Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

java

Co wybrać PS3 czy PC

Polecane posty

Hmm lepszą grafikę? Przy tytułach multiplatformowych niekoniecznie :) A rozdziałka 1280 x 720( lub 1360 x 768) wrażenia dziś nie robi. Sprawa prosta: sprzęt nie tylko do grania: PC- tańsze gry, raz złożony wystarczy spokojnie na długi czas,tytuły multiplatformowe zazwyczaj są bardziej dopracowane lub poszerzane o zawartość DLC( za friko), obsługa wyższych rozdzielczości i tesktury lepszej jakości większe zróżnicowanie gatunkowe, oraz mody, mody, mody. Żywotność gry wzrasta wielokrotnie. Jak kupujesz gry tylko w tradycyjnych sklepach: zwróci się dość szybko. Nie prawdą jest to, że do PC trzeba ciągle dokładać, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ze względu na tytuły multiplatformowem, wymagania zmieniają się nieznacznie. Jeśli natomiast chcesz urządzenia do grania w najnowsze gry, bez przejmowania się tym, czy pójdą, lubisz efektowne gry akcji, bijatyki itp to możesz wziąść konsolę. Mimo wszystko ze względu na ceny gier jest to średni interes. Ja sam przymierzam się do zmiany maszynki i będę brał PC i znów wystarczy mi na 4-5 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC kupujesz gdy:

Na sprzęt możesz wydać więcej i będziesz mógł robić upgrade co 2-3 lata. Gry są tańsze i jest ich więcej. PC jest także niezastąpiony jeżeli chodzi o sprawy MMO.

Konsolę kupujesz gdy:

Masz mniejszy budżet na sprzęt. Gry są co prawda droższe, ale w przypadku PC cenę wydatki na granie/rok równoważy upgrade sprzętu.

Tak więc naprawdę wszystko rozgrywa się o te parę tytułów dostępnych wyłącznie na jednej z

tych platform.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za PS3 przemawiać powinno także pewne urządzenie (w rodzaju przejściówki), które pozwala na grę z dowolną myszką i klawiaturą.

Jak wiemy jednak, konsole powinny kojarzyć się z wygodą: duży ekran, kanapa i te sprawy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zmontować sobie proste i przenośne stanowisko do gry na zestawie mysz + klawa. Może taka gra byłaby nieco mniej komfortowa, ale w przypadku niektórych gatunków o wiele bardziej precyzyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej wspomniał o grafice na PS3 i PC. Według mnie PC ma lepszą, ale o wygląd nie możemy się jednak za bardzo spierać- opinii jest wiele. PC ma natomiast większą moc obliczeniową.

A co do wypowiedzi Sandro- jakość gier to też opinia. Grałem trochę w konsolowe shootery, ( HALO 3 ODST, KZ 2), ale mnie bardziej podobają się te PC. Fakt, może podobać ci się to bardziej, nie krytykuję. Lecz np. w shooterach(np. nowy CoD) bardzo często atakują nas od tyłu. Na Konsoli dłużej trwa obrót, niż na myszce. Chyba tylko w RE:5 widziałem tylko system błyskawicznego obrotu.

Teraz trochę mniej poważnie:

Na konsoli: no złaź już, chcę pooglądać M jak Miłość

PC: złaź, muszę na N-K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mam komputer już przeszło 3 lata, prawda że jak kupowałem był bardzo dobry, jednak cały czas większość nowych gier mogę odpalić na full detalach, może nie na ultra ale na wysokich tak. I używam kompa także do pracy, więc w sumie radziłbym PC-ta. Ale jakbym miał więcej kasy może kupiłbym Xboxa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od danego osobnika. Ja zostaje wierny blaszakowi. Dla mnie on jest najlepszy. Można sobie włączyć muzykę, połazić po necie, podczas ściągania patha do gry można pykać sobie w coś innego :) Moja przygoda z konsolą skończyła się prawie 10 lat temu, gdy Pegasus odmówił posłuszeństwa i nie chciało mi się go po raz kolejny naprawiać :)

