Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

O/C Phenoma II x3 720

Polecane posty

W końcu znalazłem trochę czasu i podkręciłem swojego proca do stabilnych 3.7GHz.

Jak chcę podkręcić wyżej to zaczynają się problemy :dry:

Gry kręcę samym mnożnikiem do 3.8 to komp odpali ale przy próbie odpalenia OCCT, orthona lub 3dmarka jest BSoD i muszę zbić taktowanie. Jak kręciłem samym mnożnikiem to pamięci zostawały z takim samym taktowaniem więc ustawiłem mnożnik na 17x i HT na 219. Przy próbie zwiększenia HT komp resetuje się przy bootowaniu systemu.

Da się coś więcej wycisnąć z tego proca czy to już raczej koniec zabawy? :P

Na fotach SS z CPU-Z i CoreTemp i zdjęcie napieć z BIOSu ;]

img0744op.th.jpg

97007630.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale czy jest stabilnie...? Używaj programu Prime95.

Masz ustawiony zbyt wysoki mnożnik NB - 2600MHz to jest za dużo, wątpię, żeby to było stabilne. Pilnuj się raczej granicy 2400MHz (przy kręceniu procesora - jak ustalisz najwyższe taktowanie, wtedy możesz zająć się NB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora odświeżyć temat :D

Cały czas próbuję ustabilizować taktowanie 3.9 ale niezbyt mi to na razie wychodzi. Co ja mogę zrobić, żeby komp się nie resetował przy tej częstotliwości? Bo kiedyś nawet na 3.9 udało się uruchomić SuperPi i próbkę 1M obliczyć :D

Temp. zazwyczaj waha się w okolicach 30-40 w stresie. Może w końcu założyć jakieś chłodzenie na sekcję zasilania?

I druga sprawa to HTT. To możliwe, że 240Mhz to dla mojego mobo max? Bo przy 250Mhz już nie wstaje.

I napięcia mam takie :

cep- 1.47V

NB- 1.3V

RAM- 1.640V

Jak macie jakieś najdziwniejsze sposoby to piszcie :D

I bardzo proszę o przeniesienie tematu do podforum " Podkręcanie" ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć, czemu jak próbuję podkręcić proca za pomocą HTT to już przy taktowaniu 260Mhz mam BSoD ? Na HTT 270Mhz w ogóle nie ma mowy, żeby komp się normalnie uruchomił.

Co może być przyczyną?

Napięcia takie teraz mam :

cep- 1.520V

NB- 1.320V

RAM- 1.640V

SB/HT Voltage Control(albo HT Voltage)- 1.3V

CPU NB VID Control(CPU/NB VDD Voltage)- 1.3V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miesiąc temu wyczytałem gdzieś, że by osiągnąć wysokie HTT można spróbować pobawić się w regulację pewnego opóźnienia pamięci, konkretnie tRFC. Spróbuj, będziesz królikiem doświadczalnym, bo mam nadzieję, że podzielisz się efektami.

A tak w ogóle to spróbuj zmniejszyć mnożnik i zobacz, do ilu idzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chętnie bym to sprawdził ale niestety już komputer wyłączony (na fonie siedzę :P ). Jutro zanim to szkoły pójdę to muszę to sprawdzić :)

Bo jakiś gość na benchicie jak dobrze pamiętam to HTT na 390Mhz wykręcił i też ciekaw jestem na ile moja płyta pozwoli.

EDIT: jednak ciekawość zwyciężyła :)

to tRFC ze 110 przestawiłem na 90 i komp bujnął na HTT 265 i zawiesił się na tym obrazku Gigabyte :P ale to chyba wina tego, że jakąś opcję przy pamiątkach ustawiłem na disabled ^^

Jutro dalej będę kombinował bo to rzeczywiście może pomóc przy podkrecaniu szyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam nowego posta, żeby było widać ^^

Z tym to tRFC to chyba jednak mit jest. Z 110 zluzowałem na początku na 160 i później na 300.

Co to dało?

Komp wstał przy HTT na poziomie HTT 260Mhz. Poza tym po kilku minutach po włączeniu W7 miałem BSoD & AQQ przestało działać. Na HTT 270Mhz po prostu komp nawet nie wstaje.

Jakie timingi najlepiej ustawić, żeby pamięci ładnie wykręcić? Bo jak kiedyś je podkręcałem to do prawie 1600Mhz doszły ale problemy ze stabilnością były. Aktualne napięcie to 1.7 V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to tRFC to chyba jednak mit jest. Z 110 zluzowałem na początku na 160 i później na 300.

Co to dało?

Komp wstał przy HTT na poziomie HTT 260Mhz. Poza tym po kilku minutach po włączeniu W7 miałem BSoD & AQQ przestało działać. Na HTT 270Mhz po prostu komp nawet nie wstaje.

Cóż, szkoda. Choć być może w Twoim przypadku to wina czego innego...

Jakie timingi najlepiej ustawić, żeby pamięci ładnie wykręcić? Bo jak kiedyś je podkręcałem to do prawie 1600Mhz doszły ale problemy ze stabilnością były. Aktualne napięcie to 1.7 V.

