Skocz do zawartości

CDA 02/2010


Smuggler

Polecane posty

Całkiem niezły numer.Boli tylko uszczuplone AR.Pełniaki naprawdę niezłe - Ninja Blade dopiero co wyszło,a już je mamy w CDA po PL,ale i tak mnie najbardziej ciekawią artykuły,takie jak zapowiedz Wiedźmina 2 czy recka Mass Effect 2.10/10 robi wrażenie i dzięki recenzji CDA pewnie dokonam zakupu 2 ale i 1 żeby zapoznać się dokładniej z fabułą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Co do zmian..nie są złe :) recenzje na konsole mogą być jeśli nie będzie przez to mniej stron na inne żeczy. Nie ma dużej ilości fajnych recenzji ale to przeciesz nie jest wina cda ;)...BARDZO CIESZE SIĘ Z NINJA BLADE chociaż gra mi nie działa. I czyta mi płyte nie wiem czemu niektórym nie. Taka rada - moglibyście umieszczać okładki gier przy ocenie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggie, czy jest możliwość, żeby GW(czy może raczej SPGBSPNGTC) było pod wszystkimi grami?

Teoretycznie moze ale w praktyce bylby to powrot do tego, od czego chcemy uciec, czyli dopiskow kolesi, ktorzy w dana gre w ogole nie grali... Mysle, ze warto robic dopiski przy grach DUZYCH i WAZNYCH, a w tyle to zawsze ktos zdazy oprocz recenzenta pograc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer dość fajny. Okładka wygląda w rzeczywistości trochę lepiej niż na skanie, ale rewelacji niema. Zmiany graficzne są ładne, ale szkoda, że nie ma już GW i przedzielenia między grami na PC a konsolowymi. Przez to zamieszanie wszystkie te zmiany są wg. mnie zmianami na gorsze. Pełniaki bardzo dobre, zwłaszcza NB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zapoznałem się z nowym CDA. Postaram się więc w miarę rzetelnie przedstawić swój punkt widzenia. Generalnie jest ciut lepiej niż w zapowiedziać i reklamie.

Na początek chciałem zwrócić uwagę na częsty argument w postaci "to twój punkt widzenia" czy "o gustach się nie dyskutuje". W takim razie pytam się co my tutaj wszyscy robimy? Jeśli nie mamy mówić o NASZYCH preferancjach to po co to forum?

Skupię się głównie na technikaliach bo merytorycznie CDA stoi na wysokim poziomie (zwykle). Tak więc zaczne od rzeczy, które mnie bolą i obok których ciężko mi przejść obojątnie.

Okładka - podobno książki nie ocenia sie po okładce - podobno. Tak czy inaczej całą resztę napewno tak. Dziewczna, żona, samochód, telewizor, proszek do prania - słowem wszystko. Gdyby tak nie było Panowie od Marketingu i PR byliby bezrobotni. A więc jednak okładka się liczy. Co my w takim razie tu mamy? Sławetny piąty kolor - pewno chodzi o miejscowe lakierowanie (nie załapuje sie do CMYKa, pewno stąd nazwa). W tym numerze zdecydowanie sie nie sprawdziło - prawie tego nie widać. Tak poza tym nie oszukujmy się - ten "ficzer" jest w ramach oszczędności bo kiedyś cała okładka była lakierowana (mogę się mylić, ale nie wydaje mi się co by tak było).

Koljena kwestia zwiazana z okładką to "wspaniały" oczo.... pomarańcz. Wygląda to tak jakby jakieś dziecko dorwało markera i przeleciało nim okładkę. Nie było innych kolorów?

No i został jeszcze art. Jest po prostu przeciętny - ani zły ani fajny. Daje to przeciętną okładkę. A można było lepiej. Czemu nie daliście zarąbistego arta z ME2 znajdującego się kilka stron wczesniej? Toż to się prosi na okładkę!!!

Muszę się przyczepić jeszcze jednej kwesti. Znowu "zaszczyciliście" nas zmianą papieru. Tym razem to już jest totalne dno. Sorry, ale CDA zawsze był znany ze swojej jakości. Teraz to już jest standart zwykłych pisemek - niemalże jakbym czytał program TV. Identycznie szeleści. Wielki minus.

