Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 02/2010

Polecane posty

Chciałbym was pochwalić za:

- Coraz lepsze pełniaki. To tyczy się zarówno DMC jak i Ninja Blade, są to świetne tytuły, zwłaszcza ten drugi bardzo przypadł mi do gustu jako fanowi wszelkiej japońszczyzny (anime i mangi też :laugh: ).

- Ciekawe teksty. I nie mówię tu tylko o reckach czy zapowiedziach. Mówię tu także o serii "Z shotgunem w spódnicy" oraz tej o powstawaniu gier. Z nowszego numeru także artykuł o Nude Patch'ach oraz tym, co się dzieje w kraju kwitnacej wiśni ("W Japonii wszystko gra!".

Lecz aby była zachowana równowaga (jak w Yin i Yang), są też minusiki:

- Nowy styl graficzny, zwłaszcza w dziale Na luzie i AR. Stary był imho lepszy.

- Zniknięcie Gamewalkera. Gdzie się teraz podzieje biedny Alkochochlik i nieraz bardzo ciekawe felietony :sleep: ?

- Przerzucenie zawartości płyt na kniec pisemka. Otwieram dziś z przodu, a tu zonk, nie ma :happy:

Tak, czy inaczej uważam, że odwalacie świetną robotę.

Pozdrawiam,

Kamilo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się stało z pismem to nie jest ewolucja. To duży krok w tył. Moim zdaniem pierwszy numer CDA był bardziej przemyślany i poukładany. Nie ogarniam tego chaosu. Przykro mi... strasznie przykro.

Wiesz, mi tez jest przykro, jak czytam takie posty. uwazasz, ze 1/96 CDA jest bardziej przemyslany niz o2/10?

Nie mam dalszych pytan. Dodaj, ze ulotka z Tesco ma lepszy papier i ciekawsza tresc, co masz sobie zalowac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowicie ze na razie ten rozwalony GW jest taki "oficjalny, sztywny i powazny" a potem bedzie jak kiedys. Mi sie podoba jak jest zawsze chcialem zeby taki byl czyli rzeczowy a nie z rozmowami o paznokietkach (kiedys przez GW sie to w 1 numerze ciagnelo i zapadlo mi wpamiec tzn rozmowa o paznokietkach :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowicie ze na razie ten rozwalony GW jest taki "oficjalny, sztywny i powazny" a potem bedzie jak kiedys. Mi sie podoba jak jest zawsze chcialem zeby taki byl czyli rzeczowy a nie z rozmowami o paznokietkach (kiedys przez GW sie to w 1 numerze ciagnelo i zapadlo mi wpamiec tzn rozmowa o paznokietkach :D )

Nie bedzie taki jak przedtem, ale moze miec wiecej luzu niz w tym numerze, tu staralismy sie byc maksymalnie rzeczowi i konkretni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi tez jest przykro, jak czytam takie posty. uwazasz, ze 1/96 CDA jest bardziej przemyslany niz o2/10?

Muszę podkreślać hiperbolizację i w rezultacie ironie?

Ale żeby nie było, że jest aż tak tragicznie to powiem, że bardzo mi się podoba layout AR. To zdecydowanie na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie , że "ewoluowaliscie". Teraz pismo jest na pewno lepsze i zyskało na atrakcyjnosci chociaż powiem szczerze, że obawiałem sie tych zmian.Jednak dobrze wam te zmiany wyszły. To widac już po "stronie 4". Dużo publicystyki, wiecej recenzji i ogólnie jest bardzo dobrze. Podoba mi sie także zawartosc płyty ( szczególnie Ninja Blade :wink: ). Jestem tylko troche zniesmaczony nową formą i szatą graficzną AR i NL. NL to takie luzno porozrzucane zdania i dużo miejsca pomiedzy nimi. Action Redaction to z kolei ...ekhem... taki bardzo zmodernizowany dział. Nie za bardzo mi sie podoba ta forma. No ale cóż... reszta jest w porzo i rekompensuje te działy. Cos za cos. Wystawiam wam ocene 8+/10 :tongue: Byle tak dalej!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi tez jest przykro, jak czytam takie posty. uwazasz, ze 1/96 CDA jest bardziej przemyslany niz o2/10?

Muszę podkreślać hiperbolizację i w rezultacie ironie?

Ale żeby nie było, że jest aż tak tragicznie to powiem, że bardzo mi się podoba layout AR. To zdecydowanie na plus.

