Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Pewien władca był bardzo okrutny dla swojej żony.Do tego stopnia,że małżonka podpuściła giermka,aby zabił jegomościa.O kogo chodzi?

PS.Dodam,że żona była córką innego wodza,którego nasz zagadkowy zgładził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Kojarzę człowieka ze zdjęcie, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć nazwiska. Chodzi o jakąś rewolucyjną- Bastylia, organizację turecką. Oczywiście przychodzą na myśl młodzi Turcy, ale nijak ów człowiek nie pasuje. Może jakaś podpowiedź? Chodzi o jakąś organizację narodowowyzwoleńczą krajów pod panowaniem tureckim?>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa przybyszów spała,zmęczona podróżą.Jednemu z nich wokół głowy owinął się wąż.Jego żona uważała to za znak siły i odwagi małżonka.O kogo może chodzi i w jakich okolicznościach zdarzyła się owa historia?

PS.Żona mężczyzny miała coś wspólnego z Dionizosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,Trymus.Miałem nadzieję,że zajmie Ci to trochę więcej czasu,ponieważ jest to raczej legenda niż prawdziwa informacja.Spartakus jako niewolnik musiał być odizolowany od rodziny.Na dodatek nie wiadomo nawet,czy w ogóle miał zonę.Tak czy inaczej,zadajesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako niewolnik prawnie nie mógł mieć rodziny. :smile: Właściwie niemal wszystko co wiemy o Spartakusie to legendy.

zdjecie,600,58380,maszt-w-trzeciewcu-wid

45939-2.jpg

Wydarzenie. Szukajcie przed powstaniem państwa polskiego.

Hehe kurcze skąd tyś wziął pomysł na wędrówkę Słowian? podpowiedź "przed powstaniem państwa polskiego" nie oznacza, że mamy do czynienia z historią Słowian etc. Chodzi tylko o cezurę chronologiczną.

Chodzi o pewną bitwę. Da się bez problemów z podanych obrazków podać jej nazwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędrówka Słowian z dorzecza Dniepru na tereny dzisiejszej Polski,Czech, Moraw, Słowacji i Ukrainy?Podałeś bardzo mało informacji.

PS.O Spartakusie wiemy tylko z legend,ale bardzo interesuje mnie ten okres i ta postać :wink:

up-mogłeś powiedzieć wcześniej,ale nawet teraz nie za bardzo wiem,czego szukać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...