Skocz do zawartości

Co wybrać PS3 czy PC


java

Polecane posty

Nie zauważyliście, że dyskusja o wyższości jednego nad drugim zeszła całkowicie na kontrolery i wygodę operowania nimi? Bo np. co jest nie tak w graniu na konsoli w fps? Że pad niewygodny? Owszem, bardzo źle grało mi się na konsoli w takie gry. A jakby tak podłączyć do konsoli klawiaturę i mysz? Ale mam na myśli jakieś naprawdę działające rozwiązanie. Tak, jak na pc. I znów co stoi na przeszkodzie do pc podłączyć pada i naparzać w slashery, bijatyki itp. Gdyby tak jeszcze na pc były tego typu gry. te kilka wyjątków tylko potwierdza regułę. Także okazuje się, że tak naprawdę platforma nie ma znaczenia? Wszystko rozbija się o te nieszczęsne kontrolery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No owszem że platforma ma znaczenie! Przecież to co innego grać w grę na konsoli z niską rozdzielczościa textur i bez antialiasingu... do tego w stałej liczbie 32 FPS co na PC jest słabym wynikiem. Na PC możemy sie cieszyć prawdziwymi texturami w HD a nie skalowanymi przez konsole z jakiś 1024x768, jeżeli mamy dobry komputer pogramy sobie z np. 60 FPS a nawet więcej, no i do tego mamy karty dźwiękowe które miażdżą dźwięk z konsol. Nie mówię już nawet o instalacji modów które przedłużają żywotność gry. My mamy platformy typu steam i xfire a wy na swoich PS3 nie macie nic, xbox'owcy mają swój Xbox live! więc tutaj wygrywaja z PS3. A co do kontrolerów, na PC można mieć każdy kontroler a na konsoli nie :) (wykluczam EyeToy'e i inne natale bo to dla każuali i dzieci)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, użytkownicy PS3 mamy PSN, a nie "nic", miło, że znasz się na rzeczy... :P

I wiesz co, grałem w GRID na konsoli i PC (na wysokich detalach) i szczerze powiedziawszy, różnica jest niemal niezauważalna. Może taka, że więcej ździebełek trawy na poboczu widać, albo kamyczków.

Ja przyznam, że PS3 kupiłem... Emm... Tzn. brat kupił, głównie dla exclusive'ów. Ale nie stałem się nagle konsolowcem-każualowcem, cały czas gram na pececie. Właściwie to obie platformy to dla mnie taka sama zabawa i radość z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McChicken

jeszcze bardziej się pogrążasz i robisz z siebie coraz większe pośmiewisko oby tak dalej ;]

stałej liczbie 32 FPS

zmierzyłeś to nawet nie mając konsolki? Dobry jesteś ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć konsoli, przeczytałem to kiedyś nie pamiętam gdzie.Chętnie zalazł bym to ponownie żeby pokazać. A poza tym, wystarczy zobaczyć u kolegi konsolowca.

@michi93

Idąc takim torem "pogrążania się" powiem ci że dla mnie to ty się pogrążasz i robisz pośmiewisko bo masz inne zdanie odemnie... Nie podałeś jeszcze żadnych argumentów ani nie wniosłeś nic do tematu a twój każdy post można już uznać za schemat: McChicken pogrąża się +1 , zgadzam się z kimś kto myśli jak ja, od siebie 0 lub powtarzam co było już wcześniej powiedziane. No a z tym dopiekaniem... dawno nikt mi nie dopiekł więc czekam, ale jak dalej będziesz mi tak "dopiekać" to się do końca roku nie upiekę :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź linka bo ciekaw bardzo jestem tego pomiaru ;], u kolegi konsolowca i u siebie w Full HD/HD Redy granica płynności jest zachowana cały czas i jest to więcej niż 32FPS ;]

Ja się pogrążam ? Fajnie, bardzo się z tego powodu cieszę ;] Mam inne zdanie bo mi wolno takie mieć i nie bronię tego nikomu. Co od mojego poziomu nie tobie jest to oceniać ;], nie podałem argumentów? MI się wydaje, że to co miałem napisać już napisałem i jak na razie nic nowego nie muszę pisać.

Co do dopiekanie jeśli chciał bym się pastwić nad każdym takim jak ty załapał bym bana po zalogowaniu się na FA ;]

dźwiękowe które miażdżą dźwięk z konso

ciekawe rzeczy mówisz masz coś na potwierdzenie tego?

My mamy platformy typu steam i xfire a wy na swoich PS3 nie macie nic, xbox'owcy mają swój Xbox live!

