Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

może tam były jakieś zasieki utrudniające poruszanie się? :wink:

swoją drogą, sporą wadą BG I było to, że trzeba było zaczynać od 1 poziomu: mag miał w tym momencie śmieszną ilość HP i (słownie) jeden czar (np. jedna kulka energii przy magicznym pocisku :wink: ) wtedy nawet kobold czy zakażony gibberling to było duże wyzwanie :lol:

nie tak jak w BG II gdzie na starcie można było mieć fireballa :twisted:

ale to nie jest tak naprawdę wada gry, po prostu trzeba było się na początku przemęczyć, ale przyznacie: upierdliwe!

O tak, upierdliwe jak mało co. Pamiętam, że ja raz grałem chwilkę magiem. Dosłownie chwilkę. :wink:

_____________

Aby mieć rozum, trzeba błędu zażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tam były jakieś zasieki utrudniające poruszanie się? :wink:

swoją drogą, sporą wadą BG I było to, że trzeba było zaczynać od 1 poziomu: mag miał w tym momencie śmieszną ilość HP i (słownie) jeden czar (np. jedna kulka energii przy magicznym pocisku :wink: ) wtedy nawet kobold czy zakażony gibberling to było duże wyzwanie :lol:

nie tak jak w BG II gdzie na starcie można było mieć fireballa :twisted:

ale to nie jest tak naprawdę wada gry, po prostu trzeba było się na początku przemęczyć, ale przyznacie: upierdliwe!

Mi się to bardzo podobało, bo zwykle w RPG na początku to po prostu taki trening, a tu trzeba było (trochę) się pomęczyć.

Ale mniej doświadczeni gracze mocno na to narzekali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w temacie o Diablo apeluje o zamkniecei lub usuniecie postow nie bedacych na temat. Chodzi mi tu o te posty ktory sa o Baldursie II a nie jak jest w temacie Baldus Gate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w temacie o Diablo apeluje o zamkniecei lub usuniecie postow nie bedacych na temat. Chodzi mi tu o te posty ktory sa o Baldursie II a nie jak jest w temacie Baldus Gate.

Że jak? To jest temat o sadze Baldur's Gate, a nie tylko o BG1. Nie miałoby sensu robienie dwóch tematów praktycznie o tej samej grze. Może jeszcze osobne o dodatkach? Myśl chłopie.

___________

Aby mieć rozum, trzeba błędu zażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w temacie o Diablo apeluje o zamkniecei lub usuniecie postow nie bedacych na temat. Chodzi mi tu o te posty ktory sa o Baldursie II a nie jak jest w temacie Baldus Gate.

CZy chcesz aby o każdej grze z cyklu powstał osobny wątek?

Wtedy Fify musiałyby mieć 10, Larry 7 itd.

Tego chcesz?

I nie przejmuj się tak tym bezwstydnym łamaniem regulaminu, zdaj się na moderatorów - napewno zareagują... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w temacie o Diablo apeluje o zamkniecei lub usuniecie postow nie bedacych na temat. Chodzi mi tu o te posty ktory sa o Baldursie II a nie jak jest w temacie Baldus Gate.

oj widzę chłopie że nie dajesz za wygraną....

aż strach pomyśleć, co by to było, gdyby moderatorzy ciebie posłuchali :?

Żenada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w temacie o Diablo apeluje o zamkniecei lub usuniecie postow nie bedacych na temat. Chodzi mi tu o te posty ktory sa o Baldursie II a nie jak jest w temacie Baldus Gate.
Jezu, on tak wszędzie... I jak tu być miłym dla człowieka? Przychodzi jako nowy na forum i z miejsca próbuje podciągnąć je do swoich (nieco pokręconych) wymagań. Dajmy jużtemu spokój, niektórzy tak mają.

