Skocz do zawartości
Black Shadow

Web-comics - dyskusje

Polecane posty

KOMIKSY SIECIOWE - LISTA

Dlaczego zdecydowałem się założyć osobny temat? Bo ten w linku wyżej służył raczej jako lista i przedstawianie nowych pozycji a nie dyskusji nad już przedstawionymi; wymienianiem się argumentami i tak dalej tongue.gif Dlatego zrobiłem nasz własny kącik gdzie dyskusja może wrzeć do woli happy.gif

Mój ulubiony webcomic? Co prawda AMEN lubię za humor, ale to Gone with the Blastwave rozniosło mnie na kawałki całą masą żartów (często sytuacyjnych), gagów & ogromnymi dawkami absurdu. Jeden z moich ulubionych tekstów umieszczony w pierwszym odcinku - "Dlaczego walczymy? - Po to, żeby wygrać" happy.gif Cała historia opiera się na 41 krótkich scenkach z życia czerwonego żołnierza. "Znudzony? - No" laugh.gif Jak dla mnie to poezja. Szkoda jednak, że częstotliwość nowych odcinków jest średnia dry.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam problem. Niemal wszystkie webcomics jakie lubię są zawieszone (EOI, GwtB, Fanboys, Horribleville), a ten jeden który update'uje się absolutnie codziennie i jest wysokiej jakości nie waha się użyć golizny więc ze zrozumiałych chyba względów pominę go milczeniem.

Well, anyway. Moje ulubione wc (dohoho) łączy wysokie stężenie poczucia humoru - ale to chyba nie jest żadnym zaskoczeniem, tym bardziej że o dobry I poważny komiks sieciowy jest bardzo trudno.

Elf Only Inn jest chyba najstarszy pośród nich; na swoich łamach wyśmiewa najpierw różne stereotypy dotyczące czatów rpg, potem przenosi się do świata MMORPG. Grafika przez bardzo długi czas jest tragiczna, przynajmniej dopóki autor nie wziął się wreszcie za rysowanie, ale to nie przeszkadza w odbiorze; zresztą obserwowanie przygód ekipy EOI sprawia że ciężko ich nie polubić.

F@NBOY$ jest, obok Penny Arcade, żywym dowodem na to że jeśli autor nie jest leniwą (_!_), może naprawdę wiele zdziałać w dziedzinie rysowania. W każdym razie Fanboys parodiuje - w stylu który można określić mianem "ciepły" - sferę okołogrową. Czasem są to jednostrzałowe paski na temat jakiejś gry, czasem jest to zwariowana historia tria fanbojów (i Śmierci, który tu nosi się na fioletowo i ma zupełnie inny charakter od zarówno stereotypowego Kosiarza jak i Śmierci od Pratchetta).

Archiwum Horribleville (Och niE!) jest komiksem dziwnym i w sumie sam nie wiem, za co go lubię. Na pierwszy, drugi i trzeci rzut oka ten komiks powinien wpędzać w depresję - głównym bohaterem Hv jest sam autor KC Green, a zmagać się musi z "twardą rzeczywistością", brakiem weny, kasy, apatią, brakiem weny, nadaktywną wyobraźnią ("an irrational fear I have"), depresją i tym podobnymi. A mimo że zazwyczaj przegrywa, historie owe są na swój mroczny sposób zabawne i przesycone charakterystycznym dla KC Greena poczuciem humoru przez co IMO warto się zapoznać choć pobieżnie, aczkolwiek z góry mówię: YMMV.

Jest też Girly. Ale o tym kiedy indziej ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym http://paski.org/Paski-komiksowe . Komiks nie opowiada żadnej historii są to po prostu scenki ukazujące jakieś śmieszne sytuacje , można powiedzieć z życia.

A ten komiks to era kamienia łupanego w necie , ok 2 paski tygodniowo od 1998 a akcja trwa chyba dopiero 2 miesiące :D.

http://freefall.purrsia.com/

Edytowano przez TigerHellmaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczytuje się na bieżąco w Hell Hotel, projekcie twórców znanego tu i tam Bug City.