Steam ok, xfire a do czego to potrzebne?Xbox live tak jest i z tego co kojarzę to nawet trzeba za niego zapłacić ;]

PS3 nie macie

;]

My, użytkownicy PS3 mamy PSN, a nie "nic", miło, że znasz się na rzeczy...

Nic dodać nic ująć ;]

na PC można mieć każdy kontroler a na konsoli nie

A to co za bajki opowiadasz?

(wykluczam EyeToy'e i inne natale bo to dla każuali i dzieci)

LOL, bez komentarza ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I konsola i PC maja swoje 'sprzetowe' exclusivy. Tylko na PC mozna miec myszke z prawdziwego zdarzenia. Myszke, ktora ma dobry sensor i pozwala na naprawde precyzyjne ruchy. I taka, ktora w grach nie dziala w systemie skokowym jak pad. Na konsoli zas mozna miec natala i tym podobne ustrojstwa. Jesli patrzymy na konsole i PC pod katem kontrolerow to wiele zalezy od tego czy jestesmy kazualem. Jesli tak to Natal i rozdzka od Sony dadza nam maaase zabawy. Jesli nie to lepiej wybrac PC i walczyc przy uzyciu myszki, ktora ma wieksze mozliwosci i nie ogranicza gracza.

Dla mnie konsole nie podobaja sie rowniez ze wzgledu na mocno kazualowy multi. Jakims wymiataczem na padzie nie jestem (w koncu gram na moim x'ie tylko jesli komp nie dziala), ale i tak jak gralem w Halo 3 i GoW2 to bylo jakos latwo. To moze byc krzywdzace, ale ta latwosc wynikala nie ze slabego skilla graczy (czesto pod tym wzgledem mnie przewyzszali), ale faktu, ze nikt z nich nie wpadl na pomysl, ze podczas gry mozna MYSLEC. Kilka razy udalo mi sie spotkac z graczami, ktorzy mieli mikrofony i wtedy gra byla duzo lepsza i nawet pojawila sie jakas wspolpraca, ale.. to byly wyjatki. Dla mnie zas taka anonimowosc (powodowana przez brak jakiejkolwiek komunakacji i brak dedykow) nie odpowiada. Na PC w multi masz serwery i znasz stalych bywalcow, zaprzyjazniasz sie z innymi graczam itd. Tego mi najbardziej brakuje na konsolach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle professor mnie wyręczy w napisaniu posta :)

Ale jednak coś powiem :P McCkicken: po pierwsze to Ty nie dajesz tu żadnych argumentów odnośnie wyższości PC nad konsolami.

po drugie to jak Ty możesz widzieć ile klatek wyświetlanych jest na ekranie podczas graniu na PS3 ? Masz benchmark w oczach ? :)

po trzecie to Ty tutaj się pogrążasz, i sprawdź poprzednie strony to zobaczysz argumenty wszystkich którym

zarzucasz brak argumentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak Ty możesz widzieć ile klatek wyświetlanych jest na ekranie podczas graniu na PS3 ? Masz benchmark w oczach ?

Pisałem wcześniej że gdzieś to czytałem tylko że nie mogę znaleźć tego drugi raz >.>

A argumenty? podawałem ich wiele

1. Jakość grafiki (rozdzielczość textur, efekty, fizyka ect)

2.

na PC można mieć każdy kontroler a na konsoli nie

3.

My mamy platformy typu steam i xfire
darmowe, nie płatne. A takie PSN nie umwya się do steam'a

4. Ilość i jakość gatunków na PC

5. Sklepowe ceny gier

a za konsolą? Mało coś tego...

1. Cena platformy

2. Dużo exclusive'ów

3. ...nie ma więcej :) no może damy że dzięki konsolom każuale mają w co grać

I jeszcze notka do @UP

Ty jesteś PC'towiec czy konsolowiec? bo ja widzę że twoje posty idą nie w tym kierunku bo zaczynasz atakować nie tą stronę co trzeba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy69 podejście do sprawy OK ;]

McChicken A mnie pewnie nazwiesz konsolowcem + jakieś bluzgi ???

1. Jakość grafiki (rozdzielczość textur, efekty, fizyka ect)

Jeszcze raz spytam masz PS3, że wystawiasz takie opinie?Jeśli programistą się chce to potrafią pokazać na co stać konsole a przeciętny PC miał by z tym problemy.

na PC można mieć każdy kontroler a na konsoli nie

Do konsoli nie???Ciekawe.

