Skocz do zawartości

Reklamacja Xboxa 360 (błąd E74 )


Polecane posty

Cześć, mam problem z X360. A właściwie to nawet z M$, ale po kolei. Jakieś 1,5 tygdnia temu moje Pudełko pokazało mi błąd E74. Zbytnio sie nie przejąłem, bo do lipca 2010 roku mam gwarancję wg strony M$. No to dzwonię do M$, po kuriera, kurier bierze paczkę i dzisiaj do mnie przychodzi Xboksik. Myślę sobie: No, nareszcie sobie pogram, a przecież jutro premiera Assassin's Creed 2 ;) . I co? I czytam kartkę od Microsoftu, na której pisze, że nie naprawili mi konsoli, bo wykryto próbę majstrowania przy urządzeniu. ocb??? Nic nie grzebałem, bo po co skoro mam na gwarancji? Zadzwoniłem do M$ i co się okazało? Nie mam gwarancji, bo podłączyłem się do xbox live przez inny kraj niz PL!!! Napisałem na forum tej firmy, czekam na odp do jutra do 16. Wtedy dzwonię znowu do M$ (dobrze, że numer do nich jest darmowy :) ) . I tu mam do Was prośbę: Jak mam wytłumaczyć miłej Pani, że należy mi się darmowa naprawa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Mi miła pani powiedziała że mam sobie założyć nowe konto przed reklamacją. Z tego co się orientuję to złamałeś jakiś tam warunek gwarancji. Możesz jedynie prosić i powiedzieć że w Polsce dają niepełny produkt i Ty nie będziesz tego tolerował. Nic innego nie zrobisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Mi miła pani powiedziała że mam sobie założyć nowe konto przed reklamacją.

Jak miałem założyc przed, skoro nie wiedziałem, ze mi nawali?

Z tego co się orientuję to złamałeś jakiś tam warunek gwarancji.

Yeah, I heard so

Możesz jedynie prosić i powiedzieć że w Polsce dają niepełny produkt i Ty nie będziesz tego tolerował.

I co to da?

A są jakieś sprawdzone domowe sposoby naprawy E74?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dziwna sprawa, kiedy mi padł napęd konsolka przyszła po 1,5 tyg. a konto mam na GB. Może przy transporcie obudowa o coś uderzyła i się obluzowała, czy coś, a w serwisie uznali to za "próbę majstrowania przy konsoli"? X0 masz ze sklepu czy z 2-giej ręki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś odosobniony w tej sytuacji jedną osobę z POL zbanowali teraz na xtivalu za to że grał online na profilu założonym na UK. Mają świńską grypę tam i im odwala. wydaje mi się że szukają dziur po to by jednak trzymać się tego by nie zakładać live w polsce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[LOL. Przecież xbl jest częścią x360, więc mam prawo z niego korzystać! No nic, jak przyjadę ze studiów - tj. około 13 - dzwoenię do nich i się kłócę

EDIT: Pff, Okazało się,że zbanowali mi za to, że podłączyłem się do XBL. Teraz muszę szukać płatnej naprawy E74!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać taka ich polityka oszczędności - chce naprawy, uwalimy go na jakimś absurdalnym warunku.

Wszystkich polskich kont założonych na UK i US nie zbanują (choć doskonale o nich wiedzą) bo nikt by golda i gier nie kupował, ale pojedynczych szaraczków możemy gnieść do woli. Ktoś powinien na nich nałożyć konkretną karę za takie traktowanie klientów, bo to zwykłe oszustwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sławna fala poszerzyła swój zakres. Banują przerobione konsole i zarejestrowane na niekoniecznie ojczysty kraj. Szukam teraz w internecie (bo w instrukcji do x360 ani słowa o tym nie ma !) jakiegoś punktu licencji, który mówi o tym że M$ ma prawo zbanować konto kiedy jest niezgodność regionu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pozostaje mi tylko poklepać ze współczuciem kolegów x-boksowców po ramieniu, bo to nawet zabawne już nie jest... :/

Próbowałbym reklamować z tytułu niezgodności z umową u sprzedawcy (i argumentować XBL właśnie - jeśli nie ma czytelnej informacji, iż jest to usługa dostępna tylko w pewnych krajach, to jesteś niejako wprowadzony w błąd) ew. prosić o interwencję Rzecznika Praw Konsumenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może mam jakieś nieaktualne informacje, ale co takiego daje w chwili obecnej rejestracja na kraj inny niż Polska?

