Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

eh.... JA NIE DAŁBYM ŻADNEJ GRZE OCENY NAJWYŻSZEJ !! Czemu ??!! Bo teraz nie ma żadnych gier które są rewolucyjne. Piszecie że w FC można misje przechodzić na różne sposoby. PRAWDA. Ale to już było... Grafa ładna. Też Prawda. Ale to też już było... I równie dobrze drogi szypie można powiedzieć: "Tylko Ty jeden uważasz że Far Cry zasługuje na 11 na 10, a tysiąc innych osób uważa że nie."

E zaraz, a kto powiedział, że gry dziesiątkowe muszą być rewolucyjne? Według mnie wystarczy, aby gra dziesiątkowa była najlepsza/jedna z najlepszych w gatunku, z dopracowanym każdym aspektem rozgrywki. Za przykład można dać Dungeon Siege, który nie miał absolutnie żadnych rewolucyjnych rozwiązań, a dostał 10 za ogromną grwalność, piękną grafikę, i ogólny całokształt. Mi to odpowiada, bo gdyby dychy dawałoby się tylko grom rewolucyjnym, byłoby to bardzo niesprawiedliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
eh.... JA NIE DAŁBYM ŻADNEJ GRZE OCENY NAJWYŻSZEJ !! Czemu ??!! Bo teraz nie ma żadnych gier które są rewolucyjne. Piszecie że w FC można misje przechodzić na różne sposoby. PRAWDA. Ale to już było... Grafa ładna. Też Prawda. Ale to też już było... I równie dobrze drogi szypie można powiedzieć: "Tylko Ty jeden uważasz że Far Cry zasługuje na 11 na 10, a tysiąc innych osób uważa że nie."

Mów co chcesz. Ja wiem, że FarCry jest jedną z najlepszych gier historii tego biznesu, nie trzeba być mesjarzem by to ogłosić... Poza tym, co to za argument- nie są rewolucyjne? Co najmniej dziwny... Pisząc o FarCry zapomniałeś o KLIMACIE, grafa jest rewelacyjna nie ładna. Gra chodzi bez zaciachów na średnich detalach, na GF4mx. To jest kolejny plus. Gra jest długa, trudna jak cholera, wymagająca, nie ogłaszana jako Jezus gier. To już są argumenty na dychę.

EDIT:

Jeśli jesteś zainteresowany tematem, zapraszam do Off-Topic do Ogólnie o grach komputerowych. Ciekawa dyskusja tam była. Tam też zamieściłem swoją opinię na ten temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tiger #M

Dycha tylko dla gier-rewolucji???? CO TAKIEGO??? To chyba żadna gra w obecnej erze nie dostalaby dychy. Naprawdę. Jeszcze za starożytnych czasów, kiedy pojawiła się PIERWSZA gra w PEŁNI TRÓJWYMIAROWYM otoczeniu - to się nazywa rewolucja. Pod względem wizualnym ofkozzz... Ale jeśli pójdziemy tym śladem, to dotrzemy... no właśnie, gdzie? Na pewno, jeśli w ten sposób na to patrzeć, to ŻADNA gra nie zasługiwałaby na dychę. A tutaj nie chodzi o to, co jest rewolucyjne, tylko o to, co jest najlepsze. Po prostu. Dlatego cieszę się, że CDA nie daje pierwszej lepszej grze najwyższej oceny, ale też nie mają jakiegoś rygoru typu Half-Life 2 = 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh.... JA NIE DAŁBYM ŻADNEJ GRZE OCENY NAJWYŻSZEJ !! Czemu ??!! Bo teraz nie ma żadnych gier które są rewolucyjne. Piszecie że w FC można misje przechodzić na różne sposoby. PRAWDA. Ale to już było... Grafa ładna. Też Prawda. Ale to też już było... I równie dobrze drogi szypie można powiedzieć: "Tylko Ty jeden uważasz że Far Cry zasługuje na 11 na 10, a tysiąc innych osób uważa że nie."

Mów co chcesz. Ja wiem, że FarCry jest jedną z najlepszych gier historii tego biznesu, nie trzeba być mesjarzem by to ogłosić... Poza tym, co to za argument- nie są rewolucyjne? Co najmniej dziwny... Pisząc o FarCry zapomniałeś o KLIMACIE, grafa jest rewelacyjna nie ładna. Gra chodzi bez zaciachów na średnich detalach, na GF4mx. To jest kolejny plus. Gra jest długa, trudna jak cholera, wymagająca, nie ogłaszana jako Jezus gier. To już są argumenty na dychę.

Każdy ma własne kryteria... Każdy może mówi to co chce. I dla takiego mnie grafa w FC jest beznadziejna, a w pierwszym Pac Manie jest fenomenalna.(jednak tak nie myśle, żeby nie było...). Że nie ma klimatu(To uważam za prawde... Może dlatego że sie nie wczułem). I na tym oplega wolność słowa. A że Ty wiesz że tak jest o niczym nie świadczy. I gra nie była przepowiadana jako Niewiadomoco bo niby ktos widział jakąś gre jej twórców ???? A od takiego H-L 2,Doom 3 wymagało sie kokosów z niczego. A czemu ?? Bo poprzednie części były rewolucyjne. I dlatego wymagało sie od nowszych gier też rewolucji. A że ludzie, którzy FC zrobili nie musieli sprostać wymaganiom graczy. Przecież chyba mało kto słyszał o takim Far Cry dopóki sie nie pojawił. A jak wyjdzie sequel FC (o ile wyjdzie) to też będzie narzekanie tak jak przy D3 i H-L 2, że to już nie to co wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sporo grałem w Tony Hawk Underground 2 i nie mogę pojąć dlaczego ta gra dostała tylko 8+ ?? Przecież jest znacznie lepsza niż jej poprzednie części które dostawały 10 (za wyjątkiem 4 która dostała 9 czy 9+). W sumie jedyną jej wadą jest przeciętna grafika, bo nawet sterowanie zostało nieco poprawione w stosunku do THPS 4 (choć nadal najlepiej gra się na padzie). Że niby gra jest dresiarska ??? Och, dajcie spokój, a GTA:SA to może nie jest ? Z resztą kto normalny po zagraniu w THUG 2 zacznie biegać po ulicy i rzucać w ludzi jabłkami/pomidorami/puszkami z farbą ??

