Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

Pierwszy raport z placu boju... póki co zostaję przy stocku :laugh:

Generalnie na początek nie chciałem wykraczać poza 1,3V (IMC miałem zawsze 1,3V - ostatecznie nie dawałem więcej bo wg BIOSu IMC było dodatkowo zawyżane o 0,01-0,03V, a vcore było obniżane o 0,01-0,02V).

20x200MHz @ 1,29V = zawiecha na amen zaraz po przejściu ekranu z macierzami (nawet reset nie działał :laugh:)

20x195MHz @ 1,29V = podczas logo Windowsa bluescreen... który się w trakcie dumpowania zawiesił. No comment :D

20x190MHz @ 1,29V = system się odpalił, ale LinX sypnął błędem po dwóch minutach testu. Pomyślałem sobie że dam 1,3V i będzie git majonez, ale...

20x190MHz @ 1,30V = to jest zdecydowanie najlepsze. Ekran "Zapraszamy" przez chwilę był wyświetlony normalnie, a potem wszedł w fazę DISCO BANDŻO - kolory się zmieniały dowolnie jak chciały (i wyglądało jakby głębia spadła do 16bit), plus skaczące białe kwadraty (na oko 10x10px) po ekranie. Wrażenia lepsze niż po dopalaczach :laugh:

20x185Mhz @ 1,30V = LinX działa bez problemu, ale... zdecydowanie wolniej niż na 3,2GHz (?!) nie mówiąc o 3,8GHz. Wszedłem do Opery, zacząłem pisać posta... zaraz potem czarny ekran i znowu niedziałający reset. (choć muszę dodać że takie cuda z raz czy dwa zdarzyły się i na stocku).

Potem przy restarcie serce mi szybciej zabiło jak zobaczyłem jedną z macierzy (bo mam dwie) ze statusem na żółto. Nie zdążyłem odczytać co to - jak się okazało musiała się zainicjować i już było OK, ale mimo wszystko niemałego stracha mi napędziło. Stwierdziłem, że na razie starczy wrażeń i wróciłem na stock :P

Na 20x185MHz @ 1,3V w LinX tempy były 70-75C. SuperPI dla 20x190MHz wyniosło 11,014s (stock coś koło 15s).

Jak się pozbieram z tej porażki to może będziem dalej próbować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raport z placu boju... póki co zostaję przy stocku :laugh:

No, trochę ambitnie pojechałeś... Najwyraźniej masz gorszą sztukę niż i7, którego testowałem. Jak dla mnie to powinien zrobić 3,8GHz na 1,31V/1,33V (vCPU/VTT). Temperatury OK, masz zapas. Choć z 4GHz może być problem...

4.1 a ja tylko mnożnik w biosie zmieniam xD

4,3 na 1.474

Ładna sztuka, gratsy :wink: . Czym chłodzisz?

Jaki program jest w stanie pokazać temp. sekcji zasilania ? ( muszę miernik dorwać, ale na szybko czegoś potrzebuję)

Mobo musiałaby mieć czujniki, a pewnie nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się pochwalę-dziś dla zabicia nudy i znalezienia innego zajęcia niż nauka na sprawdzian z biologi odpaliłem 3DMarka06 i dostałem 19690 punktów. KLIK. GTX460 @ 825/1650/2050MHz, Phenom II X4 945 @ 3.705GHz. Teraz celem jest 20k-niestety nawet na kosmicznym napięciu i taktowaniu procesora ~3.95 wyniki są żenująco słabe, choć system jest stabilny. Postaram się jeszcze delikatnie podkręcić CPUi powalczyć z kartą, bo przy 850/1700/2100MHz zaczęły się artefakty. Może kolejne 2GB pamięci coś jeszcze poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrzem chłodzę, okno otwarte i wieje prosto na cepa z noctuą ;p

Procka sprawdzę jak zamontuje fajniejsze mobo, bo z tym mi się na poniedziałek śpieszy xD w sumie tylko testy mi zostały, teraz do stabil HTT sie dobrałem i jestem na dobrej drodze żeby do 15 mieć już to wszystko skończone xD

org

Ładnie ładnie, postaram się zpodać wynik z 3d06.Kręć kartę dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrzem chłodzę, okno otwarte i wieje prosto na cepa z noctuą ;p

Procka sprawdzę jak zamontuje fajniejsze mobo, bo z tym mi się na poniedziałek śpieszy xD w sumie tylko testy mi zostały, teraz do stabil HTT sie dobrałem i jestem na dobrej drodze żeby do 15 mieć już to wszystko skończone xD

Spoko :wink: .