PC jest jednak bardziej wszechstronne. Chociaż dla kilku tytułów mógłbym sobie kupić konsolę. Ale jeśli ktoś nie ma grubego portfela to i PC i konsola będzie dobrym rozwiązaniem. Chyba, że musi sobie po necie pobuszować, to już wybór jest oczywisty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś tylko do grania to bierz PS3 bez wachania. Ale jeśli chcesz gry i inne funkcje (gg, skype itd...) i masz dużo kasy, to komputer :)

Przecież PC jest oszczędniejszym wyborem oO. Popatrz na cene gier na PS3, a na PC. Za nową grę na PS3, masz 2 nówki na PC + jakaś klasyka. I co się bardziej opłaca? Poza tym do konsoli trzeba mieć dobry ekran, by stwierdzić, że grafika jest lepsza niż na PC, co jest kolejnym kosztem.

To się popisałeś!! Pięknie. Piec oszczędniejszy. Wskaż mi łaskawie grę wydaną powiedzmy w drugiej połowie 2009 roku, która ruszy (i będzie śmigać jak należy w hi resie) na sprzęcie powiedzmy z 2005 roku. Na rynku komputerów to już epoka, jak nie dwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to się popisałeś pisaniem truizmów :) O ile sprzęt z 2005 czy 2006 będzie już za stary( nie mówiąc o tym, że wtedy tak wysokie rozdzielczości nie były używane), to obecnie składany powinien wystarczyć na dłużej, bo wymagania od jakiś 2 lat stoją niemalże w miejscu( efekt wprowadzenia obecnej generacji konsol) i jeśli się zmieniają to nieznacznie. Jeśli już porównujemy, to obecne kompy z obecnymi konsolami, bo założyciel tematu nie kupi( jeśli się zdecyduje) kompa z 2005 czy 2006 roku. Poza tym, co powiesz na wprowadzenie PS4 i kolejnego Xboxa w 2012? Przecież te konsole miały wystarczyć na dłużej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Może gry przestały wymuszać w tak szybkim tempie zmianę podzespołów komputera, ale na pewno nie można stwierdzić, że praktycznie wymagania stoją w miejscu i to od dwóch lat. A PS 3 nie starcza na dłużej?? Wydana została 11 listopada 2006 roku. Załóżmy, że pobędzie jeszcze ze 2 lata na topie, ponieważ Sony zanim wypuści konsolę następnej generacji musi do końca wyssać możliwości zarabiania kasy przez trójkę, a ta ma duży potencjał. PlayStation 2 w tym roku obchodzić będzie 10 urodziny, i co? Produkcja dobrych tytułów na tą platformę dalej kwitnie a znajdź mi producenta co wypuści na rynek gierkę na sprzęt z 2000 roku. BRAK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy

Jestem posiadaczem PC i X-pudła 360

Osobiście nie potrafie porównać Konsoli do PC.

Bo to zupełnie co innego

Do rozrywki oczywiscie Ps3. To konsola przeznaczona głównie do gier oraz oglądania filmów blue-ray. Moża też w zależności od pomysłów posłużyć jako podstawka pod ulubiony kubek na kawe, ładna ozdoba pod telewizorem, podpórka na książki, przycisk do papieru itp itp. zależy co komu do głowy wpadnie

Najpierw należy sie zastanowic co jest komu bardziej potrzebne.

Jesli nie chcemy nic poza graniem, oglądaniem filmów, odtwarzaniem muzyki etc kupujemy konsole.

PC zawsze będzie wszechstronniejszy, można go modyfikować jak sie komu podoba, może służyć tak samo do rozrywki jak i do pracy.

Ja np pracując w biurze nie wyobrażam sobie pisania pism itp. na konsoli.

Patrząc strikte z perspektywy gier PS3 pada przy PC cenami gier.

