Skocz do zawartości

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej


alexiej

Polecane posty

Szczerze? Liczyłem na coś więcej. Jakoś mnie porwała, bym zarywał godziny przy niej.

Generalnie kupowałem dla matuli (ona lubi takie proste, nieskomplikowane gry; tak, tak, namówiłem matkę na steama (!) i jak sobie coś upatrzy w sklepie to jej kupuję :tongue: ) ale i przy okazji sobie wziąłem. Co do rozgrywki - nie pograłem dłużej niż 20 min; mam coś ostatnio słomiany zapał do gier. Może jeszcze się przełamię i pogram w nią jeszcze za jakiś czas.

Zresztą, jest demo, możesz spróbować. A potem poczekać na jakąś przecenę; jak ją brałem była po 1,25 euro więc mi tych 5 zł nie szkoda ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Makuran - a masz do tego konta jakąś kartę? Czy założyłeś sobie tylko konto do przelewów? Jeśli masz kartę, to zerknij na nią, jakiego jest typu, wybierz adekwatną opecję, wpisz w odpowiednie rubryki w płaceniu przez Steam potrzebne dane (jak numer karty, kod CVV2/CVC2, data ważności, nazwisko posiadacza, swój adres, nie pamiętam, co dalej). Jak nie masz, to zainteresuj się Papalem, albo zerknij stronę-dwie wstecz, tam dyskutowaliśmy o czymś takim, co nazywa się "kartą wirtualną".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jeszcze jest tak, że jak chcesz płacić z konta (bez użycia Paypala), to musisz mieć albo kartę "wypukłą" - kredytową (ok, to skrót myślowy, bo technicznie kredytówki nie są ściśle powiązane z kontem), albo Visę Electron (z tym, że chyba nie każdy bank oferuje możliwość płacenia debetówką w internecie - musisz to sprawdzić). Millenium chyba wydaje debetówki tylko Maestro, więc tu raczej nic nie zdziałasz (ale jeszcze sprawdź). Inne formy płatności są już formami pośrednimi, ale część z nich działa też z Polski. https://support.steampowered.com/kb_article...5#acceptedforms - tu są wyszczególnione wszystkie możliwe.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta debetowa ma oznaczenie "VISA" :P Cóż, zawsze jeśli co mogę założyć paypala. Jako iż nie jestem obeznany z tymże serwisem się zapytam. Na czym to polega, normalnym przelewem przelewam swoje środki na konto paypala. Tak ?

Dobra, tak patrząc to stwierdzam że mogę tą vis'ówką zapłacić tylko... czy nie lepiej jest zrobić sobie konto paypal ? Z kilku doświadczeń wiem że serwisy lubią odrzucać płatności bezprośrednio przez kartę,

Edytowano przez Makuran
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta debetowa ma oznaczenie "VISA" :P Cóż, zawsze jeśli co mogę założyć paypala. Jako iż nie jestem obeznany z tymże serwisem się zapytam. Na czym to polega, normalnym przelewem przelewam swoje środki na konto paypala. Tak ?

Dobra, tak patrząc to stwierdzam że mogę tą vis'ówką zapłacić tylko... czy nie lepiej jest zrobić sobie konto paypal ? Z kilku doświadczeń wiem że serwisy lubią odrzucać płatności bezprośrednio przez kartę,

Generalnie tak, można też używać Paypala jako pośrednika przy płatności kartą kredytową - ale wtedy nie trzeba mieć tam konta (z tym, że to nie działa w ten sposób na Steamie, ten rodzaj płatności można wykorzystać np. kupując Minecrafta).

Co do zasadności zakładania - musisz sam rozważyć za i przeciw - przez PP operacja będzie dłuższa, co w przypadku Steamowych daily deals może mieć znaczenie. Spróbuj coś kupić przez Steama kartą - jak przyjmie to potem nie powinno być problemów.

Inna sprawa to bezpieczeństwo - ja też mogę używać Visy Electron do niektórych płatności internetowych, ale wolę używać karty internetowej, bo wiem, że z pre-paida nie skasuje mnie więcej, niż naładowałem - nigdy nie wiadomo, czy ktoś Ci nie wykradnie danych z karty i nie wyczyści konta (wiadomo, Steam w tym względzie jest raczej bezpieczny, ale nie wszystkie serwisy takie sa).

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Należy mieć to na uwadze, że jak raz się już zrobi transakcję, to później wszystkie dane są zapamiętane, i klika się tylko "next". I podłączam się pod to, co napisał Kulik - karta internetowa jest raz, że bezpieczniejsza, bo możesz wydać tyle, ile naładowałeś, a jeszcze druga rzecz, która mi przyszła do głowy jest taka, że w końcu może się zdarzyć sklep, który nie obsługuje Paypal, i chce płatności kartą, a ponadto może nie uznawać wszelkich debetówek (zdarzyło mi się tak już kiedyś, że odpisano mi, że "oni nie chcieć 'debit card', oni chcieć 'credit card'". A karta wirtualna jest tak zrobiona, że nie powinno być problemu, żeby zapłacić nią w jakimkolwiek sklepie na świecie (oczywiście mówimy o płatnościach internetowych). W każdym ta z wbk jest tak zrobiona (podobno). Kulik, jeśli masz "wirtuala" z innej parafii, to wypowiedz się, czy twoja działa tak samo. :) W zasadzie Paypal jest u mnie wykorzystywany tylko przy zakupach na ebay.

