Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

ludzie ratujcie!! swego czasu byla wydawana na lamach APlusa (niech spoczywa w spokoju...) doskonala solucja do BG 2 autorstwa Artura Okonia. mialem wszystkie jej czesci ale los chcial ze porzyczylem je koledzie ktory o RPGach nie mial za bardzo pojecia (heh, doszedl do 3 rozdzialu z wyssanymi do mniej wiecej 5-6 lev postaciami - efekt wizyty w grobowcach :] - i nie wiedzial dlaczego zwykly marynarz go rozklada na dechy :] ) jak to czesto bywa z 4 egzemplarzy pisma z powtorem trafily do mnie tylko dwa :( jesli macie moze taka mozliwosc to bardzo prosze wyslanie na maila scanu (czesci 1 i 4 , jesli bedzie jeszcze przerobiony OCRem to juz boomba). prosze dlatego bo zaczynam grac po dosc dlugiej przerwie i nie chce zeby cos umklelo mojej uwadze a czasu na rozpatrywania kazdej mozliwosci rozwiazania questu nie mam (ehh to nieszczesny koniec roku...). z gory thx. a odnosnie samego BG 2 to mam takie jedno pytanko: czy istnieje mozliwosc zainstalowania Darkest Day'a BEZ zmiany wersji gry (calej) na angielska?? czy wiekszosc dialogow jest zmieniona?? nie za bardzo jestem oblatany w angliku wiec przechodzenie calej dwojki ze slownikiem w reku troche mija sie z celem. PS czy jest jeszcze jakis ciekawy modzik ktory mozecie polecic?? (moze poza Tactisem - rozwalanie golema Adamantytowego na solo (gram jedna postacia, nie druzyna) troche mija sie z celem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli macie moze taka mozliwosc to bardzo prosze wyslanie na maila scanu (czesci 1 i 4 , jesli bedzie jeszcze przerobiony OCRem to juz boomba).

A nie lepiej będzie wysłać sam text solucji jako plik na przykład .txt ?? Solucja ta była zamieszczona właśnie w takim formacie w Tipsomaniaku na płycie CDA w 76 numerze. Chociaż problem już na pewno rozwiązany, to jednak na wszelki wypadek zapodaj mejla, ja (w razie czego służe pomocą) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde ale ze mnie gapa... zupelnie zapomnialem o tipsomaniaku. jednak jest kolejny problem: z wszystkich 70 Cover CD nie mam 4 z czego nie mam wlasnie tego z Tm... brak mi slow wiec bede bardzo zobowiazany jesli podeslesz mi na maila ta solucje. oto on: krzyku@xl.wp.pl

a odnosnie przechodzenia BG2 singlem to doszedlem do wniosku (w trzecim rozdziale) ze granie BEZ zlodzieja nie ma najmniejszego sensu. pulapki na kazdym kroku - istna masakra. nie da sie przejsc kilku krokow bez odpoczynku do wyleczenia. jedyne co mi pozostaje to zaczac gre od nowa wojakiem/magiem/zlodziejem i za pomoca cheatow (bleeee... :[ ) dorzucic 1.5 Mxp ktore zdobylem w BG1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arsilion

Krzyku modów jest ok mnóstwo jeśli chodzi o BG a część jest naawet spolszczonych ale to te tylko na Weidu jak np. NPC Valen i Soulafein, lub inne Item Upgrade, Unfinished Busisness i jeszcze parę. Niestety ale TDD zmienia całą grę na angielski i raczej nie można z tym nic zrobić (poza oczywiście przetłumaczeniem całego moda :P ) Zresztą poszperaj w sieci to na pewno znajdziesz nawet na polskich stronach (jako że reklama zakazana to nie mogę podać adresu tej strony).

Krzyku, a jeśli chodzi o grę solo w/m/z to jak dla mnie to ta postać jest trochę przegięta i przejście nią całego baldura + mody utrudniające typu Tactics, Ascension czy Imrpoved Battles nie jest aż takim wyzwaniem nawet na poziomie szaleńczym. Np ja ostatnio gram Zmiennokształtnym solo i musze się przyznać, że gra się całkiem przyjemnie. Faktem jest że gram zmiennokształtnym którego zdolności i statystyki zostały poprawione przez mod EasyofUse, ponieważ twórcy gry skopali tą podklasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Avallac'h
a ja sobie koopilem icewind dale i dodatek heart of winter i nie mam specjalnie czasu zeby te dwie gierki porownac :cry: a jak Wy myslicie- co jest lepshe id czy bg ?