@org

Może zamiast kręcić proca dalej... odkręć go, bo im wyżej, tym takie kwiatki się pojawiają, kiedy to wyniki są słabsze mimo większego taktowania.

Co do karty... Podnieś napięcie i kręć dalej :wink: . Ściągnij program NVidia Inspector, możesz tam zmieniać takty, napięcie i zapisać plik z ustawieniami, który wstawiasz do autostartu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręć kartę dalej

Testowałem ją przez kilka godzin na 850/1700/2100MHz w Assassin's Creed 2 i wszystko było ok, widocznie 3DMark jest zbyt surowy :-).

Może zamiast kręcić proca dalej... odkręć go, bo im wyżej, tym takie kwiatki się pojawiają, kiedy to wyniki są słabsze mimo większego taktowania.

Zdążyłem to zauważyć :lol2:. Byłem mocno zdziwiony, gdy zamiast wysokiego wyniku na maksymalnych stabilnych wartościach dla procesora ujrzałem wynik ~12k. Teraz szukam granicy-po zmianie z 3.6 na 3.7GHz jeszcze byłem parę punktów do przodu.

Ściągnij program NVidia Inspector

Zaraz sprawdzę co to za cudo-miałem ostatnio zmieniać napięcie poprzez edycję BIOS-u, na PPC ktoś ładnie to opisał dla GTX460 właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, męcz sprzęt dalej :wink: . Karta po zmianie napięcia powinna polecieć na 900MHz, więcej raczej nie da rady, bo A. skalowanie napięcia, B. sekcja zasilania...

A ja czekam sobie na Phenoma II X6... Płytka, zasilacz i karta czekają cierpliwie w pudełkach. Przymierzam się do porównania (tak dla siebie) z i5 750, oba na 3,6GHz, zobaczymy, co z tego wyjdzie, nie obiecuję na razie :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam sobie na Phenoma II X6... Płytka, zasilacz i karta czekają cierpliwie w pudełkach.

Ja się nie doczekałem XD i lecimy na x4 ale fajna jest xD

A co za kartę dorwałeś i zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta mocna, poprzedniej generacji, a zasilacz modularny, 650W. Więcej napisać nie mogę :wink: . Płyta za więcej niż 500 zł. Na razie dostaję sprzęt dla obeznania się z AMD, dawno nie miałem :smile: .

Może zafunduję mu WC... O ile będzie mi się chciało dzisiaj wszystko demontować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, trochę ambitnie pojechałeś... Najwyraźniej masz gorszą sztukę niż i7, którego testowałem. Jak dla mnie to powinien zrobić 3,8GHz na 1,31V/1,33V (vCPU/VTT). Temperatury OK, masz zapas. Choć z 4GHz może być problem...
Po prostu na jakimś forum znalazłem gościa co swojego X3440 pogonił na 4GHz przy 1,3V... jak widać to zdecydowanie zbyt ambitne były ustawienia jak na początek :laugh:

Uaktualnię jeszcze BIOSa i będę dalej podkręcać.

1. Orientuje się ktoś czy przy update BIOSu nie posypią się czasem macierze RAID?

2. Jakie byście powiedzieli że jest akceptowalne vcore dla 4GHz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Orientuje się ktoś czy przy update BIOSu nie posypią się czasem macierze RAID?

Nie wiem, nigdy nie stawiałem RAIDu... Pamiętaj, że nie zawsze najnowszy bios oznacza najlepszy :wink: .

2. Jakie byście powiedzieli że jest akceptowalne vcore dla 4GHz?

Napięcie napięciem, ale tu bardziej chodzi o temperatury. Jak będzie przekraczać 90*C w LinX, to wtedy jest to znak, by sobie darować dalsze OC.

