Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Aha, warto by DICE poprawiło moc latarek w pełnym słońcu :P

Wiele osób ma watpliwości co do latarki, ale nie zdają oni sobie sprawy, że tego typu sprzęt został specjalnie tak zaprojektowany, nie tylko by rozjaśniać, ale przedewszystkim oślepiać - nawet w dzień. Zaznaczam, że to nie jest standardowa latarka, a jej moc i skupienie sa znaczne. Efekt w BF3 jest oddany dosyć dobrze.

np http://www.youtube.com/watch?v=Q-9acVj0FqQ

trzeba z danej broni wystarczająco długo korzystać, aby odblokować związanego z tym taga.

Zdaje się, że dostepne po otrzymaniu 5 Service Star, czyli 500 zabić konkretna bronią.

szkoda że nie udało mi się takowego zadźgać wtedy miał bym taki do własnego użytku.

Pierwszy raz słysze o tym. Mam wiele różnych zdobytych DogTagów, ale żadnego pozatymi, które sam odblokowałem - nie mogę użyć. Zresztą jaki byłby wtedy sens? Zdobyć coś w "5 min", na co inni całe dni pracowali? Niemądre.

beta zobial na mnie wrazenie ale jak teraz zobaczylem to to niechce mi sie grac?

Bot, czy jakiś obcokrajowiec chcący się wykazać znajomością google transylatora? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak o AI mowa to ja cos powiem o crysisie 2, gorszego AI od tego nigdy nie zobaczycie na oczy! rozumiem ze przeciwnicy maja cela (juz nie w jedej grze sie tak zdarzalo) ale do jasnej cholery jestem w bloku niewidzialny naokolo z milion innych okien ja wylaczam maskowanie i co wszyscy zaczynaja do mnie napierdzielac nawet gosc ktory byl odwrocony albo bardzo daleko ode mnie i tak domnie napierdziela (oczywiscie bardzo ale to bardzo celnie). Nawet mogl bym to zrozumiec grybym oddal choc jeden strzal ale nic.

zeby nie robic offtopu to napisze

Singiel w BF3 IMO jest swietny i bardziej zroznicowany niz w COD MW1 ale nie poweim ze lepszy od COD MW1 ani nie powiem ze gorszy. Tak strasznie trudno mi to ocenic ze powiem iz IMO daja taka sama radoche obydwa tytuly, kazda ma przeblyski i niezle zakonczenie. Trwa mniejwiecej tyle samo, grafika/audio wiadomo lepsze u BF ale tego niemoge brac pod uwage oceniajac gre z 2007 i 2011. Emocje sa tez zblizone nawet misje snajperskie, dla mnie obydwie genialne. Dlatego singiel w obu tytulach JA oceniam na 9,5/10. Ale multi dla mnie lepsze w BF3 i wcale nie jest nudne, spotykam sie ze stwierdzeniem "biegam 10 min i nikogo nie zabijam NUUUUUUDYYY" to jest stek bzdur, multi jest genialne akcja jest ciagla, wymiana ognie tez tyle ze sa duzo wieksze mapy i ma sie wieksza swobode w podejmowaniu ataku. Oczywiscie taktyka jak najbardziej sie liczy mozna grac bez niej ale jak sie chce wygrac to nieraz ratowalo sie jedna 4 osobowa druzyna caly team przed przegrana, ato ze smiglowca lub czolgu albo sprytnie przeprowadzonym atakiem od tyl i przejmowaniem flag lub niszczeniem stacji.