Gra dostarcza rozrywki na dłuuuuuugie godziny/dni/tygodnie, a nawet miesiące, jeżeli ktoś zamierza ukończyć ją w 100%. Wykonywanie kolejnych wypasionych kombinacji sprawia niesamowitą frajdę, pozatym jest sporo minigierek, tryb Classic Mode, oraz masa sekretów i ukrytych postaci dla najwytrwalszych.

Podsumowując, uważam że grze należała się dziesiąteczka, za niesamowitą grywalnośc, frajdę oraz długość gry.

PS. Rdzenni PCtowcy, którzy nie grają w nic co jest konwersją z konsoli, mogą tylko żałować...

E no 10 dla THUG2? Przeginasz trochę. Dla mnie zasługuje na góra 9. Po pierwsze ma słabą grafę, która w dzisiejszych czasach jest przestarzała i nie spełnia raczej oczekiwań pecetowców. A druga sprawa to brak jakichś większych zmiaqn w stosunku do poprzedników. Niby można tam schodzić z deski, rzucać różnymi przedmiotami (kto to wymyślił?), czy zwalniać upływ czasu, jednak nie jest to żadna rewolucja, bo wciąż w grze chodzi głównie o czesanie trików, a zmiany w grze to głównie modyfikacje/ułatwienia głównego celu gry. Na dodatek 10 powinny dostać tylko gry najlepsze w swoim gatunku, a THUG2 zdecydowanie taki nie jest (Tonego Howka traktuję jako grę Arcade jakby co), więc 10 dostać nie powinien.

I w swoim poście szybko scharakteryzowałeś GTA:SA....... To samo co wcześniej tylko więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sporo grałem w Tony Hawk Underground 2 i nie mogę pojąć dlaczego ta gra dostała tylko 8+ ?? Przecież jest znacznie lepsza niż jej poprzednie części które dostawały 10 (za wyjątkiem 4 która dostała 9 czy 9+). W sumie jedyną jej wadą jest przeciętna grafika, bo nawet sterowanie zostało nieco poprawione w stosunku do THPS 4 (choć nadal najlepiej gra się na padzie). Że niby gra jest dresiarska ??? Och, dajcie spokój, a GTA:SA to może nie jest ? Z resztą kto normalny po zagraniu w THUG 2 zacznie biegać po ulicy i rzucać w ludzi jabłkami/pomidorami/puszkami z farbą ??

Gra dostarcza rozrywki na dłuuuuuugie godziny/dni/tygodnie, a nawet miesiące, jeżeli ktoś zamierza ukończyć ją w 100%. Wykonywanie kolejnych wypasionych kombinacji sprawia niesamowitą frajdę, pozatym jest sporo minigierek, tryb Classic Mode, oraz masa sekretów i ukrytych postaci dla najwytrwalszych.

Podsumowując, uważam że grze należała się dziesiąteczka, za niesamowitą grywalnośc, frajdę oraz długość gry.

PS. Rdzenni PCtowcy, którzy nie grają w nic co jest konwersją z konsoli, mogą tylko żałować...

Nie przesadzaj z tą 10/10 dla Tony Hawka Undergrounda 2, bo nic rewelacyjnego. Moim zdaniem jak w CDA dali 8+, to ja może dałbym 9, ale nie więcej. To prawda, że jest długa jak chce się zrobić wszystko na 100%, ale ma słabą grafę, a to nie powinno się zdarzyć. Prawdą jest też, że żaden Tony nie miał super grafy, ale miał trochę powyżej przeciętniej. A ta w THUG 2 jest brzydka. O to moje zdanie. Podsumowując THUG 2 stawiam 9/10 za grywalność, grywalność i jeszcze raz grywalność!!! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 powinny być jednak przeznaczone dla gier ambitniejszych (w swoim gatunku - dajmy szansę wszystkim)! Rozumiem przez to, iż gra wymaga ingerencji gracza w stopnium znacznym (a przynajmniej większym niż w DS - nie stawiamy skilli, bo same rosną; walka wojem sprowadza się do kliknięcie i czekania; ekwipunek sam dochodzi w dużych liczbach i żadko trzeba wybierać lepszą; właściwie to w grze nie musisz klikać nawet by pozbierać przedmioty! twórcy pomyśleli za ciebie o wszystkim!!!), choćby minimalnej finezji, kreatywności (tu przegrywa WoW - albo rozkładasz talenty wg 2 - 3 schematów, grasz non-stop na battlegroundach, które są beznadziejne jak figa z makiem, chodzisz masowo raidami na instance, przy czym przy każdym masz około 0,5% szansy, że z głównego bossa (min. godzina tłuczenia innych, by do niego dojść) wypadnie ci przedmiot o który będziesz musiał wygrać pojedynek (kośćmi, kośćmi, ale przy moim szczęściu...) z resztą raidu, albo jesteś [beeep] i rozwali cię byle łajno z innej frakcji!!! Argh! No i rangę trzeba utrzymywać! Nie ma dobrze... A początkowe questy są tak liniowe, że wypróbowanie krasnoluda i gnoma (a potem jeszcze np. gnoma z inną klasą! ARGH!!!) staję się taką męczarnią, że odechciewa się... na prawdę... i gdzie tu przyjemność!?! Była... przed battlegroundami pierwszą postacią!)... Wierzcie mi, że istnieją gry, które na prawdę nie nudzą, mimo, że przechodzi się je po raz n-ty... Jeden z takich moich typów to Arcanum, którą to grę zaczynałem chyba ze 7 razy... A na dodatek jeszcze nie wypróbowałem wszystkich możliwości! Niestety grze nie wystawiłbym 10, bo jest mocno zabugowana, a skrypty się czasem nie sprawdzają (save na 10 stanach to minimum, by czasem się nie wqrzyć)... Mimo to jako RPGa polecam wszystkim!!! Potem ciekawy był KOTOR, bo też był w miarę nieliniowy, ale do Arcanum się nie umywa...

