Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shinobi_88

Adobe Photoshop

Polecane posty

Gość Jedi_padawan
Raczej się tak nie da... Ja sobie w 7.0.1 radzę z tym tak że piszę cokolwiek, zaznaczam i później w okienku wyboru czcionki po prostu strzałkami jadę i patrze co sie dzieje z tekstem aż do zadowalającego efektu.

Robilem tak samo, ale przyznasz, ze rozwiazanie z cs2 jest wygodniejsze ;) Bede musial poczekac az ojciec odda mi cs2 (nastapi to, gdy wyjdzie kolejny photoshop, a firma do tej pory bedzie se trzymac ;P). No nic, chyba sie nie da w cs1 faktycznie. Dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełnej wersji w legalny sposób nie znajdziesz na necie z prostej przyczyny - program kosztuje. choć nie, pobierzesz legalnie ten program z sieci... ale pod warunkiem, że go rzecz jasna kupisz. odwiedź sobie stronkę www.adobe.com i znajdź photoshop'a cs2, obecna cena to $599...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cena tego programu jest chora ;/. Poniewaz jest on idealnym narzedziem do nauczenia sie robienia fajnych efektow oraz grafiki, ale nie jest dostepny przecietnemu odbiorcy i jest robiony z mysla o firmach, ktore go wykupia, a szkoda bo naprawde latwo sie jest nauczyc duzej ilosci opcji i jest bardzo przystepny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich używających Photoshopa CS2 i tabletu:

Jeśli Photoshop nie reaguje na zmiany nacisku piórka a twój tablet przypomina Pentagram O'Pen XL lub XXL (wszystkie te tablety są robione przez jednego producenta ale sprzedawane pod innymi markami) odinstaluj sterowniki i zainstaluj te:

http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=12052

Jeśli masz inny tablet pomoże zainstalowanie nowszych wersji sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym użytkownikiem tegoz programu i mam pytanie. Chciałbym zrobić sobie w photoshopie layout dla strony internetowej. Ale komletnie nie mogę się w tym programie zorientować. Szukałem w internecie ale nie znalazłem żadnych konkretnych przykładów dla początkujących. Może więc jakiś doświadczony użytkownik Photoshopa mnie uświadomi ? Używam wersji 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie napisałeś czego konkretnie ci potrzeba... zobacz tu:

http://www.kaila.biz/design/htm/artykuly.htm (bardziej pod koniec strony)

http://poradnik.pclab.pl/art14646.html

nie są to poradniki pod twojego photoshopa, ale myślę, że będzie duża zbieżność.

zobacz też: http://www.google.pl/search?num=20&hl=...=Szukaj&lr=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym użytkownikiem tegoz programu i mam pytanie. Chciałbym zrobić sobie w photoshopie layout dla strony internetowej. Ale komletnie nie mogę się w tym programie zorientować. Szukałem w internecie ale nie znalazłem żadnych konkretnych przykładów dla początkujących. Może więc jakiś doświadczony użytkownik Photoshopa mnie uświadomi ? Używam wersji 7.

To może powiedz czego dokładnie chcesz się dowiedzieć... ten program wbrew pozorom jest debilnie prosty, wystarczy na niego chwile czasu poświęcić i nie zniechęcać się pierwsyzm wrażeniem. Jakby coś to możesz do mnie walić smiało. Wszystkie prace które sa w moim "www" wyszły z photoshopa [sa tam tez webdesigny] - więc chyba nie powinno byc problemow z jakimis instrukcjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w photoshopie mogę wstawiać elementy interaktywne?

tworzyć takie interaktywen grafiki? Dopiero zaczynam i jesze trochę poomacku się w nim poruszam.

Ps.Mam pytanie odnośnie nie tyle samego photoshopa co całego zestawu popularnych programów ADOBE.

Do czego służy Illustrator (ten to chyba DTP? Skład teksu?), Designer,

Acrobat (tworzy PDF?), Bridge i Image Ready?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w photoshopie mogę wstawiać elementy interaktywne?

tworzyć takie interaktywen grafiki? Dopiero zaczynam i jesze trochę poomacku się w nim poruszam.

Nie można, do tego [aczkolwiek w małej części] jest pakiet ImageReady.

Do czego służy Illustrator

Grafika wektorowa, odpowiednik Corel Draw.

Designer

Taki nowoczesny odpowiednik Ms Word'a

Acrobat (tworzy PDF?)

I odczytuje

Bridge

To taka pomniejsza aplikacja, służąca jako file manager.

Image Ready?

