazało? Pełna stabilność @ 3,7GHz była dopiero na... 1,319V (IMC 1,331V) :/ Ech, kiedy raz miałem ochotę na dobre OC to mi się musiała trafić lewa sztuka. Co prawda tempy mam jeszcze w porządku (77-83C, przy czym wentyl mam teraz na 7V), no ale nie chcę też proca katować napięciem za bardzo. Póki co mi się odechciało dalszych prób. SPi 1M ~11,2s.

Współczuję.

I co tu mogę dodać... niech ktoś mi jeszcze raz powie że Xeony to bla bla lepszy bla krzem to mu nogi powyrywam :P

To piszą tylko Ci, którzy niedokładnie powtarzają przeczytane informacje. Szanse na trafienie dobrej sztuki są większe, co nie znaczy, że każdy Xeon super się kręci :wink: .

Co do mnie, to będzie ciężko o 4,1GHz w LinX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tu mogę dodać... niech ktoś mi jeszcze raz powie że Xeony to bla bla lepszy bla krzem to mu nogi powyrywam

Dawaj no tego xeona xD ], zaraz go na dobrą drogę naprowadzę.

Co do mnie, to będzie ciężko o 4,1GHz w LinX.

A ja mam w ... nauki i nici z montowania mobasa dzisiaj ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej te Xeony takie za fajne do OC nie są, albo trafiłeś na słabą sztukę.
Możliwe... dlatego postanowiłem mu zafundować małą karę.

Zastanawialiście się kiedyś, czy Megahalems by pociągnął X3440 w pasywie? :laugh:

Jak ktoś się jeszcze nie domyślił to odpowiedź brzmi NIE :P W Linx tempy doszły do 95-100C i na tym przerwałem. No i co tu dodać... poparzyłem się przy otwieraniu obudowy :P

Jak będę miał w weekend trochę czasu to zobaczę na ile ten mój i7 poleci.
To na to Ci był potrzebny ten box? :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na to Ci był potrzebny ten box?

Filip sprawdzi jak i7 kręci się pasywnie puszczonym chłodzeniu producenta xD

A tak poza tym, podczas nauki zawitał do mnie pan z DPD i oto co przywiózł:

p1030099.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1030100o.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1030101t.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1030103g.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1030104p.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Teraz jestem w trakcie organizacji kasy na RAM xD

Wstawił bym link do alledrogo ale mnie moderacja za to zje xD

Nie zje.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na to Ci był potrzebny ten box?

W pewnym sensie. Kupiłem boxa bo sprzedaje CNPS 10X Extreme, a trzeba czymś schłodzić procka, dopóki nie skompletuje LC. W zasadzie zostały mi tylko do kupienia złączki, węże, wentylatory, top do pompki i płyn. :icon_smile:

Filip sprawdzi jak i7 kręci się pasywnie puszczonym chłodzeniu producenta xD

Może i zrobi się taki eksperyment. Ciekawe czy na standardowych taktach by dał radę (tak do 90°C).

No płytka prezentuje się ciekawie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...