Skocz do zawartości

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej


alexiej

Polecane posty

Darmowe Sanctum: Slums DLC, trzeba wypełnić ankietę (dokładniej, to odpowiedzieć co chcesz zobaczyć w Sanctum 2) i podać adres email.

W końcu po prawie 3 godzinach czekania dostałem maila od THQ z kluczem do Space Marine, gra aktywowała się bez problemów.

Edytowano przez Azgrel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij tylko te z gwiazdkami. Adres podałem prawdziwy, miasto też, State/Province dotyczy USA, więc zostaw "No aplicable". Jako kraj wybrałem Espana, bo po wybraniu Polski wywaliło, że gra jest niedostępna w tym kraju. Co do poprawności danych (wziąłem to z forum steamgifts.com):

this THQ store is so confusing. It said in the support page that billing address must be the same as credit card statement. I entered stupid address and got my game. Hope it won't be refunded.
Edytowano przez Azgrel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale cena startowa nowego IndieRoyale będzie taka sama jak cena preorderu. Dodatkowo, cena nie spadnie poniżej tego poziomu:

@FareGodmace the price will not go lower than 3.99. Paying more will help lower or sustain the minimum, though!
Edytowano przez Azgrel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekw123

Chodzi o to, że przy poprzednich IndieRoyale preorder kosztował $3.99, a w dniu premiery startowa cena wynosiła $2.99. Teraz cena startowa i preorderu będzie taka sama, i będzie to najniższa możliwa do osiągnięcia cena. Podsumowując, kup preorder jeśli chcesz zapłacić najmniej.

Edytowano przez Azgrel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tylko pierwszy Indieroyale, bo po za tym z Serious Samem, z którego miałem 3/4 gier, to nie oszukujmy się, to były słabe paczki. IndieRoyale jest tylko for profit, nie ma tam żadnej akcji charytatywnych, nie wiemy jak są rozkładane nasze pieniądze. Zauważyli że ludzie coraz mniej kupują preordery, więc podniesli cene poza preorderem, by ludzi myśleli: "O boże, jak nie kupie teraz, będę musiał zapłacić więcej!" Próbują naciągnąć jak największą liczbę osób, żeby kupili w ciemno, którzy wyobrażają sobie że będą tam bastiony, limba i inne hity indie, a później okazuje się, że są tam najwyżej średnie gierki. Więc jak będą tam dobre gry i będę uważał że są tego warte, kupię ten dolar czy dwa więcej. Wole tak niż później żałować wydanych 4$

Edytowano przez Fikoblin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie oszukujmy się, to były słabe paczki.

nie zgodzę się - były tam lepsze i gorsze gry (ale często nawet nie zrozumiesz jakie niektóre gry są dobre póki nie spróbujesz...) - ale paczka z nuclear dawn + fractal chyba była najlepszą wg mnie do tej pory od początku istnienia nie royala, ale samego humbla... szkoda tylko że fractal krótki, a nuclear dawn mało kto zna ;)

pieniążki idą tam gdzie powinny: czyli do rączek twórców i dla właścicieli strony... (w humblu i gali zawsze zeruje jakieś "pseudo" charytatywne opcje)

oczywiście to moje zdanie, a teraz na temat:

nie oszukujmy się, oni muszą zarobić i będą robić to różnymi sposobami... jedni napiszą że pomagają dzieciom w afryce grać, inni po prostu próbują pre-orderem, inni znów dają ograniczoną liczbę kluczy - spójrz na humbla - tam często też nic ciekawego nie dawają, ale strona ma swoją markę i nawet to że dają coś słabszego jest wychwalane, a dużo stron prowadzi akcję płacenia dużych sum, aby pojawić się na liście wpłacających. Szczególnie popatrz że o humblu wszędzie piszą w newsach... a teraz popatrz na taki nuclear dawn, przez chwilę na steam była promocja za 5Euro i sprzedało się 50tys. kluczy, w IR w najgorszym momencie było 3,3Euro, a kluczy sprzedało się mniej niż 30tysięcy - to nie problem gry, ale słabego marketingu strony. Indie Gala przez miesiąc mówiło "już/zaraz" - że mają coś dużego, że będzie mało kopii, że trzeba się spieszyć - wystarczyło zmienić model sprzedaży + więcej wpisów na fejsie i od razu mają dużo większy zysk.

Pamiętajmy że sprzedaż bundli nie jest robiona w celach "bo chcemy wam zrobić prezent" - to kolejny marketingowy chwyt do sprzedaży, napisy "daj na akcję charytatywną" - ma Ci pomóc wydać DUŻĄ sumę, a nie że oni chcą pomagać... to zwykły marketing - zresztą na takich stronach jeszcze nie widziałem żeby była sygnowana "poważną" globalną organizacją... - zresztą wystarczy przeczytać o tych organizacjach i człowiekowi gęba nie przestaje się uśmiechać... no cóż... będąc na miejscu osób "obdarowywanych" przez te organizacje, wolałbym żeby te pieniążki poszły na coś innego

