Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ta chyba w mario. Jak uda ci sie włączyć GRIDa albo Crysisa w max detalach w rozdzielczosci 1280x1024 i bedziesz mial 30fps to daj znac. Najważniejsza do grania w gry na max jest grafika a nie procesor. Rozsądnym minimum do tego aby komfortowo pograc jest 9600gt lub radek 3850/3870.

Co do płyty to polecam tą http://www.agito.pl/socket_775/asus_p5q.776.332489.html lub http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+P5Q+PRO

Jeżeli musisz sie zmieścic w 750zl to może ten procek http://www.agito.pl/product/330915?bid=40

natomiast jezeli mozesz troszeczke budżet przekroczyc to bierz http://www.agito.pl/product/327651?bid=40

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta chyba w mario. Jak uda ci sie włączyć GRIDa albo Crysisa w max detalach w rozdzielczosci 1280x1024 i bedziesz mial 30fps to daj znac. Najważniejsza do grania w gry na max jest grafika a nie procesor. Rozsądnym minimum do tego aby komfortowo pograc jest 9600gt lub radek 3850/3870.

Chłopie ty chyba sam nie wiesz co piszesz, w Crysisa nie pogra na high, fakt ale w GRIDa na 100%, sam mam GF8600GT i grałem w GRIDa na high a średnia fps wyszło mi 39 więc?? Najpierw pograj albo poczytaj później krytykuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowy problem mianowicie mój c2d E8400 chodzi od pewnego czasu na taktowaniu 2ghz zamiast 3... Podejrzewałem że to przez programy od płyty głównej co niby prąd oszczędzają i zmniejszają taktowania lub zwiększają, usunąłem je ale to nic nie dało w biosie pisze że mam 3ghz ale po wejściu do windy mam już 2 tylko :/ (screen z cpu z http://img504.imageshack.us/my.php?image=c...400i2ghzpq3.jpg ) Może jakiś resztki tych popsutych programów zostały w rejestrze i po wejściu do windy mi przestawiają. Niedawno zmieniałem biosa na nowszego na mojej płycie ( Asus P5Q pro) ale po zmianie były prawidłowe taktowanie proca nie wiem dokładnie kiedy to się stało więc to nie od biosa raczej.

Da sie w biosie zablokować ustawienia cpu może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest 9 właśnie w innym punkcie pisze mniej więcej coś takiego że jest ratio od mnożnika odblokowanie (min. 6 max 9) a ja mam to 6 widzie. Jest ustawianie ratio w biosie na AUTO którego nie moge zmienić właśnie by zablokować na manual najlepiej by było. Ktoś może mi to przetłumaczyć? ,, NOTE: If invalid ratio in set in CMOS then actual and setpoint values may differ'' to coś od mnożnika ale nie rozumiem co dokładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że z pojedynczymi grami jest problem na prockach 2-rdzeniowych i trzeba wyłączyć koligację w menadżerze zadań, to nie spotkałem się z innymi problemami.

A co do wydajności, to oczywiście zależy, czy mamy aplikacje potrafiące wykorzystać 2 rdzenie. Jeśli nie, to dany program będzie chodził na jednym rdzeni, a wtedy jednordzeniowiec może być wydajniejszy, jeśli jest wyżej taktowany (zakładając tu identyczną architekturę, co zwykle nie jest prawdą, bo nowsze procki często są lepiej zaprojektowane). Ogólnie rzecz biorąc, IMO lepiej mieć wielordzeniowca - nawet jeśli jakaś aplikacja zjada tylko jeden rdzeń, to drugi może się przydać do całkiem innej pracy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem... mam procka AMD Samprom 2600+ 1,61GHz chcę go podkręcić do do około 2,00GHz.

Wszystko idzie idealnie, ale nie moge przekroczyć 1,80GHz.

Tak to wygląda:

1,61GHz (stanardowo)

1,79GHz (jeszcze działa normalnie...)

1,80GHz i wyżej (włączam kompa... normalnie otwiera mi się ekran startowy i łapie totalną zawieche po czym się wyłącza.

Może ktoś mi pomoże... ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś wie, jak na tej płycie głównej się podkręca procesor?Mam athlona 3000+ i w BIOSie nie można podkręcić. Przedtem miałem GIGABYTR GA-K8NE to się dało bez problemu ale płyta miała spięcie i teraz mam tego ASUSA. W każdym razie jak ktoś wie, to dzięki za odpowiedż z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Athlona 3200 + AM2 + boxowe chłodzenie. Moje pytanie jak go podkręcić, co zrobić po kolei. Czy kupić może lepszy procek niż ten, czy podkręcać właśnie tego. Moja płyta główna to ASUS m2n-sli deluxe s. 570 AM2. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy ci pomóc podaj szczegóły model płyty głównej , modele pamięci i jakie dawałeś napiecię do poszczególnych częstotliwości i o ile zwiększałeś fsb. Nikt ci nie pomoże jeśli nie podasz szczegółów

i popierwsze masz AMD SEMPRON A NIE SAMPROM

Toooo tak .... mam:

Procesor AMD Sempron 2600+ 1,61GHz

Karta G. GIGABYTE RADEON 9550 128MB DDR

RAM 1,5GB Kinghston DDR 400MHz

Płyta Główna ABIT NF8-V2

Zasilacz Modecorn 130W

Napięcie zwiękrzyłem z: 1,500V na 1,540V

A FSB z: 200MHz na 225MHz

... i wiesz co się dzieje, bo pisałem o tym wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

Nie wiem co jest z moim kompem jak podkręcam proca to mi zara wyje wiatrak na grafie i co chwila się zatrzymuje (przedmuchałem sprężarką i jest to samo) jak obniżam takty proca to jest znowu oki. Co mam robić czy to wina zasilacza mam 450W firmy ??? za 60zł mało mocy czy jak??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...