Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

java

Co wybrać PS3 czy PC

Polecane posty

@cinekcool

Jak konsole podłączy się pod 42calowy telewizor to obraz jest niewyraźny, albo przynajmniej mniej wyraźniejszy niż na kompie w roździelczości 1280/1024.

A tak w ogóle to kupiłem Geforce'a 9800GTX+ rok temu za 600 zł i spisuje się baaaaardzo dobrze. Nowsze gry może troszkę się zacinają na max detalach (need for speed, colin mc'rae dirt 2) ale na domyślnych, czyli na coś pomiędzy średnimi a wysokimi (bo nowe gry dostosowują grafę do kompa np: colin mc'rae dirt 2) i jest dobrze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim obraz jest bardzo nieostry jesli grasz na duzym TV. Mam w domu plazmowa 43" i tytuly wygladaja slabo, bo gry na konsole maja za mala rozdzialke na taki ekran.

Ty na X360 grasz czy na PS2 albo X0?

Konsole mają rozdzielczość właśnie idealną dla takich telewizorów...No chyba, że łączysz taki Tv z konsolą przez eurozłącze/chinche...o_O

Z tego co wiem gry na konsole (x360:P) nie obsluguja rozdzialki na TV 42/43" w full HD. Dlatego obraz JEST niewyrazny i mimo lepszej grafiki niz na moim starym kompie (Intel Pentium 4 i GF6600GT) wcale sie tego nie czulo, bo na kompie z rozdzialka 1280x1024 bylem w stanie dostrzec wiecej szczegolow. PS3 obsluguje rozdzialke 1920x1080 (czy jakos tak), ale zbyt wiele gier z tego nie korzysta, bo jak juz pisalem wiekszosc tytulow z tej konsoli jest ograniczanych do poziomu x'a. A on ma nizsza maksymalna rozdzialke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat krew mnie zalewa. Większość tutaj osób które się wypowiadają w tym temacie nie mają pojęcia o konsolach- typowi PeCetowcy(powoduje to, że wiele osób ma takie a nie inne zdanie o tym sprzęcie). Pamięta ktoś "artykuł" na Onecie o mitach na temat konsol?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze wielu ludzi przytacza ten artykul zamiast samemu podac kilka argumentow i je uzasadnic.:P Wiele razy slyszalem o tym artykule, a raz nawet probowalem to cos przeczytac. Jakos nie znalazlem tam nic czego tutaj ktos by nie przytoczyl. A skoro cie krew zalewa to moze zamiast pisac o tym (jakby to nas obchodzilo) napiszesz DLACZEGO nie zgadzasz sie z naszym stanowiskiem? Prosze tylko o dokladne uzasadnienie.

Przy okazji - to, ze wypowiadamy sie zle o danego typu sprzecie i zle wplywa to na jego reputacje dziala w obie strony. Konsolowcy caly czas gadaja glupoty o kompach kosztujacych po 5 tysiecy zlotych i tak powstaly mity o niebotycznie drogich piecach. A za mniej niz 2000zl mozna kupic kompa silniejszego niz dowolna konsola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie odpowiedni temat, ale odpowiem na posta, bo wlasnie obejrzalem filmik na stronie glownej CDA. Ogolnie to bardzo slabo to wygladalo. Ja w Halo 3 na moim x'ie gralem lepiej niz ten gosciu poslugujacy sie tym ustrojstwem. Caly filmik to raczej marna zacheta do kupna i to mnie sklania do myslenia, ze ta 'myszka' jest kupa. Przeciez na filmiku powinni pokazac swoj produkt od jak najlepszej strony, a jak widac tego nie zrobili. To sugeruje dwa mozliwe rozwiazania:

- tworcom nie udalo sie stworzyc czegos co byloby lepsze niz pad i pokazali 'to co mieli, bo cos musieli'

- tworcy nie przejmuja sie takimi szczegolami i po prostu walneli gameplay w polaczeniu z urzadzeniem

Pierwszego tlumaczyc nie trzeba. Druga opcja zas oznacza, ze designerzy nie przejmuja sie za bardzo produktem i nie szczegolnie obchodzi ich sprzedaz/jakosc owego produktu. W kazdym razie filmik co najmniej nie powala (nuda...) i zadnych nadzieji we mnie nie wzbudzil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat krew mnie zalewa. Większość tutaj osób które się wypowiadają w tym temacie nie mają pojęcia o konsolach- typowi PeCetowcy(powoduje to, że wiele osób ma takie a nie inne zdanie o tym sprzęcie). Pamięta ktoś "artykuł" na Onecie o mitach na temat konsol?