Na początek witam wszystkich , dopiero zalożyłem konto i mam przyjemnośc komentowac/dyskutowac etc. z Wami na tym forum

uhhhhh....... nareszcie koniec :D

Uważam że zarówno IceWind Dale jak i Baldur's Gate są grami wyjątkowymi , ale nie ma co ich porównywać , w końcu obie są robione przez Black Isle więc jedna może być kontynuacja drugiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arsilion

Nie zgodzę się zupełnie zarówno ID jak i BG to gry które można właśnie porównywać bo są zrobione przez Black Isle, są osadzone w tym samym świecie (Forgotten Realms), sa robione na tym samym silniku i jeszcze wiele innych wspólnych cech mają, więc dlaczego ich nie porównywać?

I prosze nie bluźnić stwerdzeniem, że np ID może być kontynuacją Baldura bo te obywdie fabuły raczej nijak się do siebie nie mają.

Jak dla mnie Baldur przerasta ID o niebo ponieważ ma lepszą, nieliniową fabułę, natomiast ID to liniowy hack&slash którego fabuła jest tylko skromnym dodatkiem do staczanych bitew, natomiast w Baldurze sytuacja jest całkowicie odwrotna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem juz kawalek w tym calym ID i oto co zauwazylem:

:arrow: ten sam silnik

:arrow: typowy hack&slash

:arrow: mimo wszystko gorsze od BG

dlaczego? bo wspomniana wyzej nieliniowa fabula czyni swoje. baldurs wielki jest i koniec :D

Poza tym to tak jakby mowic [chodzi o kolege ktory pisze o kontynuacji] ze max payne 2 to kontynuacja gta: vice city, no bo w koncu rockstar games wydalo jedno i drugie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jakiś cRPG zrobił teraz taką furore jak kiedyś BG?

Ja uważam że nie

A i owszem: Fallout. A zasłużył na podobną także Divine Divinity

Ale rzeczywiście, BG zdumiewa do dzisiaj swoją wielkością i złożonością świata a ilość questów jest w nim wielka. Rzecz dość rzadko stosowana w grach, mianowicie interakcja z drużyną także potrafi przykuć do ekranu, ot choćby po to, rzeby sprawdzić wszystkie możliwe zakończenia dla każdej z postaci.

No i świetna fabuła :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. w ktorym miejscu BG jest nielinearny? Roumiem, jeszce e pierwszej czesci bylo mniej linearnie, ale w dwojce to dowolnosc ograniczala sie tylko do wyboru jednej ze stron i kolejnosci questow. Nie przecze jednak,z e BG nie bylo miodne, bylo bardzo fajne, aczkolwiek Torment bil cala sage BG na glowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie KTORA gra jest nie linowa skoro KAZDA ma jakis konkretny cel?? w kazdej jest jakies zakonczenie do ktorego trzeba dojsc aby moc powiedziec ze sie ja przeszlo. a w BG jest naprawde duzo mozliwosci podejscia do kazdej ze spraw. nawet zycie jest linowe - kazde i tak konczy sie smiercia w ten czy tez inny sposob. pzdr!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie KTORA gra jest nie linowa skoro KAZDA ma jakis konkretny cel?? w kazdej jest jakies zakonczenie do ktorego trzeba dojsc aby moc powiedziec ze sie ja przeszlo. a w BG jest naprawde duzo mozliwosci podejscia do kazdej ze spraw. nawet zycie jest linowe - kazde i tak konczy sie smiercia w ten czy tez inny sposob. pzdr!!

Ogolnie to MMORPGi sa nieliniowe z reguly. Nie ma gry do konca nieliniowej, bo zawsze czlowiek wymysli jakas koncepcje, ktorej nie przewidzieli programisci. Morrowind np jest duzo mniej liniowy niz BG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac tego posta mialem na mysli gry single. aczkolwiek racja. w grach musli ekhem multi :] faktycznie jest o wiele wieksza swoboda. w takiej ultimie online np. mozna zostac rybakiem albo kowalem kimkolwiek, jednak podejmujac sie rozwiazania tej czy innej zagadki zawsze trafisz do okreslonego wczesneij celu. i musze powiedziec ze jeszcze dluugo bedzie nam czekac na gre w ktorej bezdie mozna zrobic WSZYSTKO na co ma sie ochote. mam nadzieje ze dozyje tych czasow :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Avallac'h
Nie zgodzę się zupełnie zarówno ID jak i BG to gry które można właśnie porównywać bo są zrobione przez Black Isle, są osadzone w tym samym świecie (Forgotten Realms), sa robione na tym samym silniku i jeszcze wiele innych wspólnych cech mają, więc dlaczego ich nie porównywać?