Kolejna sprawa to wstępniak. Ubolewam nad faktem, że go nie ma. Pewno przywyknę, ale chce powiedzieć jedno. Wstępniak był pewego rodzaju łącznikiem redakcji z czytelnikami. Przedtem to było jak spotkanie kumpli przy piwku - "cześć stary, w zeszłym mieczu to bylismy na Florycie i mówię ci jakie laski tam były, a jakie fotki mam...". Teraz mamy krótkie oświadczenie ojca-redaktora - "Oto czasopismo. Czasopismo jakie jest każdy widzi." Poszedłbym tu na kompromis i przemodelował "pierwszą" stronę. Po co komu "Indesk gier"? Czy żyjemy w kraju debili i nie wystarcza zwykły Spis treści? Trzeba to dublować? Po wywaleniu tego zrobiłoby się miejsce na większy Wstępniak a nie trzeba by dokładać osobnej strony. Wilk syty i owca cała.

Co do Newsów czyli nowego Info, to może być, chociaż poprzednia szata graficzna była lepsza. Trudno mi powiedzieć co mi nie pasuje, ale chyba chodzi o układ i kolorystykę. Wykresy i tabelki są dla mnie zbyt infantylnie wykonane.

Samym zapowiedziom i recenzjom nie mam nic do zarzucenia. Ilość i jakość jest na poziomie. Na szczęście nie przeszły rewolucji. Bardzo denerwuje mnie mega art otwierający z ME2. Po co to? Strata dwóch stron. Ratuje was to, że jest to kosztem reklam (puki co). Jesli chodzi o recki to jeszcze jednej rzeczy nie mogę wybaczyć - mamy pierwszą "10" od dawna a tu tylko 4 strony recenzji. Dlaczego inne hity miały po 5-6 stron a tu tylko 4? Dla mnie nieporozumienie.

No i dchodzimy to kolejnego problemu - gry na konsole. Po pierwsze jak już muszą być, to zaznaczcie jakoś, że właśnie, przewracając kartkę, przenoszę się do innej rzeczywistości. Mogę się niepotrzebnie napalić na coś w co nie zagram. Po drugie ilość recenzji gier na konsole w tym numerze to nieporozumienie - wychodzi mi stosunem stron recenzji PC-konsola jakieś 3-1. Zdecydowanie za dużo. Jak już są te konsole to chociaż niech to będą hity a pierwszeństwo niech mają gry, które mają szansę wyjść na PC. Bayonetta i Army of Two mogą być, ale reszta?

Aha, zapomniałbym. Brakuje mi GW. Zawsze fajnie było poczytać wasz polewy. Była to miła odskocznia. Będzie mi brakować, ale przeżyję. Niestety bardziej brakuje mi waszych felietonów i Magazynu. To były działy, od których zaczynałem lekturę.

Artykuły okołogrowe wydają się jak zawsze ciekawe i "złozone" profesjonalnie. Nawet mam wrażenie, że lepiej niż zwykle. Natomiast NL to już koszmarek. Jak można z kącika z natury wesołego zrobić coś tak ponurego? Jest za ciemno, za ponuro. Poprzednio było zdecydowanie lepiej - dla mnie najgorszy lifting numeru. Jeśli chodzi o AR to poprzednio było lepiej, ale z rtym też da się żyć - boli tylko okrojona forma. Oby się w przyszłości powiekszyło.Nadal mówię nie zdjęciom czytelników, ale cóż, pewno stary już jestem.

Na koniec dodam, że przesunięcie opisu zawartości DVD na koniec to dobry pomysł. Przynajmniej "nie zaśmieca" początku pisemka :wink: .

Na tym kończe tego mega-posta (ciekawe czy mnie ktoś powiesi za długość :wink: ). Widze, że produkowałem się jakieś 50 minut, hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa konsol: CDA powinno zostać pismem rdzennie PC-towym, bez recenzji gier na konsole.

I mamy na wlasne zyczenie skazac pismo na zamkniecie w przyszlosci blizszej niz dalszej? Nie, dzięki, nie skorzystamy z twojej jakze cennej rady.

Dla graczy konsolowych są czasopisma o grach konsolowych, dla garczy PC-owych powinny być czasopisma PC-towe. Jeśli brakuje gier na blaszaka by zapełnić nimi całe pismo powinno się pójść w stronę publicystyki np. poszerzyć dział o modach.

Kolejną opcją pozwalającą "zapełnić" miejsce w piśmie bez udziału konsolowego mogą być poradniki do gier, bądź opisy jakichś trików, sztuczek.

Aha, ta, na pewno. Wiec mamy robic pismo dla garstki pecetowych zapalencow, ktorzy beda chcieli dostac np. 40 stron o grach MMO + 8 stron o innych grach na PC + 100 stron roznych poradnikow, modow, tipsow, solucji itp. (bo tak moga wygladac pisma "PC only" za jakis czas)? Wiadomosc z ostatniej chwili: CDA ma zarabiac. Jesli nie bedzie, zostanie zlikwidowane i nie bedziecie mieli ZADNEGO CD-Action. Zmieny sa miedzy innymi po to, zeby tak sie nie stalo - reagujemy na zmieny rynku zanim bedzie za pozno.

