Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

dziś w programie "Kawa czy melanż" ( :D ) kolejna audycja z serii exp-emeryci radzą:

"(..)otusz jak donoszom nasze badania, najlepiej nie pszenoszycz posztaci sz podsztawki, tylko zaczonć gre w dfujke od nofa, bo ma siem wtedy znacznije wienkszy wybór klasz posztaci i wiencyj ekspa siem na sztarcie dosztaje(...)"*

* - ewentualne trudności w odbiorze powyższego tekstu spowodowane są ubytkami w uzębieniu sztucznej szczęki eksperta ( :P ), dotacje na jej odbudowę można zgłaszać pod numerem 0-700 RADAMER, za ofiarność z góry dziękujemy ^_^

a tak już na serio ;) to jednak bardziej chyba opłaca się zacząć od nowa bg2, bo wtedy dostaje się więcej expa na początku (no, chyba że się przeszło OzWM, ale korzyści z tego raczej szczątkowe), można wybrać podklasę i ogólnie jest cool :D Decyzja w tym wypadku zależy tylko od tego, jak bardzo chcesz się zżyć z tą postacią. Podpowiem tylko, że najbardziej opłaca się przenosić wojownika/maga, bo w kwestii dwuklasowców i tak się nic nie zmieniło :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopcy, chłopcy. A co wy mozecie o tym wiedzieć :wink: Jezeli chodzi o woja/maga to i tak tracimy czary i trza sie uczyć od nowa. PO drugie - przedmioty. Jezeli chcecie zachowac przedmioty dla eksportowanej postaci, to wystarczy nacisnąć klawisz pauzy na samym poczatku gry, zanim jeszcze cokolwiek sie stanie i jest ciemno, a potem wejsc do ekwipunku i wywalić wszystko na ziemie. Jak animacja początkowa się skoczy (ta z Irenicusem) i przyłączycie Imoen to wszystko podnieście i cacy. Ja tak zrobiłem, i zacząłem dwójkę z niezłym sprzętem (płaszcz Baldurana, który normalnie w dwójce nie jest chiba dostępny, miecz Drizzta, szata dobrego arcymaga - same fajne sprzęcisko)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grrrrr... BG2 nie ma złej grafy, jedyne c może tera razić to animacja postaci, ale tereny są zajefajne... głosy masz złe, niektóre gry nadal mają gorsze, pozatym bg to kalsyk, ja w niego gram ciągle...

a tak przy okazji mam problema z BG1, a mianowwicie na początku gdy gramy w candelkeep dostajemy różne zadania np. kupno 20 bełtów, zauważyłem że czasem jak oddaje bełty kolo doaje mi 20 sztuk złota i sztylet, a czasem 10 sztuk złota i już, albo gnomka dla której usówamy pająki czasem daje mikstury przeciw truciznom na pocz questu, a czasem nie, strasznie mnie to wkurza... przykładów mam jeszcze wiele... zauważyłem że jak gram wojem to częściej mi sie trafia że dostaje te żeczy, a np. magiem mi sie nigdy nie udało, czy ktoś też tak ma?

jest to baaardzo frustrujące... i czy ma ktoś na to jakieś rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyszedl fajny plik do bg1 ktury przerabia go na engine bg2(no po wczesniejszym zainstalowaniu bg2 oczywiscie) zajmuje AZ 700k ale jest wart jezeli chcemy(ponownie) zagrac w BG1 w rozdzielczosci 1024x768 ze wsparciem opengl... mo jeszcze wspomne o modzie ktury loczy wszystkie dostempne mody w jeden jest to okolo 700mg(spakowane po roz to 1,5gb :P) ale warto(jezeli ktos myslal ze bg2 jest dlugi to sie tra zdziwi bo jest z 10 razy wiekszy !!!)

wszystko pod jednym linkiem dam: http://www.teambg.net/forum/index.php?boar...y;threadid=4571

ehhh mógłby mi ktoś powiedzieć który to ten mod który polepsza grafe w BG1, jeślli ktoś to ściągał niech mi powie jak to się nazywa i czy działa z wersją PL???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do itemów za questy itd., to ważna jest charyzma. Jeżeli masz ją na 18 to wtedy wszyscy traktują cię o WIELE lepiej. Przykładem niech bedzie quest z pająkami czy ten w Candlekeep. Jeżeli grasz jednoklasowcem, to opłaca się ustawić charyzmę na 18 kosztem jakichś mniej ważnych współczynników (np. mądrość, bo ta ważna jest tylko jeżeli gramy klerykiem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne jak ta gierka wciąga... Mimo slabej juz teraz grafiki i złych dźwięków ( no ale nie to jest w grach najważniejsze).

Jak to dobrze ze mam wade wzroku i "sprzetowo" mi sie grafika anty-aliasuje i lagodnie rozmywa. Ja tam do dzis wspominam te klimaty obszarow powiedzy lokacjami. Te lasy i inne rzeczy mialy swoj klimat. W BG2 mi tego brakowalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MC pocisk

BG II : ToB ostalem od znajomego dopiero po paru m-cach od pokonania Irenicusa i sobie gram w ten fajny dodatek... jedno ale - ALE :wink: beznadziejnie wygladaja te olbrzymy ognia czy jakos takos. a tak wogole to Czarownik wymiata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafa w BG1i2 jest przyzwoita, zresztą to jest w ogóle nieistotne, gra powala fabułą i questami. Zresztą grafika w 2 jest całkiem niezła, a animacje czarów są znakomite. Przyczepić się jedynie można do animacji postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika w baldurach mogłaby być choćby dwukolorowa i kwadratowa, a gierka i tak przyciągałaby na długie godziny, bo najbardziej liczy się tu grywalność. No i ta muzyka...

