Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tylko zastanawia mnie jedno - dlaczego Oblivion distało 10/10 a Gothic 3 "tylko" 9/10. Moim zdaniem (choć gralem w obie gry pare godzin u kolegi) Gothic 3 jest (według mnie) o wiele, wiele lepszy od Obliviona, a ma też swietną (lepszą?) grafikę, muzykę i wieeeelki (większy niż w Oblivion? tak mi sie wydaje), żyjący świat...Gothic powinien dostać 10/10 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie jedno - dlaczego Oblivion distało 10/10 a Gothic 3 "tylko" 9/10. Moim zdaniem (choć gralem w obie gry pare godzin u kolegi) Gothic 3 jest (według mnie) o wiele, wiele lepszy od Obliviona, a ma też swietną (lepszą?) grafikę, muzykę i wieeeelki (większy niż w Oblivion? tak mi sie wydaje), żyjący świat...Gothic powinien dostać 10/10 :D

Oj wydaje mi się, że to jednak Oblivion ma większy świat, ale to by trza mieżyć a po co 8) . A pozatym niestety tradycją już jest, że każdy Gothic jest grą zabugowaną i lubiącą się wysypywać pokazując wdzięczne okienka windowsa co moim zdaniem jest niedopuszczalne dla gry która ma dostać 10/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie jedno - dlaczego Oblivion distało 10/10 a Gothic 3 "tylko" 9/10. Moim zdaniem (choć gralem w obie gry pare godzin u kolegi) Gothic 3 jest (według mnie) o wiele, wiele lepszy od Obliviona, a ma też swietną (lepszą?) grafikę, muzykę i wieeeelki (większy niż w Oblivion? tak mi sie wydaje), żyjący świat...Gothic powinien dostać 10/10 :D
Weź pod uwagę to, że Oblivion jest starszy. Na swój okres czasu TES4 to była swojego rodzaju rewolucja, stąd też te 10.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic3 dostał 9 a jak dla mnie dycha to ciut za dużo właśnie za te błędy i wymagania sprzętowe z kosmosu połączone z brakiem optymalizacji kodu :D A Oblivion nie zasługuje na dychę ze względu na "martwy,pozbawiony życia świat" nie wczuwasz się w niego tak jak w żyjący świat Gothica3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic3 dostał 9 a jak dla mnie dycha to ciut za dużo właśnie za te błędy i wymagania sprzętowe z kosmosu połączone z brakiem optymalizacji kodu :D A Oblivion nie zasługuje na dychę ze względu na "martwy,pozbawiony życia świat" nie wczuwasz się w niego tak jak w żyjący świat Gothica3.

Hmm, ale patrząc na fakt, że Gothic 1 i Gothic 2 miały równie wiele błędów i dostały wysokie oceny to G3 byłby troche pokrzywdzony jak by mu przez te błędy aż tak obniżyli ocenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy to już chyba ze spokojem powiedzieć. W tym roku już chyba żaden tytuł nie otrze się o najwyższą ocenę na łamach Cd Action. Co prawda jest jeszcze najnowszy Sam Fisher, ale wydaje mi się i czuję w kościach iż będzie to (klasyczne w końcu dla tej serii) 9+/10
Ja stawiam na 8/8+. Nie wydaję mi się, żeby nowy SC był wybitny... :?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na 8/8+. Nie wydaję mi się, żeby nowy SC był wybitny... :?

A moim zdaniem ma duże szanse na 9+ (co do 10tki to może być faktycznie problem) bo w przypadku tej gry twórcy zauwarzyli, że powtarzanie czwarty raz historii wielkiego bohatera agnecji po cichu ratujacego świat jak zawsze dobry i praworządny już może się znudzić i wymyślili coś bardzo ciekawego. Oby tylko spełnili reszte obietnic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Gothic 3 zasłużył na 10. Oblivion "zaledwie" na 9.... Zastanawiam się czy nie-dawanie dziesiątek niektórym gierkom nie jest podyktowane tym, że sz. redaktorzy nie chcą wyjść na przeceniających gierki, i rozdających dyszki na prawo i lewo... (Oczywiście wiem że takie rodzynki zdarzają się naprawdę rzadko, ale czy aby na pewno nie za rzadko?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc zapomniałem, że tu napisałem :( Wycoguje swoje zdanie na temat G3 - 9 to zasłuzona ocena. W grze jest za wiele błędów na 10/10. Oblivion, tak samo jak Morrowind średnio mi się podobał (dlatego nie bede tego komentował, bo ta gra dla mnie nigdy nie zasłuży na 10) a fanem Gothica byłem od zawsze. ALE OBLIVION CHOCIAż MI CHODZI BEZ BIAłYCH PASKóW (i sie szybciej wczytuje). Tak samo nie zauważyłem (dość krótko grałem) by w Oblivionie ciała wrogów tak często przyjmowały jakieś "hinduskie figury medytacyjne (noga za głowe, ręka w pęntelke...). W Gothicu za to bardzo podoba mi się walka, w końcu można przyjemnie pociachać, prawie tak jak w "Powrocie Króla"... Więc uważam, że G3 to wybitna gra, ale grając w nią zobaczyłem, że naprawde nie zasłóguje na 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 10 to powinna dostac gra TES 3: Morrowind :lol: Wybitna, gram w nia juz pol roku i mi sie nie nudzi, watek glowny mozna odstawic i zajac sie samymi questami dla gildii i cywili :) Mnogosc itemow i mozliwosc zrobienia praktycznie wszystkiego (zaklinanie rzeczy rox xD) daje tej gierce przewage nad innymi z roku 2002 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO na dyszki zasłużyły:

Beyond Good & Evil - przelazłem 2 razy, stwierdzam, że tak wciągającej gry nie było dawno. To zupełnie nowatorska gra, w której utożsamiamy sie z bohaterką w 100%. Szkoda że została niedoceniona...:/

KotOR - Za fabułę i system rozgrywki. Sam nigdy erpegów nie lubiłem - KotORa ukończyłem dumnie 4 i pół razy (potem niestety reinstall systemu:() i za każdym razem świetnie się bawiłem.

