Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tratata

Dubstep

Polecane posty

A ja ze swojej strony mogę polecić:

Son Of Kick - Playing The Villain

Modestep - Fell Good

Bar 9 - Kickstarts

Tallan - Dreamer

Broken Note - Meltdown

Thelem - Distilled

Eskmo - Cloudlight

Polecam również Mt. Eden oraz mojego ulubionego artystę jeżeli chodzi o basy: Liquid Stranger (utwory Dub Missile, Deep Down Below, Steam, Timeless, Destroy Him My Robots i wiele innych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubstepu ogólnie słucham od kilku miesięcy, więc na pewno nie znam bardziej znaczących zespołów lub DJ'ejów, ale dziwi mnie, że nie został wymieniony Skrillex. Gości u mnie na winampie od dłuższego czasu. Najbardziej podobają mi się piosenki Scary Monsters and Nice Sprities i With You Friends w oryginale i zmiksowane przez Noisie.

Słuchać zacząłem po przerzuceniu się z D'n'B. Tam brakowało mi tego basu. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie kumam tej całej mody na dubstepy... ostatnimi miesiącami sporo znajomych się tym strasznie podnieca jakby to było jakie objawienie, albo Ich Troje w połowie 2001 roku :D

Mnie to strasznie nie podchodzi, i choć słyszałem o tym to nie słuchałem, nikt dookoła też nie słuchał, a teraz nagle każdy "URRAAAA dabsteeeep!!" :icon_rolleyes:

dzięki, postoję, juz wolę "stare, dobre" Happy Hardcore i D'n'B

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co się jaram, ale po prostu lubię takie brzmienia. Mam bardzo szeroki gust muzyczny, a w nim jest dubstep czy hardstyle. Ogólnie wiem, że większość tego słucha tylko dla lansu. Muzyki słucha się takiej, jaką się lubi, nie po to, by być "tak fajnym jak inni" i mieć więcej przyjaciół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można patrzeć z góry na każdego kto słucha Dubstepu i mówić od razu "Idzie za modą i słucha dla lansu". Jeżeli chodzi o mnie to słucham DS już długo, zaczynając go słuchać jak Digital Mystikz za niego się brali.

@waw1233

Skrillex jest cienki jak [beeep] węża, jeden dwa dobre kawałki i to wszystko. Flux Pavilion gra dość podobnie ale jest dużo lepszy, polecam Ci obadać o kogo chodzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kicha, kolejny produkt dla mas, i w sumie tyle.

Ja 2 lata słucham dubstepu, czyli dłuugo, długo, zanim dubstep zaczął mieć swoje "15 minut" na mainstreamie.

Dla mnie Skrillex to dubstepowa komercha, która zaczęła się i skończyła dla mnie na "First of the year" (dla mnie jedyny jego dobry kawałek).

Ja tam od siebie mogę polecić, patrząc na pierwsze lepsze kawałki z tracklisty w winampie (tylko nie marudźcie że za słabe albo coś - każdy ma inne gusta ;))

The Prodigy - Breathe (Numbernin6 Remix)

Nero - Innocence

No i mogę też polecić np. Rusko, Mt Eden czy też Flux Pavilion (Jak mówi ghmaco_new, gra podobnie jak Skrillex, ale go przebija pod każdym względem).

P.S. Sorry że tak pisze bez ładu i składu ale strasznie się nie wyspałem :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubstepu zacząłem słuchać stosunkowo niedawno, zaczęło się od tego, że niedawno jeden kolega pokazał mi ten gatunek muzyki elektronicznej. Wcześniej nie miałem z tym do czynienia, ale słuchałem The Prodigy więc klimaty podobne. Obecnie póki co przesłuchuję sobie głównie open.fm (na zmianę z drum'n'base) podczas grania w LoL-a, czasem też jakieś mixy na YT. Póki co nie ogarniam konkretnych artystów, zresztą nie mam na to za bardzo czasu.

Muzykę polecam głównie na odstresowanie się i oderwanie od rzeczywistości. Przy dużej głośności i mocniejszych basach potrafi nieźle zaorać głowę.

A co do tego "podążania za modą" - nie do końca rozumiem, o co chodzi. Jeżeli ktoś wcześniej nie miał okazji spotkać się z tym rodzajem muzyki, a mu się spodobała, to dlaczego jest to negatywnie odbierane przez innych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego "podążania za modą" - nie do końca rozumiem, o co chodzi. Jeżeli ktoś wcześniej nie miał okazji spotkać się z tym rodzajem muzyki, a mu się spodobała, to dlaczego jest to negatywnie odbierane przez innych?