Jednak jeśli chodzi o unikalne i ciekawe tytuły, PS3 stoi na przedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Jeśli zależy Ci tylko na graniu, to wybierz PS3. Jest o połowę tańszy od dobrego kompa, nie będziesz musiał wymieniać komponentów, żeby działały nowe gry. Ponadto możesz podłączyć internet i kożystać z przeglądarki. Jedyną wadą są ceny gier. Wiele tytułów kupisz za ok. 100 zł., jednak nowości to wydatek rzędu 220 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To logiczne, że jak sobie kupisz kompa upgreadujesz to masz spokój przez 2-4 max 5 lat, czyli przez prawie całą generację konsoli. Poza tym gry na konsole za te 4 lata będą wychodziły z gorzą grafą, gdyż konsola się sama nie upgraeduje, tzn, że konsola też ma swoje ograniczenia (karta graficzna, procek itp.), a na PC będzie można kupić nową kartę graficzną (chociaż wtedy może wyjdzie jakieś ps4 i xbox 720?) i grać na wyższych detalach. Ale teraz na konsolach detale i tak są średnie, choćby dlatego, że nie ma tam wygładzania krawędzi i paru innych rzeczy, których one nie obsługują (ps3 ma jakiegoś geforce 7900, a to nowe chyba nie jest). Ja mam GeForca 9800GTX+ i sprawuje się dobrze. Ale najważniejsze jest to, że na PC możesz w każdej chwili nacisnąć przycisk start i wyjść z gry na pulpit, a na konsolach trzeba wyjść z gry (i co podskoczycie?). A ludzie uważający, że gra na kompa z przed dwóch lat bedzie się ciąć na minimum datalach, to oni po prostu się nie znają .Ci co mówią, że PC służą dogrania w gry tylko takie jak WOW (nie grałem, nie gram, nie będę grał, to jest według mnie lipa),Heroes 3 (fajne było, właśnie, BYŁO) i CS to się mogą w dupę pocałować, gdyż pewnie mają jakiegoś 10letniego kompa i im żadne gry oprócz tych nie chodzą. A piraci, też mogą się w dupę pocałować. Mam jakieś 50 (z czego ok. połowa to wydania premierowa za stówę) tytułów i żaden nie jest piracony. To tylko przez nich rynek PC ubożeje.

A teraz zalety:

PC:

DirectX 11 (wszystko nie jest kanciate)

Wygładzanie krawędzi

Pełniaki z CDA wychodzą na PC

Można się pobawić suwakami z detalimi

Jest myszka, a ona i tak lepiej się sprawdza w FPSach (jak grałem na padzie to miałem takie wrażenie, że jestem w jakiś sposób ograniczony)

Przycisk start

Gry są tańsze

Karty graficzne po roku (może dwóch) tanieją o jakieś 50-70%

Nie trzeba zbierać durnych achiewmentów, by mieć 100% (chyba, że, niektórzy to lubią)

Lepiej się gra w strategie

Kompa tak łatwo ci nie ukradną

Nie pali się czerwona lampka świadcząca o przegrzaniu się Xa.

Można pada podłączyć

Nikt ci co chwila przed ekranem nie przechodzi

PS3 i Xbox (o innych to już żal wspominać)

Fajnie (według konsolowców, nie mnie) gra się w gry akcji i wyścigówki

Nie trzeba ugraedować

Uncharted 2 i gry od Ubisoftu i Rockstar wcześniej wychodzą na konsole

Nie ma piractwa na ps3 (choć i tak już niedługo będzie)

Mass Effect 2 na PS3 nie wyszedł a Dragon Age to grafe na konsolach ma taką , że aż prosi o pomstę do nieba

Wiedźmina nie ma

Wady konsoli:

Żeby zagrać trzeba płytkę wsadzić, a na kompach np: Battlefield Bad Company 2, Modern Warfare i te gry od Ubi z zabepieczeniem to bez płyty chodzą

Jak ma się jeden TV w domu to mniej grasz, bo ktoś coś cały czas coś ogląda

Na konsoli nie da się pisać (znaczy się da tylko, że dosyć dziwnie)

Do konsoli nie da się włożyć dyskietki (ktoś jeszcze ich używa? bo ja nie)

Nie można drukować zdjęć z konsoli

Nawet Call of Duty classic, czyli pierwszy cod z 2003 roku (tak ten z edycji kolekcjonerskiej MW2) nie ma detali na max

Na większych telewizorach obraz jest nie wyraźny

Przegrzewanie się (tylko w wypadku xa)

Nie ma Xbox live w polsce

Na xboxie trzeba płacić za internet

NAJLEPIEJ MIEĆ TO I TO, a tak na poważnie to ja wolę PC :D, bo jak masz duuuuuużo kasy to możesz zrobić takiego potwora, któremu konsolki nie będą sięgały nawet do pięt (ja już zbieram) :D

