Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

Mam

Win XP SP 1

Athlon xp 2000+ (1.7 Ghz)

384 mb ram (333 Mhz)

Radeon 9200 SE

A skoro polecasz Płyte Pci-E to jaka i jaka do niej karte ??

Tak zeby sie wszystko w 1000zl zmiescilo

Wydając 1000 pln raczej sie nie da... Niezależnie od tego co dokupisz. Żeby płynnie chodził Gothic 3 musisz kupić nowego kompa... Bo i procek i ramy i grafa nie wyrobią.

Najlepsze co możesz zrobić to spróbować sprzedać to co masz i kupic coś co polecaliśmy Brieg-owi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam

Win XP SP 1

Athlon xp 2000+ (1.7 Ghz)

384 mb ram (333 Mhz)

Radeon 9200 SE

A skoro polecasz Płyte Pci-E to jaka i jaka do niej karte ??

Tak zeby sie wszystko w 1000zl zmiescilo

Wydając 1000 pln raczej sie nie da... Niezależnie od tego co dokupisz. Żeby płynnie chodził Gothic 3 musisz kupić nowego kompa... Bo i procek i ramy i grafa nie wyrobią.

Najlepsze co możesz zrobić to spróbować sprzedać to co masz i kupic coś co polecaliśmy Brieg-owi

Piszac ze mam na wydanie 1000zl to mialem na mysli tylko plyte i grafike.

Czy za ta kase nic rozsadnego dla G3 nie znajde ??

I wiem ze procek to min 3 Ghz i Ram-u min 1 GB zeby jakos ten Gothic chodzil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam

Win XP SP 1

Athlon xp 2000+ (1.7 Ghz)

384 mb ram (333 Mhz)

Radeon 9200 SE

A skoro polecasz Płyte Pci-E to jaka i jaka do niej karte ??

Tak zeby sie wszystko w 1000zl zmiescilo

Wydając 1000 pln raczej sie nie da... Niezależnie od tego co dokupisz. Żeby płynnie chodził Gothic 3 musisz kupić nowego kompa... Bo i procek i ramy i grafa nie wyrobią.

Najlepsze co możesz zrobić to spróbować sprzedać to co masz i kupic coś co polecaliśmy Brieg-owi

Piszac ze mam na wydanie 1000zl to mialem na mysli tylko plyte i grafike.

Czy za ta kase nic rozsadnego dla G3 nie znajde ??

I wiem ze procek to min 3 Ghz i Ram-u min 1 GB zeby jakos ten Gothic chodzil.

Wiesz co do procka to spokojnie wystarczalby Intel Core 2 Duo po podkrecniu (do 3 ghz nie trzeba zmieniac wentylatora)

1GB Ramu to tez da rade na proLine kosztuje 355 zł .

Tylko problem by byl z plyta glowna:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac ze mam na wydanie 1000zl to mialem na mysli tylko plyte i grafike.

Czy za ta kase nic rozsadnego dla G3 nie znajde ??

I wiem ze procek to min 3 Ghz i Ram-u min 1 GB zeby jakos ten Gothic chodzil.

Nie chodzi tu o Gigahertze bo w tej chwili nie jest to już wyznacznik wydajności. Po porstu masz sprzęt którego nie da się rozbudować. (Procek na Socket A, DDR i grafa na AGP) Do Gothica musiałbyś na pewno zmienić procek (co wiązało by się na pewno ze zmianą płyty), grafikę (przy czym na AGP jedyne co zostaje to 7800GS za cenę za którą nie opłaca się go kupić) i dokupieniem Ramu (przy czym do 333 następnych nie dokupisz więc wchodzi w grę tylko zamiana na nowe czyli najpewniej DDR2) do tego nowy zasilacz żeby to wszytko uciągnąć... Jeszcze jakieś pytania ? Generalnie potrzebne jakieś 3000 pln na nowego kompa. kropka

Jędza odnośnie twoich pytań - PO CO ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na panoramicznym monitorze o nominalnej rozdzielczości 1440x900 (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30611) można grać w gry w rozdzielczości 1280x1024, bez ryzyka utraty jakości obrazu. Oraz jeżeli ktoś miał doświadczenia z takim monitorem to proszę o napisanie o jakości obrazu.