Hoh... się rozpisałem... czerpcie wiedzę wiadrami :D!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciagle boli w sercu z powodu oceny Warcrafta3 ;( . Ja po prostu nierozumiem jak mozna bylo wystawic tej Grze ocene 8/10 ? Niestety recenzji nie czytalem (czytalem tylko recke TFT. 8+/10 ?! LOL i podawanie jako wady: "przydala by sie nowa rasa"? A co?! juz ci sie 4 rasy znudzily?! Kazda ma od groma niepowtarzalnych umiejetnosci a ty sie nowego zachciewa. Nie no ludzie, to tak jak ja bym ze dodatek do jakiejs gry [np. NWN] jest beznadziejny, no bo ja myslalem ze bedzie mozna wybrac jako rase - np. Marsjanina....). No dobrze, ale wrocmy do RoC-a. Moze bylby ktos tak mily i napisal mi wady i zalety wymienione w recenzji? IMO War3 jest najlepszym RTSem wszech czasow i ocena 8/10 jest po prostu absurdalna! Jak dla mnie zasluguje nawet na 12/10! Ja tam nie widze po prostu RZADNYCH wad. Oto moje argumenty:

Ktos powie ze grafika jest kiepska. Nic z tych rzeczy! Jesli porownam War3 z NWN to IMHO grafika w NWN jest o conajmniej klase gorsza od tej z War3. Co z tego ze sa cienie w czasie rzeczywistym, ruchy traw przy postaci itd. jesli ta grafika jest tak straszliwie schematyczna ze sie w glowie nie miesci. Gdyby nagle wszystkie tekstury zrobic calkowicie biale to by sie okazalo ze wchodzac do jakiegos wnetrza widzimy prostopadloscian z kilkoma szafkami lub skrzyniami. W War3 wszedzie laza jakies kamyczki i inne elementy otoczenia. Wiec prosze mnie nie przekonywac ze grafika w war3 jest slaba!

Nastepna rzecz to GRYWALNOSC. w War3 gram bez przerwy praktycznie od momentu kupna, czyli od pol roku po premierze (ciagle mnie boli ze nie kupilem jej wczesniej). Na poczatku jak nie mialem neta, to przeszedlem kampanie ze 3 razy, potem jeszcze dlugo z komputerem sie cwiczylem. Potem byla kilkumiesieczna przerwa spowodowana przewidywalnoscia kompa. Az do momentu kiedy majac neta wreszcie, zaczalem grac na battlenecie. To co wczesniej wydawalo sie b. dobrą grą, stalo sie ziszczeniem marzen! Nikt kto nie gral na battlenecie nie ma prawa mowic o war3 zle! Najpierw niech zagra, wtedy pogadamy. Tak wiec, BN to niewyczerpane zrodlo grywalnosci i przestane na nim grac dopiero gdy wyjdzie warcraft4 ;]

Kolejna sprawa to zbalansowanie ras, gama umiejetnosci, wybor jednostek. Wszystko jest idealne i nie bede sie o tym rozpisywal.

Wiele osob mowi, ze war3 jest mixem RPG i RTS. To nieprawda! Rownie dobrze moglbym mowic ze FarCry jest mixem FPS I RPG, no bo przeciez znajdujemy apteczki, amunicje i takie tam, i wykonujemy rozne misje. War3 jest calkowicie RTSem. Najlepszym zreszta. Bohaterowie zdobywajacy doswiadczenie i przedmioty to tylko dodatek do zarzadzania bazą i armią (zreszta jest to strzalem w dziesiatke, bez tego nie wyobrazalbym sobie grania w war3 po sieci). Druga sprawa to to ze war3 moze byc grą dowolnego gatunku! Dzieki idealnemu edytorowi bardzo latwo jest zrobic gre RTS, RPG, juz byly wyscigi samochodowe i gra logiczna, a jestem pewien ze przy odrobinie umiejetnosci mozna by zrobic namiastke przygodowki, a nawet FPSa!