PoP: Sands of Time - Hmmm...za nowatorskość i klimat...no i te zabawy czasem...poza tym: perfekcyjna grafa i prace kamery. A najlepsze były chyba walki..:D

to na razie tyle :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO na dyszki zasłużyły:

Beyond Good & Evil - przelazłem 2 razy, stwierdzam, że tak wciągającej gry nie było dawno. To zupełnie nowatorska gra, w której utożsamiamy sie z bohaterką w 100%. Szkoda że została niedoceniona...:/

Kto miał docenić - docenił. Kto nie zwrócił uwagi, niech żałuję, bo gra wymiata. Klimacik i ten świat - 10/10. Ale ogółem to raczej 9/9+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 10/10 to mafia- the city of lost heaven (nie pamietam co dostala w cda). Znakomity klimat, grafika - jak na tamte czasy, zroznicowanie rozgrywki, grywalnosc, a liniowość tylko dodaje uroku grze(autozapis). Aha i druga dyszka to evil islands: tcotls. Świetna jak na tamte czasy grafika, grywalność, system robienia broni, grywalność, no i oczywiscie klimat!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO na dyszki zasłużyły:

Beyond Good & Evil - przelazłem 2 razy, stwierdzam, że tak wciągającej gry nie było dawno. To zupełnie nowatorska gra, w której utożsamiamy sie z bohaterką w 100%. Szkoda że została niedoceniona...:/

KotOR - Za fabułę i system rozgrywki. Sam nigdy erpegów nie lubiłem - KotORa ukończyłem dumnie 4 i pół razy (potem niestety reinstall systemu:() i za każdym razem świetnie się bawiłem.

PoP: Sands of Time - Hmmm...za nowatorskość i klimat...no i te zabawy czasem...poza tym: perfekcyjna grafa i prace kamery. A najlepsze były chyba walki..:D

:arrow: Beyond Good & Evil - przelazłem również dwukrotnie, świetna gierka, ale... cholernie liniowa. Można było tą piękną historię opowiedzieć w trochę inny sposób. Dla mnie - 9.

:arrow: KotOR - fabuła może i fajna, ale system rozgrywki? Mnie kompletnie nie przypadł do gustu :) a walki to dla mnie już totalna porażka [na początku koleś nie jest wstanie trafić w przeciwnika z kilku metrów ] - zbyt konsolowo to wszystko wygląda

:arrow: PoP: Sands of Time - no tu rzeczywiście sam bym się nad dychą zastanawiał. Warunek: zakup dobrego pada - dwie gałki + wibracje. I to jest jazda! Książe szaleje jak za najlepszych, dwuwymiarowych czasów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohican zgodze się ze wszystkim, ale co jest konsolowego w walce w KotOR skoro to polega na łańcuchu zadań które postać kolejno wykonuje. Konsolowo by było jak byś musiał właśnie jak np, w Sands of Time dwoić się i troić, żeby wykonać na klawiaturze jaki kolwjek specjalniejszy cios oza pchnieciem (chociaż swoją grę ukończyłem na klawiaturze :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej paki Oblivion dostał 10 a Gothic jesynie 9??? :evil:

Gothic ma bardzo dobry system walki z TPP, a Oblivion ma widok FPP i jakoś dziwnie się walczy...

Gothic ma bardzo ciekawą fabułę, są zwroty akcji, dużo się dzieje, jest multum questów pobocznych. Oblivion?? W porównaniu z G3 jest ona zerowa.

Grafika?? W obu grach jest wyśmienita. Więc uważam, że G3 bardziej zsaługuje na 10 niż Oblivion...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CormaC powinien dać Gothicowi 10. Allor dał Oblivionowi 10 (IMO Oblivion zasługuje na 8/8+). Oblivion przy G3 wygląda jak Rasiak przy Ronaldniho. Allor jest fanem TES więc dał Obkowi 10, CormaC(podobnie jak ja) jest fanem Gothica i dał mu zaledwie 9. Grałem w obudwie gry i jest tak jak powinno być - Gothic 3 to najlepsza gra RPG 2006 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic dostal 9 zasluzenie, a Oblivion powinien dostac niestety 8:/ Fakt ze fajnie sie w niego gra pierwszy tydzien, ale potem jest coraz gorzej. Bethesda sie niepostarala i zamiast kontynuowac naprawde fajny klimat, fajnego rozbudowanego rpg'a jakim byl Morrowind, stworzyli konsolowego hack'n'slasha (bo niestety tym jest dla mnie oblivion). Fakt, jest sliczny, ma swietna fizyke, krajobrazy itp..ale malo tam tego czym Morrowind zachwycal. Gothic 3 natomiast straszliwie wciaga. Ma otwarty, zyjacy swiat, z mnostwem questow (w Oblivionie po zrobieniu okolo 130 zadan nie ma co robic:/ ) i co najwazniejsze o wiele bardziej "podatny" na decyzje bohatera. Kilka zakonczen, mnostwo wyborow podczas gry, o to chyba chodzi w rpg, a przedewszystkim o wczucie sie w postac, co tu sprawdza sie znakomicie. Za bugi 9, nie 10.

ps. Fallout to jest i tak najlepszy i zasluguje jak ktos wyzej wspomnial na 11 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...