HH to nieco ironiczna, zawsze pełna niewymuszonego, czasem prostego czasem absurdalnego humoru opowieść o Antychryście... Damianie, który schodzi (a raczej wchodzi) na Ziemię i przejmuj podupadający hotel na zadupiu. Towarzyszy mu gorąca francuska pokojówka, złośliwy demon, kruk narrator, zdebilały lokaj, woźny weteran wojny w wietnamie i zboczony, obleśny doktor Stein.

Polecam gorąco!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał o wszystkich komiksach, które aktualnie śledzę, bo jest ich za dużo. Trochę zresztą nam się pozycje pokrywają, więc wspomnę tylko o dwóch moich ulubionych które, o dziwo, nie zostały tutaj jeszcze wspomniane. A są to:

PERRY BIBLE FELLOWSHIP

http://pbfcomics.com/

Zdecydowanie mój ulubiony komiks internetowy, niestety już nie wychodzący. O czym jest? Właściwie są to randomowe paski niezwiązane ze sobą z bardzo prostą i minimalistyczną oprawą graficzną. Komiks porusza kwestie społeczne czy religijne (często je obśmiewając) w sposób jak najbardziej czarnohumorowy. Często wesołe, szczęśliwe wątki kończą się dość wielką masakrą. I za do przesycenie pesymizmem komiks kocham. Podczas czytania pasków - śmiałem się jak nigdy. Naprawdę, NAPRAWDĘ polecam - jedna z nielicznych rzeczy które tak dokładnie i wybitnie pokazują, jacy jesteśmy głupi.

STRIPFIELD

http://www.stripfield.yoyo.pl/newestPL.html

Na chwilę obecną mój ulubiony polski komiks. SpellCaster (autor) jest genialnym... poetą i umie doskonale dostrzec i pokazać nam pewne zjawiska. Tak jak wyżej, ta pozycja to również osobne historyjki z mocnymi puentami. Od komiksu aż kipi czarnym humorem i taką niepokojącą atmosferą absurdu. Dodajcie do tego jeszcze świetną IMO kreskę i możecie się cieszyć świetnym komiksem internetowym.

Tylko te opóźnienia, wrrr..

Ja zaczytuje się na bieżąco w Hell Hotel, projekcie twórców znanego tu i tam Bug City.

IMO Hell Hotel to słabizna, nijak nie dorównuje genialnemu Bug City. Jest nudno, bez klimatu, z okropną kreską. Dobre żarty zdarzają się rzadko, a przynajmniej nie tak często jak powinny, więc niedawno rzuciłem. Jak mnie nuda pociśnie, to może wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Hell Hotel to słabizna, nijak nie dorównuje genialnemu Bug City. Jest nudno, bez klimatu, z okropną kreską. Dobre żarty zdarzają się rzadko, a przynajmniej nie tak często jak powinny, więc niedawno rzuciłem. Jak mnie nuda pociśnie, to może wrócę.

Bug City może i był lepszy ale HH to po prostu zupełnie co innego. Mi taki humor smakuje, nawet jeśli czasem w ogóle go nie ma. Co do okropnej kreski - BC miał lepszą? Szczerze wątpię.

Ale jak skomentowali sami twórcy "[Hell Hotel to] Nowy projekt twórców Bug City, o którym fani Bug City powiedzą, że jest gorszy od Bug City". Ja zacząłem od HH i może dlatego myślę od d*py strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytuje tylko 2 komiksy, za to angielskie :P

http://www.pvponline.com

Komiks opowiada o redakcji pisma komputerowego, wiele zabawnych historii, wszystko jest splecione w sensowną całość :D

http://www.cad-comic.com/

Ctrl+alt+del to komiks opowiadający o 2 rówieśnikach w wieku 20+, jeden jest uzależniony od kompa i konsoli z czego wynikają zabawne historie.

Polecam obydwa

http://www.pvponline.com

warty uwagi komiks amerykański o redakcji gazety komputerowej, takie zwariowane CD-Action z genialną fabułą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam najczęściej 3 web komiksy.