Edytowano przez sonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuclear Dawn właśnie był nieliczną dobrą grą w tej paczce, ale dla tej jednej gry, nie opłacało mi sie kupować, zwłaszcza że miałem Fractal. Nie mówię, że te bundle to jakieś darmowe prezenty i powinniśmy ich po rękach całować, że łaskawie się zgadzają nam je dać. W każdej takiej akcji próbują zarobić, tylko chodzi mi o to, że w takim HB, czy IG można samemu rozdysponować pieniądze pomiędzy developerami, akcjami charytatywnymi, a firmą zarządzającą stroną, czego w IR nie ma. Marketing ma swoje znaczenie, ale nie można zwalić na niego całej winy za słabą sprzedaż IR. HB wyrobiło swoją markę tym, że oferowali bardzo dobre gry, w atrakcyjnej cenie. Szanowali klienta, dokładając dodatkową zawartość za darmo. Indiegala może na początku nie odniosło sukcesu, ale obecna edycja sprzedaje się całkiem dobrze. Czemu IR nie ma odniosło takiego sukcesu, mimo że słyszało o nim większość osób kupujących HB i IG? Ponieważ były w nim słabe gry, dziwny system płatności, którego cena powiększała się nie wiadomo czemu, w którym nie było żadnego uzasadnienia wyższych wpłat. Z wydania na wydanie sprzedawali coraz mniej paczek, zmuszeni byli wprowadzić system wpłat w ciemno, co na początku się sprawdziło, ale po rozczarowaniu grami, większość osób nie kupowała już w ciemno. Taki IR wybierali developerzy którzy nie kwalifikowali się do HB, tzn. nie mieli wersji Mac i Linux swoich gier. Według mnie IR w swojej obecnej formie ma małe szanse, chyba żeby nagle podniosła się jakość gier. HB, IG, oraz nadchodzący Bemine, który mimo świeżego startu w ten przesycony rynek, oraz mimo małej reklamy jakoś uzyskał dostęp do świetnych gierek, niestety ale zawładną rynkiem paczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej takiej akcji próbują zarobić, tylko chodzi mi o to, że w takim HB, czy IG można samemu rozdysponować pieniądze pomiędzy developerami, akcjami charytatywnymi, a firmą zarządzającą stroną,

Odpowiedz mi jaką masz pewność ze te suwaczki są naprawdę zgodne z stanem faktycznym, że nie ma żadnego zapisu mówiącego że jeśli "ktoś dostanie za mało" to reszta się dzieli... no cóż-dla mnie to bezsensowne działania, osoba kupująca widzi tam możliwość "wyboru" - a tak prawdę mówiąc deweloper i właściciel strony doskonale wie ile komu potrzeba... Ja rozumiem że słabe gry były w indie royale i właściwie popełnili wiele błędów, a humble był marketingowo super - ale z drugiej strony w humblu właściwie też nie trafia wiele gier "dobrych" przez te ich zasady...

a swoją drogą-nuclear dawn za 12zł? drugi raz bym dał 50zł bez wahania :)

dobra -my tu gadu gadu, a offtopic się zrobił ;) z tematem proszę :P przynajmniej ja się wyłączam

Edytowano przez sonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że dziś na Steam ma swój pierwszy dzień gra, o jakże wymownym tytule: "Scoregasm" :trollface: , to mam pytanie, czy ktoś już ją zakupił i mógłby podzielić się wrażeniami? Ja uwielbiam takie psychodeliczno - kolorowe gierki i powiem, że ta pozycja mnie mocno zaintrygowała...:

http://store.steampowered.com/app/202410/?snr=1_4_4__103 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka miesięcy temu w ramach Indie Royal, kiedy jeszcze był to jedyny sposób na nabycie tej gry w wersji steamowej. Jest fajne, trochę jak Beat Hazard, tylko ograniczony obszar na poruszanie się (ale przez to gra ciekawsza, bo kolejne etapy są nieco inne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra jest ciekawa, ale wygląda gorzej niż na załączonych zdjęciach - i za tyle bym jej nie kupił, raczej popisałbym na forum kto ma klucz z indieroyale :) (ew. może ktoś Ci odda kod do desury), zawsze też można polować na kolejne packi - podobne gierki pojawiają się co chwila w bundlach - choć ta z jest wyjątkowa przez pierwsze 5 minut (niecodziennie gra się w grę w której słyszysz... ekhemmm... kobiece zadowolenie)

p.s. z fajnych kosmicznych (niekoniecznie jedno-planszowych) jeszcze Really Big Sky wyglądał na niezły (też był w IR), jednak na moim lapie nie dawał rady (chwilowe zwiechy, nic dziwnego, u mnie jeszcze tylko gry niezależne chodzą dobrze, pomijając sancrum i RBS :E a nuclear dawn na niskich - choć czasem "żabkuje" na zadymach)

Edytowano przez sonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w promocji dnia na steam jest Dino D-Day

"Jest rok 1942. Adolf Hitler odniósł sukces podczas próby wskrzeszenia dinozaurów. Horda gadów zdeptała Europę i Morze Śródziemne. Czy nic nie może powstrzymać nazistowskiej armii dinozaurów?"

uśmiałem się oglądając filmik na steamie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...