Skocz do zawartości
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Polecane posty

Ostatnio Steam się rozszalał z ofertami. W końcu skusiłem się na Borderlands GOTY - tyle razy było w promocji i chciałem wziąć, ale nie byłem do końca przekonany, z różnych względów - teraz jednak wziąłem. Tylko 12 GB ściągania :huh:

Dzisiaj wrzucili Metro 2033 - wziąłem podczas którejś z wcześniejszych promocji. Gdybym tego nie zrobił wcześniej, to dzisiaj kupiłbym z pocałowaniem ręki. Serio, kupcie sobie, ściągnijcie i odpalcie, ja zaliczyłem przy tym interaktywnym intrze opad szczęki. A jeśli ktoś czytał jeszcze książkę, to będzie jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kiego grzyba jest ten wątek, jeżeli Wy korzystacie jedynie z ofert, które codziennie witają Was na Steamie, a inne olewacie?!

Pytanie co do tej karty płatniczej, co ostatnio opisywaliście. Chciałbym coś kupić na Amazon.com, tam one zadziałają? Jakieś koszty przewalutowania są? Muszę wpłacić 200$, a że pisaliście, że trudno kasę później wyjąc, muszę to obliczyć idealnie, przez co muszę znać wszystkie koszty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kiego grzyba jest ten wątek, jeżeli Wy korzystacie jedynie z ofert, które codziennie witają Was na Steamie, a inne olewacie?!

Nie bardzo rozumiem, o co masz do innych pretensje. Sam kupiłem Metro na GG, ale nie widzę powodu, żeby atakować tych, którzy kupują grę na Steam;p Tyle tylko, że na GG zakup był bardziej opłacalny, ponieważ wiązał się z otrzymaniem punktów, za które można kupować gry (oczywiście po uzbieraniu odpowiedniej ilości).

A wątek jest po to, żeby podzielić się z innymi informacjami o promocjach, tak by mogli wybrać to, co im pasuje:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nazywa się tanie gry na steam. Nie widzę żeby się nazywał tanie gry na steam i innych stronach z grami. Ale mi to nie przeszkadza że ktoś pisze o innych serwisach. Może po prostu zmienić nazwę tematu na steam i inne albo założyć inny temat.

Nie jestem pewien co do metra i cs. Cs bym kupił ale z gmodem ale on kosztuje o kilka centów za dużo...

Mam po prostu nadzieje że w następnych dniach będą też fajne promocje. A borderlands i tak wolę kupić za 5 dych w pudełku:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii wszystko jest jasne, tyle że w praktyce najwięcej udzielają się Ci, którzy coś "wyhaczyli" na STEAM. Co to za wybieranie najlepszych ofert, kiedy patrzy się tylko na STEAM'owe. Ja tego zwyczajnie nie rozumiem, jak chcą, niech pieniądze marnują, mi to wisi (o lubowaniu się w plastiku i kartonie - wersje pudełkowe - nawet nie wspomnę). I dalej - gra na GG nie była fajna, a na STEAM już jest super, trzeba mieć? Świat schodzi na psy...

@Mikuta

Resztki? Połowa ceny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzikipytonzlasudeszczowego

Nie rozumiem o co ta spina, każdy kupuje tam gdzie mu lepiej. Sam kupuje tylko na steamie, bo tylko do tego sklepu mam zaufanie jeśli chodzi o elektroniczną dystrybucję gier (no i jeszcze GfW Marketplace, ale tam kupiłem chyba tylko jeden tytuł). Próbowałem dwa razy coś kupić na Impulse, i z niewiadomych przyczyn za każdym razem sklep odrzucał mój przelew z PayPala (gry nie dostałem, a pieniądze po dwóch dniach wracały na konto). Na steamie mam już prawie 100 gier, i jeszcze z żadnym zakupem nie miałem problemów. A odkąd Valve wprowadziło steam wallet, zakupy są jeszcze łatwiejsze i szybsze. Osobiście nie widzę sensu kombinować i szukać okazji, które z reguły sprowadzają się do kilku groszy/złotych różnicy.

