Skocz do zawartości

Web-comics - dyskusje


Black Shadow

Polecane posty

Pusto tu coś.

W każdym razie, wczoraj znalazłem całkiem ciekawy i świetnie wyglądający komiks w klimatach sci-fi, taki z gatunku refleksyjnych:

Only Human

I jak ktoś przypadkiem zna indonezyjski, TUTAJ jest oficjalna strona, z informacjami i najnowszymi stronami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

W sumie, żeby jeszcze tego trupa szturchnąć - jak coś mój szanowny przedmówca wspominał o stęchliźnie ;] - to, jeżeli nikt o tym wcześniej nie słyszał (co imo mało prawdopodobne, ale nawet możliwe), w końcu zabrałem się za twórczość niejakiego pana Andrewa Hussie (...i nie mam pojęcia czy a jeśli tak to jak jego nazwisko odmienić); jeżeli nic wam ono nie mówi to mogę zarzucić nazwami jak Jailbreak, BardQuest, Problem Sleuth albo najbardziej popularny i dający autorowi największą popularność Homestuck. Cztery wspomniane tytuły składają się na coś zwącego się MS Paint Adventures - które, niespodzianka, w Paincie nie jest robione od dawna... a może od początku (?) - i nie jestem pewien czy nie jest tym co zapoczątkowało suggestion box (czytelnicy rzucali pomysły jak ma się rozwinąć akcja oraz/albo co ma zrobić główna postać, można rzec, że komendy). Informacje o tym, jakby nie było webkomiksie, można znaleźć tu (typowo oficjalny stuff) oraz tu. Pierwsze dwa twory są stosunkowo krótkie (BardQuest zresztą nie zdążył się rozwinąć i został porzucony) i można się za nie zabrać w dowolnym momencie a następnie przebić w imo górą godzinę. Natomiast jeżeli chodzi o zakończone (sensownie, bez żadnego ucinania albo porzucenia historii) Problem Sleuth to niby wchłonąłem przygodę o trzech "detektywach" w dziwnym świecie w jeden dzień, ale w kwestii długości to już jest inna kategoria wagowa (a przy finałowej bitwie z Demon Mobster Kingiem czy jakoś tak myślałem przez moment, że mnie coś strzeli)... i wciąga, więc imo trza zarezerwować sobie trochę czasu. Za Homestucka się nie zabrałem a jest jeszcze dłuższy - z ostatecznym finałem tworzonym przez autora - więc czuję, że z przynajmniej dwa albo trzy wieczory mam wyjęte z życiorysu. Tak czy inaczej gorąco polecam jeśli ktoś nie zna :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Jeśli można jeszcze trupa obudzić, to chciałbym podzielić się jednym z niedawnych komiksów, który zajął mi sporo czasu i niejednokrotnie zabił mnie niesamowitym poczuciem humoru: Paranatural (http://www.paranatural.net/).

Mówiąc dużym skrótem to komiks balansujący na granicy tworu shounenopodobnego a jego parodii (z naciskiem na to drugie :D). Jest o nastoletnim Maksie, który przeprowadziwszy się do nowego miasta odkrywa, że coś niekoniecznie jest z nim w porządku... a to oczywiście oznacza pokręcone zdarzenia paranormalne. Na serio polecam :D

Z innych serii to jestem gorącym fanem MSPA - Homestuck póki co stoi u mnie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o fabułę i jej złożoność. Na serio, ten komiks jest jak jedne wielkie puzzle. Teraz dobija już powoli końca, no i wymaga też znajomości angielskiego (acz niekoniecznie, bowiem tu się nieśmiało pochwalę, iż wystartowałem z własnym tłumaczeniem MSPA o tu: http://mspaintadventures.pl/). Jest to komiks prowadzony w stylu gier przygodowych z wpisywanymi komendami, zaś fabuła... cóż, cokolwiek tu nie powiem, to będzie spoilerem, więc postaram się zwięźle: czwórka dzieci gra w grę i powoduje koniec świata. Serio, wydaje się to być głupie i bez sensu, tak samo jak cały początek, jednakże po przedarciu się przez pierwsze półtora akta zaczyna się sam miód i orzeszki, na serio polecam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...