Ktoś się wybiera na targi ON/OFF w Warszawie? Dostałem akredytację :wink: . Będę w piątek i w sobotę (22-23.X).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z moim TXem na gwarancję będę gonił, bo nieciekawie pracuje ;/

Dać Michałkowi troszkę żelastwa, to od razu popsuje :P Powinieneś dbać tak jak ja - mój kochany Codegen działa już ponad 8 lat :)

PS To DFI to ja Ci znalazłem.

Najpierw mnie na Zalmana naciągasz, a teraz biednego michiego na wydatki narażasz :P

4,3GHz to żaden wyczyn.

Też tak sądzę :P Niedługo mój Q tyle pociśnie bez zająknięcia :P Niech no tylko zaskoczy mi na 3,8 :admin_twisted: Coś czuję, że mi się zdegradował ten cep od przypiekania go 1,8 i 2V :P

Ktoś się wybiera na targi ON/OFF w Warszawie?

Ja miałem przybyć, ale jakoś opuściła mnie wena do dalekich wypraw. W sumie 160 km to nie aż tak dużo, ale jakoś brak mi iskry Bożej do takich wyczynów. Może za rok z prawkiem przy dupsku :)

PS. :admin_twisted: - uwielbiam tą emotkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać Michałkowi troszkę żelastwa, to od razu popsuje Powinieneś dbać tak jak ja - mój kochany Codegen działa już ponad 8 lat

Tak to bywa xD

Najpierw mnie na Zalmana naciągasz, a teraz biednego michiego na wydatki narażasz

Niestety sprawa się rypła, DFI sypie błędami więc idzie na gwarancję a ja szukam czegoś innego. Sprzedający bardzo porządny gościu :)

Ktoś się wybiera na targi ON/OFF w Warszawie?

W tym roku nie ma opcji, :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że mi się zdegradował ten cep od przypiekania go 1,8 i 2V :P
Daj go na 12V a nie się bawisz :P Wtedy poleci na 10GHz :laugh:
Nie wiem, nigdy nie stawiałem RAIDu... Pamiętaj, że nie zawsze najnowszy bios oznacza najlepszy :wink: .
W changelogu jest coś o poprawkach stabilności, więc chyba zaryzykuję update. Może coś się poprawi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuj się bez 4,5 GHz

To się zobaczy na ile poleci, na boxie nie za bardzo chcę go katować.

Pochwal się jak ta Twoja płytka od AsRocka Chodzą słuchy o dobrych wynikach

A idź ty się małpo jedna schowaj, asrock w kartonie bo już do niego nerwów nie mam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zobaczy na ile poleci, na boxie nie za bardzo chcę go katować.

Nie jesteś hardkorem :P Ja swojego Q męczyłem na BOX'ie na 3,6 GHz + 1,5V, także postaraj się dla mnie :)

A idź ty się małpo jedna schowaj

Ja Ci się zwierzam z moich problemów życiowych, a Ty mnie tak traktujesz? ;) Co za młodzież niewychowana. Zero szacunku dla starszych :admin_twisted:

asrock w kartonie bo już do niego nerwów nie mam...

Zbyt nerwowy jesteś :) Z krzemem trzeba spokojnie. Z tego co widziałem, to na AsRocku kręcą się nieźle cepy. Może trafił Ci się taki sam "selekt" co ten lapek :D Nie mniej ja bym tak szybko nie odpuścił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś hardkorem Ja swojego Q męczyłem na BOX'ie na 3,6 GHz + 1,5V, także postaraj się dla mnie

Dobra dobra, zobaczymy w czwartek.

Ja Ci się zwierzam z moich problemów życiowych, a Ty mnie tak traktujesz? Co za młodzież niewychowana. Zero szacunku dla starszych

A idź Ty ;p Jeszcze mnie szantażujesz, że soczku mi nie postawisz xD

Zbyt nerwowy jesteś Z krzemem trzeba spokojnie. Z tego co widziałem, to na AsRocku kręcą się nieźle cepy. Może trafił Ci się taki sam "selekt" co ten lapek Nie mniej ja bym tak szybko nie odpuścił

Możliwe, to byłem bardzo spokojny, dopiero pod koniec mnie zaczęło nosić ;p Nie, jak czytałem recenzje innych to mieli podobne wyniki ;p Na tę płytę poświęciłem go wystarczająco dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...