Bo zrobiła nam się rzesza 16letnich fanów i największych znawców Dubstepu uważających, że Skrillex jednym z prekursorów ; o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego "podążania za modą" - nie do końca rozumiem, o co chodzi. Jeżeli ktoś wcześniej nie miał okazji spotkać się z tym rodzajem muzyki, a mu się spodobała, to dlaczego jest to negatywnie odbierane przez innych?

Bo zrobiła nam się rzesza 16letnich fanów i największych znawców Dubstepu uważających, że Skrillex jednym z prekursorów ; o

Do tego "kfiasty" popu zaczęły wykorzystywać to jakże dubstepowe "bobwobwobwobob" (wobble bass) i masz odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak mało osób wymienia Skrillexa? Jeden z moich ulubionych przedstawicieli Dubstepu :) Knife Party też ma miażdżące nuty. Reszta to ogólnie UKF Dubstep.

Polecanki ode mnie:

Skrillex - First of the year

Skrillex - Kill Everybody

Skrillex - Scary monsters and nice sprites

Skirllex & Wolfgang Gartner - Devil's den

Steve Aoki - Ooh

Steve Aoki - Ladi Dadi I part (koniecznie original mix)

Wondering (dirtyphonics remix)

Kickstars (Bar 9 remix)

Still geting it ft. Skrillex

Knife Party - Darmowy EP 100% no modern talking

Swedish House Mafia & Knife Party - Antidote

Collect Call (Adventure club remix)

The state (Skism remix)

Roksonix - The music in me

Deadmau5 - Raise your weapon

Follow you (Trolley Snatcha remix)

Zomboy - Organ Donor

Feel so close (Nero Remix)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak mało osób wymienia Skrillexa?

Bo zrobił z tego papkę*, za którą podąża nawet deadmau5, który sprawdzał się jakoś w prog housie, aw w electro-housie i w dubstepie już nie, bo opracował sobie schemat...

*remix jakichś utworów Benassiego. Beka, sprawdza się to to w setach, jak np u Cooha na Kazantipie Z19, ale do normalnego słuchania... wubwubwubwobble syf.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogólnie wstyd się przyznać, że się lubi dubstep. To co się porobiło z tym gatunkiem woła o pomstę do nieba. Spodziewałem się, ze wcześniej czy później gatunek zje własny ogon ale przez myśl mi nie przeszło, że zrobi sie z tego taka bezpłciowa papka i festwial marnych odwiertów.

Borgore jeszcze był w stanie stworzyć dookoła siebie ciekawą otoczkę przez co (skądinąd raczej średnia) muzyka nie odrzucała jak to jest w przypadku Skrillexa, Doctora P, Flux Pavilliona czy 99% tej beznadziei z UKF'u. Przecież to są "dubstepowe" remixy pioseneczek z radia Eska a z faktycznym dubstepem wspólne mają tylko tempo (ok 140) i to też nie zawsze.

Gatunkiem interesowałem się gdzies tak od roku 2007 (po dosyć długim romansie z grimem i uk garage) do 2010, kiedy to zrobiło sie z nim to co trwa do dziś i co boli mnie i przez co płacze po nocach. W tej chwili sprawdzam jedynie nowości od Kryptic Minds i rzeczy z Deep Medi.

btw. music-fails-skrillex-needs-to-get-a-new-

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem tutaj bardzo prostej przyczyny, mój chłopak uwielbia dubstep. Ja nie mam o tym zielonego pojęcia, nie wiem kompletnie nic. Ale chciałabym sprawić mu przyjemność (z racji, że On męczy się ze mną w teatrach i operach) i kupić dla nas bilety na jakiś dobry dubstepowy koncert/imprezę. Niestety nie mam pojęcia które wydarzenia są godne uwagi, a podpytać go nie mogę bo się zorientuje:) W związku z tym czy może moglibyście podrzucić mi jakieś wydarzenia w Poznaniu bądź Warszawie najlepiej w marcu, kwietniu, czerwcu tego roku? :) Bardzo serdecznie dziękuję i sorry za zaśmiecanie forum:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy dubstepowy kawałek jaki usłyszałem (trochę ponad rok temu) i od tamtej pory wciąż słucham różnych utworów Skrillexa.