Jezeli chodzi o AI w obydwu grach to jest to, to samo, strzelaja, chowaja sie za oslonami takie zwykle, wystarczajace do tego tupu FPS. Nie jest inteligetne ale juz sie do tego typu rzeczy przyzwyczailem i nie narzekam bo singiel to przystawka do MULTI. W BC2 to dla mnie singiel to byl trening przed multi. Bylo latanie smiglowcem, jazda kladem, poslugiwanie sie tym samolotem wlasnorecznie sterowanym, czolgi czy niszczenie smiglowcow pod ostrzalem. W BF3 bardziej sie skupili na fabule i chyba tez natym aby przypodobac sie fanom CODa (oczywiscie od 4-7). Bylo wiele misji podobnych do MW1 nawet blixniaczo. Byly bardziej dopracowane ale niczym sie tak nie roznily. ja wole BF ze wzgledu na multi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba jeszcze nigdy nie zastanawiałem się tak nad kupnem gry. Oczywiście chodzi o BF3 i MW3 :). Od MW1 kupowałem każdą część serii CoD, lecz Black Ops mnie rozczarował. Po prostu jakoś szybko mi się znudził. Natomiast z serii BF grałem trochę bety BC2 (chciałem się załapać na bete BF3, ale miesiąc byłem odłączony od internetu - dzięki TP) i w sumie grało się na pewno inaczej niż w CoD. I chyba moje wątpliwości polegają na tym, czy taki 'inny' sposób rozgrywki przypadnie mi do gustu. Wiadomo - większy rozmach, trochę więcej el. taktycznych, zamiast małych map i rozwałki przez 10min. Jednak w CoDach zniechęca tryliard DLC od AV za kosmiczne pieniądze (nie mam pojęcia jak to jest w EA, ale chyba były jakieś darmowe map-packi). Jeszcze wspomnę o braku rankingowych dedyków, choć z drugiej strony z tego co czytam ludzie narzekają na Battleloga. Eh, może to trochę chaotyczne, lecz mam tej jesieni ochotę pomęczyć się przy dobrym FPSie, a nie wiem co robić. Może macie podobne odczucia? Czy może coś doradzicie?

PS.

Oczywiście zapomniałem o sprawach sprzętowych... Da radę komfortowo pograć przy C2D 2.66 GF 450GTS 2GB RAM, Vista 32bit (preferowane panoramiczne rozdziałki, lecz podejrzewam że o Full HD mogę zapomnieć ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisze conieco o dzwieku: no spodziewalem sie wszystkigo co mozna krytykowac w BF3, od singla ("krotki, fabula"), grafika (mniej zniszczen, niechodzi na moim kompie) po multi (a bo nudne, abo bo to ja w CS skilla mialem a tu takie zero jesem) ale nie dzwiek. Jak mozna sie tego czepiac lub porownywac do jakiegos innego FPS to nie ma konkurencji pod tym walorem, jest poprostu najlepsze. Straszne dobre i realistyczne, ladnie brzmi jak i wiarygodne brzmienie otoczenia. Dopracowane, widac ze sie starali i bardzo dobrze im to wyszlo. Juz w BC2 zauwazylem ze jest genialne ale tutaj kiedy doszo wieksze otoczenie po prostu brzmi to super, extra, cool. Nic wiecej nie bede pisal bo pewnie sie nudzicie mnie czytajac a najlepiej to kupic te gre a warto.

PS-No nie nie nie nie W crysisie 2 lepsza grafika niz w codzie?! Nawet na ustawieniach najwyzszych oraz DXt 11 nie ma lespyzch niz BF3 na ultra. Popierwsze jakos tekstur w BF3 jest duzo lepsza jak i to ze crysis 2 ma ze sto razy mniejsze mapy. o oswietleniu juz nie wspomne bo w Bf3 jest switne moze nawet najlepsze jakie dotad widzialem, a crysisie dobre nawet bardzo ale napewno gorsze. Czy to nie jest czepianie sie to co wy robicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba pomysł z CooP'em. Misja Exodus i Fire from The Sky to dość fajne misje. Trzecia to taka typowa rozwalanka (dobrze, że jest SWD), ta w siedzibie firmy również typowa rozwalanka. A pomysł z uzbrojeniem unlocked by pass CooP Missions is good, very good ;)

Jestem na etapie odblokowania M39 EBR (swoją drogą, cholernie podobny ten karabin do M21 EBR z CoD MW2). I taki mały opis: w grze operacji Exodus drugi, co grał ze mną, walnął Javelin'em w czołg, ale uległ zniszczeniu, i rakieta poleciała prosto, rozwalając pół budynku ^^

Zaś co do Single, był dla mnie raczej dobry, bo w miarę było różnorodnie. Ale dłużył mi się ten single.

