Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

Czesc wszystkim!

Mam taka prosbe. Zbieram sie do zakupu kompa, mniej więcej za jakies dwa tygodnie no i oczywiscie potrzebuje jakiejs porady co i jak kupic. Generalnie jako czlowiek pracujacy :) potrzebuje czegos na rozerwanie sie po dlugich godzinach owej pracy. Od razu mowie ze chce kompa, a nie jakas konsole, zeby nie bylo :). Do wydania mam 3500zl a musze kupic plyte glowna, procka, ramy, grafe, dysk twardy i jakis ciekawy zasilacz do tego, reszta, no poza obudowa ale tu sie cos juz znajdzie, mam z poprzedniego zestawu, wiec nie musze kupowac, ale te rzeczy jak najbardziej. Jesli ktos moglby cos sensownego doradzic i pozwalajacego na zabawe to bedzie dzwieczny :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że znowu was męczę, ale chciałbym o rade dotycząca kompa za około 3000zł jaki zestaw proponujecie?

ja złożyłem mniej więcej cos takiego

Karta graficzna X1900Xt Sapphire http://www.agito.pl/product/30780?bid=40

Procesor Intel Core Duo E6300 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30070

Płyta główna Gigabyte GA-945P-S3 Intel 945P http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31016

Pamięć 1gb http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26754

Dysk Twardy http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18949

Obudowa Chameleon X http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31363

Zasilacz Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18095no i problem jest taki, że z takim zestawem duzo odbiegam od podanych granic co z ym zrobić(a jeśli chodzi o obudowę, to strasznie mi na niej zależy a więc...)znalazlem rozwiazanie karte graficzna zmienilem na 7900GTO:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam prośbe :lol: Otóż mam do dyspozycji około 900zł i chce je tak spożytkować, aby z tego komputera (tylko 3 najważniejsze rzeczy):

-Procesor AMD Athlon XP 2400+

-Radeon 9600Pro 128MB

-768MB RAM DDR

powstała dosyć dobra maszynka do grania w najnowsze tytuły, średnie detale mi wystarczą :P Prosze o rady co należy wymienić. Z gory thx :D

Ta grafika:http://allegro.pl/item137840832_c3d_geforc...k_rohs_box.html

Do tego 1 GB RAM:http://allegro.pl/item140280801_pamiec_ram...dr_333_mhz.html

Za resztę jakiś dobry zasilacz:http://allegro.pl/item140226176_zasilacz_a...r_wydajny_.html

Pozdrawiam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci na tak postawione pytanie nie odpowie. Wymagasz by rozmówca napisał "nie, z tą kartą i tym procem nie będzie żadnych problemów". Może jeszcze ktoś powinien Ci wysłać gwarancję na to lub zwrot kosztów? Zamiast iść na łatwiznę i oczekiwać od forumowiczów gotowej recepty (wymaga sporo poszukiwań w necie) sam zajrzałbyś na parę stronek z testami kart w poszczególnych grach w połączeniu z konkrentym procem. I jesli np. G 7800 ma dychawicę (poniżej 30fps) w jakiejś grze z dobrym procem to masz gotową odpowiedź, że w tej grze twoja modernizacja na niewiele się zda. Ponadto nikt z nas nie wie jak mocno zabagniony masz system przy którym nawet 7950 GX2 może nie wyrabiać.

PS. Masz dostęp do sieci to go wykorzystaj w celach edukacyjnych - czytaj testy i recenzje sprzętu, ponadto zaglądaj na forum np. purepc.pl, tam już takie pytania napewno padały.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zamierzam wymienic karte graiczna na x800GTO na taka jak te

Moja konfiguracja to:

Procesor: Athlon XP 2000+

Grafa(to raczej niepotrzebne :P):Radek 9550

Plyta glowna:ASRock K7Upgrade-880

Ram:GoodRAM 512

Zasilacz:Gentle-350W

I własnie tu nasuwa sie pytanie- otoz nie wiem czy zasilacz wytrzyma (bo jest to badz co badz jakis no name) czyli nie wiem czy przy okazji nie bede musial wymienic zasilki...