Wiesz, ja nie mam dzis czasu na gleboka analize wypowiedzi, a juz nie akie zarzuty z ust zrozpacznoego "hardkoru" padly. Ja jestem jeden, a pytan i pytajacych cale multum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za nowym AR nie przepadam, osobiście wolałbym powrót do starej formy. Napisałem nawet temat z sondą nt. tego, jakie są opinie o nowym AR, ale jakoś nie raczył do tej pory się na forum pojawić. Ufam, że to jakiś lag i w jakiś magiczny sposób w tym dziale się pokaże (2 razy wysyłałem, temat "Co sądzicie o nowym AR?")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc cóż, ja się krytycznie nie wypowiem.

+ Nowa szata graficzna newsów.

+ Świetna recenzja Mass Effect 2, zachęciła mnie jeszcze bardziej do kupienia gry.

+ Bardzo ładna szata AR, szkoda, że krótsze, ale to nieco nasza wina.

+ Mimo, że wszyscy na NL narzekają, to mi się podoba - zdjęcia są naprawdę fajne, a niektóre dawane wcześniej "żarty" były takie sobie.

+ Rzeczowe podejście do tematu Wiedźmina 2.

+ Nowe GW - te głupie rozmowy o dupie Maryny mi przeszkadzały, dlatego jedynie czytałem felietony, a resztę SZEROKIM ŁUKIEM omijałem.

- Pełniaki mi nie podchodzą.

- Pomarańcz na okładce.

- Brak wstępniaka.

- Brak felietonów (ale teoretycznie mamy publicystykę, gdzie są naprawdę ciekawe rzeczy).

Ogólnie mi się zmiany podobają, w większości na lepsze. To z pełniakami i recenzją to taka po prostu moja prywatna rzecz, nie bierzcie tego do siebie.

Jedyne co bym chciał, to jeszcze felietonów, bo one były jedną z ciekawszych rzeczy (tylko dla nich dla mnie GW istniało).

No, jakby powrócił wstępniak (ale taki jak kiedyś) to byłbym bardzo szczęśliwy, ale jeśli nie - przyzwyczaję się.

PS. A! Macie dać krowę w NL, bo przestaję kupować CDA ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje podsumowanie waszych zmian:

1. Info

Bez zastrzeżeń

2. W produkcji

Ok!

3. Recenzje

Zaczeło się od nieśmiałych krótkich informacji o ciekawszych grach na konsole, później już 1-2 góra 3 recenzje, a teraz 9 stron o konsolach!! Co to ma być litości! Ja chce stare CD-ACTION, kiedy "potępialiście" konsole!

4. GameWalker - Stało się to co było pewne. Wpisy w GW oprócz pierwszego zazwyczaj niemiały większego sensu, dobrze więc się stało. Co innego minifelietony, tych mi brakuje!

5. Publicystyka

Trochę tego za dużo, prawie więcej niż recenzji! Moim zdaniem 3-4 tematy to max.To mi się nie podoba.

6. Na Luzie

Lepsze teksty ale za to tragiczna oprawa graficzna. Poprzedni design był o niebo lepszy.

7. AR

Tu również oprawa graficzna nie poraża, wieje trochę oldskulem.

No i to by było na tyle, ogólnie jestem rozczarowany tą waszą rewolucją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu zakupiłem nowy numer, więc zdążyłem go tylko przekartkować. Odnośnie zmian, bo one są w tym numerze najważniejsze. W moim odczuciu na duży plus, zwłaszcza decyzja dotycząca "Gamewalkera". Jedyne co mi się nie za bardzo spodobało to przeniesienie informacji o pełnych wersjach na koniec numeru. Być może to kwestia przyzwyczajenia. ;) Generalnie gratuluję pomysłu, bo według mnie zmiany są rzeczywiście na lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dalszych pytan. Dodaj, ze ulotka z Tesco ma lepszy papier i ciekawsza tresc, co masz sobie zalowac...

