Skocz do zawartości

Ookami Kakushi


Felessan

Polecane posty

Trzeba pamiętać, że to anime jest dla młodszych widzów. 9 pierwszych odcinków bym ocenił 7/10, ale ostatnie odcinki to dno.

Postacie (łącznie z Nemuru) okazały się głupsze niż mogłem przypuszczać. Główny zły to kompletny idiota więc nie wiem czemu tak długo zdołał przeżyć. Jedna osoba, a tyle mogła zaszkodzić. Co za bzdury.

Zalety też jakieś są czyli.

- ładna kreska/tła

- bardzo fajny opening

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym to wnosisz?

Napaść prawie-że-seksualna w aucie, morderca z kosą, rany postrzałowe itp. itd.

Co z tych rzeczy przeznaczone jest dla młodszych widzów, bo niezbyt rozumiem...

Może u nas w Polsce było by tylko dla widzów pełnoletnich, ale w Japonii to anime jest dla młodszych nastolatków.

Ma rating gdzieś 13+, a dla przykładu Higurashi miało aż 17+.

Różnica jest bardzo duża co przekładało się na to, że w Higurashi pokazywali prawie wszystko, a tutaj każdą przemoc cenzurowali.

Chyba zauważyłeś jak wyglądały te sceny egzekucji. Dosłownie nic nie pokazali i było tak za każdym razem.

Tu masz napisane.

http://myanimelist.net/anime/7079/Ookami_Kakushi

Rating: PG-13 - Teens 13 or older

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz napisane.

http://myanimelist.net/anime/7079/Ookami_Kakushi

Rating: PG-13 - Teens 13 or older

A jak sądzisz, kto nadaje te ratingi? Po mojemu to sami użytkownicy, dodający informacje do bazy MAL. Bo to nie jest klasyfikacja wiekowa stosowana w Japonii, tylko w USA - a wiele anime nie trafia do USA, by mogło taki rating otrzymać. Zresztą twoje określenie "młodszy widz" to według mnie właśnie dzieci trzynastoletnie i młodsze, to ja mam na myśli wypowiadając się o takich seriach jak np. Fairy Tail. I według mnie Ookami Kakushi jest adresowane dla widzów 15-letnich i starszych, co najmniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzisz, kto nadaje te ratingi? Po mojemu to sami użytkownicy, dodający informacje do bazy MAL. Bo to nie jest klasyfikacja wiekowa stosowana w Japonii, tylko w USA - a wiele anime nie trafia do USA, by mogło taki rating otrzymać. Zresztą twoje określenie "młodszy widz" to według mnie właśnie dzieci trzynastoletnie i młodsze, to ja mam na myśli wypowiadając się o takich seriach jak np. Fairy Tail. I według mnie Ookami Kakushi jest adresowane dla widzów 15-letnich i starszych, co najmniej.

Te ratingi nie zawsze mają sens i to akurat prawda.

Choćby w przypadku anime Utawarerumono. Też niby 13+ co jest kompletną bzdurą gdyż sceny w tamtym anime to niebo, a ziemia w porównaniu z dziecinnym Ookami Kakushi.

Lecz właśnie co do Ookami to uważam, że rating jest prawidłowy bo nie zaobserwowałem nic takiego co by było nieodpowiednie dla 13 latków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...