Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 02/2010

Polecane posty

Ja uważam że ten numer jest świetny. Szata graficzna wymiata, dlaczego? Bo jest bardziej dojrzała i żywsza. Bardzo podoba mi się dział sprzęt, który jest powiększony, a zwłaszcza megatest - ,,Klawiatury i Myszki". Pełniaki są zadowalające. Rozproszony dział Gamewalker też jest fajnym pomysłem. Teraz, gdy chcę zobaczyć opinie ekipy CDA o danej grze, po prostu czytam je pod koniec danej recenzji. Ten numer jest jednym z najlepszych, a CDA jest bardziej dojrzałe i lepsze! Oby tak dalej :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że wrócę do uwag o numerze.

Odnośnie Publicystyki - po bliższym przyjrzeniu muszę przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze. Równe teksty, nie o d... Maryni, tylko o grach i tematach z nimi związanych (przez publicystykę rozumiem tutaj też artykuły o sprzęcie, nie strony z krótkimi wiadomościami, ale np. testy). Tylko felieton o goliźnie troszkę odstaje od reszty - w zasadzie to tylko suche wyliczenie poszczególnych modów z kilkoma krótkimi komentarzami + kilka screenów poglądowych, co by czytelnicy się dowiedzieli jak kobieta wygląda... Można było ten temat wykorzystać znacznie ciekawiej, moim zdaniem czegoś zabrakło.

Mam jednak nadzieję, że ogólna tendencja się utrzyma. Zarówno jeśli chodzi o jakość, jak i o ilość. Wiadomo było przecież, że w 02/10 pojawi się podsumowanie minionego roku, które znacząco powiększy objętość działu publicystyki. Jeśli je odjąć podsumowanie, okaże się, że wcale aż tak obszerny to on nie jest, jak by się mogło wydawać. Czy planujecie na przyszłość poświęcić te strony na inne artykuły publicystyczne, czy też oddać je na inne cele? Rozumiem, że jeśli pojawi się ogromna ilość gier do recenzowania, to one będą miały pierwszeństwo w przydzielaniu miejsca na stronach, ale co w przeciwnym wypadku? Nie ukrywam, że cieszyłbym się, gdyby publicystyka na stałe zagospodarowała przestrzeń odziedziczoną po podsumowaniu roku.

Ogolnie publicystyki ma byc tyle, zeby bylo jej duzo. :) Nie gwarantuje konkretnej objetosci ale co najmniej tyle, ile o konsolach, a jak sie uda, to i wiecej.

Z reguły nie komentuję newsów ale tym razem jest to obowiązek stałego czytelnika.

Panowie, trzeba użyć tu takiej znanej maksymy: Po co zmieniać coś, co już jest doskonałe?

Po co chciec miec wiecej kasy majac 1 mln $? :)

Ja myślałem, że CDA ma swoje żelazne zasady, których będzie się trzymać zawsze, nieugięcie i do końca. No ale świat gna do przodu. Tylko szkoda, że ?Ekszyn? próbuje (zupełnie niepotrzebnie!) gnać razem z nim...

Zasada CDA bylo od zawsze "byc w ruchu" a nie zaskorupiac sie w teoretycznie doskonalej formie. Wlasnie taka tendencja spowodowalo IMO upadek SS, ktory przez wiele lat trzymal sie sprawdzonej formuly. A gdy sie okazalo, ze jest juz przestarzala, bylo za pozno na zmiany. Jak to mowiac - nie ucz sie plywac dopiero wtedy, gdy wpadles do glebokiej wody...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od początku czyli... od wstępu :). Ta zmiana pojawiła się nieco wcześniej i mi osobiście tego przydługiego wstępniaka trochę brakuje. Czytam różne czasopisma, gazety, kwartalniki i lekturę każdej z tych pozycji ZAWSZE zaczynam od słowa wstępnego. Dla mnie to jest wiadomość od "Capo di tutti Capi" jakim jest w każdej redakcji naczelny (nota bene darzony szczególną estymą z racji tego, że jest właśnie naczelnym i ma wśród redaktorskiej braci szczególną pozycję). Naczelny na starcie poleca co warto a co nie... Mówi: "zobaczcie ja i moja załoga tyraliśmy cały miesiąc na ugorze i mamy dla was to, to i jeszcze to" słowo naczelnego na samym początku skierowane do mnie - odbiorcy, czytelnika - który z własnej krwawicy wysupłał 15 zł wprowadza jakiś szczególny klimat, interpersonalną relację i - chyba nie będzie to przesadzone- nadaje pismu pewien elitarny charakter, szczególny sznyt. A teraz dostaję ramkę w przerywanej linii, wyglądającą jak - nie przymierzając - wycinanka łowicka. "Pańskie oko konia tuczy" jak mawiał mój jeszcze nie świętej pamięci dziadek. I to nie ja tu jestem koniem gwoli ścisłości.