Pamiętam też równie bzdurną kontrę do tamtego tekstu "spod pióra" jakiegoś redaktorka z PSXE. No ale pewnie dla Ciebie ta kontra to była czysta prawda prosto w oczy...

No i jak wyżej: jakoś konsolowcy powtarzają mity o PC i to jest ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PC piractwo rosnie glownie przez samych tworcow, ktorzy utrudniaja zycie uczciwym uzytkownikom. Na PS3 nie ma g*** zabezpieczen takich jak te od UBI na PC. Znam co najmniej 2 osoby (w anglii jak ktos piraci to sie z tym nie kryje tylko chwali..._, ktore juz zapowiedzialy, ze beda probowac - bo jeszcze nie wiedza czy i jak ktos obszedl zabezpieczenia UBI - spiracic Splinter Cella wlasnie przez te durne zabezpieczenia. Poza tym gry na konsole sa odpowiednio do nich dostosowane, a na PC od jakiegos czasu obsluga myszki to szczyt mozliwosci tworcow. Nie ma sie co dziwic, ze tworcy wola wydawac gre na konsolach kiedy gracze PCowi maja dosc takiego traktowania i zostaja przy starych tytulach. Jakby zamiast sprawdzania ile tytulow sprzedaje sie na jaka platforme podac statystyki ilu graczy na PC gra (i z tego powodu nie kupi innej gry) w gry takie jak CS1.6, CSS, CSCZ CoD2, CoD4, WoW, Eve Online, Battleforge, Battlefieldy (wszystkie), GW i Lineage i Lineage II to nagle okazaloby sie, ze na PC jest kilkakrotnie wiecej graczy niz na konsolach. Problem w tym, ze takich statystyk sie zrobic nie da, a gacze zainteresowani takimi tytulami co wymienilem nie zwracaja uwagi na zwykle porty z konsol, bo sa one gorsze niz gry, ktore oni juz maja. Sam gram w CSS i ta jedyna gra sprawila, ze nie kupilem WIELU tytulow juz od kilku lat, bo zal mi wydawac kasy na gry, ktore nie sa nawet w polowie przystosowane do PC tak dobrze jak CS.

Tworcy zas wszystko tlumacza piractwem... Bardzo madry tekst na temat piractwa na PC ma pewien forumowicz, ktory wypowiadal sie ostatnio w temacie o Supreme Commanderze (dyskusje o grach). Prawie 2000 slow na temat tego jak to tworcy (i piractwo) zabijaja nasza platforme.

Chcialbym tez zwrocic uwage, ze to w interesie wielkich koncernow sprzedawac gry na konsolach. Na zachodzie az sie czuje pewna 'anty-propagadne' PC. W sytuacji gdy gra na Pc sprzedaje sie za ?30, a na konsole za ?40 to wiadomo, ze znacznie bardziej oplacalne jest sprzedawac gre na konsoli (nikt mi nigdy nie wmowi, ze oplata licencyjna to dodatkowe ?10 od pudelka...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie producenci gier wolą konsole, gdyż z racji tego, że teraz kompy mają już lepszą grafikę niż konsole, to nie chce im się robić np: lepszej jakości tekstury, które na kompach ładnie by wyglądały, a konsole tego nie uciągną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym radził tylko PC, od konsoli można zachorować na "casualię" :(

Dobre. Biorąc pod uwagę, że większość tytułów z konsol jest też na PC, a exclusivy do "casualowych" gier nie należą...

