Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niko14

Najlepszy wynik w 3DMark

Polecane posty

Na domyslnych. Program w wersji demo. A skad pytanie? Wysoki? Za wysoki? Na poczatku (przed podkreceniem procesora i pamieci) mialem ok. 19000. Chyba, ze chodzi o ustawienie komputera. Ale to podalem wczesniej: A3000+@2500MHz/1GB DDR@417MHz i GF7600 na dziewiczych ustawieniach (560/1400). Jesli sa jakies watpliwosci co do prawdziwosci wyniku moge zrobic test raz jeszcze i podeslac link do zrzutu ekranu z wynikiem... 3DMark bardzo reaguje na podkrecanie procesora, a to chyba jeszcze nie wszystko, co uda mi sie wycisnac z mojego, wiec mysle, ze wynik moglby byc jeszcze troche wyzszy. W 3DMarku 2003 zmiany przed i po podkreceniu byly juz znacznie mniej efektowne, a w 2005 - znikome...

Pozdrawiam.

<edit>

Wczoraj wypadlo odrobine lepiej (wylaczylem kilka programow dzialajacych w tle): http://kruk.microchip.net.pl/3dmark.jpg i

http://kruk.microchip.net.pl/3dmark2.jpg

--->RoZy - jaki masz procesor? Ja na Bartonie 2600/1024DDR@333MHz i GF6600GT mam w okolicach 15000 [Mam 2 komputery - moj i mojej drugiej polowy - stad raz pisze o Bartonie, a raz o A3000+]

</edit>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej słabo - mój GF6600 ma niewiele mniej :P Testowanie najnowszych kart tym antykiem co ma 5 lat nie ma sensu. Tak sposób renderingu jaki on bada już w najnowszysch kartach jest marginalizowany - tu bardziej już CPU ma wpływ na wynik. Pokręc proca mocniej a wynik jeszcze skoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta gł.: Gigabyte K8NF-9, nForce4-4X, Dual DDR400, SATA, RAID, FW, GBLAN, ATX.

Proc: AMD Athlon 64 3200+ Mancherster

Karta graf: Gigabyte GeForce 6600GT 128MB DDR

RAM: Kingston 2 x 512MB 400MHz DDR Non-ECC CL3, timing 3-3-3

3D Mark 01 SE: 21347 na max detalach.

Przed chwilką zrobiłem sobie testa.

Karta graficzna podkręcona na 550/1100.

Obudowa bardzo ciepła.

Wynik:

3dmark01se1me.th.jpg

Komentarz: ocb?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką zrobiłem sobie testa.

(...)

Komentarz: ocb?!

Dość ciekawy wynik. :D Można się lekko załamać. :lol: Tylko ciekawe co spowodowalo taką liczbę punktów? :? Może licznik w 3DMarku się przekręcił i zapomniał wstawić 2 lub 3 z przodu ;/ Spróbuj jeszcze raz, bo może to był jednorazowy wyskok, albo trzeba patcha wgrać do tej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp ten sam. Podkręciłem jeszcze nieco kartę - 200pkt do przodu. Raczej to nie patch, bo 3D Mark`a 2001 SE mam na kompie od początku i bez przerwy w tej samej wersji. Nie możliwe chyba, żeby się przeterminował...

EDYTA: Zaraz sobie przetestuję tą kupę złomu w 2003.

EDYTA 2:

Proszę bardzo. Wyniki z 3DMark 2003:

3dmark20039ve.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawk

Wynik bardzo slaby. Powino byc co w okolicach 8 - 9 tys. A tu slabo. Zrob format. Zobacz ustawienia w biosie.

Za radą mojego przyjaciela Mruczka sprawdziłem w opcjach karty, co tam też jest poustawiane. I rzeczywiście było nieźle: AA i anizo na full; jakość - jak najwyższa. Oczywiście pozmieniałem wszystko na jak najniższe wartości (AA i anizo - zależnie od aplikacji) i odpaliłem testy:

3DMark 2001 SE: 13738 (bez AA i low - 500 punktów do przodu)

3DMark 2003: 9020

Z tego drugiego testu jestem bardzo zadowolony i wszystko powinno wrócić do normy. Ale mojej maszynce format i tak się należy. :clown:

Dzięki, Mryous. :*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w sterownikach można jeszcze wybrać profil wydajności specjalnie dla 3DMarka. Moze udało by sie uczknać jeszcze kilka punkciaków? ;]

Tak, udało się. Wynik 3-krotnie gorszy od tamtego, bowiem profil "3DMark`owy" ustawia wszystko na maksa, żeby wycisnąć jak najwięcej z kompa.

Tak więc wyłączyłem w ustawieniach karty wszystkie badziewia i wtedy dopiero poprawiłem swój wynik. Teraz wynosi on (najlepszy) 9128 punktów (3DMark 2003).

Ej, a co z moim wynikiem w 3D MARK 2003? Wyżej wymieniony jest. Podbno słabo, czemu? Mam ustawienia w sterach na maxymalnąjakość obrazu.

Zmień wszystko na najniższą jakość, czyli największą wydajność. I podkręć kartę. Wzrost punktów gwarantowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie te profile powinny byc pod to, żeby wydajność wzrastała.

Zerknąłem na właściwości tego profilu i wszystko jest ustawione na wydajność, więc nie wiem jak to mozliwe u Ciebie. AA i Anizo pod kontrolą aplikacji [czyt 3DMark], najwyzsza wydajnosc, v-sync wylaczone i inne niepotrzebne smiecie wiec powinno fruwac :P

U mnie profile dają minimalny wzrost wydajnosci [Doom3 np.]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś nie teges we wszystkich profilach: wszystko wyłączone i wysoka wydajność. Nie wiem, ja tego nie zmieniałem, ale nie wydaje mi się, że tak powinno być. ;)

Nie wiem, czy to zależy od wrsji sterowników, ale mam 91.31.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A 64 3500+ Venice;2x512 RAM;GF6600GT @ 561/1132;MSI K8N Neo4;bezawaryjny,czteroletni dysk Samsung 40GB 5400 obr.;ModeCom 400W.

3DMark 2001-19667

2003- 9204

2005- 3928

Temperatury:karta 55-65,Athlon 42-50.

Pozdrawiam.

Eee... Tak jakby trochę mało jak na taki sprzęt. Ja mam do was pytanie. Kolega mówi, że ma ponad 12 tysięcy pkt w 3DMarku 2003 a jego sprzęt to: Sempron 64 3000+, 1GB ram ddr2 Kingstona, GeForce 6600 turbo force (8 potoków, 475/550, 128 mb, 128 bit)... To chyba najważniejsze... Wydaje mi się, że wałkował... Wkońcu Semprony nie są zbyt dobre...

To ja na moim sprzęcie (Celeron 2400@2900, 512 ram ddr2 Kingstona, GeForce 6800GS [12 potoków, 450@490/1200@1280, 128 mb, 128 bit]) miałem ok 9800 pkt... Co myślicie? Mówił prawdę, czy kłamał, żeby zrobić wrażenie(bo kupił nowego kompa, właśnie te parametry)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo slabe te wyniki. Cos Ci sie namieszalo w systemie. Ja mam wolniejsza wersje Twojej karty a wyniki mam lepsze jak widac. Odinztsluj z rejestru stare (regcleanerem np) i zainstaluj najnowsze. Wtedy bedziesz mial wyniki jeszcze wyzsze niz te, co podales na poczatku :) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...