+dzial info ciekawie zrobiony co prawda sporych zmian nie widac, ale wedlug mnie jest okej :wink: ( fajnie ze sa jakies rankingi np: premiery gier, piracone gry itp, lecz tak mi sie wydaje ze to tylko w tym numerze, gdyz jest to numer podsumowujacy rok 2009 )

Dzial newsow tak juz bedzie wygladal, wlacznie z komiksem robionym specjalnie dla nas i calostronicowym wydarzeniem numeru na poczatku.

Wszak kasa z reklam to kasa na pełniaki

Nie tylko na pelniaki, oj nie tylko...

Dlaczego redaktorzy CDA - wprowadzają czytelników w błąąąd :tongue:

Pierwszy artykuł w CDA2/10 gry roku w torentach - przecież to tendencyjna ocena :tongue:

a tekst był ".... zapewnienia o kilkukrotnie mniejszej skali piractwa na konsolach nie została wyssana z palucha... "

Niestety została wyssana z palucha redaktora - danymi statystycznymi można manipulowac jak się chce :wink:

[CIACH - WYCINAM SPORO ZBDUR - CormaC]

- już tylko biorąc cenę widać, że straty na tej grze dla producentów byłyby tylko o 50% wyższe na komputerach /ceny konsolowych gier z zasady są wyższe/

- a gdyby uwzględnić liczbę i % posiadaczy komputerów do konsol - mogłoby się okazać, że % więcej piracą na konsolach

To co piszesz, to wlasnie przyklad manipulowania. A raczej zmyslania bzdetow "bo tak mi sie wydaje, ze to by bylo 50%". Czy w swojej glebokiej analizie majacej na celu podwazenia wiarygodnosci tekstu w CDA wziales np. pod uwage to, ile egzemplarzy Modern Warfare 2 (i na jaka laczna kwote) sprzedalo sie na PC, a ile na konsolach? Co, panie statystyk i analityk?

>>>Nadal jestesmy pismem na PC, jak mi sie wydaje.

A mnie się nie wydaje.

Wiec nie kupuj wiecej CDA i przestan wreszcie zawracac glowe. Wybacz, ale jestes jak rzep na ogonie.

I jestem miło zaskoczony, że Mass Effect 2 dostał najwyższa ocenę 10/10 tylko ciekawi mnie jedno. Czy na prawdę jest wart zachodu?.

Nie. Postanowilismy dawac 10/10 grom niewartym zachodu, zeby odroznic je od tych wartych zachodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggie, czy jest możliwość, żeby GW(czy może raczej SPGBSPNGTC) było pod wszystkimi grami?

Teoretycznie moze ale w praktyce bylby to powrot do tego, od czego chcemy uciec, czyli dopiskow kolesi, ktorzy w dana gre w ogole nie grali... Mysle, ze warto robic dopiski przy grach DUZYCH i WAZNYCH, a w tyle to zawsze ktos zdazy oprocz recenzenta pograc...

E tam. Właśnie o to chodziło, że te wszystkie wypowiedzi były bez sensu. Fajnie się to czytało. A tak to tylko "Gra mi się podobała bla bla bla". Nuuudy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany, zmiany....

Pewnie zaraz się zaczną (lub już się zaczęły) narzekania na migracje CDA na pismo multiplatformowe. Mnie osobiście to nie przeszkadza o ile nie zrobi się tak, że będzie się zapychać miejsce byle jakimi materiałami. I zostanie zachowana pewna równowaga, tzn przewaga PC.

Odmieniony layout... nie będę się doszukiwał jak zmienił się gradient, czy jakaś linia zmieniła grubość. Co zmiana jednak to wygląda czyściej i czytelniej - to dobry kierunek (choć koniec pisma to chyba trochę PC Formata przypomina).

Podoba mi się migracja GW do recenzji... o czym od dawna pisałem że przydały by się opinie innych redaktorów przy samej recenzji. Trochę szkoda Dawnych gamewakerowych schizów (co teraz pocznie biedny alkohochlik?)Może gdzieś wrócą jeszcze?

Mieszane uczucia mam odnośnie nowego "Na luzie". Nie podoba mi się kolorystyka... nie to że wcześniej było lepiej, ale ten niebieski jest brzydki.