Obejrzyjcie to

Jak są tam jakieś błędy to przepraszam, ale nie chciało mi się tego czytać i chciało mi się spać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I PC i konsole mają swoje wady i zalety, ja osobiście wolę PC lecz nie pogram se w Killzone 2, God of war 3,Forza motorsport, Gears of war 2, ale za to na PC jest większy wybór gier, lepsza grafa i za mniejszą cenę kupuję gierki. Żeby pograć w gry które wyżej wymieniłem idę do kolegi (on ma konsolę). Nie mam zamiaru kupować konsoli bo jak mi się przegrzeje (XBOX 360) to muszę wydać ponad tysiaka na nówkę, a tak to wymieniam procka/kartę graficzną i gotowe. Jestem za blaszakiem. :jezyk2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge byc dosc obiektywny (jesli mozna tak powiedziec o osobistej opinii:P) bo mam x'a i PC. Jesli grasz w strzelanki to doradzam PC. Na konsolach nie jest zle i strzelanki oczywiscie daja mase frajdy, ale jesli mialbys wybor miedzy rajdem 'malucha' i wyscigami F1 to rachunek jest prosty. Co nie znaczy, ze rajdy poczciwego 'malucha' nie maja uroku i gdy sie przyzwyczaic to jest OK.:) Jesli lubisz czasem pograc w cos ambitniejszego jak np. strategie to konsole sa calkowicie skresnole. Pomijajac fakt, ze wiele genialnych strategii nie wychodzi na nich w ogole to sterowanie na padzie mija sie z celem. Granie w samochodowki - dla komfortu i wiekszej frajdy z zabawy potrzebny jest pad. Tylko czy to zaleta konsol? Moim zdaniem NIE, bo kazdy PCowy gracz pada ma. Juz kilka lat temu stal sie standardem jesli ktos wykorzystuje PC do grania. Za to pady z konsol sa czesto lepszej jakosci niz to co mozna nabyc do PC (choc mozna zagrozenie zredukowac kupujac drozszy model).

Jest tez grafika. Nigdy nie postrzegalem sie za jakiegos fana wystrzalowej grafiki, bo gram w oldschoolowe produkcje i wcale mi grafa nie przezkadza, ale na konsolach nie jest za dobrze. Przede wszystkim obraz jest bardzo nieostry jesli grasz na duzym TV. Mam w domu plazmowa 43" i tytuly wygladaja slabo, bo gry na konsole maja za mala rozdzialke na taki ekran. Nie kazdy to musi widziec lub zwracac na to roznice, ale ja zanim kupilem x'a to gralem na PC przez wiele lat i ta roznica 'boli' moje oczy.:D Poza tym jak ktos juz pisal - na TV (jesli nie masz wlasnego) rzadko ma sie okazje zagrac. Jakby nie patrzec telewizor jest zdominowany przez ludzi poswiecajacych cenny czas na tak zacofana rozrywke jak ogladanie filmow.:P Jesli masz wlasny TV (lub spory monitor, ktory spisze sie lepiej) to ten problem masz z glowy.

Co do cen - PS3 jest duzo tansze niz dobry komp. Ale nawet komp z karta graficzna 9800GT (czyli z chipem pochodzacy z 2006 roku!) wystarcza do wieksozsci nowych gier z zapasem. A taka karta graficzna jest dostepna od ~400zl. Reszta komponentow nie ma tak duzego wplywu na wydajnosc w grach i mozna na niej smialo oszczedzic kilka stow. W dodatku komp z taka grafika starczy spokojnie do konca obecnej generacji konsol, bo juz teraz je wyprzedza. No PS3 jest silniejsze, ale gry na ta platforme sa ograniczane do poziomu x'a (z drobnymi wyjatkami pokroju Uncharted 2). A taki komp spokojnie kupisz duzo ponizej 2000zl. I co roznica miedzy konsola duza? Tak, ale teraz dodajmy ceny gier. Na konsole nowa gra kosztuje duuuzo drozej i albo zredukujesz liczbe zakupowanych produkcji, albo szybko przebijesz cene PC i kilku premierowych gier. Mozna wprawdzie kupowac uzywane gry, ale na PC tez jest taka mozliwosc. Nie zawsze co prawda, ale mozna tak robic. Poza tym nie zawsze trzeba, bo PCowe gry na kompa kosztuja grosze jesli kupisz je w sieci. Mozna tam kupic oryginalne, nowe gry na PC taniej niz uzywki na konsolach, a to duzy argument.