Dalej to będą niusy, i bardzo dobrze, że jest ich więcej, choć formuła poprzednia aż tak bardzo się nie zestarzała. Pojawiły się wykresy, które syntetycznie przedstawiają istotne informacje i z których ten kto chce może wyczytać więcej niźli w komentarzu do nich napisano. Tu pierwsza uwaga, że tak jak lektor filmowy, który zza kadru opowiada to co widać na ekranie robi z widza idiotę, tak i na papieże zbyt obszerny i dokładny opis sprawia, że i miejsce się marnuje i tabelki stają się bezprzedmiotowe. Przykładowo perfect był zrealizowany dawny konfigurator: w tabeli ceny, obok komentarz co, jaki i dlaczego lub jak można inaczej. Tego oczekuję po dziale niusy. Aha i jeszcze jednego... by redaktorzy wzięli pod rozwagę to, że zaglądający na stronę CDA zbyt wiele "nowych niusów" (też mi się pleonazm trafił ;] w samym piśmie nie zjadą. Może da się zrobić coś by one się nie powtarzały?

Decyzja o zlikwidowaniu gamewalkera jest chyba najlepszą ze wszystkich zmian. O ile pamiętam geneza tego działu była taka, że to czytelnicy domagali się jego powstania w formie krótkich, szybkich i zabawnych komentarzy do gier w jednym miejscu, by nie trzeba było wertować całego pisma w poszukiwaniu interesującej pozycji. W mojej osobistej praktyce wyglądało to tak, że na początku i tak rwałem o recenzji, dopiero potem: "co tam panie w polity...eeee w gamewalkerze?" ;) i powrót kilkanaście stron do tyłu... nieporęcznie, zajmowało czas i sam dział zabierał cenne miejsce. Teraz jest wygodnie, praktycznie i... chyba bardziej rzeczowo? Brawo!

Co do recenzji to nie ma czego komentować, bo tu zawsze poziom był, jest i chyba będzie wysoki, zmian wiele nie ma, a szczekanina, że recenzji gier na konsole tyle a tyle, nie zasługuje no komentarz. Bo kto nie rozumie otaczającej rzeczywistości i praw jakie nią rządzą zginie, a ja chcę żeby pismo które czytam trwało i pięknie się rozwijało. Trochę tylko mnie wkurzyła recenzja ME2. 10/10 jest? Jest. Ale dlaczego do jasnej anielki?!. Qń "pozostał neutralny" i poparł "dychę" (wcale tu nie ma paradoksu!) SMG: "jak ktoś lubi - będzie zachwycony" czyli SMG nie był zachwycony a i tak dał 10?!! O co tu kaman? W leadzie stoi, że "dajemy czadu", wytłuszczona konkluzja, że gra jest "lepsza od poprzedniej" a w samym tekście jest większość o uproszczeniach względem jedynki która i tak była prosta. Aż się boję że jak zainstaluję ME2 to przez 60 godzin będę oglądał ciągnący się pręt zbrojeniowy. Przepraszam, poniosło mnie. Wiem że każdy ma własne zdanie i prawo do oceny, ale oczekiwałem konkretniejszego uzasadnienia. Zagram sam, się przekonam.

Publicystyka jest i najważniejsze by różnorodnością stała, choć wnioskuję, że jest pewnym kołem ratunkowym na wypadek gdyby w działach ościennych nie było o czym pisać i jej objętość nie jest stała, a uzależniona od objętości tychże działów. Duży plus.

AR. W innych czasopismach miejsce na listy to strona, góra dwie a ich rozpiętość tematyczna jest bardzo szeroka. Natomiast różnorodność tego co piszemy w swoich listach do AR jest hmm... dyskusyjna. Ja sam jestem tylko biernym czytelnikiem tej rubryki. Choć zastanawiałem się czy nie napisać tego co teraz czytacie do AR ;) Mieliśmy 4 strony, mamy 3... i tak jest dobrze. Ale dlaczego znikło to logo, w którym było mocno przerobione i przekolorowane zdjęcie... chyba jednego ze stałych współpracowników... niech nam to Smuggler wytłumaczy ;)

Kończąc dodam, że popieram głos/głosy? dochodzące z forum by jakoś rozdzielić sąsiadujące ze sobą działy zapowiedzi/beta/recenzje. Wrażenie ogólne tak zwane "pierwsze" choć pisane na końcu: ;) jest trochę bardziej kolorowo, krzykliwie, obrazkowo. Liczę na to że będzie bardziej stylowo, ekskluzywnie i ze smakiem (no te gołe baby nieszczęsne, no one, ale w końcu to tylko jeden artykuł a nie cała seria, wybaczam ;) rozumiem też, że za pierwszym razem nie da się niczego zrobić idealnie i to co obecnie widzimy na łamach będzie cały czas poprawiane i udoskonalane.