Polecam KOPS. Opowieść o polskich bohaterach plus częste nawiązania do Marvela.(tak, tego od Spider-man i innych)

http://kops.pl/

Gamer 9

Komiks ogólnie o grach. Niestety teraz zrobił się mały sajgon i zanikła fabuła. Każdy strip oddala się od właściwej fabuły komiksu. Ale jednak da się czytać.

http://www.gamer9.net/index_pl.php

Polecam KOPS bo jest to świeży komiks. Mnóstwo humoru i nawiązań do stereotypów z superbohaterami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej czytam komiks: ,,Order of the Stick". Grafika jest symboliczna. Ot, takie ,,patyczaki". Mimo to, czytając go można nie raz i nie dwa dostać czkawki ze śmiechu. Właściwie co kilka odcinków znajduje nawiązuje do popularnego filmu, książki czy gry. Jest prowadzony w konwencji RPG (D&D) i zawiera mnóstwo żartów dotyczących sesji w tym systemie. Jest tylko jeden problem. Nieco może przytłoczyć ok. 700 (słownie: siedemset), odcinków pisanych po angielsku :icon_twisted: (z których każdy jest świetny).

Edytowano przez Zerden
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam kilka komiksów, przede wszystkim.

http://www.tehgladiators.com/

Teh Gladiators, to parodia świata Warcraft, jak widać po ostatnich arkuszach, twórca ostro naśmiewa się z świata gry. Widział ktoś kiedyś gnoma druida. ? :P

http://www.darklegacycomics.com/224.html

Dark Legacy, w sumie też jest parodią owego świata, tyle że tutaj bohaterowie mają interakcje też z realnym światem NP. W ostatnich dwóch arkuszach były motywy z pokemonami. :P

http://beyondthetree.wordpress.com/

Ten komiks to już powaga, opowiada losy dwóch elfek, które przemierzają świat Azeroth, w od należeniu swego kąta na świecie. Czy im się to uda. ? Polecam poczytać. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (thx /tg/!) trafiłem na Axe Cop. Jak to jest kiedy pięciolatek tworzy fabułę a 29-letni gościu zajmuje się rysunkami? Patrząc na AC - efekt jest powalający. Pasków jest niewiele, ale wszystkie są genialnym antidotum na stres, będąc prawdziwym wcieleniem określenia Crazy Awesome, czasem oscylując blisko klasycznego 7xBo.

http://axecop.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym internetowym komiksem był dawno temu Losux 9czy jak to się nazywało), fajnie się go czytało w szkole.

Potem, (dużo potem) natrafiłem na "LFG". Wydaje mi się że dobrze znany wielu forumowiczom, naprawdę fajnie zrobiony komiks, od jakiegoś czasu niestety nudził mnie, strasznie wydaje mi się przeciągany w przeciwieństwie do wciągającego początku całej historii, poza tym Richard nadal pwn pwn :)

Po jakimś czasie zainteresował mnie kolejny komiks o podobnej tematyce a mianowicie "teh gladiators", bardzo podobał mi się tu styl rysowania postaci no i oczywiście był zabawny.

Teraz przyszedł czas VG Cats, ten komiks rysunkiem oraz bohaterami zachwycił mnie bardziej od każdego innego komiksu jaki widziałem. Niby banalnie parodiuje gry (głównie gry) ale coś mnie w nim tak zauroczyło że się po prostu w tym chyba zakochałem. Niektóre historyjki potrafią być obrzydliwe ale taki jest urok tego komiksu, szczególnie epizody z Mario mogą być przerażające :)

Poza tym marzę o tym by nauczyć się rysować tak jak twórca tego komiksu, nie mogę skojarzyć innego rysownika który by mi tak imponował :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mocno polecam Wszystko z kokoartu Konrada Okońskiego

Hell Hotel Łazowskiego i Szymkiewicz (twórcy niezapomnianego Bug City)

Fajnym pod względem fabularnym (niestety nie graficznym) jest komiks Jakuba Dębskiego pt. Duże Ilości Naraz Psów

Oraz mój ulubiony choć zamknięty po jednym sezonie(20 odc.) Goth Ads które wyszło spod pisaczka Spellcastera (kocham tą kreskę) i pióra Dema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja mialem oczy, ze nie widzialem tego tematu o_O Od siebie moge polecic najbardziej absurdalny i bezsensowny webcomic, jaki kiedykolwiek powstal. WHAT THE HELL AM I TALKING ABOUT? JERKCITY HUGALUGALUGH

