Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Ok no wiec tak ;) Potrzebuje pomocy przy O/C tego zestawu.

Procesor : Intel Core 2 Duo E8400

Chłodzenie procesora : Thermalright Ultra 120 Extreme

Xthermal BFT 120 Pro

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG

Płyta Główna : Asus Rampage Formula

RAM : OCZ DDR2 PC2-6400 Reaper HPC 4GB (2x 2048) CL4, 800MHz

Karta Graficzna : 2x Asus Radeon EAH4870 512MB Crossfire

Zasilacz: Enermax Pro82+ 625W

HDD : Seagate Barracuda 7200.11 ST3750330AS 750 GB

Obudowa: CoolerMaster Cosmos 1000 Black-Silver

MS Windows Vista Home Premium 64-bit z SP 1

No wiec tak... obecne ustawienie wygladaja mniej wiecej tak:

Po 10 minutach

10minutv2ut7.th.jpg

http://img373.imageshack.us/img373/7609/10minutv2ut7.jpg

Po niecalej godzinie

43minutyv2dy9.th.jpg

http://img373.imageshack.us/img373/833/43minutyv2dy9.jpg

(co dziwne tutaj temperatura NB spadla... cholera wie czy to dlatego ze wentylator domowy postawilem tak ze wial wprost na bude jak poszedlem do sklepu hehe czy dlatego ze przestawilem obudowe tak ze stala dalej od sciany... albo moze poprostu sie przyzwyczaila do tej temperaturki)

Aha przy okazji wszystkei napiecia zmniejszylem o pare dziesiatych niz te ktore byly na auto i temperatura NB spadla o 2-3 stopnie niz przedtem.

po 6 godzinach nie mam screena ale CPU nie przekracza 54 stopni. Jednak NB ciagle sie waha w okolicach 60-75 stopni(nawet jak nic nie robie... nawet bez aero na pulpicie jak siedze to sie ten NB tak grzeje) i to mnie niezmiernie wkurza bo kupilem tego kompa z mysla o o/c i dlugowiecznosci a tu takie rozczarowanie :P Do tego jak widzice chlodzenie jest praktycznie bezdzwieczne w calym kompie jednak te grafiki robia taki lomot ze glowa peka przy 60% prz 100% nie slychac dzwieku z glosnikow :P ogolnie jak gram w Assasin Creed na full to wystarcza na 50% ustawic fany ale w crysis to juz za malo kolo 70 musi byc zeby nie przeskoczylo tych 70 stopni :/

Prosze o rady co zmienic zeby spadla temperatura NB... (ale nie takie zebym nie podkrecal nic...) . Albo jakies dodatkowe chlodzenie... ale jakie ? Wogole to gdzie jest ten mostek bo sam juz nie wiem :P

Chcialem tez zmienic taktowanie ramu tak przynajmniej na te 900-1000 Mhz jesli to mozliwe przy tych kosciach ale pozostajac przy cl4 (jak ustawialem 1:1 to mi przy 400 ustawialo 966+ Mhz ale wtedy jest failed overclocking;/) :P Bo CL duzo daje z 5 na 4 nie ? A w sumie co lepiej zostawic CL4 i 800Mhz czy CL5 i wykrecic wieksze taktowanie ?

Oraz jesli to mozliwe wykrecic procek do 4000 MHz i temperature NB zmniejszyc przynajmniej do tych 50-55 stopni :P

Aha nie da sie nic zrobic z chlodzeniem tyh kart ? Jakos nie wiem wyciszyc to cholerstwo bo strasznie wkurza :P (Przezucilem sie z pasywnego chlodzenia w pelni na tego potwora wiec przezylem lekki szok jak wentyle weszly na 100%)

Przy okazji (bo obiecalem ze podam jakies wyniczki). Bez podkrecania zadnego wyciagam na viscie 15k+ w 3DMark06. Po lekkim oc procka do 3.2 GHz i ram maxymalnie mialem 17k+ ale zrobilem 6 testow i srednia mi wyszla dokladnie 16643 punkty. Teraz jak widac wykrecilem troche bardziej procka do 3,6 ale jeszcze testow nie robilem bo chce pamieci troche potyrac i ten procek do 4 ghz tylko ze nie chce wstac jak go tak wykrece dlatego pisze.