Drugie pytanie, na mniej wiecej ile procent zostanie wykorzystana x800 na moim configu(bo o 100% sie nie ludze :/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ta konfiguracja starczy do grania w najnowsze gry? I czy wszystko bedzie działało i nie bedzie sie gryzło? No i ew. poprawki (Chociaz mysle ze jest ok)

Konfiguracja:

Płyta główna AMD AM2: Asus M2N-E nForce 570 Ultra s AM2

Procesor AMD AM2: Athlon 64 x2 3800+ s.AM2 BOX

Obudowa: Midi ATX Tracer TRO-272 Extractor 400

Pamięć DDR2: Kingston 1GB DDR2-667 Dual Chanel Kit Non-ECC

Dysk SerialATA: Seagate ST3320620AS 320GB sATA II 16MB

Grafika PCI-E: Galaxy GF 7900GS 512MB 256Bit PCI-E DDR3 Zalman 1.2 ns

Nagrywarka: LiteOn DVDRW+- SHM-165P6S OEM Black

No i czy coś dokupic? (oprocz zasilacza..) Jakies wiatraczki, czy cos? bo ja zielony i nie wiem...i z procesora chciałbym,wyciągnąć pareset MHz wiecej ;) tak ok. zeby suma wyszła 4,5Ghz (bo sam procesor wychodzi 4GHz)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! :D

mama nastepujace pytanie

planuje zakup nowego komputera-otrzymałem propozycje

HDD [sATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB ST3320620AS

Grafika [PCIE] Karta GeForce 7900GTX Asus 512MB EN7900GTX/2DHT/512M

Naped Nagrywarka DVDR LG Multi GSA-H22L OEM Ivory

FDD Stacja dyskietek SAMSUNG 1,44MB White

Obudowa [ATX] Obudowa Modecom FEEL 307 Silver

Pamiec Pamięć DDR 2x1GB PC6400 800MHz Kingmax CL5/ 677

Płyta [AMD][AM2] Płyta Asus M2N32-SLI DELUXE WIFI AP

Procesor [AM2] Procesor AMD Athlon 64 X2 4600+ BOX

Zasilacz Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

Mysz Mysz Logitech Cordless LX7 Optical Blue 931395-0914 / MX400

Klawiatura Klawiatura Logitech OEM UltraX Media USB 967568-0100

Glosniki Głośniki 5.1 Creative Inspire T6100/ Logitech X-530 5.1

cena to 5800

prosze o opinie na temat ceny(czy nie jest zbyt wygórowana)

chciałbym tez wiedziec czy bardziej opłaa sie kupic jedną karte np w/w

czy np 2 6800 w sli?????oraz cos na temat procesorów lepsze sa amd czy pentium

a i jeszcze jedna sprawa czy to prawda ze przed swietami (teraz )ceny sa szczególnie wysokie??

sorki za długi post i z góry thx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca:

@Carlos0606

Zestaw całkiem zacny aczkolwiek ja zmieniłbym grafę na MSI 7900GTO (taniej a spokojnie podkręcisz ją do GTX), proca absolutnie Core 2 Duo najlepiej E6600 (4 MB cache L2) i do tego dobrą płytę Asus lub Biostar (w Polsce kłopot z dostępnością, jest jednak sklep wysyłkowy w Niemczech który obsługuje naszą ojczyznę), zasilacz wybrałbym ciut mocniejszy by nie zmieniać gdy przyjdzie wymienić grafę na 8800. Podaj sklep to powiem czy drogo. :D Nie sądzę, by 6800 w SLI dało znaczącą przewagę nad OC 7900 GTO. Tak ceny przed świętami zazwyczaj jadą niestety w górę. Jeśli możesz wstrzymaj się do lutego lub marca.

