Skocz do zawartości

Co to za postać z gry 2


Rankin

Polecane posty

  • Odpowiedzi 8,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Do pioruna! Nie jestem pewien, który z dwojga to powiedział, ale... no cóż - będę strzelał...

Dante do "żabopodobnego" demona Dagona podczas jednego z późniejszych boss-pojedynków w grze. Po tej walce zdobywaliśmy Pandorę do naszego arsenału... wink_prosty.gif

EDIT: Upewniłem się wchodząc do gry. Teraz nie mam wątpliwości - to z całą pewnością był Dante, a konkretnie jego radośnie ironiczna uwaga do przeciwnika tuż przed walką. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Veldrash: of kors :D Wróciłem do grania w DMC4 po kilku miesiącach i tak sobie oglądałem wszystkie cut-scenki. Ech, to był prawdziwy Dante ;). W każdym bądź razie, zadajesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaiste, to były piękne czasy, że tak powiem. Dante miał wyjątkowo cięte wypowiedzi IMO w całym DMC 4 i jak teraz próbuję sobie je przypomnieć, by znaleźć tą najbardziej do mnie trafiającą... jakoś trudno. Choć "oklaski" dla Sanctusa na pewno zawarłbym w ścisłej czołówce. ; ]

Co się zaś tyczy mojej zagadki... tyci wycinek dialogu, raczej nie dosłowny, gdyż byłoby zbyt łatwo (choć i tak zagadka będzie prosta raczej):

A: To w żaden sposób nie tłumaczy, dlaczego użyłeś akurat tego, aby siebie załatać.

B: ...Była dziura...

Kim jest "A" oraz "B"? Chętnie też usłyszałbym o czym był ów dialog...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo próbowałem sobie przypomnieć, gdzie słyszałem te słowa... nie jestem do końca pewien, ale spróbuję...

Czy takich słów nie wypowiada Max Payne opisując Jacka Lupino? [jakoś tak przed walką z nim w klubie Ragna Rock... jak sądzę]

@down: ...spam? trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwie mistrzowskim był marionetkarzem - jego manipulacje choć zdałoby się subtelne, przyniosły mu wielką władzę... a jednak przy swej mądrości i zdolnościach wręcz musiał jednocześnie wykazywać nadmiar hipokryzji. Pozwalała mu na odpowiedni... "szacunek" wobec innych. Wyniosło go to do wielkości... to samo ostatecznie przyniosło mu zgubę.

Nie jest to żaden cytat czy opis z neta - to moje własne słowa - zatem google raczej nie pomoże... ;] O jaką postać może tutaj chodzić?

EDIT: Nie odniosłem wrażenia, by Gomez był mistrzem manipulacji, a w Gothica grałem niejeden raz... w każdym razie - nie, to nie o niego chodzi.

EDIT II: Sarena nie zgubiła hipokryzja. Uważał ludzi za rasę niegodną swej pozycji, uważał, że zbyt łatwo im wszystko przychodzi. Nie można jednak uważać go za hipokrytę. Szukamy dalej.

EDIT III: Nie ma obaw - sam nie zacząłem jeszcze ME 3 przechodzić, nad czym wielce boleję i mam nadzieję nadrobić to w najbliższym czasie. wink_prosty.gif Także spoilerować nie będę, gdyż nie mam jak. Krótko jednak - nie, to nie Człowiek Iluzja.

Podpowiedź I - szukajcie raczej w nieco dalszych latach, niż bliższych...

EDIT IV: Pokazuje się prawdziwa plejada wielkich postaci... dobrze. Bardzo dobrze. ;) A sądziłem, że szybko Wam, drodzy ZiZowicze pójdzie... co za tym idzie - to nie Malak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tak dawno, że mam nieco mgliste wspomnienie, ale... Doskias z Septerra Core.

@Down

Veldrash - owszem, grałem i ukończyłem. Chyba dwukrotnie, choć głowy nie dam. Raz na pewno ukończyłem. I tak, pamiętam Twoje zafiksowanie na punkcie Septerra Core :]. Cóż, szkoda, że nie trafiłem. Póki co poczekam na jakąś konkretną podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA! NIE WIERZĘ!!! Czyżby ktoś jeszcze na forum i w tym dziale pamiętał moje chorobliwe wręcz zamiłowanie do tej gry...? Chwała Ci, Stillbornie, jeśli grałeś istotnie, bo niewielu jest wybranych pośród graczy, co mieli styczność z tym cudownym dziełem...

Aczkolwiek NIE - to nie chodzi o Doskiasa, choć przyznam, że jak do tej pory on najbardziej mi pasuje do tego mojego opisu. Po prostu musiałem ten moment wspomnienia Septerry Core uwiecznić osobnym postem... ^^

Podpowiedź II - jedno słowo: fantasy.

@up: No to dobra wieść - znaczy, że nie zostałem tak całkiem przez lud z działu zapomniany. Dzięki wielkie. wink_prosty.gif A co konkretnej odpowiedzi... sądzę, że czekanie może być problematyczne tutaj, bo mam wrażenie, że jedna konkretna odpowiedź i zagadka padnie w kilka minut...

@down: To również nie jest Mistrz Li. Mówiąc o fantasy myślałem raczej o klasycznym jego przedstawieniu. Nie tak orientalnym. smile_prosty.gif

EDIT II: Niestety, "Wciąż Rodzący Się", ale Jon Irenicus również nie jest poprawną odpowiedzią. BTW - naprawdę sądziłem, że pójdzie z tym szybciej... widać udało mi się dobrze ułożyć swoją zagadkę. wink_prosty.gif

EDIT III: Nie, nie będzie to Główny Strażnik... trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...