Jak cos moge potem zrobic zdjecia tego potworka tylko ze obecnie mi sie nie chce hehe

PS

to jest multitematyczny post i dotyczy rowniez oc procka :P wiec nie jest to zadne off hehe

Zasady pisania postów -> wstawianie obrazków! Radzę dokładnie poczytać.

[wies.niak]

dobra dobra lepiej mi to powiedz co mam zrobic ino z tym sprzetem :P

czekaj a niby jak ktos ma cokolwiek zobaczyc na tych miniaturkach co je podmieniles ?

Przecież zrobiłem z miniaturek linki...

[wies.niak]

wcale nie :P ja dodalem pod nimi linki potem a te miniaturki to tylko miniaturki !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O NB bym się nie martwił ale jeśli możesz to najlepiej poprawić przepływ powietrza w obudowie. A wiatraków na kartach nie musisz przestawiać one pod obciążeniem będą pewnie miały około 80 stopni i im to nie szkodzi wcale. Ja bym się nie bawił w zwiększanie obrotów wentylatorów bo Ci to w sumie nic nie daje a tylko głośniej jest. A co do pamięci to jak je ustawiasz na 1:! i CL4 to im zwiększasz napięcie? JAk nie to zwiększ i powinny chodzić przy tych ustawieniach. Ale jest będziesz miał dużo na magistrali to znowu mogą ograniczać podkręcanie. Ale przy 4Ghz to raczej nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale czy 70+ stopni na NB to nie jest za duzo ?? Bo obecnie nawet jak nic nie robie to NB ma 69 Stopni... Wiec nie wiem o co chodzi :/. Ten blaszak ma zyc przynajmniej 3 lata wiec nie chce zeby mi sie przegrzal... A co do 4GHz to jak ustawiam FSB na 445 to nie wstaje wogole... Ramki mam jak widac 1.94 V ale jak podniose napiecia to nie bedzie sie jeszcze bardziej grzal NB? Bo to przez NB przechodzi wszystko z procka i ram tak ? Co do napiecia na CPU to Vcore jest teraz 1.25 V to daltego nie chce wstac na FSB 445 ?

A i jeszcze jedno odnosnie NB... Sa jakies specjalne wentyle czy cos ktore mozna by wmontowac zeby chlodzily NB ?

477a4394d60637870183dd2jw7.th.jpg

moze ktos zanznaczyc na tej fotce gdzie sie dokladnie NB znajduje ?

PS

Temperatura NB jest ciagle 66-70 stopni teraz wtedy tzn na zdjeciu wyzej po tej godzinie temperatura spadla bo postawilem wielki wentyl z przodu obudowy i w gril dmuchal (w kratki z przodu obudowy :P) i to schlodzilo o te 5 stopni NB bo byl bardzo dobry przeplyw powietrza :P Jednak nie wyobrazam sobie stawiania tam ciagle wiatraka hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sek w tym ze nie ma tam miejsca bo jest blacha tylko ze z gory gdzie sa sloty to zamiast zwyczajnych zaslepek sa takie kratki z filtrem kurzowym a za nimi jeszcze jednorazowe zaslepki na slot :/ Ja myslalem zeby jakos wentyl umiescic co by bezposrednio NB nawiewal :P A co do tej temperatury to te 70 stopni na NB to nie jest za duzo ? Teraz jak widze to NB moze "lapac" cieplo od grafiki bo w sumie leze zaraz przy sockecie od procesora ktory sie grzeje jak szalony a do tego to jest 1 karta ktora jest uzywana jakby w 100% wiec ona sie bardziej grzeje niz druga (szkoda ze nie da sie tego zmienic :/ tzn. tak zeby gorna karta byla ta "druga" hehe. A i jak zabardzo nie mam miejsca zeby wmontowac cokolwiek tam zeby ten caly NB nawiewalo bo on lezy praktycznie pod radiatorem od procka bo ten moj jest wielki :P

A co do napiec i ustawien zeby te ramy podkrecic i procek do 4000MHz to dacie jakeis rady ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale czy 70+ stopni na NB to nie jest za duzo ??

>>>Powinno być w BIOSie zabezpieczenie powyżej którego jak się zagrzeje to się system wyłącza. JAk tam nie pogrzebiesz to powinno być OK.

A co do 4GHz to jak ustawiam FSB na 445 to nie wstaje wogole...

>>>A skąd wiesz że to procek? Dalesz dzielnik na RAM? Może to RAM jużnie wyrabia takich ustawień.

Ramki mam jak widac 1.94 V ale jak podniose napiecia to nie bedzie sie jeszcze bardziej grzal NB?