Dla tych wszystkich, którym BG przeszli parę razy i walki ich nudzę proponuję ściągnięcie sobie modów z netu. Rozwrywka jest przednia, gdy znowu nie wiesz, na co możesz się natknąć za rogiem. Plus nowe skille, czary, bronie, wrogowie, lokacje itp. Jeszcze trochę pogram w TDD i zapomnę jak wyglądała czysta BG2. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych wszystkich, którym BG przeszli parę razy i walki ich nudzę proponuję ściągnięcie sobie modów z netu. Rozwrywka jest przednia, gdy znowu nie wiesz, na co możesz się natknąć za rogiem. Plus nowe skille, czary, bronie, wrogowie, lokacje itp. Jeszcze trochę pogram w TDD i zapomnę jak wyglądała czysta BG2. :P

to prawda, po co przechodzić BG II 10 raz (heh, sam przeszedłem 9 razy :wink: ) skoro właściwie wie się jak rozwiązać wszystkie questy & wygrać walki. Mody sprawiają, że gra przeżywa drugą młodość! :D Nie mówiąc, że wiele z nich nie ustępuje jakością kampanii z BG ...

do Dreuxa>>>

przeczytaj moją odpowiedź w topicu diablo, bo nie będę się tutaj powtarzał :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imoen... po tym, jak dostaje ode mnie pas siły lodowego olbrzyma, to już nie ma znaczenia. Poza tym ma większą inteligencję od Nalii, więc może zapamiętać i rzucać więcej czarów (Co z tego, że ma niską siłę - to jest mag przecie :? )

Faktycznie - pas siły zmienia zupełnie postać rzeczy. A co do inteligencji - obie mają po 17 :-P Poza tym Nalia jest jakaś taka bardziej przyjemna - Imoen robi na mnie wrażenie biednej, małej dziewcznyki. Chociaż, po tym co przeżyła nie dziwi mnie to, jednak nie bardzo mi się podoba.

Ja -neutralny wojownik kensai - już mam furię niebios (najlepsza katana w grze: +3, 5% na dodatkowe 20 pkt. obr. oraz 20% na zasianie zamętu. Wymiata)

+3 - gadza się. 5% na dodatkowe 20 pkt. od elektryczności - OK, wymiata - też się zgadza (zwłaszcza po ulepszeniu [mod Item Upgrade] do +5 i w parzez Sanchuudokku od Kuroisana [mod Tactics]), ale 20% na zamęt? Chyba myślałeś o innej jakiejś broni, bo Furia Niebios może ogłuszyć przeciwnika (w wypadku niepowodzenia rzutu obronnego).

WAŻNE: Dwóch magów to minimum. Ja już przyzwyczaiłem się rozpoczynać walkę od rzucenia w niewidocznego jeszcze przeciwnika iluśtam fireballi... Świetna taktyka.

Próbowałem zagrać złą drużyną - głównie z racji romansu z Viconią. Prolem polega na tym, że charaktery złe i neutralne są niezgodne z charakterem mojej osoby. Najbardziej pasowałby do mnie chaotyczny dobry i takim zwykle gram. Jeśli chodzi o skład drużyny - rzeczywiście, dwóch magów to zdecydowane minimum. W przypadku grania drużyną stworzoną całkowicie przez siebie zwykle biorę maga i czarownika. Świetnie się uzupełniają. Fireballe też stosuję w ten sposób - rewelacyjnie się sprawdza :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie RPG! diablo lepsze i neverwinter tez

Moja ocena : 710

Jeśli ktoś woli bezmyślną sieczkę, to pewnie wybierze Diablo zamiast Baldura. (zauważyłeś, że tytuły pisze się z Wielkiej Litery?) Skoro wystawiasz takiemu gigantowi cRPG jak Baldur's Gate 7/10, wnioskuję, że wolisz właśnie takie sieczki jak Diablo. (Wcale nie twierdzę, że Diablo jest cienkie. Jako hack'n'slash jest świetne, ale jako bardziej wymagająca rozrywka w ogóle się nie sprawdza, w przeciwieństwie do Baldurka, który jest rewelacyjny) Co do Neverwintera się nie wypowiadam, bo nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - pas siły zmienia zupełnie postać rzeczy. A co do inteligencji - obie mają po 17 Poza tym Nalia jest jakaś taka bardziej przyjemna - Imoen robi na mnie wrażenie biednej, małej dziewcznyki. Chociaż, po tym co przeżyła nie dziwi mnie to, jednak nie bardzo mi się podoba.
Tu racja, coś mi się pokićkało... Nie wiem czemu. A jeśłi poczytasz poprzednie posty, to zrozumiesz, dlaczego lubię Imoen. W dodatku Nalia na małym aviku wygląda przerażająco... :?
20% na zamęt? Chyba myślałeś o innej jakiejś broni, bo Furia Niebios może ogłuszyć przeciwnika (w wypadku niepowodzenia rzutu obronnego).
Tu też mi chodziło o ogłuszenie, ale wyszło zamęt. Cóż, grałem dawno, a nie mam memory, żeby wszystko spamiętać.
Próbowałem zagrać złą drużyną - głównie z racji romansu z Viconią. Prolem polega na tym, że charaktery złe i neutralne są niezgodne z charakterem mojej osoby
To rozwiązuje wiązanka patchy od weimera. Oprócz tego też takie nieprzyjemne rzeczy jak: gadanie "musisz zebrać drużynę", nielimitowanie składowanie strzał/picia, odłączenie limitu doświadczenia i wiele innych rzeczy. Mogę ci wysłać na maila rara.