:laugh:

Słyszałem, że niewidomy dotykają kartek, ale to chyba do ich specjalnego alfabetu. Nie rozumiem co za znaczenie ma jaka jest kartka? Czytelnicy podcierają się nią? :wacko: Jeśli tak to odradzam, najlepszy jest Velvet :wub:

Ja wgłębiając się w skład kartki macając ją jak głupek wciąż nie widzę dużej różnicy co do poprzednich numerów :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w tym wydaniu CD Action to zaskoczyły mnie dwie rzeczy:

-Pelna wersja gry Ninja Blade ( w wersji PC gra ma premiere 19 stycznia 2010 czyli dzisiaj)

-na 13tej stronie jest reklama Fallout 3 GAME OF THE YEAR EDITION z wszystkimi pięcioma dodatkami :tongue:

Aha i jeszcze jedna rzecz za którą redakcji należą się gratulacje. Premiera tego numeru jest dzisiaj, w niektórych sklepach go jeszcze nie było a ja już to dostałem pocztą :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAK WSTĘPNIAKA

Akurat w najnowszym numerze jest jego namiastka, w której opisywane są zmiany, więc nie można powiedzieć, że go nie ma. ;) Mam nadzieję jednak, iż za miesiąc to już nie będzie taki niby-wstępniak. :)

Ja chce stare CD-ACTION, kiedy "potępialiście" konsole!

Hej! Nie czytam CDA od zawsze (ma tyle lat co ja :D) ale nie przypominam sobie napisów w stylu "Xbox Sux" czy coś. Tzn. wydaje mi się, iż CDA nigdy nie potępiało konsolowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się wypowiem w temacie, bo widzę, że tutaj powszechne uwielbienie a swoje racje trzeba przedstawić. To co dzisiaj zobaczyłem wewnątrz pisma mocną mną wstrząsnęło. W zasadzie prawie wszystko jest in minus. Największy zarzut to zmiana layoutu, który zupełnie mi nie pasuje. Póki co poszczególne numery prezentowały pewien graficzny poziom, ale teraz wygląda to jakby ktoś poszedł na totalny chaos. Do tego jeszcze konsolizacja pisma, czyli recenzowanie gier na konsole. Może lepiej zmienić nazwę na ConsolAction? Mówicie o tym, że pismo jest dla graczy, ale nazwa zobowiązuje. Kolejny zgrzyt to gamewalker, wcześniejsza forma dużo bardziej mi odpowiadała, bo miałem klarowny przegląd wszystkich gier i ocen redaktorów. Do tego brak wstępniaka, ale to już zauważyłem kilka numerów temu. Lubiłem także felietony, ale ich też już nie ma. Recenzja Mass Effect 2 - po prostu nie chce mi się wierzyć w to, że jest on tak idealny jak to opisuje autor. Do tego napisane w wadach "szukałem, ale mimo ogromnego wysiłku nie znalazłem", które pozostawię bez komentarza. Wygląda to tak jakby ktoś podpalony robił recenzję i nie dochował staranności dziennikarskiej (czyli starania się zrecenzować gry obiektywnie). Jeszcze całe dwie strony przed recenzją mamy ogromny napis i objaśnienie, że to gra miesiąca. Może i tak, ale wygląda to bardziej na jakąś reklamę, a nie tekst patrzącego na tytuł uważnym okiem autora. Dzieła zniszczenia dopełnia AR - 2,5 strony z czego dużą część zajmują zdjęcia. Może lepiej w ogóle to zlikwidować, jak ma to teraz tak wyglądać? Nie przekonuje mnie argument o ilości listów. Jeśli ja miałbym coś napisać, to na pewno nie w stylu miernego antyfana. Jednak takie listy są zazwyczaj nudne i nie mają szans przebicia. Może warto się cieszyć, że naród z czasem mądrzeje?

PS Zapomniałem o pełniakach, które są mówiąc łagodnie przeciętne. Dobrze, że przynajmniej podajecie przy nich włąsne oceny w pismie i przy opisie nie można znaleźć sformułowań typu "Ten rewelacyjny RTS..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie nie jest, ale dużo bardziej wolę zawartość płyty na początku, a GW w ,,normalnej" formie. Mnie trochę razi tekst o nagości. Jest zdecydowanie przesadzony jak dla mnie. Rozpikselowanie jest małe i bez problemu można zobaczyć ,,szczegóły".

@up: No, z większością się zgodzę. Prócz pełniaków i Mass Effecta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Macie być przede wszystkim zabawni. I po raz ostatni się pytam: Co z tym rysunkiem?!

Co to znaczy "macie byc zabawni"? Rozkaz, żądanie? Mamy byc soba i robic dobrze to, za co nam placa.

