Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AveKaja

Myszka do gier

Polecane posty

Dopisuję się do tematu.

http://allegro.pl/item922172157_mysz_razer...super_cena.html

http://allegro.pl/item932092733_mysz_icon_...gaming_usb.html

http://allegro.pl/item930640272_mysz_dla_g...yszka_gwfv.html

http://allegro.pl/item916403111_mysz_dla_g...v1_1600dpi.html

Najbardziej odpowiada mi Saitek Cyborg ze swoim stosunkiem cena/jakość, ale nakierujcie mnie, może jednak się mylę. Którą wy by wybraliście. I uwzględnijcie, czy "Icon 7" to dobra firma.

Nie podczepiaj się do cudzych tematów z własnymi problemami. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icon to niezła firma ale w tym zestawieniu logitech bije całą resztę na łeb na szyję. MX518 to mysz-legenda pr0 gamingu. Ten Saitek ma sensor optyczny więc nie będę się na nim wyżywał jak na nowszym laserowym modelu. Dowiem się czegoś więcej to tutaj napiszę ale od razu gwarantuję że nie przeskoczy jakością logitecha. Oczywiście jeżeli chodzi o strzelanki. Jeżeli chodzi o uniwersalne zastosowania to jak zwykle dużo bardziej polecam coś z OSCARem od a4techa . Najlepiej optyki bo mają ten sam sensor co mx518 ale w odróżnieniu do niego znacznie większe możliwości programowania przycisków. Ewentualnie jeszcze tego laserowego Icona choć na prawdę jeżeli zdarza ci się czesto pograć w strzelanki to w lasery do 200zł bym się nie pchał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mx518 jest świetna, mam ja od 5-ciu lat i jest godna polecenia, zaznaczam jednak, że nie znam tamtych myszek i dużo zależy od tego jak twoja ręka czuje się na poszczególnej myszce, postaraj się jakoś dorwać je w łapę i zrobić test.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda trochę droższa bo około 200 zł ale polecam logitecha G500 sam się zastanawiałem nad MX518 ale możliwość dowolnej zmiany rozdzielczości w locie (max 5 poziomów) ,świetny materiał , itp w zupełności rekompensują droższa cenę

dla nie zdecydowanych dodatkowo myszka świetne wychodzi w w testach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam coś z OSCARem od a4techa.

Jakoś A4Techy z OSCAR'em mnie nie przekonują - podejrzliwie wyglądają. Więc skoro Logi bije Icona na łeb, to pozostaje mi wybór Logitech Mx518 lub któryś z Cyborgów Saiteka.

Edit: A, a jeżeli to nie wystarcza to zakres cen 80-120 zł.

PS.: Jeżeli mam dostać warna za kontynuowanie swojego problemu w tym temacie, to przepraszam, ale na obecną chwilę temat nie jest zamknięty, więc kontynuuje temat.

Spoko, w tym temacie możesz spokojnie kontynuować. Po to wydzieliłem ten post do osobnego tematu. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich myszek polecam MX518. G9 czy G500 to już mniej udane konstrukcje [kształt] Z tego co się orientuje, to mx518 też ma możliwość zmiany rozdzielczości w locie(max 5 poziomów). Jedynym konkurentem MX 518, jest według mnie razer DeathAdder

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś A4Techy z OSCAR'em mnie nie przekonują - podejrzliwie wyglądają

Nie dziwię ci się bo nie interesujesz się tematem. Oprogramowanie OSCAR jest jednym z najlepszych na rynku, bije na głowę oprogramowanie np. Logitecha. Jeżeli chodzi o sensor to w tych A4techach jest ten sam co w mx518 i Deathadderze. Zapytaj kogokolwiek znającego się na myszkach i przeczytaj co mają do powiedzenia na temat optycznych a4techów na jedynym nie-japońskim portalu zajmującym się profesjonalnymi testami myszek >LINK<. Jeżeli chodzi ci o trwałość to mimo że a4tech używa tańszych komponentów widziałem bardzo niewiele skarg (chyba 2 lub 3) w porównaniu do takiego Deathaddera. Sam mam 738 od 1,5roku i mimo że wiele razy mi spadła z biurka a kilka razy porządnie trzasnęła z wysokości to nic się jej nie dzieje. Raz tylko jakiś paproch podszedł i nie mogłem jej rozebrać. Wolałem wysłać na serwis póki mam gwarancję.

to pozostaje mi wybór Logitech Mx518 lub któryś z Cyborgów Saiteka.

Heh, powiem tylko że akurat optyki A4techa biją Saiteki na łeb na szyję. Tak jak kolega wyżej wspomniał jeszcze jest Deathadder. Może i awaryjny ale na pewno lepszy od takiego Saiteka. Jeszcze Sidewinder X5 chodzi czasem poniżej 100zł.