To wszystko sprawia ze war3 jest dla mnie (a takze dla milonow graczy grajacych w war3 na BN) kamieniem milowym w dziedzinie sieciowych RTS (tak, tak, war3 jest grą w 95% sieciową. Mozna tez powiedziec ze dopiero w sieci poznajemy tę 95-cio procentową czesc grywalnosci jaką gryje w sobie ta gra). I moge tylko miec nadzieje ze ta ocena 8/10 w cda byla spowodowana tym ze autor-ELD mial WYJATKOWO zly dzien. (przy ocenie TFT tez mial taki sam dzien? dzwny zbieg okolicznosci, nie sadzicie? ;])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja ci powiem! W3 - fuj!!! Jako fan fantasy powiem ci, że Dawn of War bije Warcrafta na głowę (jako RTS)! Otóż:

Grafika jak powiadasz jest ładna... ale to nie zmienia faktu, że gra jest połączeniem zręcznościówki i gry kamień-papier-nożyce w wykonaniu blokujących się(!!!(!!!(!!!(!!!)))) jednostek. Sterowanie umiejętnościami wymaga xtradoskonałej myszki laserowej, bo żeby w sekundę idealnie trafić w 3 miejsca jednocześnie (to nie żart) rozmieszczone po różnych sronach jednocześnie, a następnie operacje tego typu powtarzać całą bitwę... No i nie wiem czemu, ale gdy tylko moje wieże duchów zaczynają strzelać (wystarczą 4) to cały engine mówi cześć, a następnie jako slideshow (mam Radeona X700 i pentium 3GHz) oglądam rozpiździel mojej bazy, próbując kliknąć komendę ataku!!! DAMN!!! A jak mi się nawet uda, to jednostki do ww zaczną się blokować i utrudniać dojście biesom do pozycji strzeleckich, co skutecznie uniemożliwii obronę!!! No i jaki balans? W RoC?!? Mój kumpel pokazał mi strategię, w której orki zawsze wygrywają (Blademaster!!! IMBA)... No i pojedynek przypomina śmieszną zabawę na blokowanie przeciwnika, tak by rozwalić mu micro!!! A teraz (TFT) orki mogą się w d*** pocałować, gdy grają z undeadami (no chyba, że undead - n00b)! I nic ich przed destro nie uratuje... IMBA!!! No i dziwię ci się, że chciało ci się przechodzić kampanię 3 razy... Często przypomina mi marnej jakości Hack'n'Slasha... Prawdziwa ilość jednostek pokazana jest dopiero w Earthie!!! Tam się samemu tworzy jednostki :D!!!

Edytor to fajna sprawa... ale większość gierek, które powstają są tyle warte co kupa gnoju w Piszczynowie...

No i filmiki są ładne... To trzeba przyznać... I teksty postaci po wielokrotnym klikaniu... Dreadlord rządzi (ale po angielsku)

Eld nie jest jakimś antyfanem warcrafta (patrz recenzja WoW - jakieś nieporozumienie). Wg mnie upierdzieliło mu się, że oczekiwał na więcej, a podczas recenzji TFT docenił cały shit jaki oferują panowie z Blizzarda, a oferują coraz większy...

No to wróćmy do WoWa i recenzji Battlegroundów... 8? Ja dałbym -1, bo to zabiło tą grę... Już nikt nie robi raidów na wrogie tereny, bo to się nie opłaca, bo lepiej dostać dodatkowy Valor na BG! Ten świat cierpi na pustkę, a w nagrodę za udział w BG mogę zamienić swoją postać w PowerRangersa!!! A ch***!!! No i czemu wszyscy wyglądają tak samo? Czemu łotrzyki i wojowie mogą się w dupę pocałować (BG wygląda tak, że stoją 2 grupy shooterów i się nawalają)?!?... I to ma być wielka gra?!? Już nie mówiąc o kpinach jak druid z mechanicznymi zabawkami, ba, sam je może produkować!!! Na razie kończę... Świat Warcrafta został brutalnie zamordowany!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan fantasy powiem ci, że Dawn of War bije Warcrafta na głowę (jako RTS)!

Powiem tylko: HAHAHA

Grafika jak powiadasz jest ładna... ale to nie zmienia faktu, że gra jest połączeniem zręcznościówki i gry kamień-papier-nożyce w wykonaniu blokujących się(!!!(!!!(!!!(!!!)))) jednostek.

To zdanie jest bez sensu.. Na poczatku wydaje sie ze piszesz o grafice a tu dalej o czyms zupelnie innym... :| A co do zrecznosciowki to idz do lekarza. Blokujace sie jednostki to sa w DoW

Sterowanie umiejętnościami wymaga xtradoskonałej myszki laserowej, bo żeby w sekundę idealnie trafić w 3 miejsca jednocześnie (to nie żart) rozmieszczone po różnych sronach jednocześnie

Nie wiem o czym mowisz... jak chcesz uzyc jakiejs umiejetnosci to: jednoczesnie najezdzasz myszka na jednostke, na ktora chcesz rzucic czar i wciskasz skrot klawiszowy, po czym LPM. o_O a wez mi daj przyklad sytuacji ktora opisales.

No i nie wiem czemu, ale gdy tylko moje wieże duchów zaczynają strzelać (wystarczą 4) to cały engine mówi cześć, a następnie jako slideshow (mam Radeona X700 i pentium 3GHz) oglądam rozpiździel mojej bazy, próbując kliknąć komendę ataku!!!

Hmm po pierwsze nie slyszalem o pentiumie z 3GHz :D (wydaje mi sie ze pentium mial max 133 Mhz) A tak na powaznie, to chyba masz ze 300 virow na kompie. U mnie na pentium3 800 , GF2 MX 400 i 128 ram, gra skakala 5-13 fps, ale za to teraz na P4 2.4, radeon 9200 i 512 ram dziala bosko. A zreszta co mnie to obchodzi ze ci ta gra zle chodzi? (jaki rym!) twoj problem nie moj. To tak jak bym mowil ze Far Cry jest bad, bo mam w nim 5 fps. (a tak na marginesie, powiedz mi ile w takim razie fps masz w DoW? :D 3?).

A jak mi się nawet uda, to jednostki do ww zaczną się blokować i utrudniać dojście biesom do pozycji strzeleckich, co skutecznie uniemożliwii obronę!!!