Chcę też dodać, że jeden z modów umożliwia zatrzymanie Yoshiego w drużynie, nawet po Brynnlaw:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, widzę że teraz Cardi zrobił się specjalistą od modów :D

ja takze zawsze jeśli mam wybierać, stawiam na Imoen. Nalia na małym portrecie wygląda jakoś tak... nie wiem jak to określić... odpychająco :?

ps.

też by mi się przydał ten mod, bo wqrza mnie niezmiernie 'przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę' :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie do mnie na maila, a odpowiem dołączając przy okazji ten mod. Nikt poza tym nie mówił, że jeszcze tydzień temu nie byłem specjalistą... :twisted: Ten patch rozwiązuje jeszcze takie problemy - dzieczyny romansują z każdą postacią (nieważna rasa, reputacja itp), NPC nie obchodzi twoja reputacja. (Możesz mieć 20 i Korgan zostanie, albo 0 i to samo będzie z Mazzy) Możesz także być Wielkim Mistrzem przy dwuklasowcu. Zostaje ci sprzęt Drizzta po załatwieniu Bodhi (jeśli go zabijesz ofkoz. W normalnej wersji przychodził taki jeden i zabierał ci ekwipune zdobyty na mrocznym elfie). Silniejsi Druidzi po zamianie w formę zwierzęcą i nagle staje się opłacalne trzymanie Cernda w teamie. Ważne: Możliwość używania *naraz* Magicznych zbroi, pierścieni, bransolet i płaszczy, jak w prawdziwym systemie D&D. Przyspieszanie snów bohatera (to już za trzecim razem nudzi, sam wiem).

Tyle, co pamiętam. Bardzo przydatna kompilacja modów i patchy. Prośby słać na thecardinal@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się świetnie :D

że też wcześniej na ten zestaw nie trafiłem :wink: zaraz ślę maila...

ps:

btw. strasznie mnie irytowało, że po wykończeniu drizzta przychodził cherlawy mag (bodajrze przy powrocie do siedziby bodhi) i zabierał mi z trudem zdjęte z trupów przedmioty :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu racja, coś mi się pokićkało... Nie wiem czemu. A jeśłi poczytasz poprzednie posty, to zrozumiesz, dlaczego lubię Imoen. W dodatku Nalia na małym aviku wygląda przerażająco... :?

Tu też mi chodziło o ogłuszenie, ale wyszło zamęt. Cóż, grałem dawno, a nie mam memory, żeby wszystko spamiętać.

Nie przejmuj się - skleroza nie boli :-) Inteligencję sprawdziłem w statystykach postaci na końcu Oficjalnego Poradnika do BGII, a Furię Niebios zapamiętałem sobie. Pracuję nad polonizacją moda Item Upgrade, więc jestem zorientowany mniej więcej w takich sprawach :-) BTW: gdyby ktoś był chętny do pomocy przy tłumaczeniu dialogów Cespenara (koszmar... cała reszta już załatwiona), to mogę się podzielić robotą :-)

To rozwiązuje wiązanka patchy od weimera. Oprócz tego też takie nieprzyjemne rzeczy jak: gadanie "musisz zebrać drużynę", nielimitowanie składowanie strzał/picia, odłączenie limitu doświadczenia i wiele innych rzeczy.

