Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

 

@Wosq

Na start OK, oprócz pamięci - co ja pisałem o różnicy między IMC a napięciem DRAM? Nie może być większa, niż 0,5V. Czyli w tym przypadku - może być 1,75V max.

No tak machnąłem się o przecinek, bo późno już było. :( Dlatego wolałem się upewnić.

Co do planu: ja mam oficjalnie 2 dni wolnego w tygodniu. 14 godzin zajęć. Z tym, że co drugi tydzień mam tylko wykłady w pon i piątek, także cały tydzień na upartego wolnego, bo 6 zajęć tylko jest a one nie są w sumie obowiązkowe  :)

Na ten tydzień planuję pogonić CPU, w dalszej kolejnośći GPU, ale jutro muszę skoczyć po sprężone powietrze, bo nie mam jak z kurzu wentyli oczyścić a pędzelkiem bawić mi się nie chce. Ponadto muszę obczaić, czy to Mugen 2, czy wentyl na zasiłce ma odchyły, bo komp jest niemal niesłyszalny poza czasami pykającą głowicą, czy co to tam jest. No i obroty przydało by się wyregulować, bo czasem faktycznie chodzi wolno i cicho, ale coś po prostu pyka podczas obrotu.

No i niezmiernie kusi mnie zakup 1 TB Samsunga F3, bo zdjęcia i gry dość sporo zajmują a nie chciałbym tej 500 zapychać w całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosq

'Ty z moich okolic jesteś czy mi się pomieszało ?

Kurde wy się macie za dobrze a ja sie w technikum po 8h dziennie kiszę i czasami dłużej.

No i niezmiernie kusi mnie zakup 1 TB Samsunga F3, bo zdjęcia i gry dość sporo zajmują a nie chciałbym tej 500 zapychać w całości

Dosyć tanie są F3 1TB więc brać ;p Ja po zakupie mobo( odwleka się nie miłosiernie bo nikt p5q pro nie chce łyknąć ;) poluję na jakiś ssd pod OSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem z dokladnie tego samego miasta :)  W zasadzie jeden autobus do centrum i spacer i pewnie znalazłbym się w Twoich okolicach. Jakbyś miał chęć a ja wyciskałbym ile się da przy tym chłodzeniu z CPU, to mógłbyś mi pomóc. Było by mi miło. Ten Samsung w esc mają po 215 zł, 75 zł różnicy w stosunku do 500. Też myślałem (krótko) nad ssd, ale pilniejszą potrzebą jest zwiększenie przestrzeni dyskowej  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem z dokladnie tego samego miasta

Jeszcze mnie pamięć nie zawodzi xD

W zasadzie jeden autobus do centrum i spacer i pewnie znalazłbym się w Twoich okolicach.

Wiesz gdzie jest słowak/mechanik bielski? Jak tak to do szkoły idę 10min stamtąd jakieś 10 min jest do sfery.

Jakbyś miał chęć a ja wyciskałbym ile się da przy tym chłodzeniu z CPU, to mógłbyś mi pomóc.

Myślę,że dogadalibyśmy się :)

Ten Samsung w esc mają po 215 zł, 75 zł różnicy w stosunku do 500. Też myślałem (krótko) nad ssd, ale pilniejszą potrzebą jest zwiększenie przestrzeni dyskowej

http://kontrast.pl/item.asp?itemStr=3065&a...CHE-NCQ-HD103SJ

zamów u nich i odbierzesz sobie osobiście w esc jeszcze trzeba doliczyć KW.

Mnie ssd bardzo kusi ale $$ ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, gdzie to jest :) Dzięki za info o kontraście. Rypnęło mi się w fdd.pl z esc.pl. Muszę się zorientować tylko, czy samodzielny montaż dysku w razie czego nie będzie robił problemów z gwarancją kompa, aczkolwiek mam gwarę na poszczególne części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, gdzie to jest

No to wiesz mniej wiecej gdzie mieszkam, żeby nie za dużo zdradzić, nie daleko siedziby kontrastu na piastowskiej.

Rypnęło mi się w fdd.pl z esc.pl

O tym sklepie zapomniałem xd

Muszę się zorientować tylko, czy samodzielny montaż dysku w razie czego nie będzie robił

Masz plomby? Jak nie to nie ma najmniejszego problemu.