Kastracja AR... było do przewidzenia. Myślę że nie nie trzeba liczyć tylko na listy ale może sięgnąć po teksty i dyskusje z forum (było kiedyś już "schwytane w sieci")? Nowa formuła mi się podoba mimo wszystko, ale.... :) dobrze byłoby wrócić z "myślą miesiąca" i najlepsze/najgłupsze/najciekawsze listy wyróżniać specjalnym znaczkiem... wiadomo jakim - tym co go nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry numer! Przywołuje mi na myśl stare dobre czasy (choć to może dlatego, że parę godzin wcześniej wertowałem nr 13/2001).

Sympatyczny dział rozrywkowy. Genialne NL (te "gejmsy" - miazga, dawno tak nie rechotałem), tylko tradycyjnej krowy brakuje :P

W sumie początkowo brakowało mi GW, choć po krótkim namyśle stwierdziłem, że to nowe rozwiązanie jest znacznie lepsze, choćby z tego względu że nie trzeba ciągle wracać do GW żeby przeczytać co pozostali mają do powiedzenia. GW (good work :]).

No i powrót sobowtóra - brakowało mi tego :] Już widzę zastępy ziomków w bluzach z kapturami udających Alexa Mercera : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - już się otrząsnąłem z szoku, że ta kolorowa gazeta, to prawdziwe, nowe, multiplatformowe CDA.

1. Recenzja Mass Effect 2 - RPG? FPS? Dwie pierwsze strony to obrazek i jedno zdanie? Miło wiedzieć, gdzie się podziało miejsce po wstępniaku.

2. Kilka recenzji - miło. Szkoda, że tak mało, ale w to nie wnikajmy czy było mało gier, czy redakcja była zbyt zajęta wypełnianiem 10 stron o konsolach.

3. "Golizna w grach"? ocb redakcjo - "ostatnio" krzyczeliście jak bardzo wam nie podobały się reklamy proponujące różne aplikacje na komórki.

4. Na luzie - za dużo obrazków, za mało tekstu. No ale nie wnikam - jeżeli z badań wynikło, że klienci wolą oglądać obrazki, niż czytać tekst to spoko.

5. AR - mało, wygląda... ech.

To tyle. Na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krótko i w tonie żałobnym. Po przekartkowaniu nowego CDA opuścił mnie dobry humor. Pozwolę sobie wypunktować dlaczego:

- zdecydowanie za dużo jednostronicowych recenzji gier "niepoważnych" (oj, oberwie mi się za to), czyt. MMORPGI, produkcje Steamowe etc. Co mi po tym że nowe Monkey Island jest super, skoro mogę je sobie jedynie kupić przez Sieć? Danke schoen.

- więcej konsol. Nie mam nic do innych maszynek do grania, ale CDA zawsze było scentralizowane na PC. Od konsol są inne pisma!

- grafy, arty górują nad treścią stron. Zwłaszcza ME2, Wiedźmin 2 (co to za pomysł - pisać zwiastun na podstawie trailera i wyciekłych filmów?), podsumowanie roku.

- artykuł o nude patchach. O tak, to jest odpowiednio poważny temat na ogólnopolskie pismo branżowe. A niech sobie młodzież poogląda polygonowe dupeczki. I jak to pięknie się przysłuży Obrońcom Ogólnie Pojętej Moralności, że gry to tylko seks i rąbanina...

- ponure kolorystycznie Na Luzie. Dobrze że oszczędzono mi durnowatych komentarzy pod zdjęciami.

- i na koniec - wykastrowane AR, które by się z pewnością zmieściło na 2 stronach po odcięciu konkursów. I chyba to najlepiej podsumowuje CDA AD. 2010 - jest tworzone dla czytelnika który chce jedynie newsów o grach i sprzęcie, a nie udzielać się we współtworzeniu pisma.

W porównaniu z resztą cieszą pełniaki (Ninja Blade - przyjemna niespodzianka, So Blonde - mam słabość do komediowych przygodówek, choć wolałbym A Vampyre Story - ale to już moje ględzenie) oraz ciekawa publicystyka. Ale niestety nic poza tym :( Smutno mi, że CD-Action obrał kierunek rozwoju w kierunku "o wszystkim dla wszystkich, pies drapał szczegóły", przez co to już nie jest pismo dla mnie... sniff. Choć patrząc po entuzjastycznych wypowiedziach forumowej większości - może to był krok w słuszną stonę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie coś zacytować :

"Mass Effect, najlepsze kosmiczne RPG od czasów..." (Ks.Rec str.28.02/2010)

Od czasów KOTORA ? :P

I bardzo się ciesze, że znajdę więcej recenzji na konsole (głownie PSP, choć Xbox też Mnie interesuje), teraz wiem, że na pewno kupie Assasin's Creed na PSP. Pismo musi się rozwijać, wiadomo :P. Wiem też, że kupie ME 2 (jedynkę już mam :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zapoznałem się z nowym CDA. Postaram się więc w miarę rzetelnie przedstawić swój punkt widzenia. Generalnie jest ciut lepiej niż w zapowiedziać i reklamie.

