Skocz do zawartości
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Polecane posty

W dzisiejszej promocji GTA San Andreas przecenione na 2.50 ojro. Tu pojawia się jednak pytanie, które zadał mi znajomy, a na które nie znam odpowiedzi. Czy do gier ze Steam (w tym przypadku GTA SA) da się wgrać spolszczenie? Orientuje się ktoś może?

Do każdej gry możesz sobie pobrać spolszczenie i wkleić je do odpowiedniego folderu. Oczywiście jeśli masz do niego legalny dostęp czyli twórcy udostępnili go w sieci za darmo itp.

Edytowano przez Casioner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steamowe gry rzadko akceptują grzebanie w plikach. Steam z różnych powodów przeprowadza sprawdzanie spójności plików lokalnych i jeśli wykrywa instalację spolszczenia to nadpisuje te pliki oryginalnymi wersjami. Więc wiele zależy od szczęścia, ale skoro trainery do GTA SA nie działają z wersją steam to pewnie spolszczenie też nie (pierwsza rzecz jaką sprawdziłem jako miłośnik radosnej rozwałki na pół miasta;p).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę szkoda przez to, że aut nie mozna wgrywać. Z innej beczki - ktoś robił zakupy już na GamersGate, i się podzieli wrażeniami? Czy można tam jakoś zrobić sobie kopię zapasową ścięgniętej gry, i ją wypalić na DVD? W sumie mają nieźle przecenionego Juest Cause, ale jeśli nie ma takiej opcji, to wolę poczekać, aż na Steamie wpadnie do jakiejś obniżkowej promocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam GamersGate. Nie dostajesz żadnego programu typu steam pozwalającego pobrać grę w dowolnym momencie. Pobierasz ją raz i jest to wielki katalog nawet nie podzielony na płytki. Gra potrafi wołać o serial mimo, że podajesz ten co dał sklep (okazuje się, że czasem nie można uruchamiać przez launcher tylko przez setup.exe, innym razem odwrotnie). U mnie nie ma już linka do ponownego pobrania gry (pewnie na tej zasadzie co EA Origin - dają gwarancję pobrania przez rok = potem mogą cię olać). Więc ja polecam steama, ale możliwe, że moje przygody wiążą się z zakupem gry w złotej edycji, która mimo tego składała się oddzielnie z instalek do poszczególnych wersji. Zresztą poczytaj sobie ten i inne działy ich FAQ. Gdybym wiedział, że z ich wydaniami jest tyle problemów, kijem bym ich nie ruszył.

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk. W sumie dal mnie ideałem jest model dystrybucji z serwisu GOG - zero DRMów, po ściągnięciu ładny instalatorek, nie wymaga połączenia.

Żeby zbyt dużego offtopa nie robić, to wspomnę, bo chyba nikt wcześniej się nie podjął, że do 30 można zakupić na steam Europa Universalis 3 Complete za 3,75/ ewentualnie całe Europa Universalis 3 Chrinicles za 7,5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często kupuje tam gry, ale takie, które można dodać do steam, gdyż 1$=1? a mi tam akurat ceny w dolcach wyświetla. Tak to polecam dostaje się key i wystarczy go wpisać w steam. Gry dodawane do steam oznaczane są napisem w wymaganiach: "Note: This product requires a 3rd party download and account"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest to zapisane gdzieś w umowie użytkownika Steam, ale nie chce mi się szukać. :tongue:

Wie ktoś, czy steam może jakoś zakończyć świadczenie swoich usług? I co wtedy z kupionymi grami?

Szczerze mówiąc nie wiem, czy taki zapis jest w umowie, natomiast administratorzy wielokrotnie odpowiadali na to pytanie na forum twierdząc, że Steam nie zostawi swoich użytkowników na lodzie i zapewni jakąś możliwość dostepu do gier (strzelam, że byłaby to jakaś aktualizacja, która "uwalniałaby" gry ze Steamowego DRMu. Z tym, że zamknięcie Steama to bardzo mało prawdopodobna opcja biorąc pod uwagę fakt, że ten rodzaj dystrybucji już jest bardzo dochodowy, a do tego posiada ogromny potencjał.

A żeby pozostać w temacie - na GamersGate kilka ciekawych promocji, w tym Borderlands za 4,99 ?

Pozdrawiam,

edit: @wskrzeszacz: no super, ale miło by było, gdybyś chociaż podał, w jakim sklepie (co prawda tylko jeden oferuje TF2, więc to raczej oczywiste, ale mimo to...), nie wspominając o tym, że to nie promocja, tylko normalna cena tej gry...

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...