Życzę powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uczucia co do zmian w CDA są mocno mieszane, ale po kolei:

1. Okładka - Jest dobra, znów mamy lakierowane logo i główny art. a kolor napisów dobrze współgra z belką nad logiem. Tak trzymać. Tylko że znów postać z bronią na okładce, to strasznie ograny temat.

2. Wstęp jest rozbudowany tu plus. Tylko te podpisy { Jerzy "Mac Abra" Poprawa..."} zbyt mi Clicka przypominają. Tak jak te podpisy przy ksywkach autorów recenzji.

3. Świetnie rozplanowane newsy i zapowiedzi. W końcu zlikwidowano "Temat numeru". Zawsze były w nim tylko zachwyty nad grami które potem często nie spełniały oczekiwań np. Dark Void.

4. Likwidacja Gamewalkera jest DUŻYM BŁĘDEM. Wypowiedzi reszty redakcji teraz są tylko przy kilku grach a nie przy wszystkich. Strata klimatu tego działu jest dla mnie nie do odżałowania. :sad:

5. Umultiplatformienie recenzji trochę mnie niepokoi ale to jest zmiana do przeżycia.

6. B.dobra publicystyka. Tylko prosiłbym by czasem weszło słowo od SMG i McA - ich minifelietony zawsze świetnie się czytało.

7. Świetnie, że jest dużo sprzętu, na to czekałem. Ale w arcie o telewizorach jest sprzeczność. Wcześniej (jakieś 2 lata temu) pisaliście, że z plazmą są kłopoty i dlatego w redakcji pokupywaliście LCD. A teraz doradzacie znów plazmę? To jak to tak?

8. Nowe NL. Nie podoba mi się niebieska oprawa, źle mi się czyta. Z resztą txty z 2 pierwszych stron są słabe, mnie nie rozśmieszyły. Wyrzućcie Złudzenia optyczne - nie pasują tu. Z resztą ten obrazek z liniami równoległymi kiedyś w CDA już był. Czy NL nie może być w podobnym stylu co w CDA 8/08. Bardzo mi się wtedy tamta edycja podobała.

9. Tutaj kompletne rozczarowanie. Smuggler zmniejszył ten dział tylko dlatego, że powiedział, że to zrobi. odnoszę wrażenie, że zagrał nam na nosie zgodnie z maksymą "Na złość cioci odmrożę sobie uszy". "Poziom AR wzrośnie" Do tej pory pisałeś że AR jest odzwierciedleniem korespondencji od czytelników. Jest taka jacy są odbiorcy. To był sposób komunikacji i zobrazowanie tego jacy jesteśmy. "Poziom" był wyznaczany przez nas (po drobnej selekcji przez SMG naturalnie) piszących. Obecne 2 strony(bo 3 strona to zdjęcia) absolutnie nie wystarczają. Zdecydowanie jestem za powrotem 4 stron z listami.

10. Zawartość cover dvd może być z tyłu. To akurat nie ma znaczenia, a wiadomo, że za pierwsze strony pisma reklamodawcy płacą drożej. Szkoda też tipsów :sad:

Sorry, że tak długo wyszło. Zmiany w b.ważnych dla mnie działach: AR, wstęp, GW, NL powodują jedną zmianę. Do tej pory było pewne, że kupię nowe CDA pierwszego dnia po wyjściu. Teraz będę się wstrzymywał, zaopatrywał alternatywnie, a nowy nr czytał w Empiku. To jest mój niemy protest przeciw zmianom które mi się nie podobają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y opis sprawia, że i miejsce się marnuje i tabelki stają się bezprzedmiotowe. Przykładowo perfect był zrealizowany dawny konfigurator: w tabeli ceny, obok komentarz co, jaki i dlaczego lub jak można inaczej. Tego oczekuję po dziale niusy. Aha i jeszcze jednego... by redaktorzy wzięli pod rozwagę to, że zaglądający na stronę CDA zbyt wiele "nowych niusów" (też mi się pleonazm trafił ;] w samym piśmie nie zjadą. Może da się zrobić coś by one się nie powtarzały?

>>>Nie bardzo. Nie mozemy NIE dac do pisma np. informacju "jutro premiera Diablo 3" tylko dlatego, ze byla juz na stronie www...

Co do recenzji to nie ma czego komentować, bo tu zawsze poziom był, jest i chyba będzie wysoki, zmian wiele nie ma, a szczekanina, że recenzji gier na konsole tyle a tyle, nie zasługuje no komentarz. Bo kto nie rozumie otaczającej rzeczywistości i praw jakie nią rządzą zginie, a ja chcę żeby pismo które czytam trwało i pięknie się rozwijało. Trochę tylko mnie wkurzyła recenzja ME2. 10/10 jest? Jest. Ale dlaczego do jasnej anielki?!. Qń "pozostał neutralny" i poparł "dychę" (wcale tu nie ma paradoksu!) SMG: "jak ktoś lubi - będzie zachwycony" czyli SMG nie był zachwycony a i tak dał 10?!!