Na początek chciałem zwrócić uwagę na częsty argument w postaci "to twój punkt widzenia" czy "o gustach się nie dyskutuje". W takim razie pytam się co my tutaj wszyscy robimy? Jeśli nie mamy mówić o NASZYCH preferancjach to po co to forum?

Jesli wypowiadasz sie w swoim imieniu, wszystko w porzadku. Nie lubie tylko tekstow "wszyscy nie chca tego", "nikt nie czyta tego, wiec to wywalcie".

Czyli pojedynczego forumowicza, ktoru sie robi sam rzecznikiem jakiejs mitycznej wiekszosci. A jesli ktos mowi "ten pelniak jest do d..." to ja odpowiadajac "to twoja opinia" mowie "ale nie znaczy, ze to musi byc powszechnie akceptowana prawda". Natomiast w zyciu nie zabraniam nikomu miec wlasnego zdania, szczegolnie jesli potrafi je wyglosic w cywilizowany sposob.

Skupię się głównie na technikaliach bo merytorycznie CDA stoi na wysokim poziomie (zwykle). Tak więc zaczne od rzeczy, które mnie bolą i obok których ciężko mi przejść obojątnie.

Okładka - podobno książki nie ocenia sie po okładce - podobno. Tak czy inaczej całą resztę napewno tak. Dziewczna, żona, samochód, telewizor, proszek do prania - słowem wszystko. Gdyby tak nie było Panowie od Marketingu i PR byliby bezrobotni. A więc jednak okładka się liczy. Co my w takim razie tu mamy? Sławetny piąty kolor - pewno chodzi o miejscowe lakierowanie (nie załapuje sie do CMYKa, pewno stąd nazwa).

<<<Nie, ten flouryzujacy pomarancz, zwany tez pantonem.

W tym numerze zdecydowanie sie nie sprawdziło - prawie tego nie widać. Tak poza tym nie oszukujmy się - ten "ficzer" jest w ramach oszczędności bo kiedyś cała okładka była lakierowana (mogę się mylić, ale nie wydaje mi się co by tak było).

>>>Lakierowa okladka to tylko bajerek i roznica kosztow pomiedzy 100% lakierowaniem i lakierowaniem czesciowym nie jest znaczacy.

Koljena kwestia zwiazana z okładką to "wspaniały" oczo.... pomarańcz. Wygląda to tak jakby jakieś dziecko dorwało markera i przeleciało nim okładkę. Nie było innych kolorów?

>>>Wolalbys zielen? :) Ten kolor mial walic w oczy i tyle. I spelnia swoja role i na okladce tez jakos gra.

No i został jeszcze art. Jest po prostu przeciętny - ani zły ani fajny.

>>>I tak stanelismy na glowie, zeby z niego cos wycisnac. Np. dopicowalismy te panienke, bo w oryginalne miala pare niedorobek. Ale to juz nie nasza wina, ze Bioware wydajac xx milionow na stworzenie gry i promocje jej, zaluje paru tysiecy $ na stworzenie LADNYCH okladkowych artow. Nie rozumiem tego. Zobacz zreszta jak beda wygladac okladki z ME2 w dowolnym pismie o grach na swiecie. Gwarantuje, ze nie lepiej, a pewnie gorzej.

Daje to przeciętną okładkę. A można było lepiej. Czemu nie daliście zarąbistego arta z ME2 znajdującego się kilka stron wczesniej? Toż to się prosi na okładkę!!!

>>>No wlasnie. Mowisz o arcie na otwieraczu? Bo mial za mala rozdzielczosc. A czemu nie dalismy tego z reklamy? Bo to wstyd miec reklame na okladce, nie uwazasz?

Muszę się przyczepić jeszcze jednej kwesti. Znowu "zaszczyciliście" nas zmianą papieru. Tym razem to już jest totalne dno. Sorry, ale CDA zawsze był znany ze swojej jakości. Teraz to już jest standart zwykłych pisemek - niemalże jakbym czytał program TV. Identycznie szeleści. Wielki minus.

>>>Kup KSG albo Play i poczuj roznice. Wolicie nieco gorszy papier czy 16 stron mniej albo mniejszy budzet na pelniaki?