Z jakim rysunkiem, u licha?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że trochę za dużo miejsca przeznaczyliście na konsole. Jeśli będziecie pisać dużo o konsolach to wielu czytających stracicie, bo ci co dotychczas czytali mogą zrezygnować, a konsolowców nie przyciągniecie pisząc (głównie) o grach na pc i o sprzęcie komputerowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego wszyscy narzekacie. To tak, jakby jeździć całe życie Maluchem i narzekać że Porshe wam ktoś dał. Są zmiany, w dodatku na lepsze. Jakoś nowa forma GW mi nie przeszkadza, AR wygląda dużo lepiej, NL zmieniło się na lepsze, duży plus z dział publicystyka :). Czyli, jak dla mnie, same plusy. Fajnie, że recenzujecie też tytuły konsolowe, dobrze wiedzieć co się na świecie dzieję :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktoś kto pisał o "nudnych paczach"

Wiesz... Mnie tam nie przeszkadza. Głównie dlatego, że jest taki... luźny? Coś w tym stylu. Widać przecież, że taki zupełnie poważny to ten tekst nie jest, a piksele jednak dużo przesłaniają ("wiele odkrywa ale najważniejsze przesłania" ;)), więc ja bym się tam o ten artykuł nie czepiał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj kolejne CDA wpadło w moje łapki.

Czas się powymądrzać nad szumnie zapowiadanymi zmianami.

Czy lepsze??

Na pewno duże.

Najpierw to co mi się spodobało po pobieżnym przejrzeniu pisma.

GRY INFO - dział który zastąpił WIEŚCI i myślę, że teraz informacje podane sa w bardziej przystępnej formie.

W PRODUKCJI - dobrze że zostało

RECENZJE - informacje na temat PLATFORMY GROWEJ to dobre rozwiązanie. Wcześniej przeszkadzało mi, że był dział GRY KONSOLOWE, a teraz można przeczytać recenzję i nie zauażyć, że nie wyszła na PC. Duży PLUS

PUBLICYSTYKA - w sumie to co było porozrzucane poprzednio po całym piśmie, teraz jest w jednym miejscu. Też na PLUS

SPRZĘT - większych zmian nie zauważyłem, ale fajnie że ZOSTAŁ

Teraz to co mi się NIE PODOBA.

ZNIKNĄŁ GAMEWALKER. - Zawsze do niego zaglądałem, przed czytaniem recenzji. Przeglądałem w nim jakie tytuły W NUMERZE i jakie mają oceny. Była tez taka rozpiska. Tyle strategii, tyle fpsów itp.

nie potrzebnie wyrzuciliście.

Opinie różnych osób na temat gry, przy recenzji samej GRY, to już bezcelowe, bo jak już przekartkowałem do recenzji, to przeczytam całą recenzję. Tam było wszystko w jednym miejscu.

OGROMNY MINUS

ZAWARTOŚĆ PŁYTY na końcu?? Panowie. POWIEM WPROST I BEZ ZASTANOWIENIA. Ten który to wymyślił ( a zarzekam się, że nie wiem kto to) to IDIOTA. A może inaczej. POMYSŁ TAK IDIOTYCZNY jak.... ech sami sobie znajdźcie porównanie.

Pojawiły się nawet spekulacje, że to po to, aby ustąpić miejsca reklamom, ale przecież SPIS TREŚCI na 3 stronie, temu przeczy. To już sam nie wiem po co.

AR - Nie podoba mi się AR w nowej formie. Nie podobają mi się: tło pod tekstem, nagłówek i brak tekstu miesiąca. Generalnie LIPA.

No i ostatnie rzecz

MASS EFFECT -- to już zbyt grubymi nićmi szyte. NAJPIERW OGROMNA REKLAMA GRY NA DWIE STRONY (28-29), następnie cztery strony tekstu i ocena 10. Rozumiem, że za REKLAMĘ ZAPŁACILI, a 10 tak z dobrego serca?? Ja nic nie chcę pisać, ale takim postępowaniem sami sugerujecie czytelnikom takie domysły. A to była pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy.

No chyba że, od tego numeru WSZYSTKIE DZIESIĄTKI będą tak wyróżniane. Wtedy ok. Jak na razie ta jest PIERWSZA tak wyjątkowo potraktowana.

Na koniec pozwoliłem sobie policzyć reklamy.

CDA NUMER 02/2009 148 stron/ w tym 28 stron z reklamami

CDA NUMER 12/2009 148 / 53 - 95 stron wolnych od reklamy, czyli ponad 30% reklam

CDA NUMER 01/2010 132 /24

CDA NUMER 02/2010 132 / 11 połowę mniej reklam niz w poprzednim numerze. TO TEŻ NA PLUS

Podsumowując, można powiedzieć, że idzie dobrze, bo więcej rzeczy na PLUS, jednak ZAWARTOŚĆ DVD musi wrócić na początek pisma i o tym nie ma co dyskutować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...