Nie miałem nigdy parnoramika ale raczej nie. Do tego są odpowiednie rozdzielczości ekranu. Dla normalnego jest to max 1028x1024 (LCD), a dla panoramicznego to -1449x900.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chlopaki myślicie o takim konfigu : komp ma być do około 2000-2200

:arrow: MSI K9N Neo-F nForce 550 s.AM2 PCI-E - 279.00

:arrow: Athlon 64 3000+ Orleans AM2 BOX - 285.00

:arrow: Midi ATX Tracer TRO-112 Proton 4Life 400 - 135.00

:arrow: Geil 1GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra 4 - 509.00

:arrow: Seagate ST3160811AS 160GB sATA II - 209.00

:arrow: Galaxy GF 7600GS 256MB 128Bit PCI-E DDR3 Zalman - 545.00

:arrow: NEC ND-4571A LabelFlash DVD-RAM Black - 125.00

:arrow: Logitech 931157-0600 B85 UltraX Optical - 55.00

Ogółem wyszło 2172 zł.

Co sądzicie o tym konfigu?? mówcie co zmienić itp.

PS. Czy pójdą na nim najnowsze gry w chociaż średnio-wysokich detalach ??

Ahh i jak myślicie zasiłka z obudowy wytrzyma ten konfig czy trzeba się zaopatrzyć w jakiś markowy zasilacz??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam maly problemik, a nie chce zakladac osobnego tematu, wiec wrzucam tutaj.

otoz mam trzy wiatraczki do obudowy: 2x120 mm i 1x80 mm. Dwa duze maja koncowki: 3pin z jednym zoltym kablem(chyba kontrola obrotow?) oraz molex meski(kable czarny i czerwony) z rozgalezieniem na zenski(4 kabelki, zolty, czerwony i 2 czarne). Natomiast maly wiatraczek ma tylko dwa molexy. The question arises, jak to podlaczyc, tzn. podpialem dwa 3pinowe zlacza do plyty glownej w miejsce wentylatorkow i zastanawiam sie czy te wiatraczki trzeba molexami podlaczyc jeden do drugiego i wtedy do molexa w zasilaczu czy kazdy z osobna do wolnych molexow zasilacza? Nie jestem pewien, bo pierwszy raz bede instalowal wiatraczek w obudowie, poprzedni komp tego nie wymagal :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez z problemem... Chce kupic karte graficzna (Radeon 9800 Pro) i nie jestem pewny co do zasilacza (tzn. czy wystarczy). Gdy zmienie karte, bede mial:

-Radeon 9800 Pro

-Celeron 2.0 GHz

-2x256MB SDRAM

-karta dzwiekowa wbudowana

- i wlasnie zasilacz: Codegen 300W

I zastanawiam sie czy ten zasilacz wystarczy, czy trzeba bedzie kupic inny. A jesli to drugie to jaki? Bardzo prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bioly74:

Wydaje mi się, że przepłacasz na pamięciach ponad 100 złotych. Goodramy działajace w dualu mozna dostać i za 384 złote. Co prawda 533, ale nie wydaje mi się, aby dla wydajności komputera było to aż tak istotne.

Po za tym jesteś absolutnie pewien, że potrzebujesz nowej klwiatury i nie masz działającej nagrywarki?

Ja przy podobnej klasie cenowej myślę o takim komputerze:

- GeForce PCI-E 7600GT Palit XpertVision NE/7600GT 527.00

- WD Caviar SE 160 GB (ATA/300, 8MB, 7200) WD1600JS 221.00

- Take Me Zeta 263 (czarny) (bez zasilacza) 84.00

- Gigabyte GA-M55plus-S3G 295.00

- AMD Athlon 64 3500+ Socket AM2 401.00

- DDR2 2x512MB PC-533 GoodRAM CL4 384.00

- Chieftec GPS-450AA-101A (450W), 189.00

Razem 2101 złotych.

Przy czym nagrywarkę wezmę starą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych Ayanami:

Powiem ci tak, że nagrywarki niestety nie mam. W moim starym kompie mam sam odtwarzacz DVD.

Akurat to nie jest klawiatura a myszka :wink: a gryzonia musze sobie kupić bo mój stary A4tech już nie wydala. Po 2 godzinnej pracy nagle staje w miejscu kursor i nie da się nic już zrobić pozostaje tylko reset.

Co do Ramu to chyba zrobie tak jak mówisz. Bo i tak niedługo po kupieniu kompa jak przyjdą dodatkowe fundusze sprzedam to 2x512 i kupię sobie 2x1024 bo widzę, że ceny spadają coraz bardziej w dół.

I moja ostatnia prośba otóż czy opłaca mi się kupować kompa na początku grudnia czy lepiej poczekać do stycznia aż święta się skończą i ceny spadną w dół ??.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moja ostatnia prośba otóż czy opłaca mi się kupować kompa na początku grudnia czy lepiej poczekać do stycznia aż święta się skończą i ceny spadną w dół ??.