Kolejna sprawa to wstępniak. Ubolewam nad faktem, że go nie ma. Pewno przywyknę, ale chce powiedzieć jedno. Wstępniak był pewego rodzaju łącznikiem redakcji z czytelnikami. Przedtem to było jak spotkanie kumpli przy piwku - "cześć stary, w zeszłym mieczu to bylismy na Florycie i mówię ci jakie laski tam były, a jakie fotki mam...". Teraz mamy krótkie oświadczenie ojca-redaktora - "Oto czasopismo. Czasopismo jakie jest każdy widzi."

<<<Bez urazy ale dramatyzujesz. Rozumiem bol kogos, komu zabrano cos, co lubial. Ale nie dajmy sie zwariowac.

Poszedłbym tu na kompromis i przemodelował "pierwszą" stronę. Po co komu "Indesk gier"? Czy żyjemy w kraju debili i nie wystarcza zwykły Spis treści?

<<<Jeszcze sie pytasz... :dry: Poza tym latwiej znalezc cos w indeksie ALFABETYCZNYM niz szukac po kolei w spisie tresci, nie?

Trzeba to dublować? Po wywaleniu tego zrobiłoby się miejsce na większy Wstępniak a nie trzeba by dokładać osobnej strony. Wilk syty i owca cała.

<<<Nie jest to takie proste jak sie wydaje, ale teoretycznie do zrobienia.

Co do Newsów czyli nowego Info, to może być, chociaż poprzednia szata graficzna była lepsza. Trudno mi powiedzieć co mi nie pasuje, ale chyba chodzi o układ i kolorystykę. Wykresy i tabelki są dla mnie zbyt infantylnie wykonane.

>>>Moglismy zrobic je jak z Excella, ale czy to nasz styl? My sie za powazne pismo nigdy nie podawalismy.

Samym zapowiedziom i recenzjom nie mam nic do zarzucenia. Ilość i jakość jest na poziomie. Na szczęście nie przeszły rewolucji. Bardzo denerwuje mnie mega art otwierający z ME2. Po co to?

>>>ODpowiadam w tym watku po raz 14 bodaj: 1) Gra Miesiaca wymaga wyroznienia, 2) zeby oddzielic W PRODUKCJI od RECENZJI, 3) bo takie sa swiatowe "tryndy",

Strata dwóch stron. Ratuje was to, że jest to kosztem reklam (puki co). Jesli chodzi o recki to jeszcze jednej rzeczy nie mogę wybaczyć - mamy pierwszą "10" od dawna a tu tylko 4 strony recenzji. Dlaczego inne hity miały po 5-6 stron a tu tylko 4? Dla mnie nieporozumienie.

<<<Co poradze, ze tyle AL napisal? Pewnie, ze daloby sie to rozwlec na 5 stron, ale wtedy byscie marudzili, ze "wiecej screenow jak tekstu" itd.

No i dchodzimy to kolejnego problemu - gry na konsole. Po pierwsze jak już muszą być, to zaznaczcie jakoś, że właśnie, przewracając kartkę, przenoszę się do innej rzeczywistości.

>>>Od tego sa symbole plaftorm u gory.

Mogę się niepotrzebnie napalić na coś w co nie zagram. Po drugie ilość recenzji gier na konsole w tym numerze to nieporozumienie - wychodzi mi stosunem stron recenzji PC-konsola jakieś 3-1. Zdecydowanie za dużo.

>>>Bedzie wiecej gier na PC, to i bedzie lepszy stosunek. Poza tym czy jest sens zliczania tytulow? Bo jak damy np. 5 megarecenzji, to bedzie placz, ze na PC 5, a na konsole 6... To juz strony zliczajcie, jak musicie.

Jak już są te konsole to chociaż niech to będą hity a pierwszeństwo niech mają gry, które mają szansę wyjść na PC. Bayonetta i Army of Two mogą być, ale reszta?

<<<Dodatek do reszty. Ciekawostki na PSP cie bola? :)

Aha, zapomniałbym. Brakuje mi GW. Zawsze fajnie było poczytać wasz polewy. Była to miła odskocznia. Będzie mi brakować, ale przeżyję. Niestety bardziej brakuje mi waszych felietonów i Magazynu. To były działy, od których zaczynałem lekturę.

>>>Magazynu mi tez zal. Ale GW juztylko sila rozpedu szedl i to sie juz czulo...

Artykuły okołogrowe wydają się jak zawsze ciekawe i "złozone" profesjonalnie. Nawet mam wrażenie, że lepiej niż zwykle. Natomiast NL to już koszmarek. Jak można z kącika z natury wesołego zrobić coś tak ponurego? Jest za ciemno, za ponuro.

>>>POdlew mozna zmienic, ale IMO teksty sa wazne, a wy wszyscy tylko o tle mowicie...

