Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bronex

Płyta główna pod s775

Polecane posty

Witam.

Potrzebuję płytę główną pod s.775 aby móc podkręcić mojego Q6600. Moja obecna płyta Asus P5N-E SLI nie dość, że jest uszkodzona to niezbyt nadaję się do OC. Do dyspozycji mam 400zł (nie obrażę się jeśli coś zostanie ;))

Reszta komputera:

Procesor: Intel C2Q Q6600 2,4GHz

Płyta: Asus P5N-E SLI

RAMy: OCZ 2x1GB 800MHz - drugie takie same kości czekają pod łóżkiem :D

Zasilacz: Jakiś 750W

Chieftec CFT-750-14C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radził bym Ci sprzedać to co masz czyli procesor, płyta, ramy. Dokładasz do tego 400zł i robisz przesiadkę na AM3.

Łącznie będziesz miał do wydania około 1100zł.

Wtedy kupujesz coś takiego:

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

349 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję płytę główną pod s.775 aby móc podkręcić mojego Q6600.

[...]

Do dyspozycji mam 400zł (nie obrażę się jeśli coś zostanie ;))

Jeśli odczuwasz nieodpartą potrzebę zainwestowania w starą platformę, to masz do wydania za mało kasy.

To znaczy może / gdzieś / okazyjnie (allegro?) dostaniesz którąś ze znanych z dobrego OC płyt pod LGA 775, ale w sklepach teraz nic ciekawego nie widzę (tzn. są różne modele, ale albo cena zaporowa, albo brak na stanie - co w tym przypadku oznacza "nie ma i nie będzie").

Masz jakiś cooler? nie "BOX"?

Spokojnie podkręcisz tego procka na płytach:

AsRock P45DE (270-290 PLN)

AsRock P43DE (210-250 PLN)

dużo droższa (>350 PLN) DFI Infinity Blood P45T2RS wcale nie będzie dużo lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pentagram Alpaya. Myślałem już nad zmianą platformy na jakiegoś i5 ale wtedy potrzebuje ponad 1000zł a za dość dobrą płytę pod s775 zapłacę ok300zł.

Tak z ciekawości - mógłby ktoś złożyć najtańszy zestaw na i5 albo coś na AM3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty chcesz całą jednostkę czy proca, mobo i ramy?

Bo Filip już Ci złożył taki zestaw:

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

349 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że zmieniałbyś płytę, proca i ramy.

i5:

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

725 zł

Płyta główna:

Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/

430 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Razem: 1515zł

AM3:

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

349 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3 /AMD 770, DDR3 1333/

295 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

360 zł

Razem: 1004zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zajmę płytą na S775. Nówki to już są albo zbyt drogie, albo typowo budżetowe. Za to używki... Można znaleźć prawdziwe okazje, widywałem np. DFI P35 UT za 350 zł.

BTW Alpaya wystarczy do jakichś 3.2GHz, więc radziłbym zainwestować w coś lepszego, jeśli liczysz na lepsze wyniki.

Zaraz przejrzę allegro i coś znajdę.

Asus Commando - 250 zł

Asus P5K-E WiFi AP Edition - 279 zł

Ewentualnie jest jeszcze Asus P5E (X48) za 270 zł na PurePC - LINK.

Najlepsza będzie Commando.

Nie ma też co namawiać zbytnio do przejścia na inną platformę - jeśli ma tanim kosztem zmienić płytę, w celu zabawy i zdobycia doświadczenia, to czemu nie... Jednak pamiętaj, że jeśli chodzi o wydajność i opłacalność - nie jest to dobry ruch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k ma rację, zamiast wydawać ponad 1000zł można tylko kupić mobo i kręcić Q6600 do oporu (ograniczy OC Alpaya-IMHO słaby cooler od Pentagrama). Od siebie mogę polecić Asus P5K-E WiFi AP, warto też szukać okazji na Allegro, jakiegoś Biostara (drooogo), DFI (Abit IP35 też byłby chyba dobry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Mugena II można wziąć w cooling.pl Zalmana 10X FLEX (138.99zł) i wentylator. Za cooler od Scythe z AS5 zapłaciłby jakieś 200zł, za rozwiązanie Zalman+wentylator do 30zł-170zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega je ma i nawet nie jest złe ale Q6600 mu tylko na 3.0 idzie :P ( nie wiem czy za słabe mobo ma czy może brak umiejętności ^^)

Ale ogólnie chłodzenie nie jest tragiczne. I bym się bardziej skłaniał do tego co org zaproponował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz brać komandosa to radził bym go już kupić

Jak mi pomożesz przekonać mamę, że Allegro jest bezpieczne to biorę teraz, zaraz. A co do linka to chyba się pomyliłeś :P

A co z tą Kataną? Nie jest droga ale jak z jej wydajnością?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, warto się zapożyczyć na Flexa :wink: .

SKĄPIEC

Do tego tani Zephyr 120mm za ok. 15-20 zł i masz super chłodzenie.

