Skocz do zawartości

Rozwiązany: Szacowanie możliwości oc


Nwm

Polecane posty

Ostatnio próbuje coś wycisnąć z mojego proca, ale nie wychodzi. Max jakie osiąga to 3.2GHz, dalej jest nie stabilny a przy 3.3GHz system nawet się nie chce załadować. Płytę mam słabą pamięci z resztą też nie najlepsze i myślę że to wina płyty albo pamięci. Zerknijcie okiem na to co mam i powiedzcie czy da się coś dalej kombinować. Mój złom:

Intel Core 2 Duo e8200

MSI P35 NEO 3 F

Geil Black CL5 800MHz

Corsair 520W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak obniżyć takty ramów, normalnie nie mogę a mam FSB:DRAM Ratio 1:1. Co do napięcia chodziło o napięcie proca? On robi 3.6GHz bez podnoszenia, a jak ramów to próbowałem ale nic.

W normalnych okolicznościach takty Ramu na tej płycie zmniejsza się w Biosie. Bios->Cell Menu->FSB/Memory Ratio. Nie idzie w ten sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieciekawie, Core E8200 - QFSB 1333 (4x333), przy 1:1 - pamięć 333 (ddr 666). Rzeczywiście przy tej płycie i pamięciach trudno o coś powyżej 3,2 GHz (8x400), co przy tym ustawieniu FSB/RAM da pamięć 400 MHz (800). Wszystko powyżej tej wartości powoduje zwiększenie zegara pamięci do wartości powyżej 800 MHz i przez to problemy. Pewnym rozwiązaniem byłyby pamięci 1066 MHz.

Niestety, takie są uroki kręcenia na płytach z chipami Intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...