>>>>Nie. Smuggler sie zachwycil i poparl dyche. Ale jednoczesnie zdaje sobie sprawe, ze sa fani "hardkore" RPG i dla nich taki action-RPG-tactical-shooter wzbudzi odraze, a 10/10 - agresje pt. "No jak to, BG2 nie dostalo, Planescape nie dostalo, a takie g... - dostalo?!". Zatem to jest w stylu "ta restauracja robi bardzo dobre sushi. Jesli ktos lubi sushi i tu zajrzy, bedzie zachwycony". A nie "najlepsze zarcie w kosmosie i wszyscy beda sie po nim oblizywac przez pol dnia". Proste?

O co tu kaman? W leadzie stoi, że "dajemy czadu", wytłuszczona konkluzja, że gra jest "lepsza od poprzedniej" a w samym tekście jest większość o uproszczeniach względem jedynki która i tak była prosta.

<<<Bo widac uproszczenia wyszly grze na korzysc? Np. nie ma statystyk broni ale tez nie ma problemow z rozroznieniem ktora giwerka jest lepsza. To zmiana na lepsze, czy gorsze? IMO lepsze, bo nie lubie

pseudnoaukowych tabelek, z ktorych po godzinie lektury juz wiesz, ze ten shotgun jest lepszy.

Aż się boję że jak zainstaluję ME2 to przez 60 godzin będę oglądał ciągnący się pręt zbrojeniowy. Przepraszam, poniosło mnie. Wiem że każdy ma własne zdanie i prawo do oceny, ale oczekiwałem konkretniejszego uzasadnienia. Zagram sam, się przekonam.

>>>Mozna by, ale wtedy trzeba by spoilerowac. Fabula i dialogi to mocna strona gry. Tyle powiem.

Publicystyka jest i najważniejsze by różnorodnością stała, choć wnioskuję, że jest pewnym kołem ratunkowym na wypadek gdyby w działach ościennych nie było o czym pisać i jej objętość nie jest stała, a uzależniona od objętości tychże działów. Duży plus.

>>>Rownie dobrze mozesz powiedziec, ze recenzje to kolo ratunkowe jakby bylo malo publicystyki. Ten dzial jest tak samo czescia CDA jak recenzje i ma takie same prawa. Natrualnie, jesli trafimy kiedys 20 megahitow w miesiacu, to damy wiecej recek, kosztem m.in. publicystki, ale to chyba oczywiste.

AR. W innych czasopismach miejsce na listy to strona, góra dwie a ich rozpiętość tematyczna jest bardzo szeroka. Natomiast różnorodność tego co piszemy w swoich listach do AR jest hmm... dyskusyjna. Ja sam jestem tylko biernym czytelnikiem tej rubryki. Choć zastanawiałem się czy nie napisać tego co teraz czytacie do AR ;) Mieliśmy 4 strony, mamy 3... i tak jest dobrze. Ale dlaczego znikło to logo, w którym było mocno przerobione i przekolorowane zdjęcie... chyba jednego ze stałych współpracowników... niech nam to Smuggler wytłumaczy ;)

>>>A dlaczego na ilicach nie ma juz samochodow Warszawa i Syrenka?

rozumiem też, że za pierwszym razem nie da się niczego zrobić idealnie i to co obecnie widzimy na łamach będzie cały czas poprawiane i udoskonalane.

>>> I dobrze rozumiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieeee :( Gdzie mój ulubiony dział Game Walker...??? Ta jego namiastka to jest jakaś kpina. Poza tym, wstępniak kiepściutki, dział sprzętu też, na luzie gorsze niż ostatnio. No panowie, słabe pomysły imo, i nie tylko moim zdaniem bo wielu tu pisało tak. Poza tym za dużo recek konsol, publicystyka (szczególnie ten dział o nagości w grach) nieciekawa. Ogólnie najgorszy numer odkąd kupuję (od 2005 październik).

I pełne wersje wcale tych zmian nie rekompensują :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>Nie. Smuggler sie zachwycil i poparl dyche. Ale jednoczesnie zdaje sobie sprawe, ze sa fani "hardkore" RPG i dla nich taki action-RPG-tactical-shooter wzbudzi odraze, a 10/10 - agresje pt. "No jak to, BG2 nie dostalo, Planescape nie dostalo, a takie g... - dostalo?!". Zatem to jest w stylu "ta restauracja robi bardzo dobre sushi. Jesli ktos lubi sushi i tu zajrzy, bedzie zachwycony". A nie "najlepsze zarcie w kosmosie i wszyscy beda sie po nim oblizywac przez pol dnia". Proste?

>>>Mozna by, ale wtedy trzeba by spoilerowac. Fabula i dialogi to mocna strona gry. Tyle powiem.

Dziękuję...

>>>Rownie dobrze mozesz powiedziec, ze recenzje to kolo ratunkowe jakby bylo malo publicystyki. Ten dzial jest tak samo czescia CDA jak recenzje i ma takie same prawa. Natrualnie, jesli trafimy kiedys 20 megahitow w miesiacu, to damy wiecej recek, kosztem m.in. publicystki, ale to chyba oczywiste.