Tworzenie animacji w .gif i to co pisalem wyzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiedz czego dokładnie chcesz się dowiedzieć... ten program wbrew pozorom jest debilnie prosty, wystarczy na niego chwile czasu poświęcić i nie zniechęcać się pierwsyzm wrażeniem. Jakby coś to możesz do mnie walić smiało. Wszystkie prace które sa w moim "www" wyszły z photoshopa [sa tam tez webdesigny] - więc chyba nie powinno byc problemow z jakimis instrukcjami.

Aż chciałem zagrzmić. Debilnie proste? TAk jeśli upprzesz się na standardowe bzdury typu premade stron www. Ale spróbowałeś tworzyć od podstaw textury do gier? W momęcie, kiedy wychodzi się poza standardy i wchodzi w 8/9layerów z różnymi nakładaniami *mam englisha i niektóre moje tłumaczenia są ... moje* czyli mieszaniem:), z BR/Con layerami itepe... No dobra to jest proste pod warunkiem, że wiesz jak tego użyć. ALE NA TEJ SAMEJ PODSTAWIE CARMAK MOżE POWIEDZIEć, żE NAPISANIE KODU ODPOWIEDZIALNEGO ZA RZUCANIE śWIATłOCIENI TO BAJECZKA!

* jeśli szukacie dobrych tutsów zajrzyjcie na deviantart.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem, nadpisalem pewien plik z moja praca (zrobilem to przypadkiem i chce odzyskac poprzednia prace), i niewiem czy dobrze kojarze ale chyba jest opcja ze photoshop robi kopie bezpieczenstwa poprzedniego zapianego pliku. Czy jest mozliwosc zebym odzyskal moja prace??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem, nadpisalem pewien plik z moja praca (zrobilem to przypadkiem i chce odzyskac poprzednia prace), i niewiem czy dobrze kojarze ale chyba jest opcja ze photoshop robi kopie bezpieczenstwa poprzedniego zapianego pliku. Czy jest mozliwosc zebym odzyskal moja prace??

W Photoshopie nie ma czegoś takiego jak autobackup. Jak chcesz mieć kopię, to zapisujesz pod inną nazwą ("Save As" lub "Save A Copy").

Możliwość odzysku pracy byłaby, gdybyś zrobił backup na płycie CD lub DVD, ew. skopiował pracę w inne miejsce na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miecze robiłem na plikach wideo, wiec jedyny sluszny sposob to uzycie After Effects'a.

Samo zrobienie świecącej pałki nie jest trudne.

Bawimy się w rotoscoping, czyli w skrócie tworzenie animacji na podstawie referencji. Forma animacji poklatkowej.

I tutaj właśnie pojawia się cały trud, a właściwie monotonia. Dajmy na to mamy ujęcie 60 sekundowe, wykorzystany jeden miecz świetlny. W ciągu jednej sekundy kamera nagrywa 30 klatek - prosta matematyka, 30 klatek mnożymy przez 60 sekund.

Daje nam to 1800 klatek.

Co bardzo ważne, żeby uzyskać jak najlepszy efekt musimy w każdej klatce dokładnie 'obrysowac' maską zarys naszego miecza świetlnego (czyli poprostu kij od miotly trzymany przez aktora :P ).

Nie bawimy się w żadnej motion shapy, czy inne inteligentne przemiaszczenie się maski na podstawie klatek kluczowych. Efekt wyszedłby słabo. Reasumując - mamy 1800 klatek monotonii. A co jeżeli w scenie pojawiają się dwa miecze ? To liczbę klatek x2 :)

Efekty jakie mozemy uzyskac sa naprawde swietne, polecam filmiki Ryan'a Wieber'a, w szczegolnosci Ryan vs Dorkman.

Ten koleś jest moim zdaniem wyjatkowym specem od tworzenia własnie pojedynkow na miecze swietlne :)

Wiadomo, same efekty komputerowe to nie wszystko. Wazne jest tez odpowiednie nakrecenie materialu wideo i sama gra aktorska. Uwierzcie mi bicie sie na 'miotly' do tego tak zeby to efektownie wygladalo nie jest latwe :P Probowalem i naprawde nakrecenie czegos porzadnego jest ciezkie :) Choreografia to chyba najwazniejszy element, kiepska pograzy nawet film ze swietnymi efektami. Swietną zabiją kiepskie efekty :P

Troche wprawdzie nie w temacie, bo ten mowi o Photoshopie. Z drugiej strony After Effects też ze stajni Adobe, wiec moze moderatorzy beda łaskawi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...