@Szpileq

Tak jak wyżej inna grafa i płyta z procem raczej Conroe. Oczywiście w miarę możliwości finansowych. Jeśli finanse są ograniczone to zastanów się nad socket 939 - to samo co AM2 tylko na pamięciach zaoszczędzisz. Zamiast DDR2 , sprawdzone DDR o lepszych parametrach (jeśli zostały ci z poprzedniego kompa to problem z głowy).

@Arato

Według mnie dobry wybór (grafa). Na ile ją wykorzystasz - ciężko na to odpowiedzieć, po prostu nie wiem. Dorzuć absolutnie Ramu do 1GB minimum. Zasilacz przynajmniej 400W markowy, co byś spał spokojnie.

@Mablung

Jak coś wymyślisz to napisz tu. Nie martw się i nie krępuj. Zawsze coś wspólnymi siłami wykombinujemy. :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz trafnych wyborów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka plyte glowna polecilibyscie pod Core2Duo?? Rozwazam zakup E6400...czytalem opinie uzytkownikow Asusow P5B Deluxe oraz P5W DH Deluxe...wiadomo nie ma idealu ale za ta cene myslalem ze nie bedzie z nimi jakich wiekszych problemow....Jak myslicie oplaca sie jeszcze odczekac troche?? Moj obecny komp ma jakies trzy lata, wiec juz mnie szlag trafia jak go musze wlaczac, a nowa zabawka i tak do rozrywki ma sluzyc, a biorac pod uwage "zaleglosci" jakie mam to i tak nie napalam sie na DX10. I jeszcze kwestia grafy, mozecie cos polecic co bedzie choc przypominalo MSI 7900GTO?? no chyba ze wiecie gdzie mozna dostac ta karte we wrocku, bo tak przegladam oferty i cos niedostepna jest :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za jakiś czas dostane 600 zł. Chciałbym całą sumę przeznaczyć na modernizacje kompa. Tylko sam nie wiem w co.

Moj komp:

Duron 1300

256 MB RAM

ASRock K7VT4A Pro

GF 2 MX/MX400 64 MB

Q-Tec PSU 500W BigFan

Chciałbym zrobic tak zeby najnowsze gry mi chociaż chodziły. Takie jak NFS:C, BF2142 i inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello wszystkim!

Co uważacie o tymże zasilaczu: Q-Tec PSU 650W Triple Fan

Strona producenta: http://www.qtec.info/products/product.htm?artnr=14103

Allegro aukcja: http://www.allegro.pl/item139341109_650_w_...c_gwar_vat.html

Trzeba przyznać, iż jest po prostu potężny a i motyw z trzema wentylatorami mocno zachęca. No i w dodatku cena jest bardzo przystępna. Przewertowałem kilka zagranicznych recenzji i opinie na temat tego zasilacza są dosyć dobre, noty zbierał bardzo pozytywne. A co Wy uważacie?

EDIT:Sorka, zapomniałem że jest oddzielny temat poświęcony zasilaczom... Post już tam wpisany, a ten może być do wykasowania. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas dostane 600 zł. Chciałbym całą sumę przeznaczyć na modernizacje kompa. Tylko sam nie wiem w co.

Moj komp:

Duron 1300

256 MB RAM

ASRock K7VT4A Pro

GF 2 MX/MX400 64 MB

PSU 500W BigFan

Chciałbym zrobic tak zeby najnowsze gry mi chociaż chodziły. Takie jak NFS:C, BF2142 i inne.