To tez twoj problem ze nie umiesz odpowiednio bazy zbudowac :D

No i jaki balans? W RoC?!? Mój kumpel pokazał mi strategię, w której orki zawsze wygrywają (Blademaster!!! IMBA)... No i pojedynek przypomina śmieszną zabawę na blokowanie przeciwnika, tak by rozwalić mu micro!!!

A co mnie obchodzi RoC? Teraz jest TFT wiec prosze mi tu takich bzdur nie gadac, nawet jesli to (byla) prawda.

A teraz (TFT) orki mogą się w d*** pocałować, gdy grają z undeadami (no chyba, że undead - n00b)! I nic ich przed destro nie uratuje... IMBA!!!

I kolejny dowod na to ze jestes n00bkiem. Dobry ork wygra z undeadem. Micro + Wiwy + Jezdzcy z siatką i po sprawie.

Często przypomina mi marnej jakości Hack'n'Slasha... Prawdziwa ilość jednostek pokazana jest dopiero w Earthie!!!

Hahahaha, tutaj padlem xD. Bo mi sie cos wydawalo ze duzo jednostek to jest wlasnie w hack&slashu. A war3 wcale nie stara sie byc H&S (no moze poza nudną kampanią orkow w TFT. Czy podasz mi jakies inne przyklady?!). A widze ze ty lubisz duzo jednostek. Ilosc, nie jakosc, co? Wiec warcraft nie jest dla ciebie. Bo war3 jest PRAWDZIWYM RTSem! Tu chodzi o strategie, a do gry w sieci potrzebny jest skill. Za to Earth jest innym rodzajem RTSa.

Tam się samemu tworzy jednostki :D!!!

I co z tego?! Ale to w war3 sa bohaterowie i doswiadczenie! To w war3 sa creepy, to w war3 sa umiejetnosci! itd. itp. Mozna tak wymieniac bez konca w obie strony. Kazda gra jest innowacyjna na swoj sposob. Dla mnie obie gry sa dobre (nie zmienia to faktu ze uwazam war3 za lepszy).

Edytor to fajna sprawa... ale większość gierek, które powstają są tyle warte co kupa gnoju w Piszczynowie...

Ale MNIEJSZOSC to sa perelki w ktore gra sie wiele, wiele razy (footmen frenzy, line tower wars, hero line war, orks vs elves). W inne nie gram, wiec co mnie obchadzą? Chodzi o to zeby byl wybor.

podczas recenzji TFT docenił cały shit jaki oferują panowie z Blizzarda, a oferują coraz większy...

Tutaj przegiales. Troche szacunku dla najlepszego producenta gier! Mi sie jednak wydaje ze docenil ten miod a nie shit, bo inaczej TFT nie dostal by 8+/10

No to wróćmy do WoWa i recenzji Battlegroundów... 8? Ja dałbym -1, bo to zabiło tą grę... Już nikt nie robi raidów na wrogie tereny, bo to się nie opłaca, bo lepiej dostać dodatkowy Valor na BG! Ten świat cierpi na pustkę, a w nagrodę za udział w BG mogę zamienić swoją postać w PowerRangersa!!! A ch***!!! No i czemu wszyscy wyglądają tak samo? Czemu łotrzyki i wojowie mogą się w dupę pocałować (BG wygląda tak, że stoją 2 grupy shooterów i się nawalają)?!?... I to ma być wielka gra?!? Już nie mówiąc o kpinach jak druid z mechanicznymi zabawkami, ba, sam je może produkować!!!

WoWa nie mam, wiec sie nie wypowiem, ale jesli w CDA dostal 10 tzn ze to MUSI byc wielka gra.

Na razie kończę... Świat Warcrafta został brutalnie zamordowany!!!

To tylko twoja opinia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odrobinę odmienne zdanie. Otóż według mnie 10-tki powinny dostawać nie tylko gry, które są kamieniami milowymi w dziedzinie rozrywki komputerowej. Myślę, że poza jakimiś udoskonaleniami grafiki, mixem (udanym) pewnych typów rozgrywki, najważniejsze, co powinno być brane pod uwagę, to przyjemność płynąca z rozgrywki, ta słynna grywalność. W grę na 10-tkę powinno przede wszystkim wspaniale się grać, powinna ona pozostawać w pamięci, powinna sprawiać, że wszystko co się w niej dzieje przeżywamy naprawdę emocjonalnie. Gra na 10 nie musi być od razu rewolucją. Najważniejsze, aby była naprawdę grywalna, od początku do końca, bez znudzenia się na trzecim zakręcie szóstego levelu... Nie wiem, czy udało mi się przekazać to, co chcę, ale chyba mniej więcej wiadomo, o co mi chodzi...

Aboslutnie tak, po co więcej dyskutować? Niemalże zmieszany z błotem przez redakcję DOOM 3, wg nich był tylko porzadną strzelaniną i nic więcej. Tylko? Jak odchodziłem od komputera, to nie wiedziałem, czy mam otworzyć drzwi od pokoju, bo bałem się że zadudni, podłoga się zakołysze i coś mi wylezie z pentagramu, którego jeszcze przed chwilą nie było. Mam to szczęście że mam potęzny sprzet i mogłem się cieszyć 99% smaczków jakie przygotowali programiści. Rewolucji w przypadku DOOMA 3 nie było, ale nadal boje się chodzić po ciemku. I o to chodzi.