Bo jeśli chodzi o dostęp do zasobów zablokowanych dla naszego kraju (np. wiele z fajniejszych gierek arcade) to już jakiś czas temu MS zabezpieczył się przed tym "na twardo" - konsola sprawdza adres ip i możesz być sobie zarejestrowany na Nepal - nie ściągniesz. Czytałem o tym dużo swego czasu, i z tego co udało mi się zorientować to jedyną skuteczną metodą jest podłączanie konsoli przez PC i maskowanie adresu ip co jest bardzo problematyczne i naturalnie łapie się na bana.

Co do ciekawych praktyk MS w związku z Live to jeszcze wspomnę w tym temacie o punktach do zakupu pierdółek na Marketplace. Otóż informacja, że dany artykuł jest dla ciebie niedostępny pojawia się dopiero po tym jak kupisz punkty, wprowadzisz i zatwierdzisz kod. Generalnie jest to złodziejstwo doskonałe. Nie ma się do czego przyczepić - płaciłeś za punkty, które przecież działają, więc żadna reklamacja nie wchodzi w rachubę. Sam się na to naciąłem gdy po raz pierwszy specjalnie kupiłem punkty dla ściągnięcia dodatkowych mapek nazi zombies do WaW. Na szczęście ściągnąłem je sobie normalnie z PSN i MS może mnie pocałować w anusa. Dlatego nie popełniajcie mojego błędu i starajcie się sprawdzić na polskich forach, czy dana rzecz jest do ściągnięcia.

Wszystko to jest tym bardziej bolesne, że generalnie przy tym, co oferuje XLive, PSN blednie. Co jednak z tego, skoro nie można z tych bogactw w pełni korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zasadzie to skąd oni wiedza, że nie wyjechałem do UK z konsolą, tam grałem na koncie angielskim i ostatnio wróciłem do Polski ??

I w takim razie jak w danej chwili, kiedy jeszcze nie miałem ROD'a ( ale nic nie wiadomo :tongue: ) zabezpieczyć się przed taką sytuacją ?? Da się ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandarynek - Rejestracja na Polskę w ogóle nie jest możliwa. System sprawdza IP, ale pozwala na rejestrację na inny kraj - koncepcja jest chyba taka że anglik na wakacjach może sobie grać, ale żeby ściągać dema etc. musi wrócić na wyspy.

k0nrad - M$ zrobiło sprytny myk - IP jest sprawdzane tylko przy zakładaniu konta przez konsolę/grę. Na stronie da się wybrać inny kraj. Dlaczego tak? Chyba z w/w powodu, choć cała sprawa jest raczej mętna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergi - ja to wiem, tylko chodzi mi o to, czy to daje jakieś wymierne korzyści (poza samym faktem możliwości korzystania z podstawowych usług) - np korzystanie z rzeczy, które powinny być teoretycznie exclusivem dla niektórych rejonów.

Bo tylko wtedy widziałbym sens banowania. Zresztą przecież sam MS rozprowadzał oficjalnie (kiedyś przynajmniej) zdrapki do golda, więc gdzie tu sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę mnie wystraszyłeś, bo ja właśnie w poniedziałek mam dostać z powrotem moją konsolę :O. Microsoft konsolę odesłał z serwisu jeszcze tego samego dnia, co ją dostał (ach te szpiegowskie sztuczki UPS :P), więc się trochę boję, że zauważyli, że mam konto na UK (jak pewnie 99% Polaków). Z drugiej jednak strony, na stronie wyraźnie jest napisane, że konsola jest naprawiona i ma od nowa gwarancję, więc chyba wszystko jest w porządku. No ale przekonam się dopiero w poniedziałek. Jeśli zbanowali, to odsyłam konsolę do Billa Gatesa z jakimś mało wybrednym komentarzem i idę do empiku kupić PS3 ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...