I przepraszam za wtręty angielskie, krócej się pisze a oddają sens zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heban ja ci z calych mych sil jednak proponuje BF3. Masz juz duzo czesci CODa a po co ci nastepna, ktora bedzie strasznie podobna do swych poprzedniczek (bo ani singiel ani multi nie wprowadza nic nowego, niepisze ze sa zle jednak ilez mozna ja sie czuje wykorzystywany oraz oszukany taka sytuacja, ze maja kase dobra ekipe ale nic nie robia a kasy chca jeszcze). W BF BC2 kupilem dla podobno bardzo fajnego MULTI (wczesniej gralem glownie w CSa jezeli chodzi o multi czyli calkiem co innego bardzej zblizone tez do coda) ale od tej pory nie wlaczylem juz innej gry jezeli chodzi o multi (mowie o "masowym" nie coopie). Znow strasznie sie nie rozni od coda, tyle ze masz poczucie ze to jest wieksze. Masz najczesciej 3 opcje- idziesz do jednego z pkt na mapie gdzie wraza z teamem atakujesz/bronisz bazy, drugi podobny do pierwszego bierzesz czolg lub smiglowiec rozwalasz co sie da, no i trzeci robisz samotny lub z drugim kolega jakis maly rajd na baze przeciwnika najczesciej konczy sie smiercia twoja ale jak bedziesz mial kapke szczescia to i zdobedziesz pkt a zaraz team sie tam osiadzie i bedzie prawie nie do zdobycia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura to to, co Ty piszesz. Po pierwsze dzwiek w BF3 chocby byl zgrywany 'w realu' zostal do gry wrzucony w marnych samplach, ktore sprawiaja, ze wszystko brzmi gorzej niz w realu.

Ja bzdury piszę? :D To nie ja objaśniam wszem i wobec że Dice użył "słabej jakości sampli", chociaż oprócz własnego "widzi mi się", żadnego dowodu na to nie masz.

Udźwiękowienie BF3 stoi na najwyższym poziomie, to jest fakt i żadna gra o takiej samej tematyce nie stoi na tak wysokim poziomie, dźwięk jest czysty, wyraźny, odpowiednio soczysty, a co najważniejsze realny i sugestywny, a lokalizacja bezbłędna. Było to powtarzane przez wiele osób, od recenzentów, przez graczy, do casuali, Dice zadbał nawet o takie drobiazgi jak dźwięk kropel rozbijających się o hełm pilota, którą brzmią wręcz wyśmienicie, aż przypominają się genialne moskity z BC2, których dźwięk wiele osób oszukał i przed PCtem biły się po karku bo myślały że coś naprawdę latam im koło głowy.

Co do sprzętu to nie sugerowałem tego w znaczeniu że będziesz się lepiej znał na dźwięku jeżeli kupisz inne słuchawki, tylko po prostu nie masz dobrych słuchawek do gier, co najwyżej do muzyki. Sama karta dźwiękowa cudów nie robi, a tak na dobry sposób panie "znaFco" sprzętu audio jak będziesz znowu wymyślał od niskiej jakości sampli to najpierw zmień kartę na taką która generuje mniej zakłóceń niż ten Twój Xonar :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ins3jn

A co rozumiesz przez to, że "X jest gorsze od Y"? Uzasadnij ;)

Ja dla przykładu uzasadnię nieco moją opinię o czysto technicznych sprawkach, jakimi są: Model i teksturach modelu klasy "Szturmowca" z BC 2, tudzież "Medyka" z BF 3.

W BC 2 bardzo podobał mi się model wojaka, bo miał hełm, miał gogle, tekstury wyglądały b. dobrze 4me. Dźwięk metalicznego uderzenia pocisku o hełm to również coś wspaniałego i fajnego ;). Wklep 6 pocisków we wroga, a 7 traf go epicko w baniak. Banan na twarzy gwarantowany.