A takie PSN nie umwya się do steam'a

Masz konsolę? Korzystałeś kiedykolwiek z PSN?

darmowe, nie płatne

PSN jest darmowy...

Ilość i jakość gatunków na PC

Mnie tam gier na konsole nie brakuje ...

sklepowe ceny gier

Nie wszystkie gry na konsolę kosztują miliony ;[

a za konsolą? Mało coś tego...

Za konsolą jest jeszcze jeden mocny argument- klimat.

No dobra twoje "argumenty" obalone jak dla mnie, czekam na kolejną porcję ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy michi93 - czy mozesz mi wyjasnic o co ci chodzi w ostatnim argumencie? Nie rozumiem co ma klimat gry do platformy, na ktorej gramy... Wytlumacz jasniej, bo akurat ten argument jest godny McChickena.

Co do cen gier - nawet jesli gra na konsole jest tania to na PC kosztuje o kilkadziesiat zlotych taniej. To, ze ogolna cena gry nie jest (dla ciebie) wysoka to zaden argument, bo kazdy ma wlasna opinie na temat tego, czy gry sa warte swojej ceny.

Nawiazujac do tego co powiedzial RoZy kilka stron wczesniej, ze roznica 50-100zl nie jest duza: czyli jesli moge miec dwie gry w cenie jednej to malo? Poza tym jesli kupimy 10 gier w ciagu roku to na PC zaoszczedzimy co najmniej 500zl. I wtedy jakos te upgrady nie staja sie drogie, bo wydajac 500zl w ciagu dwoch lat na upgrade kolejne 500zl zostaje w naszej kieszeni. A wiecej zmieniac nie trzeba poniewaz jak juz pisalem wymagania gier od 2007 roku za bardzo sie nie zmienily.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Professor00179

Już tłumaczę, bo widzisz ja z kumplami mamy takie gry w które lepiej gra nam się na konsoli na przykład FIFA czy jakieś mordobicia i tworzy się klimat gry której nie jesteś w stanie uzyskać na PC. Oczywiście na PC też są takie gry w, które nie grali byśmy na konsoli bo właśnie brakuje tego klimatu.I nie tylko my tak mamy ;]

Trochę niedokładnie ten argument napisałem, mam to jeszcze jakoś jaśniej tłumaczyć czy tak starczy (chyba się połapiesz)?

Co do ceny gier da się fajną grę kupić za 80-100zł i sprawi nam trochę frajdy więc z tymi cenami nie jest najgorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Professor00179

To że na PC kupisz 2 gry w cenie 1 to może jest lepiej, ale zważywszy na jakość gier konsolowych a PC'towych to mam pewne wątpliwości.

Gry na konsole tworzone są staranniej. Może gier na PS3 jest mniej niż na PC, ale w przypadku tej pierwszej to są same perełki, których nie znajdziesz na PC. Killzone 2, Good of War 3, Gran turismo, itp. Nie mówię że na PC niema takich exclusive'ów, ale ja chciałbym konsolkę.

Oczywiście jestem za PC, ale jednak taki PS3 fajnie mieć w domu, no nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym pogral na PS3, ale nie mam na to czasu - od rana do wieczora siedze na PC>;D W zwiazku z matura potrzebowalem drugiego kompa w domu wiec kupilem sprzet nadajacy sie do grania na full detalach (wspomniany Phenom II x3 ze starego kompa i GF9800) i teraz juz nawet nie mysle o konsolach. Mam wlasnego kompa i nikt na niego nie wchodzi kiecy ja na nim siedze.:D Co do gier - to zalezy. Faktem jest, ze tworcy gier traktuja PCowocow jak smieci, ale mozna znalesc gry, ktore na PC sa lepsze niz na konsolach np. popularny ostatnio BC2. Oczywisice gra zostala nalezycie przystosowana do konsol co sie objawia nieco zmienionym systemem celowania (tzn. inne uczucie gdy celujesz w nowym BC2, a inne w starych bardzo PCowych czesciach) i brakiem mozliwosci padniecia na glebe zeby konsolowcom latwiej bylo wymierzyc. Niestety, nawet jesli nie mozna sie czolgac to na konsolach jest duzo trudniej ubic kogos z ponad 100m z SMG. Na PC z takich odleglosci zabijam z pistolem bez zadnych problemow - czesto wygrywajac ze snajperami (za co dzisiaj dostalem kicka:/). Jak widac sa gry lepsze na PC. Jednak to zalezy od tego w jakie gry gramy i czy tworcy ulubionego gatunku dobrze traktuja platforme, na ktorej gramy.