W styczniu prawdopodobnie na 2/3 tygdonie będę miał ss albo kupię na stałem jak uzbieram tyle kasy, to załatwię jakiś sprzęt do OC, luq i xandi może wpadną to możesz wpaść znajdzie się i coś do kręcenia dla Ciebie xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, plomb nie było. Bez problemu dalo się odkręcić panele boczne. Kontrast na Piastowskiej? Ja tylko o Alsenie na Głębokiej wiedziałem. Też należy do kontrastu :) Styczeń pasuje. W lutym byłoby gorzej, bo zbliża mi się obrona pracy inż. Z chęcią wpadnę, jeśli faktycznie coś takiego będziesz organizował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, plomb nie było. Bez problemu dalo się odkręcić panele boczne

To spokojnie montujesz dysk. :)

Kontrast na Piastowskiej? Ja tylko o Alsenie na Głębokiej wiedziałem.

Tan w biurowcu bielskiego zakładu lin i pasów taki niebieski wielki budynek jak jedziesz od PKP w stronę chulanki to po lewej stronie . Na głębokiej też jest. Z tym alsenem z tego co wiem to jest trochę inaczej, to kontrast należy do sieci alsen- jakoś tak to jest.

Styczeń pasuje

Mi też, ferie od 17 mam xd

Z chęcią wpadnę, jeśli faktycznie coś takiego będziesz organizował.

No jest coś takiego przeze mnie planowane, ale to wszystko zależy od tego jak z kasą będe stał, ss na 3 tygodnie to 150zł, jeszcze czy miejsce jakieś znajdę, bo w bloku trochę cienko ale te 5 osób się zmieści i trochę sprzętu xd no ale na razie to tylko plany, w każdym razie jak byś jakiejś tam pomocy potrzebował to wal śmiało, najlepiej przez gg.( w profilu podane), może będę w stanie pomóc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Megahalems siedzi na procu :P

dsc04925k.th.jpg

Jak widać idealne lustro to to nie jest... no i strasznie się wysilili z klejeniem nalepki ochronnej. Dość dużo syfu zostało i spirytus nie do końca poradził sobie z wyczyszczeniem. Za to zdecydowanie minus, mogli wymyślić lepszy sposób (np. owinąć w kawałek szmatki czy coś).

dsc04926r.th.jpg

DROBNA różnica :laugh:

Muszę przyznać że środek budy od razu nabrał lepszej prezencji. Sorry za brak zdjęcia, ale stwierdziłem że z tym poczekam aż będzie jasno i może całą budę kiedyś obcykam.

W każdym razie montaż przebiegł bez większych problemów. No, poza jednym szczegółem... oczywiście mimo ogromnego otworu na backplate z tyłu budy (CM 692 Adv), nie pasował on pod moją P7P55D-E. Musiałem wyjmować mobasa, co mi opóźniło trochę pracę. Ponadto jedno z podwyższeń do którego przyczepiony jest Megahalems się ruszało, ale chłodzenie się nie majta na boki więc chyba jest OK.

Dołączona pasta się dość dobrze rozsmarowywała. Fajna sprawa :P

W każdym razie na szybko zrobiłem test w OCCT (na 30 minut, z HT, vcore na 1,1V) i temperatury wynosiły ok. 42-46C. Jak uważacie, tempy są w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się za zabawę biorę, tym razem walid na Phenomie II 970- jak obstawiacie do ilu dojdzie ?

Bez 4GHz się nie pokazuj :wink: .

No i Megahalems siedzi na procu :P

Nówka czy używka? Za ile kupiłeś?

W każdym razie na szybko zrobiłem test w OCCT (na 30 minut, z HT, vcore na 1,1V) i temperatury wynosiły ok. 42-46C. Jak uważacie, tempy są w porządku?

W porządku. Jeśli przy 3,8GHz 1,29V będziesz miał więcej, niż 80*C (na max obrotach wentyla) w LinX, to będzie średnio. Ostatnio miałem okazję brać udział w testach chłodzeń, stąd takie info :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez 4GHz się nie pokazuj .