BTW: karta z EAX i słuchawki z podbiciem basów rządzą :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na 10-tke Zasluguje Wolfestein:Enemy Territory Gra jest po prostu ZA*%^sta wiem, ze minusem jest to, ze gra przeznaczona jest dla Graczy z internetem ale to malutki minusik :]

2 gra jaka zasluguje na 10-tke to World of Warcraft za co zasluguje :?: Za grywalnosc, Swiat (po prostu ogromny) ale minusem jest to, ze jest platna :cry:

3 gra jaka zasluguje na 10-tke to Farcry po prostu grywalnosc super swiat pod woda [beeep]is^*y :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na 10-tke Zasluguje Wolfestein:Enemy Territory Gra jest po prostu ZA*%^sta wiem, ze minusem jest to, ze gra przeznaczona jest dla Graczy z internetem ale to malutki minusik :]

2 gra jaka zasluguje na 10-tke to World of Warcraft za co zasluguje :?: Za grywalnosc, Swiat (po prostu ogromny) ale minusem jest to, ze jest platna :cry:

3 gra jaka zasluguje na 10-tke to Farcry po prostu grywalnosc super swiat pod woda [beeep]is^*y :P

Po co piszesz o ET, WoW i Far Cry'u, że zasługują na 10/10 jak przecież dostały w CD-ACTION dychę. To po ten post. Bo jak się nie mylę w tym temacie piszemy o grach, które nie dostały dychy a zasługują na nią lub dostały 10 a ni zasługują. Więc? :D Jaki problem? :D Ale poza tym zgadzam się z tobą, że te gry zasługują na 10/10, a nawet 11/10 .:lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na 10-tke Zasluguje Wolfestein:Enemy Territory Gra jest po prostu ZA*%^sta wiem, ze minusem jest to, ze gra przeznaczona jest dla Graczy z internetem ale to malutki minusik :]

2 gra jaka zasluguje na 10-tke to World of Warcraft za co zasluguje :?: Za grywalnosc, Swiat (po prostu ogromny) ale minusem jest to, ze jest platna :cry:

3 gra jaka zasluguje na 10-tke to Farcry po prostu grywalnosc super swiat pod woda [beeep]is^*y :P

Po co piszesz o ET, WoW i Far Cry'u, że zasługują na 10/10 jak przecież dostały w CD-ACTION dychę. To po ten post. Bo jak się nie mylę w tym temacie piszemy o grach, które nie dostały dychy a zasługują na nią lub dostały 10 a ni zasługują. Więc? :D Jaki problem? :D Ale poza tym zgadzam się z tobą, że te gry zasługują na 10/10, a nawet 11/10 .:lol:

Przeczytaj sobie pierwszą stronę tematu, a zobaczysz "o co sie rozchodzi" :P Niemniej jednak, Twoje rozumowanie jest błędne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, żę SC: Chaos Theory zasługuje na dziesiątkę, bo przeszłem ją na najwyższym poziomie trudności i dostarczyło mi to byczej satysfakcji. A przecież satysfakcja z gry i grywalność to dwie najważniejsze czynniki wpływające na ocenę. A i audio/video jest niczego sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na 10-tke Zasluguje Wolfestein:Enemy Territory Gra jest po prostu ZA*%^sta wiem, ze minusem jest to, ze gra przeznaczona jest dla Graczy z internetem ale to malutki minusik :]

2 gra jaka zasluguje na 10-tke to World of Warcraft za co zasluguje :?: Za grywalnosc, Swiat (po prostu ogromny) ale minusem jest to, ze jest platna :cry:

3 gra jaka zasluguje na 10-tke to Farcry po prostu grywalnosc super swiat pod woda [beeep]is^*y :P

Po co piszesz o ET, WoW i Far Cry'u, że zasługują na 10/10 jak przecież dostały w CD-ACTION dychę. To po ten post. Bo jak się nie mylę w tym temacie piszemy o grach, które nie dostały dychy a zasługują na nią lub dostały 10 a ni zasługują. Więc? :D Jaki problem? :D Ale poza tym zgadzam się z tobą, że te gry zasługują na 10/10, a nawet 11/10 .:lol:

Przeczytaj sobie pierwszą stronę tematu, a zobaczysz "o co sie rozchodzi" :P Niemniej jednak, Twoje rozumowanie jest błędne...

Sorry Sairam! Źle zrozumiałem :D . Jeszcze raz sorry, ale nikt nie jest doskonały. :D Ale i tak zgadzam się z !mperator!'em, co do ocen ET, WoW i FC na 10/10 na pewno zasłużyły :lol: :arrow: Złemu rozumieniu pierwszych stron tematu mówimy NIE!!! :D Głupim pomyłkom także mówimy NIE!!! :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, człeku! Ładnie mi pociąłeś posta (tam z h'n'slashem!!! padłem! - to były 2 oddzielne zdania i części tylko akapitów nie robiłem)... Przyznam, że ten post był trochę chaotyczny, ale to nie znaczy, że se go traktować jako spójną całość (dobre, nie :D! W sumie to się powinno). Więc teraz wam muszę wytłumaczyć... otóż mam brzydki zwyczaj wstawiania 3-kropku gdzie popadnie. No, niestety... ale można się przyzwyczaić... Oznacza on czasem przecine, kropkę, czasem nawet akapt... Ale, Your-lordzie, wydajesz się być człowiekiem niegłupim, który raczej z odczytanirem treści postu problemów nie ma! No to sobie jaj nie rób! :)

W W3 jednostki się blokują co chwilę! Głównie bohaterowie, którzy próbuja wziąć artefakt z padłego creepa! Można czasem walnąć!!!