>>>Nie grzał się będzie RAM

Co do napiecia na CPU to Vcore jest teraz 1.25 V to daltego nie chce wstac na FSB 445 ?

>>>Do ilu i przy jakim napięciu proc pójdzie to musisz sobie sam sprawdzić. Tylko by nie przekraczć jakiś granic rozsądku. Może też niewyrabiać NB - trzeba podnieść napięcie.

moze ktos zanznaczyc na tej fotce gdzie sie dokladnie NB znajduje ?

>>>NB jest mniej więcej w centrum płyty. Pod odkręcanym radiatorem, tam gdzie dochodzi heatpipe z SB Zmniejszyć temperaturę możesz poprzez zmianę pasty i umieszczenie wentylatora nad radiatorami.

Temperatura NB jest ciagle 66-70 stopni teraz wtedy tzn na zdjeciu wyzej po tej godzinie temperatura spadla bo postawilem wielki wentyl z przodu obudowy i w gril dmuchal (w kratki z przodu obudowy :P) i to schlodzilo o te 5 stopni NB bo byl bardzo dobry przeplyw powietrza :P Jednak nie wyobrazam sobie stawiania tam ciagle wiatraka hehe

>>>Trzeba było go z boku postawić

A co do napiec i ustawien zeby te ramy podkrecic i procek do 4000MHz to dacie jakeis rady ?

Kiedyś pisałem w tym temacie lub w tym o RAM jak to się robi - znajdź sobie :P

Generalnie najpierw kręcisz proca (RAM ustawiasz nawet na niższych parametrach nież może) Nie patrzysz na wyniki szybkości bo chodzi o określenie granicy do której proc pójdzie. Potem kręcisz RAM. Generalnie zawsze lepiej jak RAM chodzi na takiej samej prędkości szyny jak proc mawet jak musisz timingi poluzować. To sobie potem można sprawdzić z resztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ram daj 2,1-2,2V i Wtedy sprawdź czy wstanie a najlepiej przy tym zmniejsz fsb o 20Mhz i daj większe napięcie na NB.

Z tyłu obudowy masz wentylator wyciągający powietrze? Jak nie to dokup i zamontuj. Sprawdź potem stabilność procesora orthosem i jak nie będzie stabilny to powli zwiększasz napięcie aż będzie. Jeśli przy wyższych ustawienieach nie zadziałą to cofnij się bardziej z FSB żebyś wiedział mniej więcej przy jakim napięciu procesor będzie pracował poprawnie.

I metodą prób i błędu powinno Ci się udać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm

tak wentyle mam porozkladane w budzie

2 u gory wyciagajace i jeden z tylu

http://www.kowgli.pl/cosmos/c1.jpg

1 na dole wsysajacy powietrze

http://www.kowgli.pl/cosmos/c2.jpg

a zreszta tutaj macie pelno zdjec tej budy :P

http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=815

moglem wziasc chyba jednak model 1100 bo chcialem zeby bylo cicho ale z tymi kartami to sie nie da cicho :P no chyba za na 20% chlodzenia :P

Jesli ktos mialby pomysl po obejrzeniu zdjec co mozna by zmienic zeby ten cholerny NB sie troche wychlodzil prosze mi powiedziec :P Btw ten wiatrak na dole wieje dosc slabo a do tego filtr kurzowy czesto sie zapycha i wogole slabo juz wtedy wieje normalnie ma te 500-600 obrotow i ogolnie dosc slabo sie kreca te wentyle od obudowy. Moze tylko takie wrazenie odnosze przy tych grafikach bo one tak wieja ze jak ustawiam obudowe ze stoi 2 metry od sciany to po 2 godzinach jest taka sciezka goracego parkietu :P Jakbym po wegielkach rozazonych chodzil hehehe

Any way podniesc mam Vcore i postawic na 445 FSB a potem zwiekszyc DRAM na 2.0-2.1 V i dac ile MHz ? Bo ja nie do konca rozumie jak to ma byc z ta sama predkoscia szyna co procek... tzn jaka ? :P (jakeis szybkie wytlumaczenie bo nie zalapalem hehe)

PS.

Chcialem zrobic fotki wlasne ale aparat mi siostra ukradla i narazie nie mam :P

Już raz prosiłem o miniaturki lub linki. Następnym razem usunę obrazki zamiast zmieniać.