Poprzednio było zdecydowanie lepiej - dla mnie najgorszy lifting numeru. Jeśli chodzi o AR to poprzednio było lepiej, ale z rtym też da się żyć - boli tylko okrojona forma. Oby się w przyszłości powiekszyło.Nadal mówię nie zdjęciom czytelników, ale cóż, pewno stary już jestem.

>>>Akurat o objetosc AR mozecie miec pretensje w 95% do siebie...

Napaliłem się na Ninja Blade,a tu kicha.Podczas instalacji wyskakuje błąd crc;-(

1. Sprobuj zgrac wszystko na HDD i stamtad instalowac.

2. Jak nie pomoze, odeslij plyte do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, Ekszyn przejrzany, pora na kolejny komentarz, który i tak nic nie zmieni :)

najpierw co mi się podoba:

-odmieniony dział z newsami. jest tak jak zapowiadano obszerniej i więcej. fajnie. dobry pomysł z podaniem nadchodzących tytułów. rysunek Otisa - fajny, ale wg mnie do newsów nie pasuje jakoś. tak samo jak "pod lupą" i cytaty. i tabelki są niezbyt ładne. reszta ok.

-dużo publicystyki - powiedziałbym, że aż za dużo :) oby tylko tematy się szybko nie skończyły.

-mniej testów sprzętu - chciałem tego i mam. nie czytałem ich nigdy, chyba że takie wielkie testy porównawcze. najgorzej będzie jak się okaże, że jest to wynik przepakowania pisma innymi tekstami :erm: (tu prosiłbym o odpowiedź, czy dział sprzętowy będzie już tak wyglądał zawsze)

neutralne odczucia:

-zawartość covera na końcu. kwestia przyzwyczajenia.

-trochę dziwnie wygląda w recenzjach ten pasek u góry, z PEGI, wymaganiami itd. po dodaniu najniższej ceny na poszczególne platformy. ale to drobnostka

no i co się nie podoba.

-AR - schudł o dwie strony co prawda, ale zawartość na pierwszy rzut oka taka sama (nie licząc zdjęć). layout - też kwestia przyzwyczajenia, chociaż poprzedni był o wiele ładniejszy. dziwi i smuci zniknięcie loga Action Redaction. za bardzo surowo jest ogółem. nie najlepiej wyszło.

-NL - za dużo grafiki, layout w sumie do przyzwyczajenia się, choć gdyby to ode mnie zależało - zmieniłbym. za mało tekstów w starym stylu, brak moich ulubionych "cza(t/d)owych dialogów". źle wyszło.

-recenzje gier konsolowych. primo - nie ma żadnego oznaczenia, że to dział z grami na konsole prócz braku znaczka PC w pasku z platformami. bardzo źle. do tego proporcje - Smugg pisał, że konsole to tylko około 1/10 objętości pisma. ALE stosunek recenzji na PC/konsole to 15/6, liczba stron z recenzjami to odpowiednio 30/10. 3 lata temu było to odpowiednio - około 15/0 i około 40/1. dążenie do "multiplatformowości" pisma widać jak na dłoni, tym bardziej, że gry konsolowe zaczęliście recenzować i oceniać. jeżeli musi tak się stać - ok, przeboleję. ale póki tak nie jest - proszę, by dział konsolowy bardziej się wyróżniał.

-i najważniejsze - Game Walker. krótko: DAWAĆ MI GO Z POWROTEM :wykrzyknik: :wykrzyknik: :zly:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - już się otrząsnąłem z szoku, że ta kolorowa gazeta, to prawdziwe, nowe, multiplatformowe CDA.

1. Recenzja Mass Effect 2 - RPG? FPS? Dwie pierwsze strony to obrazek i jedno zdanie? Miło wiedzieć, gdzie się podziało miejsce po wstępniaku.

RPG jest, a FPS to nasza FFTOPA, mialo byc TPS. F i T - podobne a czyni roznice okrutna. Wstyd nam. Czym jest otwieracz juz nawet na tej stronie pisalem i rece mi opadaja, bo mam wrazenie ze zadna "maruda" sie nie wysili by poczytac co napisalem, tylko sam musi zapytac o to samo...

2. Kilka recenzji - miło. Szkoda, że tak mało, ale w to nie wnikajmy czy było mało gier, czy redakcja była zbyt zajęta wypełnianiem 10 stron o konsolach.

Ha. Ha. Ha. Tak, nie chcialo sie nam rozpakowac pudelek z Wiedzminem 2, DNF i Crysisem 2. Tacy leniwi jestesmy. :/

3. "Golizna w grach"? WTF redakcjo - "ostatnio" krzyczeliście jak bardzo wam nie podobały się reklamy proponujące różne aplikacje na komórki.