Oczywiście to wszytko opiera się o założenie że potrzebujesz myszki do gier. Ze szczególnym wskazaniem na strzelanki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno mi uwierzyć, że A4 Tech może być tak mocny jak Logitech, czy Razer. Za młodu miałem po prostu myszkę od A4 Techa, 3 razy wymieniałem w ciągu roku myszkę, a jako że kasy w domu mało było to za każdym razem był to A4 Tech, i od tego czasu unikam A4Techa. A wracając do tematu, więc jeżeli OSCAR bije Saiteka (myślałem o V.1 bo V.3 i recenzja z CD-A mnie od niego odpychają) i równa się Logitechem czy M$, to znaczy że do wyboru zostało mi : MX518, któryś z Sidewinderów, albo właśnie OSCAR. A konkretnie to jaki OSCAR jest najlepszy? http://allegro.pl/item936663473_mysz_a4tec..._437x350mm.html czy http://allegro.pl/item936663473_mysz_a4tec..._437x350mm.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem tylko optyk. Między laserami a optykami A4techa jest duża różnica. Chodzi tu o precyzję i kłopoty z niektórymi szmaciakami. Optyczne myszki z OSCARem to 738k, 748k i 718bk. Wybór zależy od tego jaki kształt ci najbardziej odpowiada. 748k ma jeszcze ciężarki i gumowane boki. Jednak 738 i 718 mają bardziej zwartą konstrukcję. Przy okazji konstrukcji muszę cię ostrzec bo ja w swoim 738k nie widziałem możliwości rozbioru. Ponoć jest śrubka pod naklejką ale póki mam gwarancję i myszka działa nie będę eksperymentował. Skutkuje to tym że jak ci się skończy gwarancja za 2 lata a jakiś śmieć podejdzie pod przycisk prawdopodobnie nie będziesz w stanie jej rozebrać. Mi się tak zdarzyło w czasie gwarancji i musiałem czekać 3tygodnie na odesłanie. Do tego w "sklepie dla idiotów" perfidnie wciskali mi że wysłali SMSa z powiadomieniem a ja nic takiego nie dostałem. Ale mniejsza o to.

Drugim mankamentem jak dla mnie jest fakt że zmiana DPI jest pod jednym przyciskiem a nie tak jak w Sidewinderze pod 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica masz na myśli jakość z przewagą dla laserowych czy optycznych? Bo te 738k jakoś wiem że mi nie będzie podpasowywać pod ręke, bo kolega miał myszkę o podobnej konstrukcji, a wygodniejsza dla mnie by była XL-760H.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uża różnica masz na myśli jakość z przewagą dla laserowych czy optycznych?

No przecież napisałem "tylko optyk".

Bo te 738k jakoś wiem że mi nie będzie podpasowywać pod ręke, bo kolega miał myszkę o podobnej konstrukcji

Jeszcze masz 748k i 718bk. One mają większy "odwłok". Sam teraz żałuję że nie wziąłem jednej z nich, ale wtedy jeszcze nie widziałem że preferuję chwyt "palm"

a wygodniejsza dla mnie by była XL-760H.

Tu jest mały problem. Sam się napaliłem na tą myszkę bo kształt ma świetny ale po pierwsze nie ma żadnego info na temat ogólnych parametrów sensora. Choć tutaj zakładamy ze jest taki sam jak w innych optykach a4techa. Jednak nic też nie ma na temat wytrzymałości czy trwałości tej myszki. Tym bardziej że wrzucono tutaj rolkę 4d która jest mniej trywialnym mechanizmem niż normalne kółko i np. w takim dużo droższym i lepszym Roccat Kone sprawiała same problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wogóle to spojrzałem na stronę oficjalną X7, i teraz wogóle się pogubiłem, które lepsze, bo są 2 w Anti-Vibrating, twoja jest w OSCAR Optical, a jest jeszcze zakładka Gaming Mouse... A sądze że raczej numerki nie mają tu nic do jakości. Odsyłam do strony: http://www.x7.cn/en/products.asp?cid=73 , jak znajdziesz jakieś lepsze info, to daj znać bo ja przeglądam porównuje i żadna myszka nie przoduje na razie.

PS.A te Anti-Vibrating to wogóle od czego jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AV to jakiś bajer mający ograniczyć ruch kursora podczas poruszania myszką nad podkładką. Mi to aż tak strasznie nie przeszkadza ale ja gram na high sens.

Co do myszek na oficjalnej stronie to wiedz że:

- 710 i 755 występują w wersji laserowej i optycznej. Nie raz sami sprzedawcy nie wiedzą jaką wersję mają tylko kopiują opis z netu

- 710 to to samo co 718 tylko z mniejszym zakresem DPI

- funkcję przycisku 3xFire można zmienić tylko w myszkach z kategorii Oscar ,Anti-vibrate oraz (chyba) Fullspeed

Więc praktycznie nic się nie zmienia. No może jeżeli ci się podoba 755 to jeszcze ją bierz pod uwagę ale ja osobiście nie widziałem jej w Polsce w wersji optycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli nie ma takich wielkich różnic między poszczególnymi myszkami, a co do serii BL/B/BF/F nie jesteś pewien jak to wygląda to prawdopodobnie wezmę 718BK lub 750BK (bo nie okłamujmy się, praktycznie tylko 738 i 748 ze wszystkich Oscarów mają inny wygląd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko że wszelkie 750 to lasery

Jeżeli chodzi o różnice BL/B/BF/F a także K i BK to są to myszki z różnych serii i w różnym opakowaniu. Weźmy np powyższy 750

Gaming Mouse || FullSpeed mouse (jednak nie jest dobra) - 2500 DPI, brak oscara, nie podpiszemy 3xFire

750BF - antypotliwa powłoka

750F plastikowa powłoka

OSCAR Laser 3600DPI, 16kb pamięci

750K - czarna

750BK - "płomienny nadruk", chyba antypotliwa

750MK - zmniejszona 750k

Anti-vibrate laser - 3600DPI, 64kb pamięci, nadruk pajęczy, anti-vibrate

750BH

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a to podsumowanie można także podjąć do innych modeli, więc tylko zostało mi zebrać resztę pieniędzy i kupuje 718BK.

PS. A różnica lasera i optycznego leży w częstotliwości i dokładności myszki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...