Dokładnie o to mi chodziło. Jednak publicystyka jest działem nowym, a tak jak recenzje filmów są esencją "kina" czy "filmu" zaś diety i przepisy kulinarne są esencją "tiny" i "pani domu" tak recenzje Gier są esencją CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uczucia co do zmian w CDA są mocno mieszane, ale po kolei:

1. Okładka - Jest dobra, znów mamy lakierowane logo i główny art. a kolor napisów dobrze współgra z belką nad logiem. Tak trzymać. Tylko że znów postać z bronią na okładce, to strasznie ograny temat.

<<<<Nie my tworzymy okladkowe arty...

2. Wstęp jest rozbudowany tu plus. Tylko te podpisy { Jerzy "Mac Abra" Poprawa..."} zbyt mi Clicka przypominają. Tak jak te podpisy przy ksywkach autorów recenzji.

<<A jak sie mieli podpisac? "Dwa poj*bane palanty"? :)

6. B.dobra publicystyka. Tylko prosiłbym by czasem weszło słowo od SMG i McA - ich minifelietony zawsze świetnie się czytało.

>>>Za miesiac bedzie duuuzy tekst, ktorego jestem wspolautorem - powiedzmy 80% tego to moje. Bedzie o pewnej wojnie, ale w zyciu nie zgadniecie jakiej i miedzy kim. :)

7. Świetnie, że jest dużo sprzętu, na to czekałem. Ale w arcie o telewizorach jest sprzeczność. Wcześniej (jakieś 2 lata temu) pisaliście, że z plazmą są kłopoty i dlatego w redakcji pokupywaliście LCD. A teraz doradzacie znów plazmę? To jak to tak?

>>> Bo sa, ale jak masz przeplacac za "technologie LED" to lepiej plazme wziac. bo taniej i lepszy obraz. Choc ma tez swoje wady i plazma.

9. Tutaj kompletne rozczarowanie. Smuggler zmniejszył ten dział tylko dlatego, że powiedział, że to zrobi.

>>>A DLACZEGO tak powiedzial? Bo mu sie nie chcialo czytac tej masy swietnych listow? :dry:

Do tej pory pisałeś że AR jest odzwierciedleniem korespondencji od czytelników. Jest taka jacy są odbiorcy. To był sposób komunikacji i zobrazowanie tego jacy jesteśmy. "Poziom" był wyznaczany przez nas (po drobnej selekcji przez SMG naturalnie) piszących. Obecne 2 strony(bo 3 strona to zdjęcia) absolutnie nie wystarczają. Zdecydowanie jestem za powrotem 4 stron z listami.

<<<No to PISZ listy. Ja tez moge byc za tym, ze chce byc milionerem, ale jesli na tym "chceniu" poprzestane to g... z tego wyjdzie.

10. Zawartość cover dvd może być z tyłu. To akurat nie ma znaczenia, a wiadomo, że za pierwsze strony pisma reklamodawcy płacą drożej. Szkoda też tipsów :sad:

Wcale nie placa wiecej za pierwsze strony, poza okladkami i 3 strona.

Jednak publicystyka jest działem nowym, a tak jak recenzje filmów są esencją "kina" czy "filmu" zaś diety i przepisy kulinarne są esencją "tiny" i "pani domu" tak recenzje Gier są esencją CDA.

Nie jest nowym - bo czym bylo O Grach Inaczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>Nie jest nowym - bo czym bylo O Grach Inaczej?

Numer 1/2009: W dziale o grach inaczej mamy: Reedycje, Freeware, Zycie w sieci czyli co nowego w MMO, CDA Mobile czyli recki, odmienne stany grywalności czyli recki na konsole. Do tego relacja z PGA stron 1 i relacja z dubbingowania Age of Conan stron 1, co mogłoby - "ewentualnie" podpadać pod publicystykę. Czyli w tym dziale było wszystko a teraz to jest publicystyka i mam nadzieję że publicystyką pozostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>Nie jest nowym - bo czym bylo O Grach Inaczej?

Numer 1/2009: W dziale o grach inaczej mamy: Reedycje, Freeware, Zycie w sieci czyli co nowego w MMO, CDA Mobile czyli recki, odmienne stany grywalności czyli recki na konsole. Do tego relacja z PGA stron 1 i relacja z dubbingowania Age of Conan stron 1, co mogłoby - "ewentualnie" podpadać pod publicystykę. Czyli w tym dziale było wszystko a teraz to jest publicystyka i mam nadzieję że publicystyką pozostanie.