Teraz przykład, o który prosiłeś: Masz wszystko podzielone na grupy, ale zauważ, że wykonanie manewru: strzelanie katapultami w inny budynek, użycie mocy bohatera, wycofanie samych strzelców od ataku wroga, użycie mocy jednostek (powiedzmy 2 taby do kliknięcia)... to już jest trochę roboty... I liczy się kto szybciej i perfidniej!!!

No i jakie wiwy na undeady?!? Cryptfiendy - zakop, po przejściu armii wykop, pajęczyna, wszystkie wiwy leżą... dobić to to już żadna sztuka! Zresztą gargulce (ciekawe czemu działa na nie trucizna?) w powietrzu też nie są złe, ale masz słuszność - jeźdźcy!

Gra hula jak ta lala, ale mówię, że gdy zaczynają nawalać wieże duchów (i właściwie tylko one!) to wszystko działa jakby chciało a nie mogło! Nie wiem czemu!

W TFT Blademasterowi się dostało po d***, to prawda (dobrze!)... ale znalazłem nową fajną jednostkę: driada (imba!!! strzela, spowalnia, osłabia magię, ma niemało życia!!!). Jak mi znajdziesz sposób na driady orkami i undeadami to znaczy, że dobry jesteś (w co nie wątpie).

Wymieniając dobre gry zapomniałeś o DoTcie jako aosie... A OvsE jest do bani!!! Jak elfy grają dobrze, to orki się mogą... jak elfy oddają kasę, to się mogą... koniec logiki!

W DoW jednostki mi się raz zablokowały, gdy miałem oddział z rakietnicami i kazałem im strzelać w budynek. Zrobili półokrąg wokół budynku i zablokowali drogę następnemu squadowi!!! No i chyba orki się blokują, ale nimi nie gram, więc ci nie powiem...

Następnym razem, gdy czytacie post Hemola (mój) to niestety trzeba będzie uruchomić szare komórki (wiem, postaram się pisać składniej)!

-------------------------------------------------------------------

Doceniłem edytor NWN dzisiaj... Na prawdę można dużo!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No' date=' człeku! Ładnie mi pociąłeś posta (tam z h'n'slashem!!! padłem! - to były 2 oddzielne zdania i części tylko akapitów nie robiłem)... Przyznam, że ten post był trochę chaotyczny, ale to nie znaczy, że se go traktować jako spójną całość (dobre, nie :D! W sumie to się powinno). Więc teraz wam muszę wytłumaczyć... otóż mam brzydki zwyczaj wstawiania 3-kropku gdzie popadnie. No, niestety... ale można się przyzwyczaić... Oznacza on czasem przecine, kropkę, czasem nawet akapt... Ale, Your-lordzie, wydajesz się być człowiekiem niegłupim, który raczej z odczytanirem treści postu problemów nie ma! No to sobie jaj nie rób! :)[/quote']

Pff ja se jaj nie robie, ale nikt by nie wpadl na to ze te 2 zdania sa o czyms zupelnie innym.

W W3 jednostki się blokują co chwilę! Głównie bohaterowie' date=' którzy próbuja wziąć artefakt z padłego creepa! Można czasem walnąć!!![/quote']

No trudno zeby bylo inaczej. Przeciez kazda jednostka ma swoj nieprzenikalny obszar, dziwne by bylo zeby przez siebie przechodzily. Warcraft jest IMO grą w ktorej wyszukiwanie sciezek jest nalepsze (NWN, IceWind Dale 2 - Massacra!!) A do tego wydaje sie ze sytuacja o ktorej mowisz nie jest warta uwagi. Taka sytuacja zdarza sie niezwykle rzadko, a po kilku grach wiesz juz ze po zabiciu creepow najpierw wycofaj unity a dopiero potem bierz itema.

Teraz przykład' date=' o który prosiłeś: Masz wszystko podzielone na grupy, ale zauważ, że wykonanie manewru: strzelanie katapultami w inny budynek, użycie mocy bohatera, wycofanie samych strzelców od ataku wroga, użycie mocy jednostek (powiedzmy 2 taby do kliknięcia)... to już jest trochę roboty... I liczy się kto szybciej i perfidniej!!![/quote']

Tutaj cie zadziwie :D Istnieje taki program o nazwie w3chart. Sluzy on do analizowania replayow. m.in. sprawdza ilosc APM (action per minute - akcje/klikniecia na minute). I powiem ci ze istneją gracze majacy po 300-350 apm (!!!). Wychodzi na to ze mają srednią liczbe 5-6 klikniec na SEKUNDE (!!!!). I co teraz powiesz? Dla nich ten problem nie istnieje (oczywiscie poza okresową wymianą klawiatury i mychy :D). Ale takze dla przecietnego gracza war3 majacego po 100 apm (m.in. ja do nich naleze) tez nie ma za duzo problemow. Od wszystkiego sa hotkeye i doswiadczenie :D

No i jakie wiwy na undeady?!? Cryptfiendy - zakop' date=' po przejściu armii wykop, pajęczyna, wszystkie wiwy leżą... dobić to to już żadna sztuka! Zresztą gargulce (ciekawe czemu działa na nie trucizna?) w powietrzu też nie są złe, ale masz słuszność - jeźdźcy![/quote']

Na ud robisz FSa, SH, grunty, jezdzcy i wiwy + micro i jego DK, Lich, fiendy i destry lezą. -.- I nie mow mi ze to nie skutkuje, kazdy pr0 ten strat potwierdzi.