[wies.niak]

przeciez to sa miniaturki sa tak samo male jak miniaturki wiec po co mam robic miniaturke miniaturki ... >.>

Miniaturki po 50KB? Poza tym widzę, że olałeś moją prośbę o przeczytanie zasad wstawiania obrazków... [wies.niak]

Btw daje sobie spokoj z tym o/c :/ jak ustawiam FSB powyzej 400 a raczej jak te ramki sa taktowane powyzej 800 MHz to mam niebieski ekran zaraz po tym jak sie winda zaczyna wczytywac i pada martwy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mialby pomysl po obejrzeniu zdjec co mozna by zmienic zeby ten cholerny NB sie troche wychlodzil prosze mi powiedziec :P B

>>>Przecież napisałem - przeczytaj jeszcze raz uważnie.

Możesz np tym

http://www.4max.pl/default.asp?g=188&g...mp;produkt=3139

Any way podniesc mam Vcore i postawic na 445 FSB a potem zwiekszyc DRAM na 2.0-2.1 V i dac ile MHz ? Bo ja nie do konca rozumie jak to ma byc z ta sama predkoscia szyna co procek... tzn jaka ? :P (jakeis szybkie wytlumaczenie bo nie zalapalem hehe)

>>>Googe nie boli - znajdź i poczytaj jak to się robi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm google nie boli ? Taaa wlasnie jesli google nie boli to po co to forum jest i ten topic :P Jakby kazdy mowil google nie boli to wogole by nie bylo nic na zadnym forum i nie bylo by juz google nie boli bo nic by nigdzie nie bylo po jakims czasei albo jakies zuplnie out of date informacje :P

I tak juz daje sobie spokoj z tym oc bo niestabilny jest ten komp jak daje wiecej niz 400 FSB chyba 50 roznych kombinacji z napieciami ramkami i ustawieniami dalem :/ Wydaje mi sie ze to te ramki zawodza jako ze wogole chcialem inne a inne mi przywiezli :P No coz 3.6 a 4 to nie taka duza roznica... I tak wystarcza zreszta jak zmiene napiecie NB to grzeje sie powyzej 70 stopni :(

Co do tego wentyla to naprawde dzieki chyba go kupie tylko ze troche glosno chodzi ;/ mam nadzieje ze nie glosniej jak moje grafiki na 30% :P Jedyny problem to czy uda mi sie go zamontowac i to jeszcze tak zeby wial na NB :P Bo sprawa u mnei wyglada tak ze gorny slot zajmuje dzwiekowa karta potem jest jeden wolny ale malo miejsca i grafa wole miejsce grafa... Pozatym jest tunel przy tej scianie i wielki radiator na procku do tego taki co nachodzi na NB w 1/3 :P Tak ze moglo by to nie pasowac.

PS jak ktos ma ten wentyl to moze sie pochwalic czy on przypadkiem nie halasuje albo jakos sie nie giba na tym ramieniu albo sie nie obraca etc. lub jesli ktos zna cos podobnego to moze wrzucic linka ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wentylator z chłodzenia procesora w którą stronę wieje? Jak możesz to ustaw go żeby wiał do góry to wyjdzie najlepeiej.

A jaki wiatrak masz na tym chłodzeniu? Co do wiatraki z obudów to jakieś zwykłe badziewia chyba ogólnie to droga obudowa i chyba niczym nie zachwyca. Ale mniejsza o to jak byś mógł zamontować 2 wentylatory na chłodzeniu cpu jeden by był pod nim zasysał powietrze znad NB przez chłodzenie procesora i drugi też w tą samą stronę prosto do tych 2 wentylatorów na górze. Wtedy temperatury powinny nieco spaść. Po za tym chyba niewiele da się zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem sobie podkręcić C2D e6550 2,33(7x333) do 2,6 czyli wtedy będzie 7x380. I właśnie sprawdziłem parametry i z tym wiąże się pytanie. Czy skoro RAM chodzi z Freq 666 o napięciu 1,8, a procesor 1,3 to czy prz OC będę musiał coś mieszać z parametrami RAMu czy mam go zostawić w spokoju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam płyte glowna clayton cvas275a czy opsłuzy ona athlony xp barton z fsb 333mhz?

bo weługo Everest Ultimate Edition płyta opsługuje fsb 200,266,333 ale na płycie fsb moge dac maksymalnie 165mhz i sie zastanawiam czy z ta płyta bendzie pracował jaki kolwiek athlon xp barton