Po prostu ustaw wszystko na standardowe wartości i w razie niestabilności wszystko po trochu zwiększaj (oprócz podstawowych 9-9-9-24).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że chipset... Jak masz jakieś dodatkowe wentylatory, to nakieruj je na chipset i sekcję zasilania.

BTW czy 4GHz, o których wspominasz w sigu, udało Ci się osiągnąć dzięki regulacji dwóch opcji, o których Ci wspomniałem...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wentylatorami to się pokombinuje ;]

A komp na 4.0Ghz tylko valida zrobił. W systemie go podkręciłem i tak z 15min chodził i później BSoD ;/

A dzięki tym dwóm opcją udało się zrobić 100% stabilne jak skała 3.8Ghz. Jak te 2 napięcia podniosłem to kompa katowałem OCCT, prime i żadnego błędu nie pokazał ;)

Tak myślę teraz czy może tych 2 wartości jeszcze bardziej nie podnieść i stabilne 4.0 robić ale bym jeszcze bym chyba napięcie do 1.6V podciągnąć co już trochę wysokie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie procek na napięciu 1.520 chodzi ;]

Może przynajmniej 3.9ghz się uda zrobić.

A ogólnie to mój procesor ładnie się podkręca czy to taka średnia sztuka? ^^

Bo jak patrzyłem na różne testy i recenzje to ludzie żeby zrobić 3.7Ghz dawali prawie 1.6V, a u mnie to 3.8 na mniejszym lata :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo żałuję, że to nie jest selekt ale co ja mogę zrobić :P

A wracając to zamontowania tych wentylatorów:

http://img229.imageshack.us/gal.php?g=img0112ld.jpg

Masz jakiś pomysł jak je umiejscowić ? Bo u mnie to przez tego Mugena za bardzo miejsca nie ma. Do tego mam założone na nim 2 wiatraki(jeden dmucha, drugi wydmuchuje gorące powietrze) i miejsca dosyć mało jest.

http://img39.imageshack.us/gal.php?g=img0116zx.jpg

Warto dokupić jeszcze jakieś wiatraki np. coś takiego? http://www.cooling.pl/noiseblocker-blacksi...ukt,551500.html

Stabilne 4.2Ghz xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie będzie ciężko... Wątpię, żeby było warto kupować osobno wentylatory specjalnie dla tych elementów.

Właśnie, skoro kręcisz na BenchIT... Polecam kręcenie na pająka! Wyjmij wszystko z obudowy, wtedy nie będziesz miał problemów z umiejscowieniem wentylatorów, osiągniesz lepsze temperatury i dowiesz się, czy warto inwestować w chłodzenie chipsetu i sekcji.

Tak, trochę pracy będzie, ale jak znajdziesz trochę czasu, to jak najbardziej warto. Heh, ja swojego Q9400 parę razy kręciłem na pająka... Niestety 3.8GHz nie dało się zrobić, co mnie utwierdziło, że 3.7GHz to dla niego koniec. Warto ten koniec określić w ten sposób...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Brzmi ciekawie ! ;D

Już wiem co w piątek po szkole będę robił ;)

Może się uda lepszy wynik osiągnąć. I jak będę chciał kompa odpalić to tylko wkrętak zostaje? ^^

Bo tak ostatnio starego kompa odpalałem.

A tak jeszcze myślę czy lapping dużo by dał w moim przypadku. Bo to nawet ciekawy zabieg jest.

Aktualna temperatura NB to 60 C. Sekcja zasilania podobną temp. teraz ma. Nie jest ona za wysoka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się uda lepszy wynik osiągnąć. I jak będę chciał kompa odpalić to tylko wkrętak zostaje? ^^

No trzeba będzie zewrzeć piny... Hmm... Tutaj nie powiem Ci nic konkretnie, bo dziwnym trafem obie płyty, którymi bawiłem się w pająka miały zamontowane przyciski od włączania i resetu :wink: . Zapytaj SwistKa, pewnie robił już coś takiego, albo pogoogluj.

A tak jeszcze myślę czy lapping dużo by dał w moim przypadku. Bo to nawet ciekawy zabieg jest.

Lapping daje najlepsze rezultaty, jak jest krzywy IHS - zobacz, czy pasta dobrze się odbija. Jeśli tak, to raczej na Twoim miejscu bym sobie darował, bo uzyskasz tylko kilka stopni w stresie. Możesz za to wyszlifować Mugena - czemu nie...

Aktualna temperatura NB to 60 C. Sekcja zasilania podobną temp. teraz ma. Nie jest ona za wysoka?

Wysokie, ale nie jakoś bardzo. Powyżej 80*C to już jest zbyt dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak będę chciał kompa odpalić to tylko wkrętak zostaje? ^^

Bo tak ostatnio starego kompa odpalałem.

Poszukaj w śmietniku starej obudowy PC (dowolnej, może być nawet AT), i wydłub z niej przyciski z kabelkami ;)

(albo to samo, ale w sklepie / serwisie - na bank mają jakieś obudowy do wyrzucenia)

Można włączać i resetować dowolnym przedmiotem przewodzącym prąd, ale wygodniej jest podłączyć kabelki (nie trzeba za każdym razem celować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...