@wlosek - producenci preferują konsolę, bo patrzą na Zachód, a tam większość graczy ma konsole. Taki np. CDP preferuje PC, bo jest z Polski i wie jaka jest sytuacja, że PC-towcy są raczej większością. Argument grafiki często się pojawia, a dla mnie różnice między konsolą a PC często są kosmetyczne (np. w Race Driver: GRID).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konsole sa za bardzo scasualowane. Fakt, ze pojawiaja sie tam w wiekszosci te same gry nie zmienia tego 'uczucia', ktore mam (przypuszczam, ze jeden z poprzednich forumowicz rowniez) zasiadajac do konsoli. Czuje sie jakby tworcy mnie traktowali jak np. ta osobe, ktora pozwala McDonalda za to, ze kawa byla goraca...

Na PC takie problemy pojawiaja sie rzadziej, a w multi spotykam graczy grajacych na wyzszym poziomie. Dlatego wole PC.

@up - roznic w grafice za bardzo nie widac, bo jak napisal wlosek - tworcom nie chce sie pracowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać PS3 czy PC, kiedyś jako zatwardziały pecetowiec powiedział bym że to pytanie retoryczne, ale teraz po dłuższym zastanowienie to jednak wybór nie jest jednoznaczny, era świetność PC już powoli mija, gry pokroju Baldur's Gate, Fallout nie powstają, piractwo się szerzy, producenci olewają sobie zdanie graczy, powoli zaczyna brakować gier robionych z pasją, liczą się tylko pieniądze, wymagania sprzętowe są coraz większe, rozumiem postęp :), ale kupowanie co chwila nowych sprzętów nie jest fajne, tym bardziej że kosztują niemałe pieniądze, w przypadku konsoli wystarczy włożyć płytkę do napędu, grafika rzeczywiście może się wydawać gorsza ale wole już to niż męczenie się z uruchomieniem gry ma minimalnych detalach, przy czym już widoczki nie jest tak cudowne. Co do "causalowości" gier na PS3, to prawda że są takie, ale są też gry dla bardziej wymagających graczy, tak samo na PC są gry dla "niedzielnych" graczy i dla hardcorowców. I nie rozmumiem po co te kłótnie, niech każdy gra na czym lubi, i nie obrzucajacie się nawzajem mięsem bo to nie ma sensu, od kąd pamiętam zawsze była taka pseudo wojna miedzy graczami obu platform, kiedyś byłem po stronie PC, teraz jestem na granicy i wołam o pokój bracia :tongue:.

A teraz co do pytanie to chyba zależy od preferencji gracza, czy lubi się zrelaksować na kanapie przed telewizorkiem, czy siedzieć przed monitorem i męczyć nowe taktyki w RTS, pakować swoją postać w jakimś MMO, co oczywiście nie jest złe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje sie jakby tworcy mnie traktowali jak np. ta osobe, ktora pozwala McDonalda za to, ze kawa byla goraca...

Bez sensu :P

Znaczy - grając w BioShocka na konsoli, czujesz się "każualowo", a na PC już bardziej "hardkorowo"? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Bardziej nawiążę do tematu niż toczącej się teraz dyskusji(nie wiem o czym nie chciało mi się czytać).

Jeśli ktoś ma dylemat co do wyboru między PS3 a PC to :

-na początek porozglądać się za grami,gatunki itp.

-czy ktoś jest w stanie nauczyć sie grać na padzie

-kasa, większości osób się wydaje, że konsole są drogie co moim zdaniem mija się z prawdą. Konsole są tańsze i nic tego nie zmieni przynajmniej na razie taka sytuacja się nie zapowiada, żeby mieć wypasionego kompa i chcieć cały czas grać na max detalach trzeba mieć jakąś wiedzę na temat PC i bardzo dużo kasy.

Ja mam PS3(PS3 40Gb i mi starcza ponieważ mało ostatnimi czasy gram więc konsolka przede wszystkim za odtwarzacz BD robi) i PC(nie jeden by powiedział, że wypasiony czy coś już się z paroma takimi opiniami spotkałem ale PC mam średniego)

Wybór między PS3 a PC dla mnie jest prosta jeśli ktoś nie ma dużo kasy na wydanie jej na ciągłe zmiany w PC i chce grać bez żadnych problemów to bierze PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...