Ekhm, że tak spytam - to jak zamierzasz kupić płytę...? Zresztą Allegro ubezpiecza transakcje do 300 zł, zwrócą Ci tę kwotę, jakby Cię koleś oszukał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić na Allegro zaraz po tym jak przekonam mamę, że wszystko będzie dobrze. Tu raczej nie chodzi o to czy wyśle czy nie bo o to się mniej martwię - bardziej się obawiam czy płyta jest na 101% sprawna a jeśli by nie była to jak będzie wyglądała sprawa reklamacji.

Czyli biorę Flexa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproś sprzedawcę o paczkę ubezpieczoną - 5-10 zł drożej, a w razie czego, jak płyta będzie niesprawna, to nie powinno być problemów ze zwrotem kasy, bo poczta odda. A to już będzie sprawa sprzedawcy, jak odzyska kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wyśle czy nie bo o to się mniej martwię - bardziej się obawiam czy płyta jest na 101% sprawna

Z listonoszem można chyba postąpić tak jak z kurierem-niech sobie pan poczeka, bo kupiłem płytę za grube pieniądze i muszę sprawdzić czy wszystko jest w opakowaniu.

A co z tą Kataną? Nie jest droga ale jak z jej wydajnością?

Zła nie jest, ale obstaję przy tym rozwiązaniu:

można wziąć w cooling.pl Zalmana 10X FLEX (138.99zł) i wentylator

Tutaj chyba nie miałbyś problemów z kupnem, bo sklep jest wiarygodny i rzetelny, a przesyłki przychodzą baaardzo szybko.

Znalazłem FLEXa taniej w ram.net.pl, kosztuje 119,95zł. Do tego jakiś wentylator i kręcić Q6600 do oporu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pentagram Alpaya.

Trochę mało jak na OC Q6600 - takie chłodzenie może odprowadzić ~60-70W, co w przypadku tego procesora oznacza 3-3,3 GHz (zależnie od egzemplarza procka). Powyżej zacznie sie gotować ...

Ja się zajmę płytą na S775. Nówki to już są albo zbyt drogie, albo typowo budżetowe.

budżetówki, ale nie takie złe ;)

AsRock P43DE/P45DE miałem, Q6600 całkiem fajnie dawał się na nich kręcić (też miałem wątpliwości patrząc na sekcję zasilania tych płyt, ale wbrew pozorom nie grzeje się przesadnie -> większy problem sprawia chłodzenie NB)

Najlepsza będzie Commando.

True!

Jeśli chodzi o "używki", to podpisuję się pod tym wnioskiem ;)

Nie ma też co namawiać zbytnio do przejścia na inną platformę - jeśli ma tanim kosztem zmienić płytę, w celu zabawy i zdobycia doświadczenia, to czemu nie... Jednak pamiętaj, że jeśli chodzi o wydajność i opłacalność - nie jest to dobry ruch.

Też tak uważam. Stąd mój nieco ironiczny wpis na początku tematu ;)

... zaraz ktos powie, że piszę tak bo się Ciebie boję :P

LOL

Z listonoszem można chyba postąpić tak jak z kurierem-niech sobie pan poczeka, bo kupiłem płytę za grube pieniądze i muszę sprawdzić czy wszystko jest w opakowaniu.

Tylko w przypadku opłacenia przy wysyłce dodatkowej opcji, kosztuje to bodaj 5 PLN.

Znalazłem FLEXa taniej w ram.net.pl, kosztuje 119,95zł. Do tego jakiś wentylator i kręcić Q6600 do oporu :)

Zalman 10X FLEX będzie dużo lepszym chłodzeniem, w tej chwili praktycznie nie ma konkurencji jeśli chodzi o stosunek cena/wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Racja ten zalman ma świetny stosunek cena/wydajność, a ty org CHYBA na innym topicu wspominałeś, że w Polsce można odesłać towar zamówiony z internetu w ciągu 10 dni od daty otrzymania bez podawania powodu i ze zwrotem kasy, ja o tym nie słyszałem, ale jeśli to prawda to nie masz się czym martwić Bronex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty org CHYBA na innym topicu wspominałeś, że w Polsce można odesłać towar zamówiony z internetu w ciągu 10 dni od daty otrzymania bez podawania powodu i ze zwrotem kasy, ja o tym nie słyszałem

Nie przypominam sobie. Ale 10 dni to okres reklamacji bez podania przyczyny w normalnym sklepie, choć jest i taki przepis:

Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Na allegro masz jeszcze możliwość oddania towaru, bo jest niezgodny z opisem (jeżeli ktoś pisze "mobo w pełni sprawne", a u Ciebie nie działa). No i jest Program Ochrony Kupujących (Program zapewnia Kupującemu rekompensatę do 10.000 zł w przypadku, gdy:

* zapłacił za towar, ale go nie otrzymał;

* otrzymał towar, który znacznie różni się od opisanego w ofercie.)

Ja się w te przepisy nie zagłębiałem, bo nigdy nie byłem ofiarą jakiegoś oszusta na Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronex

nie musi zezwalać jeśli jest to aukcja typu KUP TERAZ i kupujesz z wysyłką do domu to masz 10 dni na oddanie sprzętu bez podania przyczyny !!

oczywiście sprzęt musi być kompletny i w takim stanie jak go otrzymałeś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...