Ogolnie OGI zawieralo tez rozmaite feleitony, przemyslenia, historie gier itd. itp. Teraz to sie nazywa "publicystyka" i wyczesano z niej to, co pasuje do innych dzialow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba błąd w NL. Jeśli ktoś już o tym wcześniej napisał, sorry. Chodzi mianowicie o minitest. W pytaniu 4(Prince of Persia) prawidłowa odpowiedź to

B - jedna godzina

, natomiast w odpowiedziach jest

A - 8 godzin

. No chyba, że mam już skleroze (w końcu grałem w PoP na mojej amidze daaawno temu :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba błąd w NL. Jeśli ktoś już o tym wcześniej napisał, sorry. Chodzi mianowicie o minitest. W pytaniu 4(Prince of Persia) prawidłowa odpowiedź to

B - jedna godzina

, natomiast w odpowiedziach jest

A - 8 godzin

. No chyba, że mam już skleroze (w końcu grałem w PoP na mojej amidze daaawno temu :)).

Zgadza sie - glupi blad. W odpowiedziach jest prawidlowa odpowiedz (tzn. obok 2 falszywych) ale omylkowo wskazujemy te falszywa. Moj blad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany! Super! Ekstra!Co...? A tak, zapomniałem, że nie ma już pełnoprawnego Wstępniaka, jest parozdaniowy kikut... Dalej... Co my tu... Aha, Nie ma Gamewalkera... Nie ma? Jak to nie ma mojego ulubionego działu? Są jakieś lipne, celne i bardzo sztywne uwagi paru redaktorów do dwóch gier na PC i jednej na konsole. Great. Suuuper... Potem niusy, i nowy rysownik, fajnie! Potem W Produkcji... Może być. Przydatne nalepki. No, recenzje. Fajnie, że jest dużo ramek. Do tego Serika bierze się za recenzje - ekstra, pisze lepiej niż niektórzy redaktorzy. Ach, no i są ceny z Xboxa i Playstation - od razu widać, że to skłoni wszystkich konsolowców do kupna CDA, czekamy na dema i trailery na płycie do konsol, co by się pomijani nie poczuli. 6 recenzji gier konsolowych. Podsumowanie też przydatne. No i publicystyka... Jak powstają gry - kolejny odcinek nudy. Golizna w grach - dziwna jest cenzura, widać redakcja wyszła z założenia, że ktoś się podjara pikselami. Bartek Kluska ciągle w formie. Tekst o Japonii Mr. Jediego na dwie strony. Wiem z niego tyle, że w Japonii, jest fajnie i można kupić ciekawe rzeczy. Artykuł o Miłości i Społeczność w Sieci - to interesujące. E-Booki i Telewizory bardziej by pasowały do Sprzętu. Na Luzie ciągle w formie, chociaż w Growych przekrętach znalazłem dziwnie podobny do mojego opis NFS-a, który wysłałem chyba dwa miesiące wcześniej. Testy sprzętu jaknajbardziej w porządku. AR na dwie strony - nie oszukujmy się, że na trzy, bo stronę zajmują elementy z GW. No i płyta. Jedna z niewielu rzeczy, które wydają się być zrobione perfekcyjnie. Najprawdopodobniej tylko dal niej będę kupował następne numery. A szkoda, bo CDA było fajnym, pełnym humoru i luzu pismem, a teraz stało się mniej ugrzecznionym i beztabelkowym Clickiem!, sztywnym i średnio ciekawym pismem z dobrymi pełniakami.

Tyle ode mnie, macie jednego stałego czytelnika mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamewalker rzeczywiście jest głupi. Jest tylko do paru gier i nic fajnego/śmiesznego w nim nie ma. Ale pamiętam, że w zamierzchłych czasach (2002 rok?), gamewalker na jakiś czas stał się zwykłą tabelką z opisem gry, lecz potem znów wrócono do standardowego gamewalkera. Może teraz też tak będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

A ja mam inne pytanie: W tekście o społecznościach został podany program Rptr, który ponoć założył twórca Xfire. Została też zamieszczone strona Rptr.com. Problem jednak w tym, że na Google o tym cicho. Nawet wpisanie tej strony bezpośrednio nic nie daje (sami sprawdźcie, to chyba nie jest strona jakiegoś programu :P). Więc o co chodzi?

