Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Ofkoz chodzi o tranzystor, a nie procesor (chyba, że zobaczymy ten skan w chipa, który nas nawróci).

Para linków:

http://www.syde-sho.com/forums/showthread.php?t=19281

http://arstechnica.com/news.ars/post/20060622-7117.html

W pierwszym jest wywiad z kimś z IBM, w drugim parę słów wyjaśnienia.

Ja od siebie dodam, że stwierdzenie "The transistor achieved a speed of 500 gigahertz, which is more than 100 times speedier than the fastest PC chips sold today" jest totalnie bzdurne - co do za porównanie tranzystor - procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDC na fabrycznym wiatraku podkręciłem z 1,8 @ 3,0 GHz - czyli nic specjalnego, a sądzę jakby się dorzuciło chłodzenie cieczą, to te dodatkowe 200 MHz może by dało radę wycisnąć. Jednak bez dobrej płyty ani rusz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało Ci jeszcze? :P Jeśli jesteś aż tak wymagający, to bierz porządne chłodzenie. Ale nie pasywne... :P

Nie, nie mało.. tyle tylko, że te 3 GHz przy dobrej płycie to każdy E2160 wyciągnie ;] (no, praawie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i było o czym innym :P No ale komu jest taka moc potrzebna, nie oszukujmy się :P Zanim by doszło do takich rozwiązań, wjadą zapowiadane od dawna procesory światłowodowe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wylatuj mi tu z NASA, bo oni ostatnio szukali części do swojego sprzętu z lat 80 na ebayu... Przecież jak się rozbiła Columbia, to 3/4 albo 1/4, nie pamiętam dokładnie, poszycia była jeszcze z lat 80. Wszyscy jęczą jakie to NASA jest skomputeryzowane a oni tam syf mają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i teraz coś wymienili, ale wcześniej lecieli na takim złomie... Pewnie mają jakieś tam maszyny treningowe, symulatory, komputery do wyliczeń, ale kto by spożytkował tą sporą zapewne moc. Tamto powiedziałem trochę w nerwach, bo byłem świeżo po lekturze Fokusa, w którym opisana była katastrofa Columbii. No ale cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podkręciłem mój procesor (sygna) z 3GHz do 3,7. SpeedFan pokazuje że temperatura procka w stresie wynosi 24-26C. Czy to nie trochę za mało ? Może SF oszukuje ? A jeśli nie, to czy mogę podnieść zegar do 4GHz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekracza nawet 50C. W idlu wiatraczek chodzi cichutko i sa 42C w stresie troche glosniej ale temperatura utrzymuje sie na poziomie 51C (orthos), 47-49 (Wiedźmin, Crysis). Dumny jestem ze jasna cholera xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, słyszałem o jakiejś magicznej transformacji Athlona(takiego jak mój) z XP na MP, poprzez zamalowanie kawałka procesora ołówkiem(czy. połączenia pociętych mostków). Prawda to, czy jest to niebezpieczne i czy da jakiś przyrost mocy,m albo chociaż w OC pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mi nikt wcześniej nie powiedział? o.O Zaraz biorę ołówek i będę malował ^^

Albo nie, nie mam zapasu pasty ;/ W każdym bądź razie, kiedyś wykorzystam :P Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Nie o podkręcanie procesora, ale o podkręcony już procesor. A dokładnie o napięcia jakie pokazuje mi SpeedFan. Otóż mam C2D E4600 @ 3,0 GHz napięcie Vcore 1,32, tak jak pokazane na screenie. I w biosie ustawione dokładnie tak samo. Moje wątpliwości budzi natomiast napięcie na NB jakie pokazuje wspomniany SpeedFan. To 2V :o , a może to chodzi o co innego? Bo już nie wiem. W biosie napięcie na NB podniosłem tylko nieznacznie do 1,34V.

Sprzęt to: Foxconn P35A-S, C2D E4600 ver. BIOS P38. Aha i jeszcze jedno pytanko. Czy napięcie dla pamięci warto podnieść jeszcze nieznacznie do powiedzmy 2,10 V?

th_20208_bez3tytu1u_122_975lo.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...