A taki BF 3. Cóż. Niezbyt podoba mi się taki model. Nie wygląda tak poważnie i wyzywająco, jak w BC 2, o normal mapach nie wspominając. Uważam po prostu, że niektóre modele mogły by być dopieszczone i wrzucone do BF 3. Ale to moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ins3jn dla mnie crysis 2 to najgorzy fps w jaki gralem (przez AI) o grafice nie wspomne, jakie lepsze od BF3 w czym. Ockinjcie sie, wala wam fanboye coda jakies gadki szmatki na poczekaniu. Oswietlenie efekty specjalne oraz tekstury sa lespze w BF2 niz crysisie 2. A wielkosc map w crysisie to jakis smieszny kwadrat a w BF rozlegle pola gdzie mozna sie wykazac w roznej dziedzinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ins3jn

Nie wiem, jak po przysłowiowych paru minutach można wyłączyć grę, na którą wydało się 100 zł prawie że. Jak ja odbijam się od jakieś gry, próbuję i próbuję. I albo się odbiję na dobre, albo się przekonam do niej. Tobie proponuję to samo. Próbuj i próbuj ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak wychowalem sie na quake i unrealu, moh i cod tez spoko;) ale tam malo krwii i jak z rakiety ktos dostanie to tez nic sie niedzieje cienkie te fps teraz wychodza;]

z tego roku bulletstorm spoko:))

no i assassin tam troche krwii ale to nie fps

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie podoba mi sie sposób w jaki tworcy sztucznie przedluzyli tryb coop. Chodzi mi np o odblokowanie g3 do multiplayera. No sorry ale jezeli przejscie po 3 razy kazdej misji nie wystarcza to ja podziekuje za ta bron . Zwłaszcza ze jezeli akurat nie ma dostepnych znajomych to na public matchmaku nie ma szans . no nie dogadasz sie po prostu . Jeszcze idzie to przezyc podczas zwyklych wymian ognia ale misja snajperska w ccopie - niemozliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz w Public Matchmake trafiłem na ogarniającego gostka. Przeszliśmy misje od tej z helikopterem, do tej w biurze. Dopiero snajperskiej się nam nie udało. Wtedy się wyłączył. Albo mnie rozłączyło :dry: . I dlaczego narzekasz na bronie do odblokowania? Przecież nie musisz ich mieć. Zresztą co-op to nie single. On nie jest żeby raz przejść i zapomnieć. W nim też są rankingi, to są też unlocki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że dostepne po otrzymaniu 5 Service Star, czyli 500 zabić konkretna bronią.

Mnie zastrzelił jakiś koleś, który na dogtagu miał rysunek myśliwca i liczbę zabitych w wysokości 380-coś. Ale chyba inaczej wygląda to dla pojazdów, a inaczej dla broni zwykłych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie do końca postarali się z soundtrackiem, w BF2 były taki czy nawet kilka które wpadały w ucho :) Example: http://www.youtube.com/watch?v=zZPW5nWN0CI Ah te wspomnienia! Z BF3 nie rozpoznaję za bardzo czegokolwiek i nie zapamiętam, nie ma nic ciekawego do słuchania. Znacznie bardziej starają się o soundtrack np. Valve.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xanoxis: A po czym to oceniasz? Czy komuś, się soundtrack podoba, czy też nie, to jego sprawa. To, że tobie, nic nie wpada w ucho, znaczy, że nie lubisz takiej muzyki, ale dla kogoś innego, może to być, najlepszy soundtrack, jakikolwiek słyszał. Osobiście wolałem ten z Bf2/bf1943, ale ten z bf3, też jest dobrze,pomysłowo i ciekawie zrobiony,a to, że nie wpada mi w ucho, to już tylko, moje subiektywne uczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ten dodatek Back to Kharkand kiedy wyjdzie to będzie tak jakby nowa gra, tzn czy odblokowania i lvl który posiadamy w podstawie będzie dostępny w dodatku ?