@michi93 - teraz czaje o co ci chodzilo z tym argumentem.:D Rzeczywsice klimacik mordobic jest na konsolach znacznie ciekawszy. Ja co prawda w takie gry nie gram, ale to duza zaleta. Dla mnie zas PC jest swietny jesli chodzi o horrory. Siedzac blisko ekranu znacznie bardziej sie odbiera wszystkie bodzce z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby klimaciku przy graniu online z teamspeak'iem w teamie kumpli to już nie klimacik? Czy granie w liero na jednym kompie w 2 osoby to nie klimacik? A jakby bijatyki wychodziły na PC też można by kompa podpiąć pod TV i plejać z kumplem i niczym by się klimacik nie różnił.

Do konsoli nie???Ciekawe.

Wszystkie niestandardowe kontrolery np. do symulatorów lotnictwa. No i oczywiście profesjonalne myszki i klawiatury

A mnie pewnie nazwiesz konsolowcem + jakieś bluzgi

A z chęcią! Ty konsolowcu + jakieś bluzgi

PSN jest darmowy...

Ale xbox live! już nie :> a ja mówię o wszystkich konsolach bo xbox vs ps3 to już osobny temat

Mnie tam gier na konsole nie brakuje ...

No sory, ale ja wolę jakieś ambitniejsze gatunki niż nawalanki i piłka nożna. Ale jak nie brak ci RTS'ów i RPG to twoja sprawa...

Nie wszystkie gry na konsolę kosztują miliony ;[

No tak, albo stare, albo słabe których nikt nie kupuje. O używkach nie rozmawiam bo na PC też są

Jeśli programistą się chce to potrafią pokazać na co stać konsole a przeciętny PC miał by z tym problemy

Do grania nie kupuje się przeciętnych PC'tów. A poza tym w drugą stronę: Jeśli programistą się chce to potrafią pokazać na co stać PC to każda konsola udławiła by się już na menu

Masz konsolę? Korzystałeś kiedykolwiek z PSN?

Widziałem to u kolegi który ma PS3 i Xboxa, i powiem ci że z tego co widziałem mogę wywnioskować że PSN do steama jeszcze daleko. Poza tym on jest konsolowcem i woli korzystać z xbox live! niż PSN

Jeszcze raz spytam masz PS3, że wystawiasz takie opinie?

Może tak... ja w przeciwieństwie do niektórych problemów ze wzrokiem nie mam i potrafię wychwycić ładniejszą grafikę od okrojonej z efektów z którymi konsola by sobie nie dała rady

porównanie 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby klimaciku przy graniu online z teamspeak'iem w teamie kumpli to już nie klimacik? Czy granie w liero na jednym kompie w 2 osoby to nie klimacik? A jakby bijatyki wychodziły na PC też można by kompa podpiąć pod TV i plejać z kumplem i niczym by się klimacik nie różnił.

Widać nie wiesz o co z klimatem chodzi...

CYTAT

A mnie pewnie nazwiesz konsolowcem + jakieś bluzgi

A z chęcią! Ty konsolowcu + jakieś bluzgi

No i tu się najbardziej wygłupiłeś.

No sory, ale ja wolę jakieś ambitniejsze gatunki niż nawalanki i piłka nożna. Ale jak nie brak ci RTS'ów i RPG to twoja sprawa...

NA konsolę brak ambitnych gier? Coraz ciekawszych rzeczy się dowiaduję ;]

No tak, albo stare, albo słabe których nikt nie kupuje. O używkach nie rozmawiam bo na PC też są

Ani stare ani kiepskie.Ja też mówię tylko o nówkach ;]

Jeśli programistą się chce to potrafią pokazać na co stać PC to każda konsola udławiła by się już na menu

Najpopularniejszym produktem, w którym swoje zastosowanie znalazł procesor Cell, jest konsola Sony PlayStation 3. Odmiana procesorów Cell o zwiększonej wydajności dla obliczeń zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji nosi nazwę PowerXCell 8i. Ta odmiana jest wytwarzana w technologii 65 nm. Jest ona stosowana w niektórych maszynach serwerowych IBM, w tym w superkomputerach Nautilus i Roadrunner.

oże tak... ja w przeciwieństwie do niektórych problemów ze wzrokiem nie mam i potrafię wychwycić ładniejszą grafikę od okrojonej z efektów z którymi konsola by sobie nie dała rady

porównanie 1

porównanie 2

porównanie 3

Filmiki z youtube nie są dla mnie żadnym argumentem ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 i xbox 360 to to samo

