Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

M@TH3V==>Niestety nic takiego tam nie ma. Wydaje mi się jednak, że kryje się to pod nazwą tego Memory Multipier, gdzie można ustawic te dziwne liczby. Oprócz tego w zakładce do O/C mam tam:

CPU Clock Ratio x9

CPU Host Clock Control - Enabled

CPU Host Frequency - 210 ( max to 700)

PCI Express Frequency - 101 (podniosłem o 1, żeby mi kiedyś się przypadkiem nie przestawiło z 16x na 1x, bo słyszałem o czymś takim)

C.I.A. 2 - Disabled

No i niżej są napięcia DDR2, CPU, PCI-E, FSB, (G) MCH i Normal CPU Vcore.

Na mój gust to jest właśnie, to o czym już wspominałem wcześniej - ten Memory Multipier. W wyjaśnieniu jest tego napisane: "Set memory frequency by DRAM SPD Data". Nic więcej w tej zakładce nie ma.

???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Maciej_16 -> Taktowanie pamięci zależy od tego mnożnika, ktory podałeś oraz od taktowania procesora. Podejrzewam, że jeśli przejdziesz na tryb ręczny i wybierzesz jakąś wartość, to zostanie wyświetlone taktowanie jakie uzyskasz. Zasada działania jego jest prosta: CPU FSB * ten mnożnik = taktowanie pamięci. Przy FSB 200MHz mnożnik wynosi 4, co daje Ci 800MHz. Jeśli procek pociągniesz na FSB 250MHz, to mnożnik ustaw na 3.20, co da 800MHz na pamięciach.

Gofer -> Nie ten temat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak => W końcu się udało! Zrobiłem tak jak mówiłeś i udało mi się tym sposobem dotrzec do 3 GHz procka, pozostawiajac taktowanie pamięci bez zmian, czyli 800 MHz. Jedyny problem jaki na razie zauważyłem to potworny spadek FPSów przy włączonym AA w demie Crysisa. Ilosc klatek spada do zaledwie kilku, ale to chyba sprawa na inny temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze nie zablokowałeś szyny pci-e. :wink:

A zatem mam cos zmienic przy pamieci podczas OC procesora?

Tak, albo spd, memory multipier, FSB/CPU, masz ostawić odpowiednio mnożnik :wink:

NP:

800MHz, przy FSB 200, ma tam auto/X4, a ty przy fsb 250 ustaw 3.2. Dla FSB 300, mnoznik ~2.7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze nie zablokowałeś szyny pci-e. :wink:

No szynę mam ustawioną cały czas na 101 MHz, więc przestawię na auto i zobaczymy. Ale jeśli w tym tkwi problem to nie powinno to wpływać na całą grafikę, a nie tylko na AA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie poradzic. Podkrecilem moj core 2 duo E6550 2,33Ghz (plyta glowna Gibabyte Ga-P35-S3) no wiec zmienilem FSB z 333 na 430 dzieki czemu uzyskalem 3,01 GHz sprawdzalem w orthosie nie bylo bledow a speedfan pokazywal temp: core0: 55 core1: 55 (podczas meczenia kompa orthosem oczywiscie) i wszystko by bylo ok gdyby nie to ze kiedy pogram wiecej niz pol godziny pojawia sie nagle niebeiski ekran i komp sie restaruje :( prosze o wytlumaczenie dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja średnio się nadaje z prostego powodu: działa pod windows, a system nie pozwala na całkowity i bezpośredni dostęp do pamięci, przez jej wirtualizację.

Do testów RAMu służy memtest86 - po pobraniu trzeba zrobić dyskietkę (użyć rawritewin do zapisu pliku obrazu dyskietki) lub płytę startową (nagrać obraz płyty), po czym uruchomić z takiej płyty / dyskietki komputer i testować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to tego niebieskiego ekranu już wiem jaka jest treść komunikatu otóż komunikat mówi że system ma problem z jakimś nowo!! (komp ma 5 miesiecy) zainstalowanym sprzętem i żeby sprawdzić czy działa prawidłowo. A przecież testy w orthosie nie wykazały żeby z procesorem było coś nie tak :( proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...