Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yps

Pierwszy Layout - prośba o krytykę

Polecane posty

Siemacie ludzie, pierwsze moje "dzieło". Oczywiście wszystko robiłem na podstawie poradnika, jednak coś pozmieniałem(np tło;p)

http://zapodaj.net/images/f26e91d1ecba.jpg

Piszcze co Wam się w nim podoba, bo to co jest złe by zbyt dużo miejsca zajęło na forum :P

Teraz jak na niego patrze, to zdecydowanie te paski oddzielające top i menu, wyglądają jak z painta, miało to być inaczej zrobione, ale mi nie wychodziło, więc zrobiłem "po swojemu"

edit:

po poprawkach:

http://zapodaj.net/images/f7eb560a3f9f.jpg

Zasady wstawiania obrazków się kłaniają!

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tako więc, zło:

- Czcionka nie ma chyba nic do tematu strony :) Bo strona o komputerach, a czcionka jak z komiksu.

- To odbicie komputerka powinno zanikać jeszcze przed menu, a odbicie monitora nie powinno wychodzić poza layout (ramkę)

- No, może nie do końca jak z Painta (bo w Paincie nie masz blura), ale te linie między menu, logo i contentem są badziewne trochę :)

- Czcionka w contencie za duża ( i bez sensowne obramowanie )

Dobro:

- Obramowanie całego layout'u :P Ładnie skontrastowane z tłem i w ogóle.

- Jakby to wrzucić do Flash'a to może by jakoś przeżyło :P Bo strona wygląda stricte Flash'owo

Tyle... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyliczanka się zaczyna:

- Używaj normalnej czcionki nie takiego typu, Times New Roman i Arial wystarczy na początek, za duża nadal

- Jeśli strona będzie w PHP, HTML lub JAVA to nie życzę sukcesów

- Menu ma być wyróżnione, bo powiedz mi komu chce się szukać po stronie elementów dla niego znaczących

- Ja chcę widzieć, jakbyś to dopasował do kodu, bo moim zdaniem porażka :/ Ja osobiście bym wywalił cały ten lay i zrobił sobie nowy gdybym miał to dopasować do kodu i umieścić w internecie

- Pierwsza strona/lay czyli masz zrobić jak najbardziej prostą/ty ale też niezwykle funkcjonalna/ny, a ten layout pachnie mi tandetą

Zacznij od nowa i zrób coś prostego ale bardzo funkcjonalnego, uwierz mi ocena pracy wzrośnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaker

dzięki za opinie :) no menu faktycznie tak byle jak dodane

Co do kodowania, to może jakieś rady jakich błędów nie popełniać, wyrzucał tego nie będę, bo to nie jest do niczego przeznaczone. A powstało to jedynie w celu poznania fotoszopa i jego funkcji. I pewnie 100 następnych layotów też będzie jedynie zrobionych dla zabawy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specjalnie co oceniać, wystarczy powiedzieć, że jest do bani jak na dzisiejsze standardy.

Z 6-7 lat temu pewnie by przeszło jako norma - teraz nie ma szans.

Najważniejsze pytanie - co z tym zrobić?

Generalnie sprawa jest prosta - wchodzisz na devart, digart, csscookie, smashingmagazine, czy cokolwiek innego i patrzysz co tam ludzie modzą, co jest popularne w danym roku (zwłaszcza teraz, kiedy można dorwać pełno roundupów na rok 2009 i sporo przewidywań na 2010) co dzisiaj jest uznawane za dobry design. Jak już masz w głowie kompletny bajzel po przejrzeniu setek projektów, to możesz coś działać samemu - później wrzucasz gdzieś do oceny.

Odnośnie twoich umiejętności graficznych (które leżą i kwiczą) - nettuts.com i psdtuts.com - i jedziesz, na początek wystarczy.

Odnosnie funkcjonalności stron (którą trzeba ogarnąć na poziomie projektu) - smashingmagazine.com, nettuts.com, sixrevisions.com, uxbooth.com powinny na razie wystarczyć.

Ogólnie poza miesiącami - latami ślęczenia nad photoshopem czeka cie mniej więcej drugie tyle czytania o grafice i jej użyteczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No powiem Ci szczerze, że za wiele to się nie napracowałeś... Znalazłem tutorial, z którego przypuszczam korzystałeś... I z tego co widzę, to tła też tak konkretnie nie zmieniłeś, tylko odwróciłeś kolory... No i po kilku opiniach, czcionka... O menu wspominać nie będę, to nie wymagło szczególnego trudu... ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...