Teraz czas na najwieksza zalete konsol - wsparcie tworcow i producentow. Nie ma sie co oszukiwac, ale najwieksi giganci branzy tacy jak UBi, Activision i EA udowodnili, ze PCowi gracze to dla nich SMIECIE. Kupujac oryginalna gre czesto dostajemy produkt sprawiajacy wiecej problemow niz mozna to sobie wyobrazic. Wszystko oczywiscie przez zabezpieczenia przed piratami. A co na to piraci? Smieja sie z uczciwych uzytkownikow majac znacznie wieksza swobode od nich i grajac w gre za free bez zadnych problemow. W dodatko to co ostatnio zrobilo Activision przekracza wszelkie granice. Nie chodzi o brak dedykow poniewaz to decyzja tworcow czy chca zeby gracze PC mieli dedyki, czy nie. Chodzi o calkowity brak 'opieki' nad serwerami w MW2. Na konsolach sa specialne Teamy oddelegowane do banowania i karania graczy, ktorzy irytuja innych lub czituja. Na PC nie ma nikogo takiego, a wlasnie przez brak dedykow zaden z graczy nie moze samemu nikogo wywalic z gry. Glosno (nie bez powodow) jest ostatnio takze o UBI, ktore wprost pokazalo, ze ma kazdego gracza PC za zlodzieja i zaczelo traktowac uczciwych graczy jak potencjalnych piratow. To naprawde swiadczy o tym jaki stosunek do graczy PC maja tworcy gier. I jest to prawdopodobnie najwieksza wada PC. W dodatku na konsolach sa dobre exclusivy i gry pojawiaja sie wczesniej. Chociaz moim zdaniem to ostatnio to taki argument na sile, bo kogo to naprawde obchodzi czy gra ukaze sie 1.5-2 tygodnie pozniej? Sa oczywiscie wieksze poslizgi, ale to raczej wyjatki.

Chcialbym takze zauwazyc, ze PC tez ma swietne exclusivy. Company of Heroes, Down of War, World of Warcraft, Eve Online, Lineage, CS, Arma II, Crysis i naprawde wiele, wiele innych gier, o ktorych czesto sie zapomina kiedy mowi sie o grach dostepnych wylacznie na okreslona platforme.

I jeszcze raz podkresle to co niektorzy przedmowcy. Wymagania gier na PC stoja w miejscu, bo konsole sie przeciez nie rozwijaja. Dobry PC z koncowki 2007 (8800GT) pozwoli uruchomic kazda gre wydawana nawet dzisiaj. Nie odpalimy jej w full detalach? Nie musimy, bo medium detale i tak sa lepsze niz na jakiejkolwiek konsoli. Bardzo mnie smieszy jak konsolowcy pisza o wymaganiach sprzetowych gier na PC, bo naprawde nic o tym nie wiecie. Karty z serii GF8800 pojawily sie pod koniec 2006 roku i do teraz radza sobie bardzo dobrze. A juz to co napisal koles o kompie z 2005 roku to jakas perfidna kpina - wtedy miales moze PS3, co? Nie? To po co porownujesz do PS3 kompa z tamtej daty?

Z gory przepraszam za literowki, bo juz prawei spie.:D Za dowod do mojej tezy o kartach graficznych podam fakt, ze mam kompa z GF9800. W praktyce roznica w wydajnosci miedzy tym modelem, a karta z 2007 (GF8800GT) jest taka, ze moja ciagnie mniej energii. Nie jest wydajniejsza nawet o 5%. I jakos sobie gram w BC2 na full detalach i niczym sie nie przejmuje. Do teraz nie mialem zadnej 'scinki'.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim obraz jest bardzo nieostry jesli grasz na duzym TV. Mam w domu plazmowa 43" i tytuly wygladaja slabo, bo gry na konsole maja za mala rozdzialke na taki ekran.

Ty na X360 grasz czy na PS2 albo X0?

Konsole mają rozdzielczość właśnie idealną dla takich telewizorów...No chyba, że łączysz taki Tv z konsolą przez eurozłącze/chinche...o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...