A nie widzisz SUBTELNYCH roznic pomiedzy tekstem o goliznie w grach i reklamach "poznaj goraca Mariolke"? Naprawde nie widzisz? Czy szukasz dziury w calym?

4. Na luzie - za dużo obrazków, za mało tekstu. No ale nie wnikam - jeżeli z badań wynikło, że klienci wolą oglądać obrazki, niż czytać tekst to spoko.

Proporcje zawsze mozna zmienic. Zwracam tylko uwage, ze w tym NL screeny TEZ sa wazne i czesto sa dowcipem samym w soboe, a nie tylko wrzutem "z czyms smiesznym".

5. AR - mało, wygląda... ech.

>>>A CZYJA TO WINA?! :dry: Tzn. ze malo. A wyglada wlasnie b. ladnie, dla mnie to najladniejszy layout od poczatku AR. Krew sie leje i to widac. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu napisze tak, nie jest źle, ale mogło być lepiej (czyt. po staremu). OK rozumiem, że PC powoli umiera, a konsole zawładną niedługo światem :icon_twisted: , ale dlaczego zabiliście GW?! Ten żałosny substytut GW w ogóle nie powinien pojawić się na łamach CDA. Ja proponuje do NL dodawać czarno-białe rysunki, aby czytelnicy mogli się wykazać inwencją twórczą. Jakoś za dużo obrazków.

Jak dla mnie CDA całkowicie straciło klimat, najpierw Magazyn, wstępniak, teraz GW i ogólnie konsolizacja. Chociaż to ostatnie przełknę, sam mam konsole, to po zlikwidowaniu działów oryginalnych, innych niż u konkurencji staliście się nijacy. Ale i tak będę was kupował dla, pełnych wersji. Chociaż od dzisiaj pewnie nie ja jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na pelniaki, oj nie tylko...

Czyli pełniaki nie ucierpią w następnych numerach (tj. ich jakość i poziom)?

RPG jest, a FPS to nasza FFTOPA

To ciekawe, bo zrobiliście już to drugi raz z rzędu. W premierowych wydaniach pierwszego Mass Effecta także widnieje stwierdzenie ,,(...) wspaniały, taktyczny FPS (...)", co jak wiemy - jest nieprawdą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPG jest, a FPS to nasza FFTOPA, mialo byc TPS. F i T - podobne a czyni roznice okrutna. Wstyd nam. Czym jest otwieracz juz nawet na tej stronie pisalem i rece mi opadaja, bo mam wrazenie ze zadna "maruda" sie nie wysili by poczytac co napisalem, tylko sam musi zapytac o to samo...

RPG? No... ok, nie wdaje się w dyskusje. To Wy się znacie. Przynajmniej w teori.

O otwieraczu czytałem, ale może jak wam kilka osób zwróci uwagę, to może się zastanowicie. Bo jak dyskusja się skończy na jednej osobie to nie będzie można powiedzieć, że ludzie tego chcieli. A jeżeli powiesz, żeby argumenty się nie powtarzały to najprawdopodobniej wszyscy będą zadowoleni. Bo nie będą mogli pisać.

Ha. Ha. Ha. Tak, nie chcialo sie nam rozpakowac pudelek z Wiedzminem 2, DNF i Crysisem 2. Tacy leniwi jestesmy. :/

Cóż - co by nie mówić, to sporo wam gier umykało. Nie mówię, że macie recenzować te "umknięte" ale fakt, że nie recenzujecie "wszystkiego co możecie" jest... faktem?

A nie widzisz SUBTELNYCH roznic pomiedzy tekstem o goliznie w grach i reklamach "poznaj goraca Mariolke"? Naprawde nie widzisz? Czy szukasz dziury w calym?

Widzę tą subtelną różnice. Reklamy komórkowe oferują aplikacje płatne, a w CDA jest za darmo? :)

Proporcje zawsze mozna zmienic. Zwracam tylko uwage, ze w tym NL screeny TEZ sa wazne i czesto sa dowcipem samym w soboe, a nie tylko wrzutem "z czyms smiesznym".

Ale chodzi o objętość - obrazek zajmuje sporo miejsca, na którym mogłoby być sporo tekstu. A co zawiera w sobie więcej "śmiechu"?

>>>A CZYJA TO WINA?! :dry: Tzn. ze malo. A wyglada wlasnie b. ladnie, dla mnie to najladniejszy layout od poczatku AR. Krew sie leje i to widac. :tongue:

Nie wiem czyja to wina, nie wiem ile listów dostaje CDA. A wygląd to rzecz 100% subiektywna, więc tylko napisałem "ech" - czy to westchnienie rozpaczy, czy zachwytu? Bez różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...