Sam sobie jeszcze raz przeczytaj to pytanie i sie zastanów co się bardziej opłaca - przepłacać czy jakiś czas potem kupić taniej? Co zrobiłaby osoba, chcąca zaoszczędzić pieniądze?

A i swoją drogą nie pisz ze coś spada w dół, bo inaczej spadać nie może...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moja ostatnia prośba otóż czy opłaca mi się kupować kompa na początku grudnia czy lepiej poczekać do stycznia aż święta się skończą i ceny spadną w dół ??.

Stawiając problem w ten sposób najbardziej ci się opłaca kupić kartkę papieru, długopis i jakąś grę planszową. Komputery starzeją się cały czas, ceny spadającały czas i tak naprawdę zakup nigdy nie będzie opłacalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem w prezencie kompa

plyta asus p5b delux wifi

proc 6600

ram 1 gb 800 mgh

dysk 250

i karte 7300 gt

reszta nie wazna bo chodzi mi o to czy pojda mi na tym nowe gry szczegolnie oblivion czy mam wymienic karte graficzna i jesli tak to jaki zasilacz potrzebuje bo w kompie mam 500

monitor lcd 1280 na 1000 cos tam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dosć nietypowy problem..podreptałem ostatnio do mojego miejscowego sklepu komputerowego z rozpisanym składem kompa, który mają mi ściagnąć i zamowić. Okazało się, że sprzet który ja wyliczyłem na ok 3500zł wyszedł 4100zł.. i tu jest problem - musze lekko zmodyfikowac kompa tak, zeby nie stracił zbyt duzo na wydajności, a kosztował 3200zł. Oto konfiguracja kompa razem z cenami. pod konfiguracja podaje linka do cennika podzespołów, z którego mam wybierać.

Konfig:

Procesor AMD Athlon 64 x2 4200+ BOX sAM2 763zł + (to we własnym zakresie) Arctic Cooling Freezer 64 PRO do OC ;)

Gigabyte GA-M55S-S3 nForce 550 sAM2 330zł

Geil DDR2 2048MB PC667 Dual 2x1024 ULTRA 1125zł(:/) / Ram musi być dobry do OC grafiki i procka

Gigabyte GeForce 7900GS 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E 882zł

DVD-REC LiteOn SHM-165P6S DL/RAM Czarny Bulk 117zł

Obudowa I-Box Lynx 228 SG Bez Zasilacza Prescot LCD 122zł

Zasilacz Chieftec CFT-560A-12S 560W - 363zł

Razem: ~4100zł

Teraz po kolei:

Czy ceny są dobre? (tzn. nie zawyżone ;P)

Propozycje zmian

Tutaj link do cennika:

http://www.max-net.pl/komputery.htm

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem w prezencie kompa

plyta asus p5b delux wifi

proc 6600

ram 1 gb 800 mgh

dysk 250

i karte 7300 gt

reszta nie wazna bo chodzi mi o to czy pojda mi na tym nowe gry szczegolnie oblivion czy mam wymienic karte graficzna i jesli tak to jaki zasilacz potrzebuje bo w kompie mam 500

monitor lcd 1280 na 1000 cos tam

500 czego - części, mrówek, moli ...

Karta jest kiepska zwłaszcza przy takim kompie. Kup conajmniej GeForce 7900GS inaczej możesz zapomnieć o wysokich detalach w grach... (Grafika to podstawa niestety a ta jest... niezbyt dobra)

Szpileq

Najłatwiej obciąć ramy o jedną kostkę... i skoro musisz oszczędzić to zostań przy standardowym coolerze. Cóż nie można mieć wszystkiego, zwłaszcza gdy się nie ma kasy.

Poza tym za 700 pln nie opłaca się kupowac AMD. Kup Core2Duo 6300 i choćby najtańszą płytę. Wydajnośicowo i tak ci lepiej wyjdzie. A 7900GS można spokojnie kupić poniżej 800 pln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka to znowu ja.

Znalazłem super stronke dzieki czemu mozna bedzie dac odetchnaci ludzion na forum :

http://extreme.outervision.com/PSUEngine

Mozna na niej obliczyc obciazenie zasilki :)

A i w CDA w Konfiguratorze bylo napisane Zasilacz ATX 500W PIV jest godny zaufania natomiast tutaj na foorum pisaliscie

ze nie warto go brać. Kto ma racje ???

Oczywiscie seria Feel (nie Feel II).

EDIT:

Czy przekroczenie maksymalnej mocy zasilacza o 3 W grozi czymś ciemnym??? Tzn. osmolonym spalonym ??? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...