Poza tym ten temat nie służy do wyłapywania najlepszych ofert w takich serwisach, tylko o ogólne przedstawianie takich promocji, żeby ktoś czegoś nie przeoczył. Wątpię żeby ktoś przeszukiwał różne portale tylko po to, żeby znaleźć grę o 2 złote tańszą. To jest bardziej zbiorowisko "reklam" z ofertami różnych sklepów niż porównywarka cen. Chociaż nazwa tematu faktycznie może trochę mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może opisywana przeze mnie produkcja nie kosztuje tytułowych 2,5 ojro, ale tych i tak jest pod dostatkiem, więc nie ma co się powtarzać i dalej rozpisywać :wink: Sądzę natomiast, że naprawdę warto zwrócić uwagę na trwającą do poniedziałkowego wieczoru "Steamową" promocję, dzięki której możemy za około 30 do 35 zł nabyć grę Borderlands wraz z wszystkimi dodatkami DLC. Ależ teraz mam rozterkę. Nie wiem czy prosić sąsiadkę, aby użyczyła mi karty kredytowej, czy już dać sobie spokój. Trochę mi głupio po raz szósty (:biggrin:), ale z drugiej strony, przepuścić taką okazję... Muszę się spieszyć i poważnie to rozważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzikipytonzlasudeszczowego

Wydaje mi sie ze sporo osob tutaj kupuje przez te karty psc zamiast paypalem lub kartami prepaidowymi, a nie wszystkie sklepy chyba je akceptuja. Chyba tylko na steamie mozna nimi placic, ale moge sie mylic bo tego nie uzywam ;)

Edytowano przez tomekk90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzikipytonzlasudeszczowego:

Po co się spinasz? Nikt tu nikomu nie płaci za informowanie o promocjach na wszystkich serwisach - jak masz czas, żeby sprawdzać codziennie wszystkie strony, to śmiało dziel się ofertami, wszyscy będą zadowoleni.

Co do karty pre-paidowej - ona, z tego co wiem, działa na zasadzie karty kredytowej (choć tylko przez internet), więc na lajcie kupisz coś na amazonie. A jeśli martwisz się o niemożność wyjęcia środków, to bardziej polecam eKartę z mBanku (sam korzystam) - jest to dużo lepsze rozwiązanie, niż karta pre-paidowa (tzn. działa tak samo, ale jest zintegrowana z kontem, więc ładujesz ją i rozładowujesz za darmo w ciągu kilku sekund). Tylko trzeba mieć konto w mBanku, 25zł na aktywację i 25zł co roku (1-y rok gratis).

Pozdrawiam,

edit: co do kosztów przewalutowania, to są z reguły po kursie międzybankowym, ale jak masz kartę rozliczaną w euro (co przy dużej ilości zakupów w europie jest lepsze), to płacisz za przewalutowanie podwójne (PLN-?-$)

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz konto w MBank, to logujesz się na nie, klikasz na właściwości karty (czy jak to się tam dokładnie zwie) i zaznaczasz opcję "Zezwól na płatności internetowe".

Zatwierdzasz i cieszysz się swoimi przyszłymi zakupami na Steam'ie.

[DOPISEK]

Do dzikipytonzlasudeszczowego:

Ja zakupiłem Metro 2033 na Gamers Gate właśnie z Twojej rekomendacji, za co Ci dziękuję :) .

[DOPISEK 2]

W związku z tym, że portal Gamers Gate pochodzi ze Szwecji, to po zarejestrowaniu się otrzymujemy gratis do biblioteki gier samochodówkę "Volvo: The Game".

[DOPISEK 3]

Czy próbowałeś sposób, o którym pisałem powyżej?

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie miałem podobne problemy ze Steam. Karta czasem jest odrzucana, a jeśli stanie się to 3 razy pod rząd blokują Ci możliwość zakupów na X godzin. Dlatego przerzuciłem się na PaySafeCards - z tym nigdy nie ma problemów, ponieważ podczas zakupów nigdy nie podajesz danych osobowych. Steam chyba jest czasami przeciążony i ma problemy z ich weryfikacją w PayPala, Visa i Mastercard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...