I pytanko mi się nasunęło niezwiązane z płatnościami, a jest na temat powiązania serwisu GOG z program lojalnościowym gram.pl (chodzi mi o punkty, które można za gry wymieniać). Jeśli założyłem sobie konto na GOG (dodam, że jest tam wpisany inny e-mail, niż na gram.pl, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie), i teraz dozbieram sobie punkty na grę w sklepie CDP, to będę mógł ją dopisać do swojego wcześniej założonego konta na GOG, czy po prostu CDP mi udostępni ten tytuł do ściągnięcia z poziomu konta na gram.pl?

Edytowano przez wh1sky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam eKartę z mBanku i działa identycznie - mam po prostu wszystkie dane karty kredytowej - nie zapłacę nią w fizycznym sklepie, ale sklep internetowy "myśli", że mam kartę kredytową, nie ma żadnej różnicy. Po prostu jak nie mam środków, to wyskakuje błąd transakcji.

Co do GOGa - sam kilka punktów tak wykorzystałem - dostaniesz na maila kod promocyjny, który wpisujesz na GOGu i dokonujesz transakcji za 0zł, konta nie są powiązane z gram.pl.

Raz miałem problem z jednym kodem - nie chciał wyzerować ceny i pokazywał błąd - ale wystarczyło wysłać wiadomość do supportu GOGu (można po angielsku i po polsku pisać) i załatwili sprawę w mgnieniu oka.

Pozdrawiam,

edit: tzn. ja tak wykorzystałem punkty z CDProgram, czyli punktów za rejestrację fizycznych gier, ale podejrzewam, że to działa identycznie, bo i czemu nie? :)

@down: na Metro było już ze 300 promocji, więc na pewno będzie jeszcze jedna

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Inna sprawa to bezpieczeństwo - ja też mogę używać Visy Electron do niektórych płatności internetowych, ale wolę używać karty internetowej, bo wiem, że z pre-paida nie skasuje mnie więcej, niż naładowałem - nigdy nie wiadomo, czy ktoś Ci nie wykradnie danych z karty i nie wyczyści konta (wiadomo, Steam w tym względzie jest raczej bezpieczny, ale nie wszystkie serwisy takie sa)."

Dokładnie ! To samo mnie trapi, cóż ja mam jeszcze taki plus że pod nosem mam sklep w którym jest paysafecard.

I się pochwalę - załapałem się na Borderlandsa GOTY.

I teraz nasuwa mi się takie pytanko, jeśli na paysafecard zostały mi jakieś fundusze to czy mogę je jakoś wykorzystać jeszcze ? (na steam wallet zostało mi 2,50 euro, tyle samo zostało mi na paysafecard. A przelew na steam wallet dopiero od 5 euro ;/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz nasuwa mi się takie pytanko, jeśli na paysafecard zostały mi jakieś fundusze to czy mogę je jakoś wykorzystać jeszcze ? (na steam wallet zostało mi 2,50 euro, tyle samo zostało mi na paysafecard. A przelew na steam wallet dopiero od 5 euro ;/)

Fundusze na Steam Wallet mogą być wykorzystane w połączeniu z innymi typami płatności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem już bo kolega mi o tym powiedział tylko... ten podatek vat strasznie wysoki ;/ Paysafecard kupiłem za 50 zł, doładowałem steam wallet za 10 euro i zostało mi 69 eurocentów. Miałem ochotę na Garry's moda. Wstukuję 2,5 ze steam wallet, ok. Wstukuję kod z paysafecard dzisiejszego i... 69 eurocentów. Czyli brakuje niewiele. Na szczęście miałem jeszcze kartę psc gdy kupowałem poker nights at the inventory to udało mi się kupić. Tylko szkoda, że cs:s miałem już bo tak to bym na dodatek oprócz garry's moda dostał cs:s ;/ A tak cs:s w plecy poszedł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie załapałem się na Metro ale to nic! Nie pierwsza to przecena na Steam ? ;)

Jestem dość mocno przekonany, że Metro 2033 będzie ponownie w wyraźnie niższej cenie podczas wyprzedaży bożonarodzeniowej.

Niżej niż 2,50 juro ? Niemożliwe xdd Ale mam nadzieje że sam się na następne metro załapię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Borderlands GOTY z ostatniej wyprzedaży. Czy wszystkie DLC instalują się automatycznie ? Gdzie mam wpisać klucz z The Zombie Island of Dr.Nex ?

DLC zawsze instalują się razem z grą. Klucze wpisujesz dopiero jak gra Cię o to poprosi, czyli jak wejdziesz na teren pochodzący z dodatku. Druga możliwość: uruchom .\Steam\Steamapps\Common\borderlands\Binaries\DLCSetup.exe (lub DLCSetup2.exe w przypadku Mad Moxxi DLC) i wpisz klucz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak przypadkiem, że skoro GOTY to gra + wszystkie DLC, które wyszły przed premierą pakietu, to nie ma tam czegoś takiego jak serial do gry i do DLC osobno, tylko jest po prostu serial do GOTY?

Pozdrawiam,

ps. przy okazji jeszcze zapytam - co prawda nie załapałem się na promocję na borderlands, ale pewnie jeszcze będzie: otóż, mam wersję pudełkową (Borderlands w pudełku nie wymaga Steama) i gdybym chciał kupić dodatki przez Steama, to rozumiem, że muszę też grę kupić? Wiem, że można dodawać gry spoza Steama, ale on chyba wtedy nie wyszukuje automatycznie DLC do nich... Hm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz listę gier pudełkowych, które można "przywiązać" do swojego konta, na liście są gry, w których jest to niezbędne (np. HL2) i takie, w których jest to opcjonalne (HL, z tego, co wiem, to Prey). Jak widzisz, Borderlands tam nie ma, więc by Steam "zobaczył" tę grę jako "swoją" (bez tego DLC raczej nie kupisz), musisz ją kupić przez Steama, niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...