Ja na Twoim miejscu wymieniłbym karte graficzną (np. na GeForca 6600 albo Radeona 6000, bo z tego co pamietam to nie są zbyt drogie a będą pasowaly i da sie we wszystko grać) i dokupiłbym RAMu, tak by było ponad 512, najlepiej jakbyś miał 1024 MB RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do komputera:

AMD Athlon xP 2200+ 1,80 GHZ

HD samsung 80gb

768mb ram 333MHZ

Oplaca sie kupic ta karte ? PALIT GEFORCE 6200 256BIT 256MB DDR ROHS AGP BOX ?? http://www.allegro.pl/item139417403_palit_...hs_agp_box.html

Dodam ze moja plyta glowna obslugluje wylacznie AGP x8/x4 PCI-E nie

Teraz mam GF mx440 agp x8 64mb

Prosze o rade

Dziekuje,pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno male ale 6200 nie posiada 256bitowego dostępu do pamięci. Nie wierz w takie sugestie. Co do wyboru grafy do twojego kompa to 6200 jest niezly (odczujesz sporą różnice po przesiadce z GF4MX). Choc na twoim miejscu dozbieralbym troszkę i kupiłbym coś z serii Radeon X800 do tego dołożylbym troszkę ramu i komp bylby calkiem, całkiem. Ale to tylko moja sugestia i tak jak mówilem na 6200 odczujesz znaczną różnice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6200 ma 256bitowy procesor co jest często wykorzystywane do naciągania klientów ;)

b00m jak się dobrze rozejrzysz to ze podobne pieniądze kupisz 6600, albo radka 9700/9500, które 6200 zmiatają wydajnością.

Niczego lepszego nie radze kupować, bo przy takiej reszcie bebechów będzie się nudzić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zacząć...Zbierałem dość długo kase na nowy komputer. Teraz mam koło 1800zł + to co mama dołoży, czyli pewnie koło 2500zł. Chciałbym JUż mieć nowy komp, ale wydaje mi sie, że to sie troche nie opłaca. Zastanawiam się nad terminem "na wiosne". Początkowo mialem dostać kase dopiero na wakacje, ale namówiłem mame by dała wcześcniej. Powiedzmy, że na wiosne bede miał koło 3000zł. Czy wstrzymać sie na do wiosny, czy kupić teraz?

Chciałbym kupić taki pożądny sprzęt do grania. Ma wyjść Vista, directX 10, nowe karty graficzne i RAMy, a proceszory dwu-rdzeniowe powinny troche potanieć. Czyli możliwe, że jak teraz kupie to bede miał po paru miesiącach już "zacofanego" kompa, chociaż za 3000zł nie kupi sie smoka.

Nie wiem zupelnie co zrobić...Prosze o jakąś rade.

Z góry dzięk!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krj_38

Hmm chcialbym Ci poradzić jak najlepiej...I aby wydać te pieniążki w miare dobrze lepie bedzie jednak zaczekać aż ta cała rewolucja z nowymi podzespołami ucichnie. A argumentów za takowym działaniem jest kilka i to poważnych...Pierwszy z nich to skok cen teraz zbliża się okres przedświąteczny i ceny pujdą w góre szczegolnie nowych podzespołów. Drugi argument to premiera nowych graf lepiej bedzie zakupic układ po wejściu nowych GPU (będzie taniej jeśli chodzi o starsze GPU i większy wybór). Trzeci argument, że grafy wspierające DX10 (dla zwykłego zjadacza chleba) ukażą się dopiero za kilka miesięcy. Powyższe uwarunkowania sprawiają, że lepszym momentem zakupu sprzętu będzie jednak wiosna przyszlego roku. Szczegolnie w Twoim przypadku gdzie masz określoną kwote i raczej na błędy nie miożna sobie pozwolić. Natomiast kupując kompa teraz narazisz się na ryzyko, że w momencie premiery Visty i jego nowych DX, Twój komp moze być nieco przestarzaly a co z tym idzie więcej pieniędzy będziesz musiał wydac. Wybór należy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W sumie ja się tak "rynkowo" nie znam i doceniam fachową (tak mi sie wydaje) rade. Poczekam do wiosny, popatrze jak stoją ceny sprzętów i później się bede zastanawiał. Narazie załatwiłem jeden problem z moim kompem i jeszcze troche da rade. Tak mi sie wydaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...