Komiks jest tworzony za pomoca Microsoft Comic Chatu (lolwut) i nie posiada absolutnie zadnej fabuly. Zawiera za to, hm, tresci nieodpowiednie dla nieletnich. I to bardzo. Glównymi bohaterami sa deuce (gosciu w totemicznej masce, agresywny i z odchyleniami homosekduslnymi) rands (szary ufoludek, intelektualista, tez z odchyleniami), pants (dziewieciooki potwór gwiazdkowy, najbardziej homo) i spigot (beatnik z odchyleniami, a jakze). Tresc komiksu to przewaznie krótkie, wyrwane z kontekstu zdania, wszystkie pisane ALL CAPS, prekazujace nam jakas zyciowa madrosc*.

Z innych postaci warto wyróznic ozone'a - starego dziada, którego wypowiedzi to bledy z komend UNIX-a, dicka - agrsywnego psa rasy Nettto oraz atandta - bezbarwnrgo, dziwacznego fagasa w lederhosenach. Warto nadmienic, ze autor komiksu nie jest autorem wizerunków postaci - te zostaly zaimplementowane w MCC i sa uzywane wraz z tlem w stripach.

*na która przewaznie sklada sie tzw. dick joke :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udało mi się znaleźć może nie nowy , ale za to bardzo fajny komiks internetowy autorstwa Ramona Pereza. Kukuburi.

Dużym minusem może być tylko angielska wersja komiksu. Ale zdecydowanie nadrabia to kreska autora i genialny scenariusz.

Drugim komiksem który mi się bardzo podoba ale niestety został już zamknięty jest Gone with the blastwave które do nie dawna istniało w rodzimej w wersji. Pomimo to polecam ten komiks dla wszystkich którzy grali w Neuroshime lub lubią motyw post apokalipsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety komiks quaza ani Penny Arcade w ogóle do gustu nie przypadło. Gamer9 mnie niestety nie bawiło. A Penny Arcade powoduje u mnie poczucie żałości. To co naprawdę fajnie robi quaz to wideorecenzje na Gaminatorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim prywatnym numero uno pośród wszystkich polskich komiksów sieciowych zdecydowanie było ROTFL Playing Game. Wykonany w grafice "pseudo 3D" jest luźnym zbiorem przygód mężnego paladyna, mrocznego nekromanty i (moja ulubiona postać) nieco samolubnego, acz sympatycznego krasnoluda. Okazjonalnie do wesołej kompanii przyłącza się elfia czarodziejka i bard niziołek. Ponad nimi znajduje się okrutny, sadystyczny, bezlitosny, mściwy i bezkompromisowy Mistrz Gry lubujący się w rzucaniu kłód pod nogi swym wiernym graczom. Jak z samego tytułu wynika jest to komiks naśmiewający się z klasycznych papierowych sesji RPG (choć nie tylko). Dla każdego kto w takie pogrywa, ten komiks jest pozycją obowiązkową. Niestety, strona z komiksem została usunięta z serwera i wygląda na to, że dalszych odcinków już nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać o tych dwóch komiksach wcześniej, ale nie mogłem się zebrać :D Mianowicie chodzi o:

http://ppg.snafu-comics.com/?comic_id=0

&

http://grim.snafu-comics.com/?comic_id=0

W pierwszym wypadku to głównie Atomówki wymieszane z innymi kreskówkami CN jak Dexter, Chojrak a nawet Megas XLR w animcowym sosie co od razu daje jakieś pojęcie czego można się spodziewać :) Mieszanka prawie wybuchowa, ale bardzo strawna... jest akcja, romans, krew i łzy... wszystko na swoim miejscu ;] Druga pozycje podobnie choć ilość występujących postaci aż tak wielka nie jest - znów pojawia się chociażby pilot Megasa, ale większość postaci to starsze wersje znanych z Mrocznych Przygód Billy'ego i Mandy i warto to zobaczyć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam obydwa. Spotkałem się z tym ładnych kilka miesięcy temu. Nawet w zagadkach kreskówkowo-komiksowych zadałem zagadkę nawiązującą do PPG doujinshi.

Ogólnie, to nawet fajnie się to czyta. Jakoś tak na dłuższą metę mnie zaczęło nudzić, ale parę godzin zmitrężyłem przy tym :]. Może odświeżę sobie pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...