Co do latarek to uważam że faktycznie prawdziwa latarka ma dużą moc oślepiającą ale to jest gra i ten dodadek powinien być bardziej zbalansowany bo daje za dużą przewagę. Okrąg oślepienia powinien być mniejszy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Back to Kharkand

To będą tylko nowe mapy, dziejące się w tym samym okresie, więc i będa te same bronie, nie będzie to podobne do Vietnamu DLC, który wymuszał (ze wzgledu na okres i lokacje) uzycie innych broni

@sountrack

nie wiem, czy oceniacie single czy multi - nie przeszedlem singla, ale w coopie i multi słuchać 3-4 utwory maksymalnie. Które wg mnie są świetne i znacznie lepsze od tych z BC2, lecz wiadomo że to kwestia gustu.

@udźwiekowienie

ja nie wiem o co wy się sprzeczacie, to bardzi przypomina wojne o wieksze ego. Dźwięk już od czasów BC2 był świetnie zrobiony, w BF3 moim zdaniem osiagneli epogeum, nigdzie tak dobrze udźwiekowionej gry nie słyszałem. Zrobiło na mnie wielkie wrażenie... wy się natomiast sprzeczacie o sposób jego nagrywania, uzyte techniki. Przepraszam za kolokwializm, ale kogo to k*** obcodzi? :D Ważne, że efekt jest świetny... nie wazne czy wg was są słabe sample, czy źle dobrane pozycjonowanie. Tak dobrego efektu ja i zapewne wiele osób nie słyszało nigdzie.

Będąc szczerym w Becie (mimo iż w finalnej wersji jest jeszcze lepszy) wieksze wrażenie zrobiło na mnie udźwiekowienei niż sama grafika.

@coop

"na siłe wydłużanie". nie wiem o czym mówisz, ale nikt Ci nie każde odblokowywac tego G3, masz wystarczająco dobrych broni w podstawowym multi. te 7 broni to dodatkowy bonus i motywacja do przejśca coopa. nie chcesz - nie odblokowujesz, ale nie narzekaj na coś tylko dlatego, że nie jest dostępne od poczatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będą tylko nowe mapy, dziejące się w tym samym okresie, więc i będa te same bronie, nie będzie to podobne do Vietnamu DLC, który wymuszał (ze wzgledu na okres i lokacje) uzycie innych broni

Będą 4 nowe mapy, 10 nowych broni, i 3 nowe pojazdy.

@udźwiekowienie

ja nie wiem o co wy się sprzeczacie, to bardzi przypomina wojne o wieksze ego. Dźwięk już od czasów BC2 był świetnie zrobiony, w BF3 moim zdaniem osiagneli epogeum, nigdzie tak dobrze udźwiekowionej gry nie słyszałem. Zrobiło na mnie wielkie wrażenie... wy się natomiast sprzeczacie o sposób jego nagrywania, uzyte techniki. Przepraszam za kolokwializm, ale kogo to k*** obcodzi? biggrin_prosty.gif Ważne, że efekt jest świetny... nie wazne czy wg was są słabe sample, czy źle dobrane pozycjonowanie. Tak dobrego efektu ja i zapewne wiele osób nie słyszało nigdzie.

Właśnie o to chodzi, i to próbowaliśmy tłumaczyć, przez kilka postów ;).

PS: Battlelog, przestał działać, ma ktoś informację, kiedy wróci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Battlefieldem i optymalizacja jest jakaś dzika sprawa. Komputer mam taki jak w opisie. A na wyższych rozdzielczościach w multi strasznie muli. Wczoraj np. gra mi elegancko chodziła jak miałem ją włączoną w okienku a straszna zamuła na pełnym ekranie. A dziś...na odwrót, w okienku nie da sie grać tak tnie, a pełen ekran obłsuguje bez problemów. To chyba coś z tymi sterownikami jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...