Co do zmian, to wypowiem się może, gdy już bardziej się im przyjże (dziś kupiłem numer). Rzucił mi się tylko w oczy komunikat, że CDA będzie pisać o grach na wszystkie ważne platformy (czyli właściwie 3 wymienione). I powiem, choć nie mam żadnej z tych konsol, że bardzo mi się to podoba. Nie bądźmy samolubni! W tych czasach coraz trudniej pisać o grach, pomijając PS3 czy Xboxa. Dlatego czasopismo o grach jak najbardziej ma prawo coś takiego robić. Zasmuciłbym się, gdyby konsole stały się dla redaktorów ważniejsze niż PC, ale do tego, mam nadzieję, nie dojdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nr tak na 8/10;) co do zmian? gamewalker moglby wrócic poprzedni był duuuuuuuużo fajniejszy:( farma NL troche mi nie pasuje:( AR wygłada swietnie szkoda tylko ze 3 strony:(ale fakt ze ciekawe i z sensem:)zapowiedzi i recenzje jak zwykle trzymaja wysoki poziom:)publicystyka jeszcze nigdy nie była tak ciekawa i ładnie podana to duzy plus:)pełniaki jak dla mnie jak zwykle nie zagram do poki nie skoncze kupionych gier ale ostatnio robia wrazenie:)dark sector, dmc4, watchmen i ninja gaiden to co najmniej dobre tytuly a za darmo do czasopisma to mistrzostwo nikt inny nie daje takich pełniaków:)co do zmian w kwesti recenzji konsolowych hitów..............JAK NAJBARDZIEJ POPPIERAM I PROSZE O WIECEJ:)własnie kupilem xboxa360 i szukałem ciekawego czasopisma o grach na niego ale nie ma nic co by dorównywało poziomem CDA:)zeby byly tak jeszcze dema do konsol a o pełniakach na konsole nie smiem marzyc:)nie mysleliscie kiedys aby byc czasopismem multiplayerowym???:)to moze byc dobry krok poniewaz jest coraz wiecej osob grajacych na konsolach:)ja sam pomimo zakupu xboxa nie odstawie blaszaka,zbyt wiele dobrych tytułów nie wychodzi na nie np swietne Kings Bounty:)W skrócie podsumowanie- zamowiłem w grudniu na ten rok prenumerate CDA i nie załuje tego:)pozdrowienia i oby tak dalej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nieźle się pozmieniało. Usunięcie GameWalkera biorę na plus. Może to będzie symptom mojego tetryczenia, ale miałem wrażenie, że jest coraz bardziej wymęczony. A teraz kwestia rzeczowości została lepiej rozwiązana niż w 2002 i 2003, kiedy komentował ktoś i nie bardzo było wiadomo kto nawet (a wiadomo, że jedną opinię się ceni bardziej, drugą mniej). Skrócenie AR prawdopodobnie jeno zmobilizuje luda do pisania, pytanie czy ciekawych listów. Tak czy owak był to pierwszy od jakiegoś czasu AR, który przeczytałem od początku do końca z przyjemnością. Po prostu widać, że Smug znów wybierał, a nie brał to, co było chociaż przyzwoite.

Garść uwag i zapytań:

GameWalker poza komentarzami redakcji miał kilka innych przyjemnych funkcji. Osobiście mocno ceniłem statystykę na górze, tj. podanie dokładne ile w danym numerze jest gier z jakiego gatunku. Ostatnio miałem ochotę na jeden gatunek i przeglądałem swoją kolekcję w poszukiwaniu recenzji gier do niego się wliczających, mając nadzieje odkryć jakieś zapomniane perełki. Jeden rzut oka wystarczał, bym wiedział na którą kupkę odłożyć. Byłaby opcja, żeby taka tabelka pojawiła się np. w spisie treści? Albo taki odchudzony GameWalker, z samymi informacjami statystycznymi, tj. do tego tabelka z ocenami dla poszczególnych gier... GW pełnił w CDA rolę takiego "centrum recenzji", wystarczyło do niego zajrzeć, żeby wiedzieć co gdzie i jak, więc opinie przy grach nie rozwiązują sprawy do końca.

Na Luzie. Nowy layout kojarzy mi się z designem CDA z pierwszych lat pisma. Kwadratowe, mało dynamiczne, po prostu brzydkie.

CDA pismem multiplatformowym - bo taka de facto zmiana zaszła. To było nieuniknione, miałem więc czas się przygotować na to psychicznie i... biorę to na plus. Choć sam nie mam żadnej, to nie wykluczam kupna za czas jakiś (prawdopodobnie dopiero przy następnej generacji), a warto już się dowiedzieć, w co będzie można wtedy zagrać (i o ekskluziwach, które pozwolą zdecydować która platforma bardziej pasuje). Choćby taką Bayonettą się solidnie interesowałem, więc recenzja mnie ucieszyła.

Dopóki pełniaki będą na PC, multiplatformowość CDA mi nie przeszkadza. ;)

Wstępniak - to samo co z GameWalkerem. Może smęcę, ale kiedyś chyba było nań więcej pomysłów. Ciachnięcie go zamiast ciągniecia na siłę to IMO dobry ruch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wielu osobom nie odpowiada obecna forma PC-towo-Konsolowa. Zgaszam się z nimi w 100 %

Jako czytelnik tego czasopisma o ??? (niegdyś o grach, teraz o czym o d*&*e Maryni ?), jestem zdegustowany i trochę załamany. :down:

Kiedyś czytając o danej grze na PC, właśnie na PC, mogłem wyrobić sobie o niej zdanie i ewentualnie porównać do konsolówki o ile takowa była. Teraz jestem zasypany informacjami o grze na X360 i PS3, z których wynika że gra super jest i basta. No ja przepraszam porównanie takiej FIFY 10 już temu przeczy, nie wspominając Spider-Mana i paru innych tytułów. Dodatkowo opisywane są tytuły których dostępność na PC jest co najmniej wątpliwa. To zaciemnia całkowicie moje zdanie ograch i prowadzi do lekkiego zagubienia się w temacie (w tym wypadku gier na PC). Mam zarówno konsole (X360) jak i PC, ale głównym narzędziem zarówno do gier jak i pracy pozostaje PC.