No i tu się najbardziej wygłupiłeś.

nie chciałem dostać ostrzeżenia... ale może nie dla ciebie ale dla mnie "konsolowiec" to już obraza

NA konsolę brak ambitnych gier? Coraz ciekawszych rzeczy się dowiaduję ;]

żadkość

Twój długi cytat z wikipedii

komputer korzysta z karty graficznej która liczy kilkukrotnie szybciej niż procesor, nie trafiłeś. Nie można porównywać maszyn o zupełnie innej budowie bo to jak porównywać rower do samochodu. A jeżeli porównania z youtube nie są dla ciebie przekonywujące to i tak nikt cię nie przekona więc nawet nie będe próbować... Sami twórcy gier mówią że przy konwersjach na PC podwyższają rozdzielczość textur. Widać według konsolowców niższa rodzielczość textur + skalowanie przez ich konsolkę daje lepszą grafikę

Widać nie wiesz o co z klimatem chodzi...

w ogóle określenie że konsola ma "klimat" jest bez sensu. Klimat może mieć gra,film,książka,planeta ale nie urządzenie. A jeżeli chodzi ci o wspólne siedzenie przed TV i granie w coś to mówiłem że PC umożliwia dokładnie to samo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, no weźcie go. Brak ambitnych gier na konsole? A przypomnieć, że jak jeszcze raczkowałeś, to powstało takie cudeńko jak Silent Hill, którego super PC nie uświadczył? A z nowszych - Heavy Rain i nadchodzące Alan Wake, toż przecież gry "ambitne" pełną gębą, w których bardziej od wartkiej akcji liczy się gra na uczuciach gracza. Bo to chyba są ambitne gry, prawda? Chyba, że używasz innej definicji tego słowa...

Już nie wspominam, że dużo tytułów konsolowych jest też na PC-tach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 i xbox 360 to to samo

Tym jednym zdaniem udowodniłeś że nie masz jakiegokolwiek pojęcia o tym co mówisz.

żadkość

Zgadzam się, gry ambitne to rzadkość, ale i na PC i na PS3

komputer korzysta z karty graficznej która liczy kilkukrotnie szybciej niż procesor, nie trafiłeś.

To konsola nie ma karty graficznej, czy PC procesora?

Sami twórcy gier mówią że przy konwersjach na PC podwyższają rozdzielczość textur.

Zauważysz na 27 calowym monitorze różnicę pomiędzy FullHD i HD ready nie używając mikroskopu?

w ogóle określenie że konsola ma "klimat" jest bez sensu.

Tu się zgadzam. I określenie że PC i określenie że konsola ma klimat to głupota

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam. I określenie że PC i określenie że konsola ma klimat to głupota

James jak to pisałem chodziło mi o granie, gra na konsoli w pewne gry wprowadza Cię "klimat"(nie wiem jak to inaczej nazwać) i tak samo jest z graniem na PC.

Zauważysz na 27 calowym monitorze różnicę pomiędzy FullHD i HD ready nie używając mikroskopu?

Jak on FPS na oko mierzy to to też pewnie widzi, ja niestety jestem pozbawiony takiego daru ;[

PS3 i xbox 360 to to samo

Po napisaniu tego stwierdzenia przez Ciebie zaniechałem rozmowy z tobą bo nie wiem kiedy się z podłogi pozbieram i narobiłeś sobie więcej wrogów niż Ci się wydaje takim stwierdzeniem.

nie chciałem dostać ostrzeżenia... ale może nie dla ciebie ale dla mnie "konsolowiec" to już obraza

a ja nie jestem aż tak bardzo ograniczony żeby mnie to miało urazić/obrazić, tylko mnie tym stwierdzeniem rozśmieszyłeś ;]

, nazwać mnie konsolowcem :rozpacz::puknijsie::blink::laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh::ohmy:

Jeszcze co do kwestii technicznych nie będę się z tobą wdawał w rozmowę o tym bo niestety o działaniu PC masz wiedzę mniejszą od mojej i nie che mi się wszystkiego tłumaczyć od 0. ';]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 i xbox 360 to to samo

:ohmy:

Teraz to mnie na serio rozwaliłeś... A porównanie typu "obie są konsolami" nie wchodzą w grę...

McChicken

Wszystkie twoje argumenty po prostu wgniatają cię coraz głębiej w piach... nie wiem do czego zmierzasz ? A na dodatek głupoty, typu że widzisz ile jest klatek na sekundę na PS3, albo że widzisz minimalne zmiany w teksturach... Po prostu szkoda gadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...