Btw. nie uważam go za jakiegoś prekursora bo nie znam się specjalnie na tego rodzaju muzyce, a jest to pierwszy artysta dzięki któremu zaznajomiłem się z tym gatunkiem. Wychodzi na to, że spodobała mi się twórczość Skrillexa sama w sobie a nie dubstep jako całość ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz posłuchać dobrego dubstepu, to polecam te kawałki:

Świetna składanka. IMO najlepszy jest trzeci z kolei (Sierra Leone). Zresztą, to pierwszy kawałek dubstepowy, który usłyszałem, i od razu zakochałem się w tym gatunku muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubstep prawie umarl, ale jesli poza mna sa tu jacys entuzjasci prawdziwego, glebokiego i oldschoolowego dubstepu, to polecam cotygodniowe sety Youngsty z Rinse.FM

DeeperJungle odwala swietna robote i i nie tylko dodaje sety w swietnej jakosci, ale i uzupelnia tracklisty. Naprawde polecam, jesli ktos chce sie dowiedziec czym byl kiedys prawdziwy dubstep i dlaczego wszystkie Skrillexopodobne twory sa slabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze Burial nie nagrywal wcale dubstepu, a jak juz to byla to kropla w morzu jego tworczosci. Najczesciej byl to 2step (z tego gatunku polecam dosc mocne "Environments" od Machine Code), a ze wydawal w HyperDubie, czyli stricte dubstepowym labelu od DMZ, czyli weteranow tego gatunku, to taka latka zostala mu przypieta. Z reszta mi jego dubstepowo/2stepowe dokonania jakos sie juz osluchaly, ilez mozna klepac walkow na jedno kopyto? Zdecydowanie fajniej mi sie go slucha w wersji witch house'owej, vide "Loner" z zeszlorocznej EPki "Kindred".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubstep prawie umarl, ale jesli poza mna sa tu jacys entuzjasci prawdziwego, glebokiego i oldschoolowego dubstepu, to polecam cotygodniowe sety Youngsty z Rinse.FM

Dobrym pomysłem są też sety od Kryptic Minds. Oni na szczęście nie dali się modzie robienia muzyki, którą da się słuchać na głośniczkach laptopa (bo to zabiło dubstep) i wierzą w bas.

Solitude też daje radę, chociaż on momentami zahacza nawet o ambient.

Tylko, ze Burial nie nagrywal wcale dubstepu, a jak juz to byla to kropla w morzu jego tworczosci. Najczesciej byl to 2step (z tego gatunku polecam dosc mocne "Environments" od Machine Code), a ze wydawal w HyperDubie, czyli stricte dubstepowym labelu od DMZ, czyli weteranow tego gatunku, to taka latka zostala mu przypieta. Z reszta mi jego dubstepowo/2stepowe dokonania jakos sie juz osluchaly, ilez mozna klepac walkow na jedno kopyto?Zdecydowanie fajniej mi sie go slucha w wersji witch house'owej, vide "Loner" z zeszlorocznej EPki "Kindred".

Faktycznie, Burial to nie jest czystu dubstep, ale nie ma lepszego sposobu, żeby kogoś wkręcić w słuchanie tego / odwieść od słuchania brostepów niż puścić mu Buriala. Swoją drogą, 2-step/garage też są fajne ;)

Śmieszne jest też to, że ten gatunek ma ledwo koło 15 lat, a już mówi się o "oldschoolowym dubstepie" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Burial to nie "czysty" dubstep, ale dubstep ma wiele podgatunków i myślałem, że skoro ktoś wcześniej wymienił tutaj Skrillexa, to Burial też się nada :). W każdym razie, to geniusz i uwielbiam jego twórczość, szczególnie w takie "słoneczne" dni jak dzisiaj :D.

Śmieszne jest też to, że ten gatunek ma ledwo koło 15 lat, a już mówi się o "oldschoolowym dubstepie" biggrin_prosty.gif

Też to zauważyłem, ale dzisiejszy dubstep diametralnie różni się od tego dubstepu sprzed parunastu lat, więc trzeba to jakoś odróżnić :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubstep 15 lat? Dubstep jako dubstep ma max 10 lat, wczesniej to conajwyzej jakeis ekesperymenty z UK garage mogly miec miejsce. A co do olschoolu, to ciezko okreslac to inaczej, bo dubstep jest naprawde wyjatkowym przypadkiem kosmicznie szybkiej ewolucji gatunku. W jednej chwili dubstepem jest DMZ grajace tak ciezko, ze bas meirzysz w skali richtera, w nastepnej Rusko eksperymentuje z wobble'ami, a teraz dubstepem sa wiertla z UKF. I to wszystko w mniej niz 10 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...