Można by dojść do wniosku, że redaktorzy zakupili konsole i zaczynają grać w większości w tytuły właśnie na konsole. Następnie wpadli na niesamowicie według nich genialny pomysł: "Skoro gramy w nowe giery na konsolach, to piszmy o nich recenzję. Dodamy recki o grach na konsole, dzięki czemu wejdziemy na rynek konsolowy i zgarniemy dodatkową kaskę"

Sorki chłopaki, ale w takim razie zmieńcie od razu nazwę z CD-Action na XDVDBR-Action (X - X360, DVDBR - PS3 bluray) z dopiskiem Największe czasopismo multiplatformowe w znanym wszechświecie.

Chyba podzielam zdanie jednego z przedmówców i CDA będę kupował jak będzie fajna gra. Jak dotąd kupowałem wszystkie numery począwszy od numeru 02/czerwiec 1996 kiedy to czasopismo było o grach na PC, a nie multiplatformowe.

Nie wiem jak inni stali i wierni czytelnicy, ale dla mnie ta zmiana to po prostu totalne przegięcie pały. Inne zmiany pomijam, bo mnie tak strasznie nie dotknęły (przez te paręnaście lat przyzwyczaiłem się do różnistych zmian).

* Fajnie że jest trochę więcej o sprzęcie i zawartość płyty na końcu.

* Na luzie na czarnym tle? Lepsze były stare kolorki.

* Spis Treści - jak na multiplatformową treść brak tu info o platformie dla jakiej jest Recenzja/W Produkcji danej gry.

* Fajnie by też było jakby autor na początku recki pisał czy grał w grę na konsoli czy PC. Na przykład w tym numerze były to: BlazBlue (Konsole), Darkvoid (autor pisze że grał na zmianę w wersję Konsolową i PC, czyli recenzja dotyczy wszystkich?). Pod tytułem na początku recenzji jest tabelka. Wystarczyłby wpis Graliśmy na: (PC, Konsola)

W tej formie jaka jest teraz, to groch z kapustą, czyli chaos :smile:

Pozdrawiam redakcję i życzę mniej tak innowacyjnych pomysłów. :nonono::dobani:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Przeczytałem.

Generalnie... jest źle. Fakt faktem, od jakiegoś czasu magazyn wymagał zmian, ale IMHO te poszły w złym kierunku. Nie będę bluzgał na inne umieszczenie działów, bo na świeżo zawsze te będą się mieszały (człowiek w końcu przyzwyczajony ;p). Nie będę bluzgał na "utracony klimat", bo żeby to ocenic potrzeba jednak trochę więcej czasu. Nie podoba mi się usunięcie Gamewalkera - lubiłem ten miks opinii o grze, redakcyjnych przepychanek i odrobiny luzu. Dalej - więcej konsolowych recenzji. Oczywiście przesadą byłoby stwierdzenie, że "konsole wygrywają w CDA z PC!!!1111", ale jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Konsole mają swoje pisma (całkiem dobre zresztą), a ich redakcje doskonale odnajdują się w pisaniu o grach na konsole, tak jak redakcja CDA o grach na piecyki. Tymczasem mamy przemieszanie platform, co niekoniecznie wyszło na dobre. Zmniejszenie AR i nowy layout działu - szkoda. Narzekacie, że młodzież (czyli de facto grupa docelowa pisma) coraz mniej czyta i głupieje, a teraz taka tendencja pojawia się w magazynie - czyli mniej tekstu, więcej obrazków i krzykliwe tytuły kojarzące się z tabloidami (na szczęście tylko graficznie).

Oczywiście nie wyszedł numer, którego nie da się czytac. Na plus warto zaliczyc zwiększony dział z newsami, spora ilośc publicystyki czy kilka świetnych tekstów (Klus <3). Niemniej jednak zdecydowanie nie podoba mi się nowy kształt CD-Action i mam nadzieję, że większośc zmian zostanie cofnięta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest CD-Action. To jest dziwne pismo "o wszystkim". Tak, wiem... CDA to czasopismo dla graczy. Ale nie spodziewałem się po was aż tak radykalnych i nietrafionych zmian. Utraciliście w ten sposób jednego czytelnika. Ach, nie! Chodzi mi o jednego kupca, o tę sumke pieniędzy mniej. Myślę, że takie określenie ludzi chodzących do sklepu po CD - Action bardziej pasuje redakcji :-)

Pójdę sobie teraz w cień szafy i poczytam nr 12/2005. Albo nie - 4/2006. A może jednak 11/2006? Sam już nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...