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy mają stronę www... jak nie mają to nie możesz mieć takiej płyty bo firma nie istnieje :) A jak mają to wyślij emalie z zapytaniem... albo jest manual na stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w BIOSie można ustawić na 166MHz to nie widzę problemów od strony FSB - w końcu 166MHz * 2 = 333MHz (w przybliżeniu). Tylko właśnie pytanie, czy akurat bartony będą obsługiwane. Strona jest, tyle że tego modelu tam nie ma. Chipset płyty to KT400 jak się nie mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor AMD Sempron 2800+ 1.6 GHz @ 1.8 Ghz

chcę podkręcić do 2 GHz (producent płyty głównej to Biostar,jego płyty ułatwiają O/C,te 2 Ghz to max)

Ale jak już nastawie na te 1.9 GHz to już komp chodzi niestabilnie.

Podwyższenie napięcia procesora nie daje rady...

Pomóżcieeee!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Replay to raczej przekręcona pamięć przy tych 3GHz - spróbuj trzymać taktowanie RAMu w okolicach oryginalnego za pomocą MB Intelligent Tweaker ---> System Memory Multiplier.

A co do tego mulenia to w biosie są dwa rodzaje domyślnych ustawień - Fail-Safe i Optimized, to spróbuj te drugie. Jak nie pomoże to pokombinuj z ustawieniami chipsetu:

Integrated Peripherals ---> SATA Native Mode [Enabled]

MB Intelligent Tweaker ---> Performance Enhance [Extreme]

Jak nie używasz zintegrowanego dźwięku lub lana to wyłącz w BIOSie

RAM? Nie sądzę... To na 99% coś z napędami/SATA, bo zmuły pojawiają się, gdy odpalam coś z płyty/robię cokolwiek przy wirtualnych napędach. Podejrzewając problem tego rodzaju rzuciłem się od razu na opcję SATA Native Mode, włączyłem, uruchomiłem ponownie komputer, zacisnąłem kciuki... MUUUUŁYYYY, nawet Windowsowa melodyjka startowa tnie. Sprawdziłem pozostałe możliwości (oprócz powrotu do ustawień domyślnych - hej, od nich przecież zaczynałem, a już wtedy komp mulił) - i nic, muli dalej.

~EDIT~

Sprawa rozwiązana - wystarczyło przeinstalować kontroler SATA (czy jak to się zwie). Wygląda na to, że całe oprogramowanie, jakie miałem dostarczone na CD razem z płytą było wadliwe, bo do karty dźwiękowej też musiałem przeinstalowywać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialbym podkrecic swoj procesor.

Konfig:

C2D E7200 (standardowe chlodzenie)

Gigabyte X48 DQ6

4 GB DDR II

2X Power of Color ATI Radeon HD 4850

Obudowa Thermaltake Soprano (po jednym wentylatorze na przod i tyl, i jeden na scaince z boku)

No i wlasnie nie mam pojecia od czego zaczac, tam jest jakis program w Biosie do OC (Tweaker), ale niewiem za bardzo jak go uzywac, fajnie by bylo gdyby ktos kto ma taki programi w biosie/taka sama plyte glowna, pomogl mi w OC.

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morze na początku zainstaluj program SpeedFana jeśli wogóle zabierasz sie do tego O/C.

i ewentualnie 3dMarka06 do pomiarów wyników jeżeli cie to interesuje.

Morzesz też zamiast tego przyspieszyc karte grafiki...

Czy dostałeś jakis dodatkowy program do płyty głównej ? np.EasyTune?

Zależy też na ile zamierzasz podkręciż procesor ,chipsetu i RAM-u

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morze na początku zainstaluj program SpeedFana jeśli wogóle zabierasz sie do tego O/C.

i ewentualnie 3dMarka06 do pomiarów wyników jeżeli cie to interesuje.

Morzesz też zamiast tego przyspieszyc karte grafiki...

Czy dostałeś jakis dodatkowy program do płyty głównej ? np.EasyTune?

Zależy też na ile zamierzasz podkręciż procesor ,chipsetu i RAM-u

Morze tesz nauczysz sie ortografiii. Oczywiscie pisal bym napewno, jezeli chcialbym podkrecac grafike, na forum o podkrecaniu porcesora, a zreszta na cholere podkrecac 2x HD 4850 ?

Dzieki za tagiego fachoffffffca, a te programy co napisales u gory mam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...