Tak jest panie generale ;]

Dziś się za niego biorę.

Odmaszerować :tongue::wink: .

A w poniedziałek/wtorek, zależy jak z czasem będzie zaczynam katować i3 na boxie xD

To samo, co wyżej - bez 4GHz nie masz co tu szukać :wink: . Widziałem, że kupiłeś go na PCL - za ile, jeśli można spytać? Targowanie się to piękna sprawa :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmaszerować .

Tak jest :]

To samo, co wyżej - bez 4GHz nie masz co tu szukać

Tutaj 4Ghz to minimum ;p

Widziałem, że kupiłeś go na PCL

No tak się złożyło, specjalnie się nie targowałem ;p wg. mnie 350 z wysyłką to dobra cena, patrząc na to co się na allegro dzieje, do tego procek jeszcze na gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Jeśli przy 3,8GHz 1,29V będziesz miał więcej, niż 80*C (na max obrotach wentyla) w LinX, to będzie średnio.
Dobrze wiedzieć że chociaż raz coś porządnie zrobiłem :laugh: Zastanawia mnie tylko jak bardzo powinienem dokręcić tego Megahalemsa (w instrukcji nie było doprecyzowane). Kręciłem aż zaczął się robić zauważalny opór - nie wiem czy to wystarcza, czy jeszcze go docisnąć? Chyba się nie rusza na boki.
Nówka czy używka? Za ile kupiłeś?
Nówka ze sklepu za 215zł. Wiem, cena niespecjalnie niska, ale z różnych powodów zależało mi na odbiorze osobistym w W-wie i to była najtańsza oferta jaką znalazłem.

Swoją drogą jak już tu gościmy eksperta (:P) to może bym uzyskał odpowiedź na nurtujące mnie pytanie... Chciałem rozpocząć OC, ale zauważyłem trochę dziwną rzecz związaną z ustawianiem napięć w mojej P7P55D-E. Otóż wg Twojego poradnika napięcie IMC powinno być takie jak vcore, ale na mojej płycie powyżej 1,17V wartość napięcia jest w kolorze żółtym (ostrzegawcze), a powyżej bodaj 1,21V jest czerwone (alarmujące). Podobna sprawa ma się z napięciem memek, gdzie 1,65V jest alarmujące (chociaż moje memki na tyle powinny działać, a na auto dostają 1,5V-1,65V). Zignorować te ostrzeżenia czy jak? I jak ustawić QPI - zostawić na AUTO czy zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie kolorki możesz sobie darować :) '

przed OC oczywiście wgraj najnowszy bios.

Cena za chłodzenie nie taka zła, są droższe ;p

co do mocowania, ja noctue dokręcam do momentu w którym już nie dam rady bardziej ;p ---> do oporu

kurde przydało by się już zamówić tę nową płytę ale nie mogę sprzedać 2 gratów i brakuje ;/ :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem aż zaczął się robić zauważalny opór - nie wiem czy to wystarcza, czy jeszcze go docisnąć? Chyba się nie rusza na boki.

Dokręć tak, byś praktycznie nie mógł dalej kręcić - im lepszy docisk, tym lepiej.

Nówka ze sklepu za 215zł. Wiem, cena niespecjalnie niska, ale z różnych powodów zależało mi na odbiorze osobistym w W-wie i to była najtańsza oferta jaką znalazłem.

Rozumiem. To i tak przyzwoita cena.

Otóż wg Twojego poradnika napięcie IMC powinno być takie jak vcore

Nie musi być. Ostatnio wręcz zauważyłem, że ciut wyższe napięcie VTT zapewnia lepsze OC.

... na mojej płycie powyżej 1,17V wartość napięcia jest w kolorze żółtym (ostrzegawcze), a powyżej bodaj 1,21V jest czerwone (alarmujące). Podobna sprawa ma się z napięciem memek, gdzie 1,65V jest alarmujące (chociaż moje memki na tyle powinny działać, a na auto dostają 1,5V-1,65V). Zignorować te ostrzeżenia czy jak?

Zignoruj.

I jak ustawić QPI - zostawić na AUTO czy zmienić?

Ustaw niższą opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...