Ease-Of-Use. Znam tego moda doskonale i bardzo go lubię. Niedługo zacznę grać w Icewind Dale II - jest też wersja tego moda właśnie do IwD. Pisząc o tym, że źli i neutralni są niezgodni z moim charakterem nie miałem na myśli głównej postaci, tylko siebie samego (w realu). Po prostu nie da rady i już :-))

Chcę też dodać, że jeden z modów umożliwia zatrzymanie Yoshiego w drużynie, nawet po Brynnlaw:D

Modów jest mnóstwo (jak widać po oglądnięciu linka podanego przeze mnie nieco wyżej) i w sumie nie potrzeba Yoshiego, bo można mieć lepszych złodziei :-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych wszystkich, którym BG przeszli parę razy i walki ich nudzę proponuję ściągnięcie sobie modów z netu. Rozwrywka jest przednia, gdy znowu nie wiesz, na co możesz się natknąć za rogiem. Plus nowe skille, czary, bronie, wrogowie, lokacje itp. Jeszcze trochę pogram w TDD i zapomnę jak wyglądała czysta BG2. :P

The Darkest Day? Rety, nie działaj na nerwy biednemu modemowcowi... ;-P Jako mod utrudniający (tudzież uprzyjemniający) roz(g)rywkę w Baldura polecam Tactics oraz (w Tronie Bhaala) - Ascension. Zwłaszcza Tactics - tutaj zabicie smoka nie jest już porównywalne do spaceru po parku, oj nie... :-) No i jeszcze Kuroisan i jego Sanchuudokku - mniammm :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chester_Molester

zajefajna gierka wraz z dodatkim iniema rownych chyba najbardziej wciagajacy rpg jaki gralem a 2 jeszcze lepsza nic nie moze sie rownac z arcy dzielem tworcow tej gry

Prosze, abys argumentowal swoje wypowiedzi. Post bez uzasadnienia brzmi "pusto"...

Jesli masz jakies pytania lub obiekcje napisz do mnie na maila lub GG- Amadrienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę też dodać, że jeden z modów umożliwia zatrzymanie Yoshiego w drużynie, nawet po Brynnlaw:D

a ja sobie bez zadnego moda zatrzymalem Yoshime. trzeba tylko wykonac kilka rzeczy:

1. mozemy wejsc do czarowiezow ale tylko na pierwszy poziom (ten z celami wieziennymi)

2. przed rozmowa z irenicusem wyrzucamy Yoshime z timu zabierajac mu wszystkie rzeczy (przydadza sie dla Imoen)

3. przechodzimy cale czarowiezy (wszystkie poziomy)

4. wracamy na poziom wiezienny a yoshimo wciaz tam jest!! bierzemy do z powrotem do teamu i wychodzimy.

5. mimo iz on umiera jego portret jest nadal w naszej druzynie.

6. wskrzeszamy do i gotowe!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie czytam że yoshimo zdradza drużyne w pojedynku z Irenicusem.Za dużo o tym nie wiem bo yoshimo wywalam w miedzanym diademie :D .dlatego pytam:dlaczego yoshimo zdradza?I co on robił w lochach irenicusa :?: :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dosc dawno gralem ale z tego co pamietam to byl on na uslugach irenicusa i mial cie doprowadzic do czarowiezow. kiedy team dochodzisz i gadasz z wrogiem nr 1 yoshimo odchodzi od ciebie. potem wraz z kilkoma qpmlami po fachu chce cie zgladzic (chlernie ciezko ich rozwalic bo caly czas kryja sie w cieniu w wala w plecy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Darkest Day? Rety, nie działaj na nerwy biednemu modemowcowi... ;-P Jako mod utrudniający (tudzież uprzyjemniający) roz(g)rywkę w Baldura polecam Tactics oraz (w Tronie Bhaala) - Ascension. Zwłaszcza Tactics - tutaj zabicie smoka nie jest już porównywalne do spaceru po parku, oj nie... No i jeszcze Kuroisan i jego Sanchuudokku - mniammm
Zgadza się, bez tych dwóch modów gra jest *śmiesznie* prosta. No bo jak wytłumaczyć inaczej, że moja 13-poziomowa drużyna zaatakowała czerwonego smoka aka Firkraaga i go zabiła w kilka sekund? Zaraz na początku walki mój kapłan zaczął rzucać słup ognia. Po rzucenia trafił on w trupa, więc co tu gadać. A z Tactics najgorsza jest Bodhi, wysysająca 4 poziomy na cios i zdolna załatwić niemal każdego w 4-5 ciosach. Na szczęście jest ochrona przed wyssaniem, ale bez niej kaplica, bo babka ma 25lvl. A mieczyki także niczego sobie...

Od siebie polecam zagranie samotną postacią. Jedyna, jaka się do tego nadaje to wojownik/mag lub wojownik/kapłan. Wrażenia są niesamowite, a i walki nagle robią się przeraźłiwie trudne. Polecam każdemu, który uważa, że jest łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...