Gra hula jak ta lala' date=' ale mówię, że gdy zaczynają nawalać wieże duchów (i właściwie tylko one!) to wszystko działa jakby chciało a nie mogło! Nie wiem czemu![/quote']

Tez nie wiem -.-

W TFT Blademasterowi się dostało po d***' date=' to prawda (dobrze!)... ale znalazłem nową fajną jednostkę: driada (imba!!! strzela, spowalnia, osłabia magię, ma niemało życia!!!). Jak mi znajdziesz sposób na driady orkami i undeadami to znaczy, że dobry jesteś (w co nie wątpie). [/quote']

Chyba cie utwierdze w przekonaniu. Nic prostrzego na driady! Elf zazwyczaj robi DH + talony + driady + archy. U orkow robisz grunty, jezdzcow i 4-5 demolisherow. Jego driady i talony leza w 3 sec! Siatka na driady, potem 2-3 strzaly demolishera i driada dead (na talona wystarczą 2). A co do ud, to nimi nie gram, ale duzo repkow sie naogladalem, wiec ci powiem ze prawie kazdy ud robi na elfa fiendy + mass gargi.

Wymieniając dobre gry zapomniałeś o DoTcie jako aosie...

Nie zapomnialem' date=' ale nie wymienilem bo jej nie lubie -.- Nie wiem czemu...

W DoW jednostki mi się raz zablokowały, gdy miałem oddział z rakietnicami i kazałem im strzelać w budynek. Zrobili półokrąg wokół budynku i zablokowali drogę następnemu squadowi!!! No i chyba orki się blokują, ale nimi nie gram, więc ci nie powiem...

Hehe tutaj sie niezaprzeczalnie z taba zgadzam :D. Zawsze mowilem ze War3 >>>>> DoW (ktory dostal o 1 punkt wyzszą ocene o_O o_O n/c).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najwyższą ocenę zasługują gry prawie że bezbłędne, wciągające i będące istnymi arcydziełami. To gry, w które grając zapominamy, że to co widzimy na ekranie monitora jest grą, czując że jest to inny, realny świat naprawdę istniejący. I takie gry właśnie powinny zasługiwać na najwyższe oceny. Nawet jeżeli są "robaczywe" od błędów.

Jak dla mnie nie zgadzałem się niegdyś z oceną 10/10 dla Unreal. Po prostu nie trawiłem straszliwego klimat gry. Po latach, gdy się przemogłem, doceniłem ją, a gdy ukończyłem wiedziałem, że gra jak najbardziej zasłużyła na taką ocenę, nawet z perspektywy tylu lat i tylu zmian jakie zaszły w rozgrywce FPP. Ta gra zawsze będzie doskonałym arcydziełem grozy kosmicznej. Była, jest, a nawet za 10 lat będzie.

Z bardziej współczesnych to co do Far Cry'a mam wątpliwości, ale tylko dlatego, że nie grałem. Doceniam jednak wielki, rozbudowany świat i alternatywne ścieżki rozgrywki.

A ocena 10/10 dla Wolfenstein: Enemy Territory... Pamiętam jak czytałem właśnie ten numer CDA. Powiedziałem: "Znów jakiś durny shooter w realiach wojny dostał najwyższą ocenę". To dlatego, że miałem dość tych wszystkich wojennych gier FPP. Czułem jednak duży respekt do serii Wolfenstein. Aha - przeczytałem także, że tym razem mamy tytuł z sieciowym FPSem i to na dodatek całkowicie darmowym. Ściągnąłem wieczorem i zagrałem. I tak minął sierpień dzień po dniu. I jestem pewien, pomimo tego, że już nie gram w ET, że gra jest warta swojej oceny, i że przez długie lata będzie pokazywać innym jak się robi prawdziwie grywalną grę. O tak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iCe-doOm
eh.... JA NIE DAŁBYM ŻADNEJ GRZE OCENY NAJWYŻSZEJ !! Czemu ??!! Bo teraz nie ma żadnych gier które są rewolucyjne. Piszecie że w FC można misje przechodzić na różne sposoby. PRAWDA. Ale to już było... Grafa ładna. Też Prawda. Ale to też już było... I równie dobrze drogi szypie można powiedzieć: "Tylko Ty jeden uważasz że Far Cry zasługuje na 11 na 10, a tysiąc innych osób uważa że nie."
LOL. To co mialo by byc w FC zeby dyche dostala ? Miala by kosztować 99 groszy i chodzic na pegazusie ? WG. mnie gry powinny dostawać dyche kiedy są najlepsze z danego gatunku. Np w RTSach dyche by dostało Soldiers* ...

( * to oczywiscie moje osobiste zdanie )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mały powrót...

Niemalże zmieszany z błotem przez redakcję DOOM 3, wg nich był tylko porzadną strzelaniną i nic więcej. Tylko? Jak odchodziłem od komputera, to nie wiedziałem, czy mam otworzyć drzwi od pokoju, bo bałem się że zadudni, podłoga się zakołysze i coś mi wylezie z pentagramu, którego jeszcze przed chwilą nie było. Mam to szczęście że mam potęzny sprzet i mogłem się cieszyć 99% smaczków jakie przygotowali programiści. Rewolucji w przypadku DOOMA 3 nie było, ale nadal boje się chodzić po ciemku. I o to chodzi.

Primo: przesadzasz co do tego rzekomego "mieszania z błotem". Po prostu ilość wrażeń zaoferowanych w finalnym produkcie nijak się miała to oczekiwań fanów, które to oczekiwania (wg. twórców) nowy Doom miał spełnić. D3 nie jest grą genialną i tego właśnie można się przyczepić. Bo miał nią być...

Oczywiście, wszystkie wytwórnie próbują nakręcić boom na ich nowy tytuł, ale producenci tej klasy co ID powinni dotrzymywać choć większości przyrzeczeń. A tak się nie stało.

a wam co się nie podoba??

Ty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...