---------------------------------------------------------------------------------

Małe ogłoszonko. Wszystkich zainteresowanych tworzeniem kącika o Forgotten Realms w kąciku Fantasy w Action Magu (wiem, że kącik w kąciku głupio brzmi, ale co poradzę) proszę o kontakt na mój mail (jeżeli ktoś nie wie jak go znaleźć to podaję: marbec@wp.pl ). Co prawda pomysł dopiero co powstał, i sam jeszcze nie jestem wszystkiego pewien, ale skontaktowłem się już z pomysłodawcą całego tego przedsięwzięcia (czyli z Gandalfem z Valinoru) i czekam na odpowiedź. Wszystkich chętnych proszę o przesyłanie sugestii co do tego jak ten kącik miałby wyglądać, wysyłajcie też teksty (mogą to być jakieś recki - obojętnie czego, byleby było to związane z FR oczywiście - lub teksty publicystyczne. Wszystkich zainteresowanych jeszcze raz proszę o kontakt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo slabej juz teraz grafiki i złych dźwięków ( no ale nie to jest w grach najważniejsze).

No i tym sposobem kolejny cel Świętej Ynkwyzycyji pod przewodnictwem Herr Kardynała, sam wydał na siebie wyrok :twisted: Tortury prowadzone są w weekendy od godziny 13 do godziny 18 (z przerwą na obiad). Życzymy miłego dnia.

ps. Jak dla mnie muzyka z Baldurka do dziś dyskfalifikuje większość konkurencji (lepsza jest tylko w Mafii :) )

ps2. Ech, taka długa przerwa w pisaniu...co ta II klasa liceum robi z ludźmi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie odwiedzałem forum spoooro czasu, ale widzę że wiele z dyskusyjnych niuansów nie straciłem ^.^

grafika w baldurze słaba? nooo nie, ktoś herezje wygłasza :D - engine BG jest bardzo dobry, chyba najlepiej ze wszystkich sprawdził się w oddaniu klimatu gier crpg (przypomnijcie sobie te sterylne komnaty z nwn :? ), a do tego cechowała go niespotykana wręcz przejrzystość. Mówcie co chcecie, ale Infinity rulz 4 ever! ^_^

hej, pigus, mnie też licum dobija... praktycznie na forum brakło czasu, ale to się zmieni ^^ - i zapomniałeś przedstawić delikwentom rodzaje tortur! od oblepiania serem, przez maczanie w topionym radamerze, aż po beatyfikację z rąk forumowego Glempa :twisted: - po prostu full serwis!

ech, Marbec... jakby ci to powiedzieć... zaglądałeś może na moją stronę? pewnie nie... poczytaj trochę to wtedy pogadamyn (powinno starczyć za rekomendację :) ) - podpowiem tylko, że jestem chętny do współpracy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, Lukas, to na ciebie najbardziej liczyłem, bo widzę, żeś jeden, który jak na razie wykazywał objawy zainteresowania. Poczekam jeszcze trochę, aż Gandalf mi odpisze, a potem dam ci znać co i jak. Możesz mi już przesłać jakiś próbny tekst czy coś i się zobaczy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzizus, Marb, przejrzyj sobie moją stronkę, tam masz raczej dość próbek moich tekstów :D - wybierz sobie coś;P Hmm, nie wiem jak wykazywałem objawy zaintresowanie, ale spoko ;) - perspektywa publikacji własnych tekstów w AM jest nieeezwykle kusząca.

nawet link osobno podam: http://www.shadowdale.webpark.pl

(to cardi mi zwrócił uwagę, że ludzie wolą na odnośniki tekstowe klikać bo na ikony pod postem im się nie chce ^_^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hie, hie, wiem wredny jestem. Co do twojego pejdża (nie mylić z pejczem :) ) to widziałem go już dawno, ale chodziło mi o to żebyś sam coś wybrał i wysłał, albo jeszcze lepiej coś czego nie ma na sajcie. Wiem, że perspektywa publikacji własnych tekstów w AM jest kusząca, dlatego sie do tego zgłosiłem. A więc do dzieła, jak masz cos innego to wyślij, a jak nie do powiedz, wybiore sam coś ze stronki.

P.S. Zabije cię za Marba :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Jak dla mnie muzyka z Baldurka do dziś dyskfalifikuje większość konkurencji (lepsza jest tylko w Mafii )

Ale mi chdzilo o dzwieki otoczenia... A propos grafiki - w tamtym okresie byla wysmienita, ale teraz juz nie. :)

PS: mnie akurat grafika w grach w ogóle nie interesuje, liczy się grywalność!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficzka jest spoko, a jeszcze lepsze są filmiki z dwóch ostatnich części.Po prostu miejscami wymiatają.IMHO najlepszy jest filmik końcowy z Tronu Bhaala po polsku.Wspaniale do tego nadaje się głos pana Fronczewskiego.Bardzo dobre jest również to, że występują 3 różne zakończenia, 3 różne podkłady do outra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robiłem chaotyczne dobre, lub neutralne dobre, lub neutralne (oczywiście o ile profesja pozwalała). Natomiast najnudniejsze? A bo ja wiem? Może praworządny dobry? Poza paladynami, żadna moja postać nie miała takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszą postacią jest zdecydowanie chaotyczny neutralny^^ Bo możesz robić co chcesz? Dawanie datków na świątynię jednego dnia a drugiego gwałcenie kapłanek tejże świątyni? No problem^^ Ubicie smoka dla wójta wioski rankiem a wieczorem puszczenie jej z dymem? Why not^^

Najnudniejsze - praworządny dobry... Bosze jak ja nienawidzę paladyńków - to są dopiero frajerzy ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...