I prosze nie bluźnić stwerdzeniem, że np ID może być kontynuacją Baldura bo te obywdie fabuły raczej nijak się do siebie nie mają.

Jak dla mnie Baldur przerasta ID o niebo ponieważ ma lepszą, nieliniową fabułę, natomiast ID to liniowy hack&slash którego fabuła jest tylko skromnym dodatkiem do staczanych bitew, natomiast w Baldurze sytuacja jest całkowicie odwrotna.

W moim poscie chodzilo mi oto bardziej że po skończeniu BG mozemy sie śmiało przenieśc na IWD , a nie że IWD jest kontynuacją baldura . Nie blużnie żadnej gry , lecz ty to robisz twierdząc że w IWD (grales chociaż??) fabuła jest tylko dodatkiem , nic nie wprowadzającym , bo gdyby tak było to gra wyglądala by mniej więcej o tak :

-Jedno miasto

(po co więcej , przecież fabuła to nic nie wnoszący dodatek do gry , prawda??)

- sto lokacji , zapełnionych do maksimum potworami ( no bo przecież to hack&slash!!!Musi być dużo potworów , fabuły nie ma ...hmmm)

- i jakaś lokacja na koniec , ledwo , ledwo związana z tematem gry , tak o żeby ją tylko ukończyć

Widzisz już że IWD ma wciągającą , nie liniową , dziwną fabułe??Jesli nie , coż Twoja sprawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i owszem, skompletowałem, i dodam, że wg. mnie jest to jedna z najfajniejszych broni w calym BG :D, poza może Lilacorem czy Krasomirem :D

Hm.. w ktorym miejscu BG jest nielinearny? Roumiem, jeszce e pierwszej czesci bylo mniej linearnie, ale w dwojce to dowolnosc ograniczala sie tylko do wyboru jednej ze stron i kolejnosci questow. Nie przecze jednak,z e BG nie bylo miodne, bylo bardzo fajne, aczkolwiek Torment bil cala sage BG na glowe.

Ehh, zjadłem jedną literę, i ogólnie prawie zmieniło mi to sens posta. Miałem na myśli zakończenia dotyczące postaci, a nie gry. Baldurs jaki ma happy end każdy widzi, nie ma drogi alternatywnej :? A szkoda. Sorry jeszcze raz, od teraz czytam dokładnie swoje posty, zanim wyślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i owszem, skompletowałem, i dodam, że wg. mnie jest to jedna z najfajniejszych broni w calym BG :D, poza może Lilacorem czy Krasomirem :D

No, ciezej chyba raczej nie zlozyc tej broni. A np taki wojownik z Cromem w jednej i Wyrownywaczem w drugiej to maszynka do zabijania, hehe. W kazdym razie, bron jest warta zachodu, bo jest chyba najlepsza bronia w calym BG /w Trabalu mozna jeszce dodac chyba cos tam i jest jeszce lepszy :)/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Knedziul

Heh, ja za pierwszym razem jak przechodziłem gierkę, to trochę skichałem i nie skompletowałem tej broni. Teraz już takiego błędu nie popełnię. A gadający Lilarcor i Wyrównywacz to rzeczywiście fajne bronie (Lilarcor może bardziej ze względów rozrywkowych :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crom rządzi... Ale najlepsza broń w całej grze to katana +3 Furia Niebios czy jakośtak. Niestety, nie przytoczę dokładnych specsów, ale jedno jest pewne - dostać coś takiego w łapy, phew phew!

Druga broń warta zachodu to Karsomir. Dla jakiejś paladyńki broń marzeń... Wyrównywacz także jest piękną bronią. Znowu gadający Lilarcor nie wydał mi się takim supersprzętem... hmm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za to jakie miał poczucie humoru. A Krasomir rzeczywiście wielki jest, tylko za szybko się go zdobywa, przez co później łatwo jest. Ale z broni zawsze pomijane są te dla parających się magią :D Na przykład taki "kostur maga". Z nią to czarodziej po prostu wymiata!!! Normalnie karabin maszynowy wersja fantasy :D No i ciężko go trafić wtedy :D

(Btw, są w necie mody, które pozwalają upgradować ulubione bronie, np. Lilacor'a lub Furię niebios do +5, czy Krasomira do +6. Tylko to już drobne oszukiwanie jest :twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...